Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
440 postów 109 komentarzy

Dziennikarstwo Obywatelskie

Nowy Ekran - Blog przeznaczony do publikacji materiałów dziennikarzy obywatelskich przygotowanych na zlecenie Nowego Ekranu lub artykułów i listów nadesłanych do Redakcji

Oświadczenie/Deklaracja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W związku z pojawiającymi się rozmaitymi plotkami i niepotwierdzonymi pomówieniami dotyczącymi Nowego Ekranu niniejszym oświadczamy:

1.  NowyEkran NIGDY nie miał i nie ma żadnych powiązań z istniejącymi czy też byłymi służbami specjalnymi. Nowy Ekran - nie jest inspirowany ani nie utrzymuje żadnych kontaktów ze służbami specjalnymi.

2.   NowyEkran.pl nigdy nie miał zamiaru tworzenia partii politycznej - jest medium całkowicie niezależnym od istniejących formacji politycznych i nie ulega naciskom ze strony żadnej partii.
3.   NowyEkran.pl stoi na stanowisku, że należy kontestować i przeciwstawiać się złym rządom ludzi z obecnej koalicji PO-PSL, ale również wszystkich innych Partii, które działają, lub będą działać - na szkodę Polskiej Racji Stanu, sprzeniewierzając się swoim programom wyborczym i obietnicom złożonym Polakom.
4.  NowyEkran.pl zamierza wdrażać program Obywatelskich List Wyborczych (OLW) aktywizujący wszystkich biernych politycznie Polaków, zachęcać ich do przeciwstawiania się szkodzącemu Polsce rządowi i namawiać Polaków oszukanych przez szefów koalicji PO-PSL, do aktywnego rozliczenia tej formacji przed urnami wyborczymi.
5.  OLW będzie informatycznym narzędziem aktywności obywatelskiej i kuźnią kadr pomagającą, na zasadzie demokracji bezpośredniej, w stworzeniu ruchu społecznego skupionego wokół ludzi wartościowych, honorowych, aktywnych i prezentujących wiarygodny program naprawy Rzeczpospolitej. Nowy Ekran nie będzie ingerował ani wpływał na rozwój Ruchu skupionego wokół OWL pozostawiając sposób i zakres jego politycznego działania suwerennym decyzjom ludzi uczestniczących w tym programie.
6.  Nowy Ekran będzie wdrażał program obywatelskiej kontroli transparentności wyborów do Sejmu i Senatu.
7.  Nowy Ekran aktualnie wdraża program aktywizacji społeczeństwa w wyborach na ławników Sądowych.
8.   Nowy Ekran pomaga w rozwoju patriotycznych aktywności obywatelskich na poziomie lokalnym (Ekran Lokalny) i centralnym (np. Las Smoleński, OB.-CIACH); Polaków za granicą, skupionym wobec propagowania Polskiej Kultury i Historii (NE - Polonia), oraz związanych z działalnością młodych ludzi (Młody Ekran).
9.   Nowy Ekran będzie, zgodnie z zapowiedzią - współwłasnością najaktywniejszych blogerów.
10.  Nowy Ekran jest platformą medialną, która nie posiada cenzury, która zaprasza do rzeczowej, światłej dyskusji (wg. zasad zawartych w regulaminie) wszystkich Polaków, bez względu na ich światopogląd czy też sympatie polityczne.
11.  Nowy Ekran będzie kultywować wartości chrześcijańskie, państwowotwórcze i wszystkie inne związane z polską tradycją i właściwie pojętym interesem narodowym.
12.  Nowy Ekran działa i działać będzie celem szczególnego propagowania następujących wartości: dobre bo polskie, silne i bezpieczne państwo obywatelskie, służebna rola państwa wobec narodu, oddolna kontrola władzy, rozwój edukacji i wychowania, polityka oparta na zasadach (honor, uczciwość, wiarygodność, odwaga, dalekowzroczność, sprawiedliwość, solidarność, profesjonalizm), samorealizacja i aktywizacja społeczeństwa, Polska Racja Stanu, konieczna reforma Państwa Polskiego, wolność gospodarcza.
                                                                   Łażący Łazarz i Ryszard Opara
 
Oświadczenie Ryszarda Opary
Oświadczam, że Nigdy nie byłem związany, nie współpracowałem ani nie współdziałałem, z żadnymi służbami specjalnymi. Mam czystą kartę w IPN. NIGDY nie łączyła mnie współpraca czy działalność agenturalna z ludźmi, których spotykałem podczas mojej rozległej działalności biznesowej w Kraju i za granicą, a którzy obecnie są identyfikowani z jakimiś służbami specjalnymi.
Oświadczam jednocześnie, że nie ingeruję w politykę redakcyjną Nowego Ekranu.
                                                                 Ryszard Opara

KOMENTARZE

 • mucha Anny Muchy vs.wdrażanie Ławników
  "7. Nowy Ekran aktualnie wdraża program aktywizacji społeczeństwa w wyborach na ławników Sądowych. " -
  Czas na próbę- kim są blogrzy .
  http://harcerz.nowyekran.pl/post/14091,wybory-na-lawnikow-sadow-2011
 • "NowyEkran.pl nigdy nie miał zamiaru tworzenia partii politycznej - "
  Sie rozumie.
  Powiedzcie zatem Szanowni Panowie - Tworzenie "3-ciej drogi " nie stoi w sprzeczności z powyższym.

  Dając miejsce na wyrażanie poglądów, ułomnym byłoby - uprawiać stosunek przerywany .
 • @costerin
  Jesteśmy winni naszym czytelnikom i autorom jasnej deklaracji oraz oświadczenia na ten temat. To jedyny sposób na walkę z czarnym PR-em.
 • @costerin
  @NowyEkran

  Na litość Boską Panowie. Z czego wy się tłumaczycie i przed kim? Potrzęsło trochę jak zbożem na wialni i to wszystko. Widze, że zostaje celne ziarno.

  Róbcie swoje!
 • NE
  Dla mnie wszystko było jasne. Ale uważajcie Panowie redaktorzy, po tym oświadczeniu, spowiedzi, tłumaczeniu, to dopiero się zacznie. Naprawdę szkoda czasu. I dobrze Łazarzu, że napisałeś, że koniec z tym tematem. Trzeba krótko i węzłowato.
  Poczyniłem już wspępne kroki w celu wystartowania na ławnika. Wysłałem niezbędniki dolegitymacji press, planuję start do rady osiedlowej. I już. Róbmy swoje. Kto nie wierzy w intencje propolskie NE niech się zwija stąd, czy odpływa na szerokie wody. Wolność wyboru.
 • @Łażący Łazarz
  No to róbcie swoje i do roboty.
  Psy szczekają a Wy musicie jechać dalej.

  Powtarzam jeszcze raz.
  99% kłamstwa i 1% prawdy, to wciąż kłamstwo.
  ( W historii już tylu było "dobrych" a w ważnej, decydującej chwili zawiedli i/lub pokazali skąd są... )

  Kto ma odejść to odejdzie.
  Życie nie zna próżni i na Ich miejsce wejdą nowi.
  Świeża krew.

  Nie ma ludzi niezastąpionych.

  Powodzenia.
 • @
  OK
 • @autor - czy można prosić o ustosunkowanie się
  "Sakiewicz ocenił akcję Ewy Stankiewicz jako nieprzemyślaną i prowadzoną wyłącznie na Jej rachunek. Przyznał, że rozmawiał z koleżanką Ewą kilka dni przed Jej akcją i próbował delikatnie zasugerować ryzykowność takich kroków. Choć się z nią nie zgadza, to szczerze życzy powodzenia. "

  "Na jakieś kolejne, niezborne pytanie Pan Sakiewicz odpowiadając, wyraził opinię, że PIS nie jest jego partią marzeń. Jednak nie ma lepszej na którą mógłby oddać głos w wyborach.
  Tutaj mógłbym posilić się o egzegezę tych słów. Jednak po co?
  Znaczenie tego zwrotu czyta się jasno w zestawieniu z ostatnim internetowym wystąpieniem Pana Sakiewicza z cyklu „Wróg Ludu” z ostatniego dnia kwietnia.
  Redaktor naczelny GP wspomniał coś o ewentualnym, enigmatycznym koalicjancie PIS-u po wyborach."

  "PIS nie ma z kim „robić” koalicji po wyborach. Chyba, że jak mówi redaktor Tomasz Sakiewicz, pojawi się nowy potencjalny koalicjant.
  Tutaj zgadzam się z redaktorem. Choć czasu na sformalizowanie „nowego” koalicjanta jest strasznie mało. Nowym może okazać się struktura zbudowana na bazie Klubów Gazety Polskiej. Obecna inicjatywa kładąca nacisk na tworzenie lokalnych stowarzyszeń mogłaby wygenerować jedną listę do parlamentu z prawie całego kraju! "

  http://plato.salon24.pl/303910,w-co-gra-red-sakiewicz

  1. Stosunek NE do Solidarnych2010 - znikła zakładka "Dyżury", czemu? Czy NE popiera Solidarnych2010, a nie tylko "życzy powodzenia"

  2. Czym się różni stosunek red. Sakiewicza do PiS od stosunku NE do PiS?

  3. Czy red. Sakiewicz jest zdaniem NE w świetle powyższej relacji z Poznania zwolennikiem 3 drogi?
 • Prośba do autorów powyższego
  Czy mogliby panowie wymienić skład personalny think - tanku o którym mówiliście na spotkaniu z blogerami?
 • @Łażący Łazarz- "Inwokacja"
  "Cholernie ważna rzecz." -
  Wystartowałeś Pan jak Filip z konopi .

  "Odezwa" i jakiś "plan" - stąd jazda po burej suce .

  Gdybyście Panowie poważnie myśleli o 3 drodze-

  otwarcie inne -
 • OK
  i jeżeli można to niech ta deklaracja wisi jak najdłużej , żeby niedowiarki mogły sobie ją czytać i cytować ile chcą.
 • prawie wszystko wyjaśnione ...ale i zaciemnione...
  Prawie wszystko OK ... ale o co się rozchodzi z "programem Obywatelskich List Wyborczych (OLW)" ...przecież przy obecnej ordynacji wyborczej to nie ma żadnych szans ... a służyć może tylko rozbijaniu ...
 • OK
  Każdy jest wolny. Nie będziemy do końca świata popierać złej ordynacji, dwóch centrolewackich partii i ustroju jaki jest.

  Pora się zaktywizować na różne sposoby.
 • @autor program Obywatelskich List Wyborczych
  "NowyEkran.pl zamierza wdrażać program Obywatelskich List Wyborczych (OLW) "
  - czy ten program już istnieje i był opublikowany? Czy raczej "program" to po prostu oprogramowanie?


  "OLW będzie informatycznym narzędziem aktywności obywatelskiej"
  - tzn. będzie to portal internetowy na którym obywatele będą mogli wykazywać "aktywność" czyli po prostu zamieszczać teksty?
 • @Vader- OLW kolejne "coś tam, coś tam"
  Bez programu iodwaołania się wybranych grup społecznych -pustosłowie.

  Nieporadna aktywność i totalna ściema rodzi pytanie -

  Kogo będzie się promować ?

  "Ideolog" kandydat na minstra głosi : powalczymy i sie zobaczy - może z PiSem coś wyjdzie.

  Szarpanie suknem ! z braku wizji !!!
 • @Mirek -chwała
  Poczyniłem już wspępne kroki http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/14638,oswiadczenie-deklaracja#comment_109869

  Pozwolisz jednak : "dobrymi chęciami ....."

  Nie możemy pozwolić na dziadostwo w rodzaju -sie zobaczy.
 • jak zero to zero
  A co z tym PISem, czy to coś co ma nas POnieść w świetlaną przyszłość ?
  Uprzedzając, wszystkie tzw. siły polityczne uformowane przed i po magdalence mam w tamtym miejscy gdzie na tylnej części spodni są kieszenie.
  Dajcie se siana z tym PICem, panie i panowie.
 • @Harcerz
  Jasne, żadnego dziadostwa i czekanie na mannę. Od czegoś trzeba zacząć, a nie są to bynajmniej tylko dobre chęci. Spokojna twoja rozczochrana, a piekła nie mam zamiaru niczym brukować. Wolę zielone pastwiska. Pozdrawiam.
 • Trochę to uspokoi ten cyrk, ale...
  Jednak to projekt polityczny i ów może stać się partią, przynajmniej w znaczeniu komitetu wyborczego.

  "OLW będzie informatycznym narzędziem aktywności obywatelskiej i kuźnią kadr pomagającą, na zasadzie demokracji bezpośredniej, w stworzeniu ruchu społecznego skupionego wokół ludzi wartościowych, honorowych, aktywnych i prezentujących wiarygodny program naprawy Rzeczpospolitej. Nowy Ekran nie będzie ingerował ani wpływał na

  rozwój Ruchu skupionego wokół OWL

  pozostawiając sposób i zakres jego politycznego działania

  suwerennym decyzjom ludzi uczestniczących w tym programie."

  Istotne są owe sposoby i zakres działania ruchu wokół tajemniczego OWL (może OWP - Organizacja Wyzwolenia Polszy-Polen-Polin-Poland). Znowu będzie na temat do obróbki, co to ma być OWL... polecą domysły po całej sieci, teorie spiskowe o projekcie razwiedki, masonów, agentów skrytych za słupami jawnymi.

  ======================
  Dlaczego wprost nie poprzemy PiS?
  ======================

  Oczywiście kto chce, reszta niech orze jak może po swojemu, wolność jakaś jeszcze jest przynajmniej w NE. Jeżeli PiS ma wygrać wybory, to takie miejsca jak NE muszą ich mocniej wspierać! Jeszcze mocniej! I niech sobie Ściosy, Darscy piszą co chceta. Tymczasem snujecie projekty które dla wszystkich są już niejasne poza ścisłym gronem VIPów NE. Co na to Rada Programowa NE? Są za, a nawet przeciw? Wiecie gdzie my w ogóle zmierzamy jako społeczność NE? W razie wpadki wyklnie nas cała scena prawicy, patriotów i wyborcy PiS.

  Policzmy się zatem wyborcy PiS! Policzmy się w NE! Stwórzmy nasz Klub PiS i jednocześnie filię w pełni niezależnego ruchu im Lecha Kaczyńskiego na NE. Kto się za to weźmie? Potrzebny nowy blog dedykowany na to, ekipa do jego prowadzenia, organizowania spotkań, akcji w realu itd Trzeba wywalczyć odpowiednie umocowanie akcji na NE, tagi zawieszone na stałe, może kategorię.

  Zakładam że skoro wyborców PiS jest (będzie) około 40%, to na NE na pewno nieco więcej, zatem około połowa przynajmniej tutaj piszących, komentujących zamierza zagłosować na PiS. Nasz klub może liczyć kilkaset osób, są tu posłowie, samorządowcy PiS, działacze też! Będziemy najpotężniejszą grupą NE. Zobaczymy czy to się przyjmie, w razie czego pomogę, włączę się.
 • @Marek Kajdas
  Proponuję wysłanie PW blogerowi Krzysztofowi Skalskiemu. Jest on z żoliborskiego PiSu, i wyraził chęć głoszenia swych racji na ten temat tu, na NE.
 • @Marek Kajdas-"Dlaczego wprost nie poprzemy PiS? "
  Daruj sobie -

  Czas "zaopiekować się" "czerwonym ze wstydu" elektoratem pełowizny.

  Nie jest prawdą - Tylko PiS !

  Z różnych powodów(już omówionych) -

  Dasz im Jakacza na wodza? Czy innych notabli -korzeniami sięgających do Konwentu....

  "otwarcie" ŁŁ w/s 3 drogi sugeruje jedno - za czapkę gruszk sprzedane ideały .
 • Łazarzu
  Ja byłem dzisiaj pierwszy!
 • Wszyscy :)
  Oświadczam, że jestem WIELBŁĄDEM :)))

  I przeklejam wpis NOCNIKA z salon24-u:

  @andrzej.budzyk
  o wielbłądzie znam tylko to:

  PRZEWODNIK Dalej nie idę.
  GENIUSZ Wyprowadź mnie za górkę, a potem już sam trafię.

  PRZEWODNIK Nie, tam nie pójdę.
  GENIUSZ A czemu?

  PRZEWODNIK Bo na tej górce jest granica, a po tamtej stronie wydano rozkaz, że wszystkie wielbłądy maja być kastrowane.
  GENIUSZ Przecież nie jesteś wielbłądem.

  PRZEWODNIK Widać żeście obcy, panie. Oni najpierw kastrują, a potem patrzą, kto jest wielbłąd.
  GENIUSZ Czemu wydano taki rozkaz?

  PRZEWODNIK Bo łatwiej jest uciąć niż przyprawić.
  GENIUSZ Lecz w czym przyczyna takiej operacji?

  PRZEWODNIK Nic panie nie rozumiecie. Tym, co nie
  mają, nie można przyprawić, ale można uciąć tym
  co mają.

  (...)

  Sławomir Mrożek, Vatzlav scena 30.
  NOCNIK 1 4441 | 10.03.2010 09:05

  -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • Witam
  notka nE wisi od godziny 15:05 i ma aktualnie 29 komentarzy
  na s24 wisi notka J. Kaczyńskiego, od godziny 16:49 i ma już 59 komentarzy
  w sumie blog JK ma 499518 odsłon
  to są fakty
  twarde fakty:-)
 • @ll
  Wybaczcie mi, że ja tak truizmami piszę.
  Od pierwszego wpisu na temat aktywizacji CAŁEGO społeczeństwa na łamach Nowego Ekranu, rozumiałam to tak, jak teraz, po tej „jatce” podsumował ŁŁ i Pan Opara.
  Szokiem były dla mnie te dyskusje, jednak one są dla mnie wyrazem tego, że Polacy po latach niewoli, nie potrafią sobie wyobrazić WOLNOŚCI.

  Tej prawdziwej.

  Tej, jaką miało wiele narodów.

  Zaproponowano tu możliwość wyrażania swoich myśli i oczekiwań, jednak w genach Polaka jest podejrzenie, że to nowa niewola.

  Nie umiemy korzystać z wolności, nauczeni, że nasze zdanie i tak się nie liczy, że zdusi je albo TVN, albo PiS.

  O PO, już nie wspomnę.

  Mało, kto myśli o tym w ten sposób i zabijamy naszą szansę na WOLNOŚĆ, zabijając INICJATYWĘ wolnej przestrzeni do jej określania.

  Jeśli nie wyjdzie, to będziemy wiedzieli, że nie wyszło, jednak nie możemy krakać, że nie wyszło, zanim wzeszło...

  Kończąc, znowu truizm – Nie spocznijcie Nowy Ekranie :)
 • @autor
  1Maud i Intuicja się wycofały z RB - kiedy wybory uzupełniające? Eska nie zrezygnowała lecz nie jest jasny jej udział w pracach RB. Czy zwoływana via net RB spełnia warunki RB real, tzn. czy 3 nieobecności pod rząd na RB via net skutkują wykluczeniem z RB? Czy można mówić że RB na pierwszym spotkaniu się ukonstytuowała?

  W poniedziałek odbyło się pierwsze spotkanie RB, jutro drugie, a 25.03 trzecie. Zwołuję je bez uprawnień, ale nie było sprzeciwów na RB, by komunikować się - decydować w ten sposób (eska wyraziła sprzeciw na blogu).

  Czy RB zwoływana via net ma zdolność do samodzielnego określania reguł, np. czy spotkania via net można traktować jako spotkania pełnowartościowe, jak w realu?

  Pytam bo istnieje ryzyko, że RB grozi paraliż.
 • @carcajou
  "W poniedziałek odbyło się pierwsze spotkanie RB"

  Sorry - drugie.
 • @jakk
  Dobre ;)
 • Czuję się dobrze na Nowym Ekranie
  Moim zdaniem Panowie ŁŁ i Ryszard Opara zrobili bardzo dobrze publikując to Oświadczenie. Zgłosili pewną propozycję, odbyła się nad nią dyskusja na forum, mogą więc wyciągać wnioski, co do sposobu poinformowania PT Publiczności o swoich zamiarach i zastanowić się, jaką lekcję można wziąć z tej sytuacji. Naturalnym następnym krokiem jest odpowiedź i podsumowanie osiągniętych wyników i Panowie właśnie to robią. Bardzo konsekwentne i normalne zachowanie. Okazało się, że były niepokoje, co do czystości intencji przy tej inicjatywie, w Polsce bardzo zrozumiałe, ze względu na naszą historię, a więc Panowie uznali, że należy wyjść tym niepokojom na przeciw i zbudować normalną relację koniecznego zaufania, porozumienia i współpracy. Określili obszary działania dla NE i dla inicjatywy politycznej, jako w pewnym zakresie rozłączne - wedle uznania poszczególnych osób. Bardzo dobrze. To ich nie umniejsza, ale wręcz odwrotnie - to jest prawidłowy odruch normalnego człowieka.

  Dla mnie to wyjaśnienie ma dużą wartość, ponieważ lubię NE i takie zapewnienie było dla mnie ważne, ze względu na moją osobistą życiową historię. Wierzę temu oświadczeniu. Uspokaja moje niepokoje, które też rodziły się pod wpływem dyskusji, sposobu podania projektu, itp.

  Czuję się dobrze na NE. Jestem poinformowana lepiej niż gdzie indziej o wydarzeniach w kraju i na świecie, poziom debaty jest wysoki, kłótnie czemuś dobremu służą, postawy prezentowane przez społeczność NE są otwarte i obywatelskie, spotykam się z postawami ludzi o wysokim poziomie intelektualnym, wysokim morale i dobrą wolą w działaniu, mam swobodę własnej wypowiedzi, mogę korygować swoje postawy, ucząc się od innych, także tych myślących inaczej niż ja. Pod wpływem mojej tutaj obecności wiele już zyskałam i dlatego bardzo dziękuję społeczności i twórcom NE, że mnie tu przygarnęli.

  NE jest już częścią mojego świata i bez Niego byłabym smutniejsza, głupsza i starsza. Dziękuję wszystkim blogerom, ŁŁ i Panu Ryszardowi Opara, że stworzyliście takie właśnie miejsce - przyjazne, mądre i patriotyczne. To ważne miejsce dla Polskiej Racji Stanu. Wyobraźcie sobie Kochani, że nie ma NE. Tylko wrogowie mogliby się z tego cieszyć. Pozdrawiam.
 • Nikt się nie interesuje tym kto podlicza wybory
  dlatego jest mi trudno uwierzyć w te deklaracje.

  http://aktynologia.nowyekran.pl/post/11199,kto-decyduje-o-wynikach-wyborow
 • @Halszka
  Nie do mnie to adresowane, jednak bardzo cieszy mnie Twój wpis :)
  pozdrawiam :)
 • Najbardziej mnie martwi, ze nikt nie chce podyskutować z "Harcerzem".
  Niezauważanie (w sensie lekceważenia) rozmówcy z Olimpu intelektualnej wyższości i wszechwiedzy aż prosi się o wykazanie, ze Olimp nie jest wcale taki wysoki. Kto wie czy inteligentny rozmówca nie dowiódłby, ze jest zaledwie pagórkiem. Czasami to aż żal, że człowiek taki głupi sie urodził
 • @InaMina
  Dziękuję, ja też pozdrawiam.
 • @Provoc
  Lubię Harcerza, ale nie da się przekonać kogoś kto już podjął decyzję.
  Wybacz ale tak się nie da.
  Jeżeli są różnice i nikt nie ustępuje to niech one zostaną, byleby tylko sobie do gardeł nie skakać.
 • @Mirosław Kraszewski
  Ja się interesuję i mam dużo pytań w kwestii prawidłowego przebiegu prawyborów, np.

  1. W jaki sposób portalik prawyborczy będzie chroniony - kwestia zmiennego ip?

  2. Osoba\y czuwająca nad liczeniem, czy nie dochodzi do nabijania głosów - przynajmniej 2 osoby. Proponuję Pirxa, Igora Czajkę i Budynia (o ile żaden z nich nie kandyduje)
 • @Mariovan
  Przperaszam, a dlaczego dyskusja ma się skończyć przekonaniem i zmianą stanowiska przez jedną ze stron na korzyść drugiej?. Zawsze sądziłem, ze służy wymianie poglądów. Reszta moze, ale nie musi być kosekwencją.
 • @Provoc- innych wystrugali .
  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/14638,oswiadczenie-deklaracja#comment_110069
  Olimp jest dla olimpijczyków -
 • @carcajou
  "Zwołuję je bez uprawnień, ale nie było sprzeciwów na RB, by komunikować się - decydować w ten sposób (eska wyraziła sprzeciw na blogu)"
  No właśnie, bez uprawnień.
  Rada się ukonstytuowała? Jest przewodniczący? Regulamin?
  NIC NIE MA!!
  Nieuprawniony członek zwołuje nieistniejącą formalnie radę na nieformalne posiedzenia, możesz mnie po trzeciej nieobecności nieformalnie wyrzucić.
  Cyrk i tyle.
 • @Mariovan- byleby tylko sobie do gardeł nie skakać.
  http://harcerz.nowyekran.pl/post/14136,wirus-jest-w-kazdym-z-nas-sa-tacy-to-nie-zart-dla-ktorych-jestes-wart-mniej-niz-0

  Patrz na całość, ograniczony wertyklanie - patrzysz na buty pana .
 • @eska
  Nikt cię nie wyrzuca - pytam Łazarza co z tym fantem zrobić. Niech on się wypowie jak należy rozumieć sytuację.

  Jestem za uznaniem spotkań via net jako spotkań realnych i pracy wspólnej członków RB nad poszczególnymi zapisami, które Łazarz klepnie lub nie. Powoli zbudujemy rozwiązania nas satysfakcjonujące - np. w poniedziałek szybko się dogadaliśmy w jednej sprawie.
 • @carcajou
  W jakiej? Może info chociaż na PW?
 • Pytania technicze
  1. Czy mając konto na NE można utworzyć konto OLW?
  2. Co potrzeba, aby utworzyć konto na OLW?
 • @leoparda
  Z tego co słyszałem tylko posiadacze konta na NE będą mieli wszelkie prawa (ale nie jestem tego pewien na 100%, bo w tym nie siedzę)
 • @leoparda- tak można ubiegać się o OLW
  o miejsce na Ogłólnopolskiej Liście Wyborczej -

  Jeśli pytasz tylko o to - masz sanse :)
 • @autor
  Czy po weryfikacji papierów wybrańców pod kątem zgodności z tym co napisali o sobie rozważane jest użycie wariografu (kto nie ma nic do ukrycia i nie łże powinien się zgodzić). Przykładowe pytania: Czy współpracowałeś ze służbami ? Czy byłeś w PZPR? I kontrolnie: Ile pies ma nóg.
 • @Halszka
  podzielam Twoją opinię.
  Ja też bardzo lubię nE i ludzi, którzy tu są.

  Pozdrawiam
 • @Harcerz
  Pytam, bo według mnie to kluczowa sprawa. Ogólnopolska lista wyborcza powinna być już ustalona. Ktoś napisał na NE (nie pamiętam kto), że można zrobić taką rewolucję w parę miesięcy jak zrobiła to Solidarność w 1980 roku. Tylko, że do tej rewolucji w 1980 roku były przygotowane kadry z Wolnych Związków Zawodowych i one tą rewolucję zaczęły.

  Według mnie jak się startuje z ogólnopolskim projektem na bycie trzecią siłą polityczną w kraju to powinno się mieć już osoby, które będą lokalnymi liderami i to one wystartują do sejmu.

  Natomiast jeśli się mówi o oddolnej aktywizacji, to zadałam właśnie takie pytanie, bo kampania będzie się teraz odbywać w Internecie. Nie każda osoba da sobie radę w takiej kampanii, albo będzie musiała za nią zapłacić. Tutaj dostanie dogodne medium i jak sądzę za darmo. To może wiele osób przyciągnąć. Co trzeba zrobić, aby móc tam założyć konto?

  Ta sprawa mnie osobiście nie dotyczy, ani nikogo z moich znajomych, czy rodziny. Jeśli ktoś ma w coś wejść to powinien mieć jasność, a tej jasności mnie tutaj zabrakło. Pzdr
 • @carcajou
  Czyli dotychczasowi posiadacze konta. Tak to rozumiem. A co z nowym kontem na NE, które ktoś chce założyć np. za miesiąc?
 • @leoparda
  Założy i zagłosuje - problem nie w tym kto zagłosuje na kandydatów, którzy i tak będą musieli się podpisać pod patriotycznym credo, ale w tym co napisałem wyżej (kwestie informatyczne, ew. weryfikacyjne)
 • @NowyEkran
  Tak trzymać Panowie. W pewnych sytuacjach takie oświadczenia są bardzo ważne i powinno się je złożyć.
  Teraz do pracy bo dalsza dyskusja jest już zbędna.
  Nieprzekonanych można przyciągnąć tylko dobrymi pomysłami.
 • @carcajou
  Czyli zakłada się konto, podpisuje credo. Jak? Osobiście czy elektronicznie? Kwestie informatyczne? To chyba przy podpisaniu elektronicznie credo.

  Czyli ja to tak zrozumiałam. Aby uzyskać konto na OLW należy się zgłosić i przystąpić do programu politycznego jaki bedzie reprezentował OLW. Rozumiem, że chcecie nad daną kandydaturą uruchomić głosowanie przez Internet. Rozumiem, że OLW będzie zarejestrowany do udziału w wyborach parlamentarnych.

  Pytam się, bo pod tym oświadczeniem brak mi tego typu wyjaśnień, a z drugiej strony mówi się, że więcej na ten temat nic się nie będzie mówić. Pozdr
 • @leoparda - o czym mowa ?
  Kolego!!!!
  Nowy Ekran - nie był zdolny przeprowadzić Zebrania (1!) Rady Blogerów !!!

  Jeśli o listy chodzi to sprawa prosta - mamy 41 okręgów wyborczych
  460 mandatów osła i 100 senatorskich .

  Próbuj ! - PPP mogła a w Szwecyji - Partia Piratów .

  czas na nową iluzje - podołasz ?

  "Jasności zabrakło" -
  wydaje się "pomroczność jasna" - to kieruje polityką.
 • @leoparda
  To ma być chyba tak:

  1. masz konto na NE
  2. dzięki niemu możesz stratować, możesz też głosować
  3. chcesz startować, to podpisujesz się pod credo (to nie żaden program wyborczy)
  4. wybrańcy po wyborach podlegają weryfikacji (czy nie łgali - po mojemu obecność obowiązkowa w Warszawie) Potem się spotykają i radzą co dalej.
  5. dogadają się to dobrze, nie dogadają się to mówią sobie do widzenia
  6. dogadują się - tak by nie szkodzić PiS (test na czystość intencji) - target to obojętni MWzWM oraz służby mundurowe
  7. działają

  Korzyści:

  - masowy przypływ nowych ludzi na NE
  - zapoznanie nowych ciekawych ludzi (kandydaci) - możliwość z nimi identyfikacji i późniejszego wspólnego działania
  - auto kreacja nowych talentów, wiele nowych, nie zużytych twarzy
  - ludzie ci dostają komunikat zwrotny o sobie i swoich pomysłach, uczą się zabiegać o poparcie (nie będzie tak ze klikniesz i do widzenia)
  - casting pomysłów na Polskę
  - mnóstwo "radości" przy ich weryfikowaniu (osób i pomysłów), polityka pełną gębą przy otwartej kurtynie i bez taryfy ulgowej
  - w przypadku dostania się do Sejmu na pewno ci ludzie nie zagłosują za cenzurą internetu :) itd, itp.
 • @Mirek
  Zaraz wyskoczy ta świrnięta intronizatorka. I sie zacznie...
 • @carcajou
  Dziekuję za wyjaśnienia, o to mi chodziło. Pzdr
 • O przeprosinach
  Łazarzu...
  W komentarzu na "Niepoprawnych" domagałeś się przeprosin. (http://niepoprawni.pl/blog/394/oswiadczenie#comment-184026) Przed chwilą to skomentowałem i tu przeklejam. To mój ostatni komentarz dotyczący sprawy i znikam z "NE":

  Łazarzu, a może to Ty powinieneś przeprosić nas? Mam powody podejrzewać, że pomysł "trzeciej siły" tkwił w Twojej głowie już wtedy, gdy przystępowałeś do organizacji "NE". Kiedy zapytałem Cię o to na Twoim blogu, wykręciłeś się od jednoznacznej odpowiedzi.

  Wyszło na to, że "Niepoprawni" wsparli Twą inicjatywę nie wiedząc do czego tak naprawdę przykładają rękę. Nie mówiąc już o tym, że opowiadałeś bajki snując wizję "prawicowego Onetu" a wyszło kolejne blogowisko.

  Wprowadziłeś nas w błąd. Nieładnie.

  pozdrowienia

  Gadający Grzyb
 • @leoparda: Ktoś napisał na NE (nie pamiętam kto
  Ja.

  ===============================================
  „że można zrobić taką rewolucję w parę miesięcy”
  ===============================================

  Szybciej. Znacznie szybciej.

  ===============================================
  „jak zrobiła to Solidarność”
  ===============================================

  Wtedy solidarności jeszcze nie było.

  ===============================================
  „w 1980 roku. Tylko, że do tej rewolucji w 1980 roku były przygotowane kadry z Wolnych Związków Zawodowych i one tą rewolucję zaczęły.”
  ===============================================

  Strajk okupacyjny zazwyczaj zaczynało wyłączenie wyłącznika głównego zasilania hali produkcyjnej. To mógł zrobić każdy.

  Współczesnym odpowiednikiem wyłączenia wyłącznika głównego zasilania jest „wyłączenie” państwowego monopolu paliw płynnych. I to też może zrobić każdy. Z tą różnicą, że skutki strajku okupacyjnego są odwracalne, a rozpoczęcie podziemnego upłynniania złóż węgla daje skutki nie do usunięcia.

  http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/290-produkcja-w%C4%99glowodor%C3%B3w-jak-polska-z-importera-w%C4%99glowodor%C3%B3w-stanie-si%C4%99-ich-eksporterem
 • Moi Koledzy już do Nas lecą. Niedługo zrobią ze wszystkim porządek.
  - Na nE też. ;-)

  http://www.przyszloscwprzeszlosci.info/teraniejszo/76-ciekawostki/2754-chiczycy-twierdz-e-za-komet-elenin-podaj-jakie-obiekty


  Pozdrawiam,
 • @Harcerz
  Pisałam, nie o mnie chodzi :) Po prostu nie lubię niedopowiedzeń. A tak to odczytałam. No to chcę wiedzieć, a może ktoś, kto to czyta zechce w tym uczestniczyć, a nie ma konta i nie może się zapytać o różne rzeczy.

  Partia Piratów, to byłoby coś. Taki dreszczyk emocji w działaniu. Może do takiej partii bym się zapisała.

  A tak? Mamy wybór między czymś zupełnie nowym oraz starym. Mają być nowi ludzie. Tylko jak się na tych nowych poznać? Kiedyś Lech Wałęsa powiedział mądrą rzecz o nowych ludziach startujących do sejmu. Taki kandydat powinien wcześniej się poznać jako najpierw radny gminny, potem powiatowy, potem wojewódzki i wtedy startować do sejmu. Pamiętam też takie zdarzenie. Jedna osoba z rodziny była zafascynowana Tymińskim (był kandydatem w wyborach prezydenckich) i trwała w tym uwielbieniu. Wtedy ją zapytano czy wydałaby swoją córkę za mąż za tego pana? Nigdy, przecież ja go mało znam. A prezydentem Polski chcesz aby był?, odpowiedziano jej. Zapadła cisza.

  Ja zostaję przy moich starych wyborach, bo już są sprawdzone. Nie są doskonałe, ale cóż, ideałów nie ma. Natomiast oni już się zdecydowali i pójdą tą drogą. Kiedyś ktoś powiedział, że kompromis jest wtedy, kiedy dwie strony są niezadowolone, to jest trafne :) Pzdr
 • @eska, carcajou
  //Rada się ukonstytuowała? Jest przewodniczący? Regulamin?
  NIC NIE MA!!
  Nieuprawniony członek zwołuje nieistniejącą formalnie radę na nieformalne posiedzenia, możesz mnie po trzeciej nieobecności nieformalnie wyrzucić.//

  Dajcie spokój formalizmom. To komuszy przezytek.
  Mamy honor.

  Po co ukonstytuowala i regulain? Komu to potrzebne? Działamy dla dobra i wystarczy.

  Dość już tych regulamminów i nudów.
 • @Dąbrowski
  przeczytaj komentarz pod artykułem w Twoim linku.
 • @circ
  Nie, porządek musi być.
 • @leoparda-Mają być nowi ludzie.
  w aromacie naftaliny.
  Tych nie przebiją:http://harcerz.nowyekran.pl/post/14696,o-glupocie-pisuarow-vs-kibole
 • @Łażący Łazarz-
  Patrz ile narzędzi !!!! (TV)
  Przy odrobinie systematyki i artykulacji celów -

  Kto ma nadawać bieg sprawom ?

  Jest pilna potrzeba dyskusji o 3-ciej drodze !

  Beznamiętna analiza -
  Falstart można powtarzać tylko raz .
 • @Harcerz
  Fakt, zwróciłam uwagę na ten baner, że zanadto profesjonalny. A skąd wiesz czy to nie była prowokacja? Nie za bardzo orientuję się w meandrach piłki nożnej. Muszę już kończyć, dziękuję za dyskusję, dobranoc.
 • Wiara
  N cóż, nerwy siadają, więcej optymizmu a walka trwa dalej.
  Nie wątpiłem w powstanie NE i dlatego tu się przeniosłem z wyrażaniem swoich myśli i spostrzeżeń. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo a to dopiero początki, wam będzie trudniej niż nam piszącym i komentującym lecz to kropla w tym morzu w którym wszyscy pływamy.
  Pozdrawiam.
 • @circ
  Czytać umię. Komentarz przeczytałem zanim wkleiłem tutaj link.
  A Koledzy i tak przylecą - już niedługo ;)

  http://www.youtube.com/watch?v=Gz3Cc7wlfkI&feature=related

  http://www.youtube.com/watch?v=DlgOrvJtPnY


  Dobranoc Wszystkim i każdemu z osobna.
 • po co te oswiadczenia i deklaracje?
  efekty mowia same za siebie
  ("po owocach ich poznacie"):
  - rozbijanie prawicowej blogosfery na 5 miesiecy przed wyborami
  - skandaliczna proba podwazenia wiarygodnosci A. Sciosa
  - zapowiedz uderzenia w s.p. Lecha Kaczynskiego (Urbas)
  - inicjowanie nierealnych projektow (bezproduktywne wypalanie energii)

  dla mnie wystarczy!
  nie bede czekala na nastepne owoce
  nie chce moim nickiem firmowac dzialalnosci NE
  zadam wykasowania mojego konta
 • pies
  ten pies na wstepie to taki raczej srednio fajny ... :(
 • @bosa
  Uwierzyłbym w rozdzieranie szat rejtanowskie w ratowaniu Rzeczypospolitej przed.... Nowym Ekranem (???), gdybyście nie pisali jednocześnie w Salonie24 obok największych szumowin nie tylko III RP, ale tego NEW WORLD ORDER. Tam jakoś sąsiedztwo kanalii nikomu nie przeszkadza, mnie przeszkadzało od samego początku i w końcu powiedziałem DOŚĆ - nigdy więcej Salonu24.

  Trzeba też powiedzieć że blogi korporacyjne nwo na google itd też nie są niezależne. Wystarczy poczytać ich regulaminy, one też mają właścicieli... i zapewniam że to lewica, michnikowszczyzna globalna, masoni, finansjera tak nam nienawistna zwykle wiadomej nacji. Tak naprawdę powinniśmy mieć własne www i to głównie (albo też) na serwerach USA czy gdzieś gdzie nie jest łatwo o ich wyłączenie, skasowanie konta. Niestety inwigilacja jest wszędzie, zwłaszcza w USA :) przy ich technice.

  Ostatnio czytałem opinię prawną o forach, generalnie każdego admina, właściciela forum dyskusyjnego mogą wziąć za d... bo coraz więcej jest kruczków prawnych. Np nie jest korzystne używanie własnych nazwisk i takich też maili. Uznają to za dane obligujące do stosowania określonych procedur prawnych, zgłaszania baz danych do GIODO itd Będzie coraz bardziej orwellowsko i nie zabijajcie ludzie bezmyślnie (albo rozmyślnie) NE, po wyborach skończy się ten cyrk politykierstwa KABARETOWEGO w istocie. Naprawdę duzi gracze śmieją się z nas do rozpuku.

  Traktujmy NE dalej przede wszystkim jak blogosferę, bo to jest blogosfera.

  To co robią jakieś kręgi z założycielami, to ich sprawa, odpowiedzialność. Jeżeli uderzą w PiS, to są skończeni u pisowców i portal będzie gasł bez zasilania pisowskiego. Taka jest prawda, zatem musi być formuła PiS plus PATRIOCI, innej opcji nie ma, a zwłaszcza takiej: patrioci i ZWODZENIE PiS, zwłaszcza wyborców PiS czyli nas.

  Taki numer szybko zostanie zgaszony w momencie zamknięcia i ogłoszenia list wyborczych, starcie właściwej kampanii wyborczej. Jednocześnie trzeba poszukać właściwych form aktywności i podpowiadam. Wspierajmy PiS przynajmniej połową mocy NE. Druga połowa na wsparcie rokującego komitetu alternatywnego, oraz już w sensie programowym na analizie wszystkich programów wyborczych i tworzeniu czegoś w rodzaju PARTII UTOPIA, ale ona nie może tym razem startować i powodować zamieszania w głowach Polaków. FIDESZ na Węgrzech nie spadł z Marsa na kilka miesięcy przed wyborami.

  =============
  Na początku 2003 podjęto gruntowną reformę partii: na kongresie w maju 2003 r zmieniono statut i nazwę partii. Odtąd nazywana się ona Węgierska Unia Obywatelska. Zmiany te były elementem przygotowań do wyborów do Parlamentu Europejskiego w czerwcu 2004 r. Wybory te partia zdecydowanie wygrała, zdobywając 47,4% głosów.
  W wyborach parlamentarnych w kwietniu 2010 r. Fidesz wygrał zdobywając 61% głosów.
  =============
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Fidesz

  Wiem że PiS to nie obecny FIDESZ, ale jednak jakieś podobieństwa są i niektóre frakcje mają podobne poglądy. Żeby PiS zdobył 61%, to naprawdę trzeba się sprężyć. Dopiero w kolejnych wyborach przyjdzie czas na nowe koncepcje i raczej w dużej mierze też pod szyldem PiS przynajmniej co do STARTU wyborczego. To jest koń na którym można dojechać do parlamentu i przeskoczyć przeszkody. Cała prawica śni o tym, ale na swoich kucykach są po prostu śmieszni bez poparcia Narodu Polskiego, wiem że system tego nie ułatwia, ale jednak te partie mogłyby już pisać w NE choćby.

  PiS nie zmieni się w partię obywatelską przed wyborami 2011, później będzie... za późno, nie będzie już takiego zaufania, zapału jaki był po 10 kwietnia 2010. Szkoda. Przez taki błąd (było dość czasu od nawet samego 2001 roku) mogą ZNOWU przegrać nawet wygrywając. Cóż im da wygrana bez 231 mandatów? Z kim stworzą koalicję jeżeli nawet Marek Jurek nie przepcha swojego pospolitego ruszenia części prawicy? Będą liczyć na rozłamy w innych partiach, w tym w PO jak to głosił np Błaszczak w mypis? Prędzej będą rozłamy w PiS i jest to PEWNE, doświadczenie na to wskazuje po 2005.

  Wnerwia mnie kanapowy PiS tak mocno neoliberalny, wystraszony testamentu-nauczania Jana Pawła II (czyli katolicyzmu, chrześcijaństwa) systemowy, podatny na NWO, na pieprzenie o sojuszu z USA-Izraelem itd bzdury które zweryfikujemy prędzej czy później nowymi nieszczęściami narodowymi, globalnymi!!! Widać jednak Prezes PiS jest zniewolony przez swoje wpływowe (może grożące rozłamami kolejnymi?) elity w PiS i nie może partii otworzyć na miliony nowych członków, ale chętnie weźmie sympatyków itd FRAJERÓW jak nas do wspierania kampanii. Chcemy współtworzyć nowy PiS, a to koliduje naturalnie ze starym-małym PiSem takich działaczy jak Lipiński.

  Czy tak powinien wyglądać masowy Ruch im Lecha Kaczyńskiego? Nie będzie masowy tak jak PiS nie jest masowy, kolejna kanapa?

  http://www.lechkaczynski.pl/images/lofthumbs/905x300/images/stories/topnowy.jpg

  http://www.lechkaczynski.pl

  Dlaczego nie mają takiego portalu jak NE, ale jeszcze lepszego ułatwiającego tworzenie struktur, zarządzanie, akcje? Wizytówkę założyli za 100zł, szok i zapłacili za to pewnie z 10 tys, albo więcej. Miotamy się wszyscy i PiS zachowuje się jakby znowu chciał przegrać o włos. Czekanie aż PO z sojusznikami PSL, SLD się naturalnie wypalą będzie końcem Polski. Niechże PiS zatem stworzy wielką otwartą koalicję, niech otworzy listy wyborcze na nowych ludzi którzy jednak publicznie zobowiążą się do koalicji, współpracy z PiS nawet jako niezależni posłowie, czy odrębne koła-kluby gdyby tak się to ułożyło. Ludzie z tylnych miejsc list mają i tak minimalne szanse, jedynie ostatnie miejsce ma jakąś wartość, ale tam daje się zwykle zaufanych pisowców mimo wszystko, czy dosyć popularnych kandydatów.

  Ferment w NE wszystkich męczy, pora to jakoś uspokoić, zanim exodus blogerów, zawieszanie aktywności przybierze na sile.
 • @leoparda
  "Ja zostaję przy moich starych wyborach, bo już są sprawdzone. Nie są doskonałe, ale cóż, ideałów nie ma."

  Niektórzy pozostali przy KPP-PPR-SLD do tej pory ;) Sprawdzeni towarzysze. Gdyby ludzie nie chcieli zmian, to PRL trwałby nadal, a może pogaństwo bez 966 roku, może mielibyśmy islam jak w Kosowie. Brak zmian w sanacji skończył się 1939 rokiem i konsekwencjami.

  Pewnego roku, może w kolejnych wyborach, może ze 2-3 sesje trzeba będzie poprzeć inny projekt, a PiS przy takiej polityce skończy jak PC, bo ludzie nie ścierpią kanapy chytrych politykierów świetnie sobie żyjących z podatników która sobie drwi z masowego wyborcy. Ilu wyborców PiS z 2005 głosowało za obniżką progów i stawek PIT dla najzamożniejszych, na takie ograniczanie przychodów państwa, które kończy się dokręcaniem śruby biedocie, końca temu procesowi nie ma... PiS w tym sensie oszukał uboższych wyborców. Teraz PO zostawi masę po-łapek, jeżeli będą sami rządzić, to je rozbroją... błyskawicznie, ale jeżeli PiS weźmie władzę... to się będzie działo... oj będzie smuta.

  PiS ma jednak szanse na stałe umocowanie na scenie politycznej, stopniową wymianę na młodsze pokolenia polityków, samorządowców i chyba grają na scenę dwubiegunową. Nie chcę takiej sceny jak w USA, tam ludzie są w pułapce takiej "demokracji", oni mają powody do frustracji jeszcze większe niż my. Wybór między draniami i kanaliami, wszędzie ci sami - partia Izraela, finansjery, fartuszkowcy nwo. My jeszcze mamy szansę na prawdziwą demokrację i nie ordynacja jest tu ważna, ale dostęp do mediów, do zaplecza plus uczciwe państwo (taki żarcik). Ordynacja to pikuś nawet tak zła jak obecna, nie uznaje zauroczenia sektami JOW.

  Jaki to wybór między dwoma stronami? Np między PiS a osią PO-SLD-PSL? To za mało. PiS nie obejmuje całego bogactwa światopoglądu prawej strony. W istocie NE wg mnie stawia postulat większej różnorodności sceny politycznej po prawej stronie. Byle w koalicji z PiS w niespokojnych czasach, na podziały zawsze będzie czas. Powrót do czasów sprzed 1993, czy 2007 z bardziej urozmaiconą sceną polityczną jest konieczny. Brakuje nam nowego LPR-u, jakiegoś UPR-u itd w sejmie. Wszystkie te kanapy powinny razem startować, ale bez liderów typu Korwin 1%.

  Spojrzenie PiS-u na świat jest tak poprawne iż w człowieku się wszystko burzy. Świat to szambo i trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Sodoma. To nie jest tak jak oni piszą i mówią. Jakże PiS ucieka od kwestii np emisji pieniędzy. Tabu całkowite. Albo dlaczego wpycha nas w łapy Niemiec=UE coraz bardziej, od tego jest PO, SLD. Chcemy partii eurosceptycznej, eurorealnej. Nie chcemy tworzyć wojsk kolonialnych mając sami zagrożenie inwazją sąsiadów.

  Dlaczego nie ma partii katolickiej w Polsce, choć POPIS czyni takie umizgi do Kościoła? Orban jest kalwinem notabene... ale najwyraźniej lepszy z niego chrześcijanin niż wielu katolików.
 • @bosa i inni sympatycy PiSu
  "- zapowiedz uderzenia w s.p. Lecha Kaczynskiego (Urbas)"

  Serdeczenie witam
  Prosimy Was o radę. Kiedy ujawnić największy przekręt "wolnej" Polski z udziałem elit PiS i PO? Proszę abyście spojrzeli na sprawę ze strony interesu narodowego Polaków. Moment ujawnienia tego koszmarnego przekręcenia Polaków powinnien być optymalny, aby jak najszybciej skończyć z "nierządem".
  Miłego dnia :-)
 • @Tomasz Urbaś= tymiński?
  Masz coś, to ujawniaj .
 • OLW
  Znamy tylko ogólne założenia owego projektu. Krążą najróżniejsze pogłoski co do jego celu i ewentualnych konsekwencji dla wyników wyborów. Mimo najszczerszych chęci nie znalazłem żadnych wiarygodnych konkretów i myślę że nikt ich nie zna. Mimo to są blogerzy, którzy się śmiertelnie obrazili na ten pomysł. Ba, są tacy co już chcą usuwać swoje konta. Nie kusi ich nawet aby poczekać i zobaczyć, dotknąć, posmakować i dopiero oceniać. Już wiedzą, że to osłabianie PiSu. Najsmutniejsze jest jednak to, że jeszcze chwilę temu aż kipiało od chęci znalezienia pomysłów na aktywizację, przekonywanie nieprzekonanych, pokazywanie prawdy. Ech, znów gardłowanie ponad wszystko i polski kociołek w piekiełku. Aż słychać jak na Czerskiej zacierają rączki. Znów pozostanie się cieszyć, że choć przegraliśmy to tylko o włos.
 • @minderr-+
  aktywizację, przekonywanie nieprzekonanych, pokazywanie prawdy.
 • @Harcerz
  Tomasz Urbaś= tymiński?

  Harcerz, póki co to co pisze Tomek ma 100% potwierdzenia w dokumentach i faktach jako chodzi o polską gospodarkę, budżet i finanse.

  To, że jest smród gigantyczny to wiem od jakiegoś czasu. Pytanie jeszcze ile osób zrozumie jak zostaliśmy przekręceni.

  Pozdrawiam.
 • @Mariovan- to jest
  obszerne i mało zjadliwe dla szarego zjadacza - taka natura wyborcy (niestety)

  Lud - reaguje na plotki , newsy w 5 zdaniach .

  Nieudolność i niewydolność układu magdalenkowego jest widoczna i co?

  Pan Tomasz Urbaś z diagnozą i "programem" stosuje te same narzędzia co dotychczasowu gracze.
  Po jakiego sojusze ze starociami w rodzaju UPR -

  "Ruch" czy partia nowa - musi jasno sprecyzować - przychodzisz tu z bagażem doświadczeń, ale zostaw swoją "tożsamość środowiskową"za drzwiami -
 • Łączność - nerw armii
  Spory, dyskusje, ...

  Koleżanki i Koledzy,

  Co zrobicie, jeśli obudzicie się pewnego pięknego poranka i już nie
  będzie "Teleranka", a u Waszych drzwi stanie załoga G i miś kolabor?
  Co zrobicie, jeśli "kochana" władza ludowa pozamyka różne portale
  z powodu szerzenia mowy nienawiści?

  Zob.:
  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/14638,oswiadczenie-deklaracja#comment_110560
  - Żądany film wideo jest niedostępny.


  Pozdrawiam,
 • A ja spokojnie czekam jak dalej to wszystko się potoczy ...
  Mam jakieś tam nadzieję, bo bez tego nie dałoby się zmieniać rzeczywistości otaczającej nas, trzeba byłoby się poddać i zaakceptować. A przecież podobno możemy zmieniać, jedna osoba ile może, a jak zbierze się dwie osoby, a już 5....to jest łatwiej wspólnie wprowadzać zmiany, na którym nam zależy...
  Czytając Ryszarda Oparę, mam wrażanie jakby człowiek przybył z innej planety, który mimo wszelkich ''niedogodności'' chce coś zmienić, zawalczyć o ludzi tu mieszkających, identyfikującymi się jeszcze z Polską. Sam mam wątpliwości czy to się uda, przecież ilu jest przeciwników wprowadzania zmian jakichkolwiek w kraju. Im się to nie podoba, chcą zachować to, by duża część osób to 50% co nie chodzi na żadne wybory, nie interesowało się życiem publicznym. Łatwiej wtedy sterować społeczeństwem.
  Im większy atak w poście na NE, tym bardziej ujawnia się osoba pisząca w celu zakłócenia, przeprowadzenia sabotażu oraz ataku na funkcjonowaniu dopiero co powstałego portalu. Wiadomo, że jeśli coś się dobrze rozwija,idzie w dobrym kierunku, to konkurencja która traci swoich odbiorców wszystko zrobi aby odebrać ludzi, zniszczyć nowe powstałe gremium.
  Im więcej będzie się dobrego działo, tym większe ataki, prowokacje będą przeprowadzane.
  Dlatego mam nadzieje, że władze NE będą szybciej reagowali i odpowiadali na pojawiające się paszchwile...
  Czas gra na korzyść NE, bo im dłużej tym lepiej...
  Mam nadzieję, że się uda...
 • @Aleksander
  "Dlatego mam nadzieje, że władze NE będą szybciej reagowali i odpowiadali na pojawiające się paszchwile..."

  czy to celowa stylistyka?
  czy ja śnię?
  czy pachnie koszarami...?
 • @Dąbrowski
  http://www.clickmeeting.com/

  To będzie z tego co wiem wdrażane.
 • @minderr
  Proszę znaleźć rozbieżności miedzy tym co pisze NE, a:

  http://www.lechkaczynski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=186&Itemid=58
 • x
  Hmm.
  To jest part2?
  "Z początkiem maja trafiliśmy pod krzyżowy ogień zaporowy, przy próbie sforsowania clasic-road line, dodatkowo przyjęliśmy silny ogień z flanki. Działo samobieżne Ścios wraz z doborową grupą comandosów próbowała rozerwać nasze szeregi silnym klinem, by w konsekwencji doprowadzić do okrążenia mniejszych oddziałów i wzięcia HQ. Sporym wysiłkiem udało się zerwać gąsienicę w Scios, przy pomocy lepkiej bomby.
  Dzięki temu uniknęliśmy nieszczęścia i dało nam to możliwość wycofania się na z góry upatrzone pozycje i reorganizacji. Zaminowaliśmy przedpole i postawiliśmy zasłonę dymną.
  Tzw. siwy dym. Zupełnie nic nie widać." :p
 • @carcajou
  Dzięki za odpowiedź.

  P.S. Na razie opuszczam moje stanowisko dowodzenia przy monitorze.

  Pozdrawiam,
 • @eska
  Nie martw się, za chwilę pod nieobecność członków przegłosuje postanowienia Rady i będzie wszystko w porządku. nawet z demokracją bezpośrednią będzie się zgadzało

  Demokracja musi być!

  kłaniam się
 • @eska
  Radny Carcaou:
  np. w poniedziałek szybko się dogadaliśmy w jednej sprawie.
  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/14638,oswiadczenie-deklaracja#comment_110117
  Radna Eska:
  W jakiej? Może info chociaż na PW?
  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/14638,oswiadczenie-deklaracja#comment_110120

  to się nazywa transparentność!

  kłaniam się
 • @Ciri
  "im prędzej tym chyba lepiej"

  To ważna wskazówka. Analizujemy jak To ujawnić, aby Polska najłagodniej mogła przejść przez wstrząs polityczny, który ta informacja najprawdopodobniej wywoła.

  Pozdrawiam
 • @Tomasz Urbaś
  "Analizujemy jak To ujawnić, aby Polska najłagodniej mogła przejść przez wstrząs polityczny, który ta informacja najprawdopodobniej wywoła"

  Czarna teczka Stana Tymińskiego?

  kłaniam się
 • @Niegdysiejszy
  Na Węgrzech nikt nie wierzył, że socjaliści dopuścili się wielkich przekrętów. Ale jak Węgrzy poznali prawdę...

  Pozdrawiam
 • @Niegdysiejszy
  Wysłałem esce o co chodzi na PW, po co te wtręty, gdy wiedzy brak? Nie należałoby zapytać wcześniej eski?
 • I TAK TRZYMAĆ
  DZIĘKUJĘ ŻE JESTEŚCIE !
 • @Torin
  U Coryllusa part 3:)
 • @NowyEkran
  Dobre posunięcie NE. Piszę to z punktu widzenia osoby, która obserwuje cały rwetes i do końca nie ma wyrobionej opinii.

  To oświadczenie to ważny krok, aby dyskusja została odpowiednio skanalizowana na merytoryczne tory. Bo to jest najważniejsze.

  Pisząc to cały czas wątpię, ale też taka już moja natura. Nowościom przyglądam się z reguły sceptycznie, co nie zmienia faktu, iż im kibicuję.
 • @carcajou
  Weź zarzuć linka, jest dla mnie mało czytelny.:p
  Coryllus jest od Montgomery' ego. Osobiście wolę Paton'ów. Często to szaleńcy, ale wolę i co mi zrobisz!:D
  U Paton'ów człowiek wie po co lezie i lezie szybko. U Montgomery'ów nikt nic nie wie na pewno, a na koniec się dowiaduje, że jego wina, z krynicy mądrości.:)
 • @Torin
  Poszukaj sobie na SG :)
 • Pan Ryszard Opara i Pan Łażący Łazarz
  (ten komentarz pojawiłe się o 10:56:36, ale z powodu nękającego mnie stale błędu ortograficznego, który musiałem poprawić, usunąłem go i wstawiłem na nowo)

  Wielka szkoda, że gdy zwracałem uwagę na konieczność obecności podobnego dokumentu w statucie, w bardzo eleganckiej formie zostałem wysłany na drzewo.
  Gdyby wówczas pojawił się podobny dokument, można było uniknąć wielu nieporozumień i bardzo wielu błędnych kroków.

  Dziwi mnie co brawda, że troskę o honor, uczciwość, wiarygodność, odwaga, dalekowzroczność, sprawiedliwość, solidarność, profesjonalizm deklaruje człowiek, który ujawnia dane blogera, mogącego z tytułu ujawnienia swoich danych osobowych bardzo poważne konsekwencje, człowieka, który na członka Rady Blogerów wybranego głosami blogerów, korzystając z autorytetu posiadanego również dzięki stanowisku jakie piastuje w Nowym Ekranie, wywierał presję
  mającą na celu odejście członka Rady Blogerów.
  Dla mnie takie działania są całkowitym zaprzeczeniem wartości, o które ma troszczyć się Ekran, może z pominięciem odwagi.
  Zaprzeczeniem dalekowzroczności jest spowodowanie odejścia z Ekranu ludzi darzonych szacunkiem i zaufaniem, w tym członków Rady Blogerów oraz spowodowanie u radnych Rady Blogerów wrażenia, że mają być jedynie narzędziem w rękach właściciela i redaktora naczelnego.
  Każde ze słów mających opisać rzeczy, o które troszczy się Nowy Ekran ma wiele znaczeń. Moje prośby zawarte w :Liście ptwartym" o zdefiniowanie pdodobnych wartości zostały zlekceważone, a bez tych definicji są jedynie pustosłowiem.
  Bronisław Komorowski również bardzo troszczy się "o honor, uczciwość, wiarygodność, odwagę, dalekowzroczność, sprawiedliwość, solidarność, profesjonalizm" . I grzegorz Napieralski również. I Leszek Bubel również.
  Tylko co z tego?
  Czy cokolwiek z tego wynika?

  Z wyrazami szacunku
  Niegdysiejszy Blondyn
 • Do Autorów
  Szanowni Panowie jesteście na właściwej drodze. Pierwsze sensowne oświadczenie dopuszczające do głosu wszystkie warstwy polskiego społeczeństwa. Jest uwaga, iż wiele osób, które tracą w przyszłości nieuzasadnione korzyści z okradania Narodu będzie Was z tej drogi spychało. Czas biegnie ze stałą szybkością, lecz możecie zdublować szarą politykę, przechodząc na Jasną stronę demokracji, bo tam są prawdziwe insygnia władzy ludu. Należy je tylko odkurzyć i z godnością używać. Polska demokracja Cyfrowa.
  Serdecznie Pozdrawiam
 • @Ciri
  "Co w takim razie powiesz o Staroście Melsztyńskim?"

  nie znam człeka, a też podpisał to oświadczenie? Nie zauważyłem, przepraszam

  i
  kłaniam się
 • @carcajou
  "Wysłałem esce o co chodzi na PW, po co te wtręty, gdy wiedzy brak? Nie należałoby zapytać wcześniej eski?"

  Czy to zmaczy, że według demokracji bezpośredniej ustalenia Radnych powinny być tajne?

  kłaniam się
 • @Niegdysiejszy
  Jakie ustalenia, to projekt - i to jeden. DB nic do tego nie ma.
 • x
  on live:

  Incoming!!!
  Ostrzał artyleryjski, kryć się!:)

  http://niezalezna.pl/10761-kombinacja-operacyjna-%E2%80%9Elazacy-lazarz%E2%80%9D

  Moździerzami dowodzi nie-pułkownik Bączek!
  :D
 • @Torin
  Czyżby znowu Węgrzy pomogli w cudzie?
  W każdym razie ten napalm nosi wyraźnie węgierskie znaki:
  http://madziarsekator.nowyekran.pl/post/14815,walki-frakcyjne
  :D

  P.S. Czy tu na koniec nie pozostanie kamień na kamieniu?:)
 • W sprawie kształtu i celu nowej siły.
  Zamiast wstępu, coś do tych, którzy uważają jakiegokolwiek człowieka za nieomylnego: – Tylko Pan Bóg się nie myli !- Pan A. Ścios, przy całym szacunku dla jego trudu i wiedzy, jest człowiekiem. Omylnym. Proszę uprzejmie przeczytać jakich odpowiedzi udzielił na wpisy Darkside z 19.03.2010r. godz.9,04 oraz z dnia 31.03.2010 godz.13,2. Na 10 dni przed10.04.2010. Jakże bardzo, niestety, się pomylił. To omylny człowiek. Jak każdy.

  „Rozum jako trzecia siła ”.

  Ciekawe, co zrobiłby przeciętny Polak, gdyby do jego domu przyszedł sąsiad oskarżając go, że niszczy mu ogródek i zagraża życiu, który dodatkowo zażądałby dla siebie sporych pieniędzy w ramach rekompensaty. Czy zapytałby się taki człowiek sąsiada jak to możliwe, czy domagałby się dowodów na takie poważne oskarżenia i żądania finansowe? A gdyby usłyszał: - „Za dużo oddychasz i nas wszystkich zatruwasz, dawaj kasę” – to czy wysłałby gościa na drzewo?
  A Ty? Zapłaciłbyś sąsiadowi ? A może pokazałbyś mu podręcznik z podstawówki, gdzie jak wół napisane, że z dwutlenku węgla, który jest ponad 1,5 razy cięższy od powietrza i do góry się nie unosi, lecz raczej opada na ziemię, którego w atmosferze jest 0,0385%, że z tego dwutlenku jest wielki pożytek dla roślin, które węgiel pobierają do budowy swoich liści, gałęzi i konarów, a pozostały tlen jest dla ludzi i zwierząt ?
  Zapłacisz, nie pomyślawszy, czy to nie ściema, że może chcą Cię oszukać, zrujnować ?
  Jak się nie zorganizujesz, to zapłacisz i Ty i my, bo tacy goście stoją u płotu i każą płacić, a dodatkowo sugerują, żeby przestać ogrzewać wodę i mieszkania, polikwidować najlepiej wszystko, bo jest za dużo CO2 wysoko, w górze, choć nadal 0,0385% i 1,5 razy cięższe od powietrza. Samolotami tam transportują w górę, czy jak?
  Kierownik baraczka obiecał, że zapłacimy jeszcze więcej i polikwidujemy co się da i że niektórzy się wyżywią. Chyba, że suweren się zorganizuje i pomyśli, czy to jest mądra droga.

  Może zorganizowanie się i założenie Partii Przyjaciół Rozumu i Trzeźwego Myślenia
  (w skrócie PPRiTM ) byłoby właściwszą drogą?.
  Partia taka, będąca nie trzecią, ale jedyną drogą i podstawową siłą narodową, powinna mieć dwa główne cele:
  1. Rozpoznanie bezmyślności, szkodnictwa i głupoty u podstaw i korzenia.
  2. Zaproponowanie i rozpropagowanie pozytywnych zamienników oraz wdrożenie tychże, przy zastosowaniu wszelkich dostępnych, sprawiedliwych i zgodnych z prawem sposobów.
  Większość osób, wypowiadających się w kwestii CO2 w telewizji i w innych mediach
  (prof. Krasnodębski i inni również ) uznaje, że realne jest, związane z „emisją CO2” zagrożenie załamania się gospodarki polskiej, wręcz katastrofa po roku 2012.
  W TVP Info (cyt.): „ekologiczne wymagania UE - zabójcze dla Polski… brudna Polska… przez dwutlenek węgla 0,5 mln ludzi straci wkrótce pracę….”
  Dobrze byłoby poważniej zająć się tą nową koncepcją, jakoby dwutlenek węgla, zwany dotychczas „gazem życia”, będący budulcem i podstawą dla roślin, nagle stał się, nadal w ilościach 0,03 % składu atmosfery, zagrożeniem i to w Polsce, w kraju, gdzie same lasy, bez pól i łąk, stanowią 30% powierzchni. Ponieważ jednak ta „nowa Prawda” jest potrzebna dla wielu innych działań i teorii i dłużej mogłoby trwać wykorzenianie tego, zastosujmy na teraz myślenie lateralne, tj. twórcze, wbrew schematom.
  Chcą nas przez ten dym CO2 puścić z torbami, chcą zamykać dalsze miejsca pracy, elektrownie i elektrociepłownie, to my, naród - suweren – zażądajmy przerobienia tego dymu na gotówkę i tanie paliwo. Przyda się nam tanie paliwo i tania benzyna?
  Od 2009 r.(!) znane jest naszym kierownikom (W. Pawlak ) rewolucyjne na skalę światową odkrycie prof. Dobiesława Nazimka z UMCS w Lublinie. Ten wynalazek, którego pierwsza komercyjna instalacja to Zakłady Azotowe w Kędzierzynie Koźlu, a największy producent CO2 na Lubelszczyźnie - elektrownia Wrotków jest następna, to produkcja z emitowanego CO2 -benzyny ekologicznej za ok. 1zł/ litr ! Polska, ze swoich dymów z CO2 może produkować pięciokrotnie więcej benzyny, niż jej zużywa i mogłaby nawet być eksporterem! A patent można rozpropagować i sprzedawać na świecie.
  Te instalację byłyby interesujące również dla mieszkańców Górnego Śląska, skoro inni takich tanich instalacji nie wynaleźli.
  STOP głupocie i niszczeniu, popieramy Rozum i Trzeźwe Myślenie.
  - Jako suweren domagajmy się od rządu, w trybie natychmiastowym wszelkich ustaw i przepisów wprowadzających realną redukcję emisji CO2 oraz instalowanie w całym kraju patentu profesora Dobiesława Nazimka (zamiast kuriozalnych, kosztownych i niebezpiecznych pomysłów np. wtłaczania CO2 pod ziemię itp.!)
  - Domagajmy się tych projektów ustaw natychmiast, do końca sierpnia 2011roku, bowiem zarządcy z UE zażądali przedstawienia przez Polskę propozycji konkretnych działań, które mają zmniejszyć emisję CO2. Kierownictwo podobno zamierza zamykać, zwalniać, a CO2 wtłaczać pod ziemię !!! My proponujemy instalacje profesora Nazimka, UE zaś ma obowiązek dać pieniądze na wdrożenie takich instalacji, które zmniejszają emisję dwutlenku.
  Módlmy się też za rządzących, jak i apostoł Paweł nakazał modlić się o tych, którzy są przy władzy, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne. Módlmy się szczerze o mądrość i dla nas i dla nich, bo jest wielka potrzeba.

  Kolejny cytat.
  „Geotermia”: „Zasoby węgla starczą nam podobno na 200 lat. Ale mamy przecież dostępne,
  zdecydowanie tańsze, ogromne, odnawialne źródła czystej energii. Pod tym względem
  mamy najlepszą sytuację w całej Europie. Nie mam tu na myśli energii wiatrowej, zamienianej na elektryczną, ponieważ nieliniowe jej pozyskanie i brak możliwości opłacalnego jej gromadzenia, jest tylko poważnym kłopotem dla sieci przesyłowych. Bardziej im się opłaca zapłacić za nią pod warunkiem, że nie muszą jej odbierać. Jest to jak na razie wyłącznie fakt medialny dla władz i dobry sposób na ograbianie ogłupianego społeczeństwa.
  Prawie darmowe ciepło i prąd. …Takim tanim i nieprzebranym źródłem energii jest wysokotemperaturowa energia cieplna z głębokich pokładów formacji skalnych. Jej suche pozyskiwanie, za pomocą wgłębnych wymienników ciepła typu harvestors, nie niszczy niskotemperaturowych pokładów wód geotermalnych. Tej w pełni odnawialnej energii jest w Polsce tysiące razy więcej niż zużywamy. Koszt produkcji z niej energii elektrycznej to kilka groszy za 1 kWh, a cieplnej znacznie mniej. Powodem naszej dumy powinien być fakt, że między innymi, za rozwiązania do jej pozyskiwania, został zgłoszony do dwóch nagród Nobla, mieszkający i pracujący w USA prof. Bohdan Żakiewicz. Na całym świecie media rozpisują się o tej nominacji. Mimo, że dostęp do energii geotermicznej mamy najłatwiejszy w Europie, a nasz rodak jest najważniejszym wynalazcą w tej dziedzinie na świecie, wiedza na ten temat i zainteresowanie są w Polsce zerowe. Ale nic dziwnego. Jej pozyskiwanie może doprowadzić do niezależności energetycznej i wiąże się z utratą ogromnych zysków dla niektórych lobby, które mocno zasilają media poprzez reklamę. Rozwiązania takie mogą być stosowane lokalnie, dzięki czemu nie ma strat na przesyłach. Ponieważ możliwa jest trójgeneracja i system ma niską stałą czasową, można go sprzęgać z pozyskiwaniem energii elektrycznej (generatory)i cieplnej (pompy hydrosoniczne) z turbin wiatrowych. Koszt uruchomienia zakładu pozyskującego i przetwarzającego energię geotermiczną jest porównywalny do farm wiatrowych w przeliczeniu na jednostkę mocy. Różni się jednak tym, że nie jest zależny od warunków zewnętrznych i może cały czas pracować z maksymalną mocą, a nie jak w przypadku elektrowni wiatrowych na poziomie kilkunastu procent w skali rocznej. Koszt natomiast bieżącej produkcji energii w tej
  technologii jest na poziomie niecałych 2 groszy za 1kWh, czym bije na głowę wszelkie inne metody. Nic dziwnego, że International Business Directions i około stu największych korporacji świata zgłosiły profesora Żakiewicza do nagrody Nobla w dwóch kategoriach -Peace and Engineering Economy” .

  Stop energii atomowej!!!
  Stop atomówkom i ogłupianiu! „Bezpieczeństwo” atomu widać, słychać i czuć w Czarnobylu, Fukushimie i innych, a budowanie czegoś takiego, gdy nawet sąsiad zza zachodniej miedzy się wycofuje, to jawny brak rozumu i ogłupianie Polaków. Domagajmy się wprowadzenia tanich, wydajnych i bezpiecznych instalacji prof. Żakiewicza
  Popierajmy Rozum i Trzeźwe Myślenie, popierajmy Przyjaciół Rozumu i Trzeźwego Myślenia, takich jak dr Włodzimierz Stupiński, którego marzeniem jest, aby grafen, jego wynalazek, mógł z Polski zrobić nowoczesną Wyżynę Grafenową (wzorem doliny krzemowej). Bądźmy chętni popierać wszystkich, których przemyślenia i odkrycia mogą zamienić w tym kraju każdą ewidentną głupotę i szkodnictwo, na rozumny zamiennik.
  Poprzyjmy pana prof. Antoniego Morawskiego z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu
  Technologicznego we wdrożeniu polskiego, rewolucyjnym na skalę światową wynalazku taniego oczyszczania wody z zanieczyszczeń nieusuwalnych innymi metodami. Czy rozpropagowanie tego na skalę światową nie byłoby nadzwyczaj korzystne ze względów ekonomicznych, zdrowotnych i pijarowskich również? Takich ludzi i rozwiązań jest obfitość,
  nie sposób wymieniać. Dużo pracy dla wytrwałych. Nowy Ekran mógłby stać się, wraz z nowymi i starszymi blogerami, kuźnią takich rozumnych, konkretnych rozwiązań w każdej dziedzinie, w tym obolałym kraju.

  „Wymyśliłem auto na wodę !”. Czy ktoś taki istnieje? Czy autor takiego stwierdzenia, jeżeli jest prawdziwe i sprawdzone, nie powinien być „DOBREM NARODOWYM”? Czy nie powinien być znany, doceniany i bogaty, a jego patent powinno się produkować masowo w FSO i w innych fabrykach. A może to kaczka dziennikarska? Polish joke???
  Nie, to Polak, który potrafi.
  Fakt z 28.10.2010.podaje : Jan Gulak ( 69 l.) doktor prawa, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na pomysł zasilania silnika wodą wpadł ponad osiem lat temu. To wtedy jechał o świcie ze Szczecina do Warszawy.
  - Była mgła i zauważyłem, że silnik w moim samochodzie pracuje dużo lepiej niż normalnie. Zacząłem się zastanawiać dlaczego i doszedłem do wniosku, że to para wodna tak korzystnie na niego wpływa. Zupełnie po amatorsku skonstruowałem instalację dostarczającą do silnika nagrzaną parę wodną - opowiada.
  Efekt jest niesamowity. 25 letni mercedes pana Jana spala teraz 3 litry ropy i 4 litry wody. I to, o dziwo, najlepiej zwykłej deszczówki lub wody z rzeki, bo tam jest najmniej kamienia. Swoim wodnym samochodem wynalazca przejechał już prawie 40 tysięcy kilometrów. Gulak właśnie otrzymał patent na swój wynalazek. Teraz szuka poważnego inwestora”.
  Teraz szuka poważnego inwestora ! A kierownictwo baraczka gra w gałę, czy co robi?

  Partia Przyjaciół Rozumu i Trzeźwego Myślenia - PPRiTM mogłaby, jako kolejny priorytet, na przykład metodą referendum, lub zebrania podpisów via internet, wymusić natychmiastowe i z pieniędzmi na ten cel z krajowego budżetu, otwarcie fabryk takiego silnika na potrzeby polskie i na eksport.
  Co stoi na przeszkodzie?! Emisja CO2 również się zmniejszy.
  To, co powyżej to propozycja, zarys idei, wokół której mogliby się może zgromadzić Polacy, nieaktywni lub byle jak aktywni wyborcy.
  To jest akceptowalne dla wierzących i niewierzących, starszych i młodszych, pracujących, bezrobotnych, uczących się i racjonalizatorów, dla policjantów i poetów, gospodyń domowych i może nawet dla kapitanów na morzach i oceanach świata J.
  Są sprawdzone sposoby na docieranie codziennie do wielu tysięcy osób spoza portalu, choć potrzeba byłaby spotkania kogoś życzliwego z kasą, nawet niekoniecznie bardzo dużą.

  Taka idea mogłaby się okazać tak potrzebnym integratorem (notki blogera Michaela o integratorze i bolszewizatorze). Michael, propagator Rzeczpospolitej Obojga Narodów pisze, cyt.: „Musimy wiedzieć, że aby osiągać wspaniałe cele, trzeba stawiać wspaniałe zadania. Kluczem do sukcesu jest motywacja. Musimy działać tak, aby Polakom znowu chciało się chcieć.
  JAK WIDZĘ ISTOTĘ PROBLEMU: Tradycja Rzeczpospolitej Obojga Narodów polegała na tym, że Polacy, Litwini, Żydzi, Rusini skupiali się wokół PROJEKTU, albo pewnej wizji cywilizacyjnej. Była to wizja wytyczająca ludziom sposób i cel życia. Był to tak interesujący koncept, że aż mrówki po plecach chodzą... Tego nie da się pomieścić w kilku słowach. Bo to tkwiło w całym systemie doświadczeń, praktyk, tradycji, wartości,... Była to cholernie inteligentna cywilizacja!
  Dość powiedzieć, że jeden z najbardziej krwawych namiestników cara nad Wisłą napisał taki raport - cytuję z odległej pamięci:
  Polaków nie ma sensu wieszać. Ich się nie da złamać, to jest nie do zrobienia. Ochrana znajduje ich przywódców. Łapiemy, wieszamy, a oni dalej robią to samo. Na miejsce powieszonych przychodzą inni, całkiem nieznani, i ciągną tę ich Polaczków sprawę jeszcze lepiej niż poprzednik. Bo u tych Polaków każdy jest przywódcą. Ginie jeden, czy sto tysięcy, a oni dalej robią swoją sprawę. W każdej gminie jest po tysiąc przywódców. Oni sobie robią konfederację i za chwilę mają już referendarza. A ten całą instrukcję dowodzenia ma w głowie, od dziecka. Od razu wie co robić. Z pułkiem idzie nasze wojsko, w ich polach pusto, ludzie się po polach kręcą, w chatach śpią. Odwracasz się, za chwilę, oni już uformowani w regimenty, z chorągwiami, biją palą, jak najlepsze wyćwiczone landsknechty,... Oni wszyscy są armią, narodem, i swoim przywódcą.

  W ANTYPOLSKIEJ PROPAGANDZIE ten system został nazwany polskim warcholstwem, był zacierany, deptany, opluwany przez 200 lat. Bo był najostrzejszą bronią Polaków, był umiejętnością konsolidowania się wokół idei, jakieś misji bardzo konkretnej.
  W europejskiej, ruskiej, czy turańskiej kulturze ludzie konsolidowali się wokół jednej osoby, przywódcy. Ginął król, rozchodziła się armia.
  W przełożeniu na język informatyki:
  Rzeczpospolita Obojga Narodów była ROZLEGŁYM systemem o ROZPROSZONEJ INTELIGENCJI. Jak internet. Miliony klawiatur i żadnej jednostki centralnej. Cywilizacja turańska była i jest systemem o SKUPIONEJ INTELIGENCJI, jedna jednostka centralna
  i miliony terminali, które ślepną, gdy padnie jeden główny serwer.

  Nasi wrogowie, po "wyzwoleniu" w 1990 całą siłą swojej propagandy ćwiczą nas w regułach tej drugiej koncepcji. Interesy Polaków oddajemy w ręce pomazańców: Kwacha (Plasmodium falciparum - primo voto), Wałęsy, Yuska,... Historia Polski od 1945 jest historią kolejnych EKIP. Bierut, Gomółka,... ..., Wałęsa, Kwaśniewski,... Gdy zgnoją Kaczyńskiego, to będzie wtedy jakaś RP Yuska, albo innego trafnie mianowanego. Tak to jest grane.
  Dlatego chcę, aby mój projekt, na wzór tradycji Rzeczpospolitej Obojga Narodów, koncentrował się i konsolidował wokół zadania i jego misji. Zamiast czekać na czyjś znak, niech pójdą wici, teraz "klik". (Koniec cytatu).

  Czy propozycja skonsolidowania narodu wokół idei państwa rozumnie i sprawiedliwie zarządzanego, wokół rozwiązań lateralnych, nowoczesnych, mogłaby być ideą- integratorem?

  Taki ruch obywatelski, dążąc do swoich celów (Rozum i Trzeźwe Myślenie we wszystkich aspektach życia ), powinien domagać się dostępu do telewizji publicznej :
  -1 program rządu
  -1 program opozycji
  -1 program Przyjaciół Rozumu i Trzeźwego Myślenia.
  Dostęp do telewizji zwanej „PUBLICZNĄ” jest konstytucyjnie zagwarantowany. Większość nadal nie widzi, że telewizja to narzędzie służące do okłamywania i fałszowania.
  Całkowity brak możliwości rozsądzenia co słuszne, a co nie jest słuszne, powoduje, że ludzie z własnych pieniędzy opłacają swoich oprawców. Eugenika, aborcja, in vitro, eutanazja, Codex Allimentarius, trucie wszystkiego - to nie są rozwiązania dla tych, którzy za swój wzór do naśladowania uznają Syna Bożego. On chorych leczył. Chorą teściową apostoła Piotra uzdrowił, chorych psychicznie i opętanych uwalniał, dzieci brał na ręce i błogosławił. Z naszych pieniędzy w kraju i w EU są opłacani czciciele aborcji, eutanazji, eugeniki i innych wymyślnych sposobów na zabijanie. A niektórzy z niewiedzy ich popierają.
  Wiele osób zorganizowanych wokół różnych projektów i idei, komitetów, stowarzyszeń, to Przyjaciele rozumnego myślenia i działania. Taki Ruch Przyjaciół Rozumu i Trzeźwego Myślenia, jako zarejestrowana formacja, mógłby, nawet wzorem „Solidarności”, skupiać, promować i wprowadzać do świadomości i w czyn wiele pożytecznych inicjatyw (przy klastrowej strukturze?). NSZZ „Solidarność” była pokojowym ruchem wielomilionowym, a skupiała jedynie pracujących. Taki Ruch miałby szanse również na wielomilionowe uczestnictwo, gdyż przygarnąć mógłby praktycznie każdego, bez ograniczeńJ.

  To, co „kierownictwo baraczka” pod koniec sierpnia br. wysmaży do kierowników z UE, w kwestii ograniczenia emisji CO2, będzie jak papierek lakmusowy intencji i kompetencji.
  Przecież, skoro od 2009 patent prof., D. Nazimka jest znany nawet ministrowi gospodarki (!), to…co? Bądźmy niewinni, ale nie naiwni. To mogłoby być super ważne pole dla nowego obywatelskiego Ruchu. O rozwiązaniu problemu CO2, powinni wszyscy trąbić nie tylko w Polsce, podczas „Prezydencji”, ale w Europie i na całym świecie. To wyrwanie żądła. O takie zakończenie „Operacji Emisja CO2” powinni zabiegać wszyscy wraz z europosłami. Integracja wokół idei. To na początek…

  A może od dzisiaj ogłosić, że wolą tego narodu, suwerena jest całkowite uwłaszczenie
  wszystkich Polaków? Wszak nawet było już to obiecane.
  Złupili kraj najeźdźcy i okupanci, wystawili do jałtańskiego wiatru „sojusznicy”, następni „cudotwórcy” sprywatyzowali siebie samych na fabrykach budowanych rękami naszymi i naszych rodzin, ale od dzisiaj moglibyśmy ogłosić w trybie konstytucyjnym, że jako suweren, naród, jesteśmy właścicielami tego, co pozostało nie zagrabione.
  STOP wszelkim prywatyzacjom. Od tego procederu w Polsce głodują dzieci, bo rodzice nie mają ani pracy, ani perspektyw. Ogłaszamy, my-suweren – naród, do którego należy władza zwierzchnia (Konstytucja RP art.4), że jako władza zwierzchnia nad wybranymi przedstawicielami i nad rządem, domagamy się natychmiastowego zaprzestania wszelkich „prywatyzacji” majątku narodowego i lasów, w to miejsce domagamy się bezzwłocznego rozpoczęcia procesu uwłaszczenia Narodu Polskiego, na wszelkim majątku i zasobach naturalnych.

  Każdy Polak ma mieć uczciwie wypłacaną dywidendę.
  Uwłaszczenie Polaków- przeprowadzenie jeszcze w tym roku, w taki sposób, aby każdy, łącznie z każdym dzieckiem, stał się właścicielem nie tylko państwowych lasów, co powinno być oczywiste, ale każdego surowca w tym kraju i w jego granicach: ropy (jest!), miedzi, węgla, srebra, gazów CO2, gazu łupkowego i wszystkich innych surowców. Każdy obywatel, urodzony w tych granicach powinien być, w ułamkowych częściach właścicielem wszystkich zasobów naturalnych. Z prawa do tej dywidendy mogłyby korzystać dzieci przybyszów tu urodzone i potomkowie wysiedlonych siłą obywateli tego Narodu, itp. osoby, -każdy w równej części. Wyłączeni, na mocy prawa, powinni być świadomi (premedytacja) zabójcy i każdy, który staje po stronie śmierci, jako ideologii niszczącej życie i zdrowie ludzkie. Twierdzenia, jakoby można było zabijać jakiekolwiek życie, aby inne życie było wygodniejsze, łatwiejsze, kosztem śmierci innych istot ludzkich, powinny być kwalifikowane do zachęcania do morderstw. Eksperymenty na istotach ludzkich powinny zostać całkowicie zabronione i surowo karane. Filmy typu „Eugenika” powinny być pokazywane w szkołach. Ci, które głoszą hasła eugeniki, eutanazji itp., powinny być, z mocy ustawy, jako podżegający do zabójstw, wykluczeni z cząstkowego udziału, z dywidendy za wydobywanie, sprzedaż i pożytkowanie wspólnych dóbr narodowych.
  Czy to jest rozumne działanie ???
  A jeśli tak, to może zacząć je teraz wprowadzać przez mądrych prawników, konstytucjonalistów nie przekupionych. Wszystko zacząć jak Islandia czy Węgry od nowa.

  (Fachowość w UE to bodajże wąska specjalizacja pt: „Jak tysiącletnie państwa, jedne za drugimi, szybko doprowadzić do bankructwa” . Nasi „fachowcy” w czołówce. Urra!)
  I jeszcze jedno bardzo ważne. Przy całym wysiłku pracy u podstaw dobrze byłoby widzieć jak jesteśmy prowokowani (np. ceny, tzw. „kibole”…) do buntu, sprzeciwów, demonstracji i może nawet krwawych rozruchów…do odpowiadania złem za złe. Nasz Nauczyciel powiedział: Nie rewanżuj się złemu…
  Jeżeli to od was zależy, ze wszystkimi ludźmi pokój miejcie. …Jeżeli od Was zależy…
  Mądry nie zważa na obelgę…Takie rozruchy to woda na ICH MŁYN…
  Mądry nie zważa na obelgę…
  Nazywając Rozum przyjacielem, nie tęsknij do nocy, w której ludy ruszą się ze swoich miejsc (ks. Joba). Pozdrowienia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031