Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
440 postów 109 komentarzy

Dziennikarstwo Obywatelskie

Nowy Ekran - Blog przeznaczony do publikacji materiałów dziennikarzy obywatelskich przygotowanych na zlecenie Nowego Ekranu lub artykułów i listów nadesłanych do Redakcji

Nowa Polska na Nowym Ekranie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nowy Ekran pełniąc swoją medialną misję obejmuje patronatem medialnym trzy dzieła, które zapoczątkowaliśmy, a które warto kontynuować. Pragniemy stworzyć kuźnię kadr i ośrodek połączenia patriotycznych sił politycznych.

Sytuacja gospodarcza na całym świecie zaostrza się. Europa jest na krawędzi krachu bankowego, finansowego i gospodarczego. Elity w Polsce wyczerpują oszukańcze chwyty ukrywające przed opinią publiczną złą sytuację gospodarcza kraju.

 
Alienacja elit jest porażająca. W obronie swoich apanaży i przywilejów podważają zasady demokracji, która wyniosła ich do władzy. Władzę usiłują zachować za pomocą przestępstw i manipulacji. Władzę monopolistyczną utwierdzoną przywilejami finansowymi, zawładnięciem mediami i spreparowanym prawem wyborczym. Ich władzy strzegą strażnicy Okrągłego Stołu - członkowie komisji wyborczych z Państwową Komisją Wyborczą na czele. W większości absolwenci deprawujących marksistowskich wydziałów prawa wyższych uczelni z czasów dominacji komunistycznej.
 
To wszystko wobec rosnących napięć okazuje się za mało. Najbardziej zdegenerowane części elity zaczynają odwołują się do skrajnych emocji. Zaczynają straszyć wybuchem wojny, gdy ich chore koncepcje jednego państwa z jednym wodzem, narody Europy poważą się odesłać na śmietnik historii. To zaczyna mieć symptomy jakiegoś poważnego szaleństwa, temu już nie wystarczy mówić „Dość!” ale należy czynnie przeciwdziałać.
 
Nowy Ekran jest pierwszym medium w Polsce, które miało odwagę przeciwstawić się Państwowej Komisji Wyborczej, złapać ją za rękę na manipulacji i przestępstwie. Informujemy opinię publiczną o rzeczywistej sytuacji gospodarczej i politycznej. Gdyż to nasz obowiązek jak i dzięki Państwu, nasz przywilej, za który Blogerom jak i Czytelnikom jesteśmy bardzo wdzięczni i zobowiązani. Obowiązek nakazuje uczynić następny krok ku silnej, nowoczesnej i zwycięskiej Nowej Polsce.
 
Nowy Ekran pełniąc swoją medialną misję obejmuje patronatem medialnym trzy dzieła, które zapoczątkowaliśmy, a które warto dalej kontynuować :
1. walka o wolne, równe, demokratyczne wybory,
2. przygotowanie rozwiązań programowych dla Nowej Polski, na miarę czekających ją wyzwań,
3. nawiązania współpracy programowej i politycznej środowisk patriotycznych.
 
Walcząc o w pełni demokratyczne wybory doprowadzimy do zmiany prawa wyborczego w tym poprzez wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, likwidacji uprzywilejowania partii politycznych oraz usunięcia ze stanowisk
zdeprawowanych członków komisji wyborczych. Waga tego zadania uzasadnia skorzystanie z wszelkich w demokracji dopuszczalnych środków protestu społecznego z szczególnym uwzględnieniem potęgi sieci społecznościowych w Internecie, protestu w formie zgromadzenia publicznego oraz podważania ważności wyborów w czasie, których członkowie komisji wyborczych dopuścili
się czynów penalizowanych. Dla realizacji zadania powstaje sztab do którego
zapraszamy przedstawicieli wszystkich sił politycznych i społecznych bez względu na orientację polityczną, którym droga jest rzeczywista demokracja, a nie jej fasadowa proteza. Przede wszystkim zwracamy się do wielu poszkodowanych komitetów wyborczych w kraju o współpracę z powołanym sztabem w walce o prawa obywateli takie jak wolność i równość.
 
Doświadczenia zgromadzone w trakcie funkcjonowania Aeropagu pozwalają na utworzenie think tanku. Przedmiotem jego rozważań będą najważniejsze dla obecnej sytuacji Polski problemy społeczne i gospodarcze. Wynikiem rozważań
będą konkretne propozycje programowe przeanalizowane w szczególności pod względem wykonalności z uwzględnieniem aspektu finansowego. Pragniemy by think tank został wzmocniony, a jego prace nabrały jeszcze większego dynamizmu dlatego pragniemy zaprosić do współpracy ekspertów patriotycznych sił społecznych, oraz wprowadzając powiew świeżości myśli skorzystać z idei prezentowanych na Nowym Ekranie i kuźni kadr politycznych, w jaką zamieniamy serwis www.prawybory.net
 
 
Wspólna walka o demokratyczne wybory oraz współpraca nad rozwiązywaniem problemów Polaków i Polski ułatwi przełamanie barier przed podejmowaniem wspólnych inicjatyw politycznych bez konieczności rezygnacji z podmiotowości i autonomii organizacyjnej, tak przecież cennej dla nas, którzy pragniemy wszyscy być indywidualnościami, a nie sterowaną partyjną anonimową machiną. Jedną z form współpracy nie obligatoryjnej będzie wspólny start w wyborach, do których kandydatów wyłonimy w pionierskich w Polsce prawyborach. Siła obecnie rozdrobnionych, a współpracujących środowisk patriotycznych doprowadzi do przełomu politycznego i realizacji marzeń o Nowej Polsce. Stworzenie nowej siły politycznej opartej na wspólnocie celów na prawej stronie sceny politycznej w obecnej chwili staje się wręcz dziejową koniecznością w kontekście wydarzeń w Polsce i na świecie. Środowiska te wbrew pozorom więcej łączy niż dzieli, łączą wspólne marzenia często bardzo zbliżone poglądy polityczne i gospodarcze, a dzielą ... najczęściej małe drobne egoizmy i prywatne ambicje. W obliczu fiaska rejestracji prawicowych i lokalnych komitetów wyborczych najwyższa pora by odłożyć to co nas dzieli i iść razem. Nowy Ekran z całych sił chce sprzyjać takiej inicjatywie.
 
Pragniemy by Nowy Ekran pozostał Nowym Ekranem, blogosferą, portalem wolnej myśli, by pozostał medium, a nie przekształcał się w inicjatywę polityczną. Dlatego poprosiliśmy grupę osób o kontynuowanie działań, które zapoczątkował Nowy Ekran. By nie zaprzepaścić osiągnięć Komitetu OLW NE przekazujemy jako Redakcja Nowego Ekranu prowadzenie dalszych działań w ręce ludzi uczciwych, zdecydowanych i z wizją. Niełatwej roli kierowania pracami sztabu podjął się Tomasz Urbaś, znana postać w Internecie i przewodniczący Ruchu Wolność i Godność. Dobrym punktem wyjścia do porozumienia programowego różnych organizacji wydaje się deklaracja 8 Maja podpisana przez Ruch WiG i UPR, która pozwala różnym organizacjom na pokazanie co je łączy, a w czym się różnią. Zapraszamy także do współpracy ponadprogramowej, dotyczącej konkretnych działań.
 
Czas na nową siłę, nowe twarze, nowe idee.
 
Całym sercem będziemy wspierać WSZYSTKIE inicjatywy łączące środowiska patriotyczne i wolnościowe.
 
 
Powodzenia.
 
Łażący Łazarz – Redaktor Naczelny NowyEkran.pl
 
Dr Ryszard Opara – Twórca Nowego Ekranu

KOMENTARZE

 • I niech to... Nowe ...nastanie
  . Stworzenie nowej siły politycznej opartej na wspólnocie celów na prawej stronie sceny politycznej w obecnej chwili staje się wręcz dziejową koniecznością w kontekście wydarzeń w Polsce i na świecie.

  Środowiska te wbrew pozorom więcej łączy niż dzieli, łączą wspólne marzenia często bardzo zbliżone poglądy polityczne i gospodarcze, a dzielą ... najczęściej małe drobne egoizmy i prywatne ambicje. W obliczu fiaska rejestracji prawicowych i lokalnych komitetów wyborczych najwyższa pora by odłożyć to co nas dzieli i iść razem. Nowy Ekran z całych sił chce sprzyjać takiej inicjatywie.
 • x
  Kurcze, lekko mnie trząchło. Po zażegnaniu szoku, rozpocznę trawienie. :p
 • @Łarzący Łazarz, @Ryszard Opara
  To musiało iść w tym kierunku, aby nie zrobić plamy. Pisałem o tym wielokrotnie. Dobry ruch. Gratuluję

  Prosiłbym jednak o łagodny wymiar kary dla ludzi, którzy nie mają ambicji politycznych a chcieliby popracować nad linią programową. Niektórym z racji wieku zaczyna się śpieszyć:
  http://nikander.nowyekran.pl/post/26822,prawybory-net-kiedy-dostaniemy-swot

  Pozdrawiam
 • Brawo !!!!!!!!!!
  O to właśnie chodzi !

  NOWY EKRAN - NOWA POLSKA - NOWY ŚWIAT !!
 • @Protestant
  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/16654,swiat-wg-sciosa-czyli-niekaczysci-to-glupcy-i-chamy
 • Hymn NOWEJ POLSKI ... "orla twych lotów potęga"
  ODA DO MŁODOŚCI

  Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy;
  Młodości! dodaj mi skrzydła!
  Niech nad martwym wzlecę światem
  W rajską dziedzinę ułudy:
  Kędy zapał tworzy cudy,
  Nowości potrząsa kwiatem
  I obleka w nadziei złote malowidła.

  Niechaj, kogo wiek zamroczy,
  Chyląc ku ziemi poradlone czoło,
  Takie widzi świata koło,
  Jakie tępymi zakreśla oczy.

  Młodości! ty nad poziomy
  Wylatuj, a okiem słońca
  Ludzkości całe ogromy
  Przeniknij z końca do końca.

  Patrz na dół - kędy wieczna mgła zaciemia
  Obszar gnuśności zalany odmętem;
  To ziemia!

  Patrz. jak nad jej wody trupie
  Wzbił się jakiś płaz w skorupie.
  Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem;
  Goniąc za żywiołkami drobniejszego płazu,
  To się wzbija, to w głąb wali;
  Nie lgnie do niego fala, ani on do fali;
  A wtem jak bańka prysnął o szmat głazu.
  Nikt nie znał jego życia, nie zna jego zguby:
  To samoluby!

  Młodości! tobie nektar żywota
  Natenczas słodki, gdy z innymi dzielę:
  Serca niebieskie poi wesele,
  Kiedy je razem nić powiąże złota.
  Razem, młodzi przyjaciele!...
  W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele;
  Jednością silni, rozumni szałem,
  Razem, młodzi przyjaciele!...

  I ten szczęśliwy, kto padł wśród zawodu,
  Jeżeli poległym ciałem
  Dał innym szczebel do sławy grodu.
  Razem, młodzi przyjaciele!...
  Choć droga stroma i śliska,
  Gwałt i słabość bronią wchodu:
  Gwałt niech się gwałtem odciska,
  A ze słabością łamać uczmy się za młodu!

  Dzieckiem w kolebce kto łeb urwał Hydrze,
  Ten młody zdusi Centaury,
  Piekłu ofiarę wydrze,
  Do nieba pójdzie po laury.

  Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga;
  Łam, czego rozum nie złamie:
  Młodości! orla twych lotów potęga,
  Jako piorun twoje ramię.

  Hej! ramię do ramienia! spólnymi łańcuchy
  Opaszmy ziemskie kolisko!
  Zestrzelmy myśli w jedno ognisko
  I w jedno ognisko duchy!...

  Dalej, bryło, z posad świata!
  Nowymi cię pchniemy tory,
  Aż opleśniałej zbywszy się kory,
  Zielone przypomnisz lata.

  A jako w krajach zamętu i nocy,
  Skłóconych żywiołów waśnią,
  Jednym "stań się" z bożej mocy
  Świat rzeczy stanął na zrębie;
  Szumią wichry, cieką głębie,
  A gwiazdy błękit rozjaśnią -

  W krajach ludzkości jeszcze noc głucha:
  Żywioły chęci jeszcze są w wojnie;
  Oto miłość ogniem zionie,
  Wyjdzie z zamętu świat ducha:
  Młodość go pocznie na swoim łonie,
  A przyjaźń w wieczne skojarzy spojnie.

  Pryskają nieczułe lody
  I przesądy światło ćmiące;
  Witaj, jutrzenko swobody,
  Zbawienia za tobą słońce!


  "Dzieckiem w kolebce kto łeb urwał Hydrze, Ten młody zdusi Centaury ..." Adam Mickiewicz. Nowoekranowicze (dusiciele HYDRY) do DZIEŁA !!
 • @andrzej61
  U mnie na wsi to dzielą ludzi na "mądrych" i "oczytanych". Mądry szuka sposobów, oczytany powodów. Masz jeszcze czas aby przyłączyć się do właściwej grupy.

  Pozdrawiam i zachęcam jakem agent wszelkich służb od czerezwyczajki po mosad,
 • NOWA POLSKA czyli pogodzenie Piłsudskiego z Dmowskim !!
  Frakcja katolicko-narodowa oraz frakcja niepodległościowo - wolnościowa, reszta to tzw. luźne elektrony, synapsy.

  Spoiwem NOWEJ POLSKI uczyńmy Demokrację Bezpośrednią, JOW, silną władzę prezydencką, oddziały obrony terytorialnej.

  Można zgodzić się na Intronizację, ale bez jej dalszej wykładni - zostawić to sumieniu ludzi. Dobra współpraca Państwo - Kościół na rzecz zachowań moralnych. Rozwiązania prawne skłaniające do zachowań w duchu katolickim, ale bez opresji instytucjonalnej.

  CZAS ROZPRAWIĆ SIĘ Z HOMO SOVIETICUS I MYŚLENIEM TALMUDYCZNYM, KTÓRE NAS ZNIEWALA.
 • @carcajou
  Aby zrozumieć Polskę trzeba przenieść się trzydzieści kilometrów od miasta wojewódzkiego i dziesięć kilometrów od krajówki. Co my wiemy o tej Polsce? za przeproszeniem g.... Trzeba "przeczytać" to co Ci Polacy myślą. Wiele rzeczy by się nam w głowach przedefiniowało. Burza mózgów i SWOT!.
 • @nikander
  Można zrobić zgrupowanie dla aktywu ! :))
 • Fiu, fiu
  Nieźle, wreszcie jakieś konkrety. Tylko podziwiać i brać się do roboty :)
 • all
  "2. przygotowanie rozwiązań programowych dla Nowej Polski, na miarę czekających ją wyzwań, "

  Kto zna te wyzwania?
 • Podstawowe założenia "Nowej Polski"
  Suwerenna - Praworządna - Bezpieczna - Gospodarna - Prorodzinna - Solidarna - Tolerancyjna
 • @carcajou
  OK, pogadam z sołtysem.
 • @Antymaterialny
  Czy materiały w sławnej "czarnej teczce" Stana Tymińskiego znalazły się tam w sposób podany przez niego(podrzucono mu w brązowej kopercie), czy też w inny sposób(np. otrzymał je jako współpracownik WSI), tego nie wiadomo. Możemy tylko przypuszczać i posiłkować się naszym doświadczeniem i rozpoznaniem metod stosowanych przez służby o PRL-owskiej proweniencji, a to nie wyklucza opcji drugiej.
 • @nikander
  "co CI Polacy myślą" - na pewno mają więcej "zdrowego rozsądku" z racji "twardego" współistnienia z przyrodą.
 • @Łażący Łazarz
  babol:

  "w trakcie funkcjonowania Aeropagu"

  na

  "w trakcie funkcjonowania Areopagu"
 • @Łażący Łazarz
  Oczywiście. To Bielik!
 • @laurentp
  Zgadza się. Ci ludzie chodzą po ziemi i to dosłownie jak i w myślach. Nie lewitują, co się oczytanym często zdarza.

  Pozdrawiam
 • @
  http://macgregor.nowyekran.pl/post/26865,kryterium-wyborcze-michalkiewicza#comment_220389
 • @mesa boogie
  A co ? Jak jest ...bez "czapy" - to nie poznajesz Polskiego Orła ?
  Chcesz jeszcze ten nr. cczapeczki?
 • Trzeba porobić takie sygnety - na bazie denara Chrobrego - znak rozpoznawczy NP
  http://img143.imageshack.us/img143/6919/denarchr.jpg

  Pierwszy Orzeł, jakże surowa forma.
 • Zaangażowanie Tomka Urbasia
  to DOSKONAŁY ruch!

  Gratuluję!
 • @space
  Także popieram tę kandydaturę.
 • Zamieńcie słowo walka na praca!
  Czytając to co chwile słyszę o walce, to się trochę kojarzy jak odezwy jednego bratniego narodu do drugiego. Zamiast walki "praca na rzecz".

  Praca to rzecz szlachetna, walka to rzecz niedookreślona.
 • @Łażący Łazarz
  Oczekuję od Nowej Polski projektu nowej ordynacji wyborczej !

  Pozdrawiam i z Bożą pomocą - do ataku !
 • @andrzej61
  :)))))))))))))
 • @carcajou
  No to może wreszcie doczekamy się zamiast prawybory.net portalu na którym będzie się w dyskusji kształtował program naprawy poszczególnych dziedzin państwa Polskiego?

  Chodzi o przedyskutowanie, wybranie a potem zatwierdzenie konkretnych recept które zostaną zrealizowane w przypadku uzyskania wpływu na władzę.

  Już sam fakt posiadania takiego precyzyjnego i szerokiego programu spowoduję kontrakcję u partii konkurujących ...
 • @loktar
  "...Już sam fakt posiadania takiego precyzyjnego i szerokiego programu spowoduję kontrakcję u partii konkurujących ..." - damy radę!
 • @loktar
  Powstaje Wirtualny Parlament - państwo w państwie. Rzeczypospolita Blogerów i Komentatorów (RzBiK)
 • Prośba do Ducha Św.
  Nowy Ekran - Nowa Polska .... itd. Trzeba poprosić Ducha Św., aby na pomysłach się nie skończyło. W ślad za pomysłem potrzebne są decyzje, a potem realizacja. To takie proste w założeniu, a w pratyce bywa z tym różnie. W załączniku Hymn do Ducha Św.


  Hymn do Ducha Świętego  O Stworzycielu, Duchu, przyjdź,
  Nawiedź dusz wiernych Tobie krąg.
  Niebieską łaskę zesłać racz
  Sercom, co dziełem są Twych rąk.

  Pocieszycielem jesteś zwan
  I najwyższego Boga dar.
  Tyś namaszczeniem naszych dusz,
  Zdrój żywy, miłość, ognia żar.

  Ty darzysz łaską siedemkroć,
  Bo moc z prawicy Ojca masz,
  Przez Boga obiecany nam,
  Mową wzbogacasz język nasz.

  Światłem rozjaśnij naszą myśl,
  W serca nam miłość świętą wlej
  I wątłą słabość naszych ciał
  Pokrzep stałością mocy Twej.

  Nieprzyjaciela odpędź w dal
  I Twym pokojem obdarz wraz.
  Niech w drodze za przewodem Twym
  Miniemy zło, co kusi nas.

  Daj nam przez Ciebie Ojca znać,
  Daj, by i Syn poznany był.
  I Ciebie, jedno tchnienie Dwóch,
  Niech wyznajemy z wszystkich sił.
 • A co macie do zaproponowania Polakom, którzy nie trawią angolskiego i tej niepolskiej nowomowy ?
  .
 • @carcajou
  "NOWY EKRAN - NOWA POLSKA - NOWY ŚWIAT !!"

  a kiedy tak tylko po pomidorowemu pytam...

  Pozdrawiam.
 • @andrzej61
  Co to jest ten "lenionowski stylu myślenia". Proszę o rozwinięcie tematu. To musi być coś intrygującego.
 • @carcajou
  To za mało.

  Bo wirtualny sejm to tylko narzędzie. Musimy dopiąć to tak, aby uzyskać konkret, produkt, w konkretnej formie czyli na piśmie!!!

  Oczywiście nic nigdy nie jest doskonałe, ale trzeba się do tego jak najbardziej przybliżyć. Polityka nie powinna być tworzona "na gorąco" tylko z wizją i w dyskusji z pozytywnie zakręconymi ludźmi.

  A potem już tylko realizacja według ustalonych wniosków i recept (bez żadnej politycznej prowizorki)
 • @andrzej61
  O co chodzi?

  " ... prowadzą nas: Bóg, Ojczyzna, Honor i .... Gniew!"
 • @Scios& all
  Wiemy, że NE to wszystko postkomunisci kształceni w Moskwie i że idzie im o narkotyk bycia wysoko i jedynego uszczesliwiania swiata.
  Sęk w tym, że to co głosi PIS jest identycznie komunistyczne i idzie o ten sam narkotyk.
  Ich pomysły, jak i PO i PIS na Polskę, różnią sie tylko szczegółami. Są tak samo oparte na kontroli.

  Nadzieją, choc słabą jest to, że wszyscy chcecie dobrze i w koncu zrozumiecie, że ten system kontroli trzeba w koncu rozwalic i postawic ustrój na Ewangelii.

  Dlatego, razem z Rebeliantką i wieloma blogerami; WZYWAMY WAS!
  Oddajcie Polskę Chrystusowi Królowi!
  To jedyne, co jest w stanie pogodzic wasze sklocone srodowiska z narodem i Bogiem.

  Reszta w mojej notce o Suwerenie.
  http://circ.nowyekran.pl/post/26737,kto-tu-jest-suwerenem-my-czy-panstwo
 • Znwu powraca upiór JOW
  To może jednak po każdych wyborach podawać reprezentatywność władzy

  ilość oddanych głosów na rządzących
  ----------------------------------------------
  ilość uprawnionych do głosowania

  i zmianę konstytucji obwarować poprzeczką 50% reprezentatywności,

  a nie 2/3 z jakieś mniejszości, która dorwała się do władzy.
 • czy to smierdzi NWO
  Ehm ta sowa w tytule i hasla typu "nowa polska ", "NOWY ekran" mnie to wszystko smierdzi NWO. "bohemian groove" . Sorki ale jestem nowy w srewisie i nato mi ten serwis wyglada :/
 • @loktar
  Włącz się, samo się nie zrobi.
 • @Avern
  To zależy od nas, nie?
 • @andrzej61
  Masz jakieś może kompleksy, ze tak nudzisz? Czy chłop z Ciebie, czy już jakieś nico?
 • @tedp2
  Miał być "ekran" (podkreślenie wymiaru video - tv oraz obrazu) ale domena była wykupiona, a ten co ją posiada nie chciał sprzedać - jest więc NOWY EKRAN. NOWA POLKA to mój pomysł ... koresponduje z NOWYM EKRANEM. NOWY ŚWIAT ... to adres Redakcji oraz manifest, że nie chodzi tylko o dokonanie zmian w Polsce (taka druga Solidarność).
 • @interesariusz
  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/25001,ordynacja-po-polsku-i-brytyjsku-appendix-do-notki-ll

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/26653,gdyby-posel-kozak-byl-anglikiem-o-polskich-absurdach-wyborczych-cd

  Tak to wygląda, gdy porównamy sobie.
 • Potrzebne jest czwarte dzieło.
  Rozum, rozum, rozum...
  Nie zaszkodzi też pamiętać o wartościach chrześcijańskich. Krótkie są bowiem walki bez solidnej pracy i umiłowania prawdy.
 • Dobry ruch zamykający
  Powodzenia
 • @carcajou
  Nowa Polska
  Nowa, Lepsza Cena
  Nowa Promocja
  Nowe OMO

  Teraz w Nowej Cenie!

  Jestes tuman caracajou. Nie ma w tobie rozumu za grosz.
  Reklamiarstwo i PR.

  Myślisz, że naród da sie nabrac, na to "nowe"

  Pokażcie nam jakąś niekomunistyczna ideę, nie jakies kolejne erzatze.

  Przeciwienstwem idei komunizmu nie jest przemalowany komunizm, ale....co?
  Objawienie, religia, KK, PRAWDA i miłośc.
  Chrystus Król.

  Nasi królowie nie byli moze doskonali, ale bali sie Boga, bo go znali.
  Nie mówie, o powrocie monarchii.
  Mowię o nowym rodzaju demokracji, Bożym, w którym prawa ustanawia elita, a dzis elita sa jedynie katolicy. Oni jedyni nie kłócą sie o fundament.
 • Wszyscy :)
  Dobry wieczór!
  TO MY...
  Decydujemy czy szklanka jest do połowy pełna?
  Czy do polowy pusta?

  W mojej WIZJI ŚWIATA praca organiczna "toczy się" od 1959 roku...
  Rozbłysła SOLIDARNOŚCIĄ i teraz przygasła :)

  Powodzenia INICJATYWIE -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • @circ
  Jest różna mądrość etapu - to co piszę to jest maks. Więcej nie da się sprzedać.
 • @Piotr F. Świder
  Właśnie !
 • @carcajou
  znaczy zjadło mi pytanie kiedy "nowa siedziba Nowego Ekranu...";)
  khmm
  Pozdrawiam.
 • @andrzej61
  "Trzeba się wziąć do roboty zamiast tak gadać i gadać ............"

  Do roboty to się spodnie zdejmuje !!!
  Przestań, qźwa, seksić i zabierz się za jakąś sensowną pracę. Zabździłeś cały Ekran tymi swymi chłopko-roztropkowymi "mundrościami".
 • @circ
  Circ

  Ty jesteś wkurwiająca. Nasi królowie jedynie co skutecznie robili to tłumili tumulty gdański i toruński. W tym ostatnim za sprawą jakiegoś pojebanego jezuickiego smarkacza, co to zdjęcia czapki od protestanta się domagał, powieszono ośmiu ewangelików. Rozmodlona szlachecka katolicka tłuszcza chętnie na sejm zjechała, aby akt ten ustanowić. Mieliśmy od tego czasu przechlapane. Nawet Piotr I, który u siebie przeciwników prawosławia mordował, za obroną ewangelików się ujął. Raz wlazł i już nie wylazł.

  Polska przestała być Polską jak przestała być religijnie tolerancyjna. Polska nie będzie zamorskim terytorium Watykanu. Polska będzie Polską, i jak będzie trzeba, to z kościołem autokefalicznym.

  A kto do k. nędzy koronował ruskiego cara na króla Polski?

  Pisze jakem chłop spod Przeworska.
 • @Avern
  Długa droga i jak zawsze: pracy w bród - robotników mało.
 • @contessa
  :)))))))))))) Czytałem na niepoprawnych.pl - po mojemu połowa to teatr kabuki. Masz zdrowie.
 • @circ NIE KOMUNIZM
  A COMMUNITY.

  Społeczność. Żywa, dyskutująca, kłócąca się, próbująca różne prawdy.

  Czy ma Pani problem z wyartykułowaniem sensu w sposób bardziej konstruktywny? Rozwijamy się w etapach. Niech Pani nie wrzuca niedowiarków na głębokie wody, zresztą nieco mętne, bo Pani ego już tam namieszało. Bóg też świat 7 dni stwarzał a nie wszystko od razu. Krok po kroku. Czy komunizm jest już tylko krok od Chrystusa? Jeśli tak, to nie ma się co martwić. A jeśli nie, to proszę spróbować, jeśli to Pani nie przerasta, zaproponować płynne przejście. Jak Pani powiedziała:

  "Do tego musimy wszyscy dorosnąc, a przede wszystkim zrozumiec i chciec."

  Tak jak mówi Carcajou (który mi nie chce odpowiedzieć na pytanie, czy opowiada się za niezależnym Państwem Palestyna i za wstąpieniem Palestyny do ONZ, czego mu nie daruję) - "mądrość etapu".

  A ja jeszcze dodam "zmienianie świata zacznij od siebie". Nawet, jeśli jest Pani przekonana o swojej duchowej wyższości, to ma Pani jeszcze nieskończoną ilość pracy nad sobą. Na razie Pani światło jest blade - trza podejść bardzo blisko, by dostrzec. Jak Pani będzie lepsza, to będzie świecić jaśniej.
 • @carcajou 15.09.2011 21:41:24
  dla mnie angole nie są żadnym autorytetem.

  Jak by to byłow fajnie, gdyby wszyscy zwolennicy JOW zanaleźli się tam, przecież można,

  już bym zaakceptował tu tych wyspiarzy, którzy chcieliby głosować na idee, a nie na indywidua.
 • @interesariusz
  No cóż, chyba się nie dogadamy. Nie słyszę co w zamian - zgodnego z mądrością etapu.
 • @carcajou
  "Nowy Świat" :)
  Byle nie new world order promasoński, totalitarny, antykatolicki, antynarodowy, libertyński itd, a przecież katolem nie jesteś i może takie osoby skręcać za bardzo w "postęp" nawet w dobrej wierze. Orzeł wystarczy sprzed 1927 roku, mój z awatara. Orzeł WOLNEJ POLSKI, krzyż w koronie, zresztą całkiem niezłe jest logo ruchu PwP. Międzymorze Polskie.

  Niestety muszę polemizować z opcją olania prawyborów w czasie... wyborów. Nie tak szybko Panie i Panowie. Inni nie tak postępują, chociaż podjęli się nie startu obywatelskiego, ale tylko oceniania realnych kandydatów i było im łatwiej, przykłady.

  http://senat2011.info.pl/szeremietiew-romuald,katalog,2,1,10,54,,261.html

  http://glosujteraz.pl/wybory-parlamentarne-2011/kandydaci-na-senatorow-wybory-2011/kandydaci-wedlug-okregow-wyborczych/okreg-wyborczy-nr-54/romuald-szeremietiew

  http://www.bezpartyjni.pl/romuald-szeremietiew

  Nie należy mimo wszystko konkurencji olewać, bo przecież Romuald Szeremietiew realnie startuje, trzeba Go wspierać cały czas wszelkimi metodami i warto wpisać tam u konkurentów szczegółowe profile, informacje, filmiki, zdjęcia, program, odnośniki na NE itd

  Namawiam żeby iść na razie tym tropem i również dokonać oceny kandydatów korzystając z serwisu prawybory.net po niewielkich zmianach. Think tank niech powstaje równocześnie i też chcę w nim być jak najbardziej. Możemy ocenić przynajmniej kandydatów PiS (bo szkoda oceniać prawicę bez szans, oraz szkodników z PO-SLD-PSL-PJN) i pomóc wyborcom PiS (bez odpowiedniego rozeznania) wybrać możliwie najlepszych z każdej listy do sejmu wg szacunkowych szans na mandaty na bazie poprzednich wyborów. Wpłyniemy tym na PiS, warto spróbować i nie chodzi o atak na "jedynki", bo bywaj zacne, czy dostatecznie znośne. Chodzi o to czy wszyscy obecni posłowie PiS zasługują na reelekcję. Na pewno nie. Dzieją się też rzeczy niepokojące, jakieś koterie, wprowadzanie rodzin, bez przesady!

  http://public.panoramix.fm/plebiscites/list/hj6fvrfazujhikhyfbfllpswqi4biemq/?f=html

  Romuald Szeremietiew (KWW Romualda Szeremietiewa)1 GŁOS
  SMS O TREŚCI SENAT54.5 NA NUMER 7148

  Oceńmy PiS i z tego jako Nowy Ekran zasłyniemy. Oceńmy listy kandydatów PiS do sejmu. Zróbmy to, idą wybory, to nasz cholerny obowiązek jako obywateli, jako patriotów. Jeżeli nie my, to KTO? Nikt i wyborcy jak barany zagłosują jak zwykle na jedynki, dwójki, najwyżej trójki jeszcze, a reszta będzie mieć nieraz poniżej tysiąc głosów jakby startowali na sołtysa, radnego. To nie jest wybór, po co obsadzają podwójnie listy skoro to fikcja i szanse mają tylko ci z przodu?

  @Tomasz Urbaś
  Może da się Wasze forum dyskusyjne zintegrować z NE? Albo podwiązać chociaż, ale to półśrodek, bo kwestia zakładana osobnego konta. Nie mogę się doprosić na NE o to cholerne forum, jakbym walił grochem w mur.

  http://ruchwig.pl/index.php/pl/forum
 • @Łażący Łazarz
  To jest Orzeł, choć i na Niego narzekają że trochę spasiony kurak ;) ale przynajmniej nie jest masoński... chyba :):):) Są nowe propozycje, sosenkowski coś tworzył też.

  http://m.nowyekran.pl/080baa685408415ee11f7175c65faab4,2,0.png

  Trudno jest pozbyć się symboliki masońskiej, w obecnym czasie można wirusa zakodować w plik graficzny i tym samym jest właśnie symbolika okultyzmu, tego być może nie widać. Obetniemy widoczne słynne gwiazdki z obecnego Orła, a zostanie coś innego zakodowane głębiej. Godło trzeba stworzyć od nowa, grafik musi być katolikiem praktykującym, patriotą i to trzeba narysować ręcznie, później skanować, postać cyfrowa. Kurcze Chrobrego masońskie przynajmniej nie było, a że grafik nie skończył ASP... cóż ;) Poza tym jaką miał tam rozdzielczość dostępną tym rylcem... jak w grach telewizyjnych na tranzystorach, pamiętam takie coś, odbijanie piłeczki na kilka sposobów. To była "surowa" forma.
 • @Łażący Łazarz
  Wybacz, ty się podpisałeś i Opara. Zauważyłem neologizm.
 • @Łażący Łazarz
  I właśnie dlatego mi się to podoba - nie wiadomo co to :)) No i denar czyli ukłon w stosunku do ekonomistów.
 • @space
  Pan to jak zbłąkana owieczka, co barana zobaczy, zaraz za nim idzie.
 • @Marek Kajdas
  "Kurcze Chrobrego masońskie przynajmniej nie było"

  I tego się trzymajmy :))
 • @Marek Kajdas
  "Oceńmy PiS i z tego jako Nowy Ekran zasłyniemy"

  Ty chyba chcesz wojny z PiS ?! To by było dopiero rozbijactwo !
 • @Antoni1 - hę !!
  Dawniej zdrada była zdradą (rozliczoną lub nie) - dziś to "pomyłka", "nieporozumienie" ... i adekwatne do tego emocje.
 • @tedp2
  Nowa Prawica też z nwo? Kurcze może faktycznie też :) Lepsze hasło NOWA POLSKA, niż np V RP.
 • @carcajou
  Nie chcę wojny z PiS jako zdeklarowany publicznie wyborca PiS, ale selekcji w ramach ich list w poszukiwaniu maksymalnie dobrych kandydatów. Jeżeli dobrze byśmy te nazwiska wypozycjonowali na pierwszą stronę wyników google, to wpływ będzie znaczący. Sieć to zauważy, będzie rezonans, posłuży to NE. Zatem dlaczego do cholery nie? Nie bo nie?

  Co robi wyborca internauta? Bierze nazwisko i wciska w google, zagląda do wiki, osobistej www, profili w portalach społecznościowych. Może zaglądnąć i do NE. Mógłby gdyby miał PO CO. Na razie nie chwytacie tego pomysłu, ale może w... 2015. Jak zwykle wyprzedzam epokę ;)
 • @Marek Kajdas
  To co wyprzedza epokę jest po prostu złe w sytuacji dzisiejszej. Takie cudactwa co proponujesz uzgadnia się z przyjaciółmi (by był lans) inaczej będzie to źle odebrane. Powinni wejść na prawybory.net gdyby im zależało - ale bardziej im zależało na tym by nie dać zarobić NE niż a własnej promocji. Spójrz na fakty: o LESiE SMOLEŃSKIM nie było jednej linijki w GP, to samo tyczy wszystkiego i wszystkich - nie lansuje się "nie swoich". GW pisze o NE "portal społecznościowy" nie podając nazwy, TVP Info podobnie, jeśli coś piszą to wtedy, gdy mają interes (nie chodzi o żadne informowanie). Kreują rzeczywistość.
 • @Antoni1
  Były, były...
  Znałem osobiście szefa posterunku ORMO i pracownika KW...
  Zwyczajni ludzie...
 • @carcajou
  Wrócę do pomysłu z ulotkami...
  Bez "wyborów" wstawmy słowo "życie AD"...?
 • WYBORY UNIEWAZNIONE ALE DOPIERO PO WYBORACH
  http://www.youtube.com/watch?v=TWCOyDJ9OpE
 • myśl jest bronią
  o władze trzeba walczyc. nikt nam jej nie da na tacy. nikt nie mówił ze będzie lekko. nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. mam nadzieje ze na tym naszym pisaniu się nie skończy. odwagi.
 • @carcajou
  Swietnie ujete, dokladnie tak.
 • @Łażący Łazarz
  może wtedy gdy odnajdą się zaginione w przepastnych gmachach służb co służyć narodowi nie chcą zdjęcia z powietrza... taka publikacja zamknęła by usta nawet największym krytykom portalu a la wsi w sosie trzeciodrogowym... tylko jak ich do tego sprowokować... trzeba się na prawdę otworzyć społecznie chyba... tylu mądrych choć przestraszonych urzędników, biegłych oficerów mamy w państwie... który sobie przysięgę przypomni... może się jakiś znajdzie... nie masz wrażenia, że czas płynie ostatnio inaczej... jakoś szybciej i wieje z wielu stron na raz...
  dużo dostałeś ofert zainteresowanych pracą w ekranie btw? medialny pierścień władzy czyni czasami cuda w ułomnych ludzkich umysłach...
  Pozdrawiam, odpowiedzi nie znam... ale będę dumał nad tym...
 • @circ
  Rozumiesz, że są ograniczeni. Nie mają prawie żadnego pojęcia o Prawdzie. OK.

  Ale skąd to zdanie:?

  //Wiemy, że NE to wszystko postkomunisci kształceni w Moskwie i że idzie im o narkotyk bycia wysoko i jedynego uszczesliwiania swiata.//

  CZY MASZ DOWODY NA SWOJE STWIERDZENIA?

  (Co do baranów - mam jednego Pasterza, kórego staram się nie tracić z oczu, a więc nie mam się czego bać i zawsze mówię to samo.)
 • @Pablo Pakero
  http://wolnaplaneta.pl/terra/2011/06/15/14-06-2011-wyjdzcie-z-systemu-saint-germain/

  Saint-Germain to DIABEŁ w owczej skórze. Propaguje między innymi wyjście z kościoła, gdy kościół to ostatnie zinstytucjonalizowane źródło Prawdy. Kościoła nie należy opuszczać tylko się do niego włączyć i przemieniać go od środka w Prawdzie.

  //JA PRZYCHODZĘ Z WIELOMA DARAMI.
  JA JESTEM MISTRZ SAINT GERMAIN SARA ASANA MAHATARI.//

  "Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. 8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. 10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus."

  //Wszystko jest projekcją. Ewentualnie może być z metalu. //

  Nie tędy Droga.
 • @prometheus
  Dzięki za link, oj nawet lemingi zaczynają dostrzegać, że coś śmierdzi :)
 • Nie zgubcie celu szukając metody.
  Jak widać powyżej, od wielu punktów można by zacząć “od nowa”. Nawet od nowego godła, gdyż, niczego nie ujmując miłośnikom ptaków, drób został nadużyty do tego stopnia, że stał się wykładnią maniactwa herbowego. Jednak jeśli chodzi o spsób na życie w kontekscie rozwoju kultury i cywilizacji, to proponowałbym nawiązac do czasów, kiedy ten rozwój został nam przerwany narzędziami “Oświecenia” użytymi przez członków pewnych tajnych stowarzyszeń. W wielkim skrócie opisał je Ks. Bp dr George F.Dillon w swojej broszurce “Masoneria zdemaskowana”.
  Mieliśmi znakomitych, naturalnych, i autentycznych filozofów-nauczycieli: Św. Augustyn, Św. Tomasz z Akwinu, René Descartes, itp. Ich filozofie zostały podważone, a potem, zakładając że nie ma Boga, zastąpione “edukacją opartą o wyniki” narzuconą przez “nowych” mocodawców prawa i władzy, ludzi obcych nam rasowo, którzy opanowali Europę (a potem Amerykę): czyli przez Żydów. Ich “Oświecenie” przekrztałciło się w “Dziesięć Lat Terroru” Rewolucji Francuzkiej. Potem, w Rewolucję Bolszewicką, i na koniec nastał okres ochoczo propagowany jako tzw. “post-chrześcijański”, w którym to żyjemy my i teraz. Od samego założenia i początku, była i jest to wojna wypowiedziana wierzącym w Boga, ktorą Żydzi wygrali. Czyżby do końca? O ile “jeszcze Polska nie zginęła”, bracia i siostry, w nowych i “post-żydowskich” czasach powinniśmy nawiązac do przerwanego (bagnetami) rozwoju naszej cywilizacji i w/w filozofów, których nauki zostały pogrzebane razem z milionami ofiar świeckich “nowych czasów”
  “Nie mogę pominąc w myślach Boga samego, do Którego istota myślenia należy”, jak napisał Descartes. I od tego należałoby zacząć.
 • @contessa
  Popieram całą mocą Twój apel do andrzeja61.
 • @carcajou
  "zgrupowanie dla aktywu "

  Wraca ZSMP czy PZPR?

  Inicjatywa jak najbardziej pochlebna, ale co to za język? Gdzieś się Ty takiego nauczył? :))))
 • @Ewidentny Oszust
  "Zamieńcie słowo walka na praca!"

  Popieram, praca brzmi konstruktywnie i mobilizująco.
 • @carcajou
  "Powstaje Wirtualny Parlament - państwo w państwie. Rzeczypospolita Blogerów i Komentatorów (RzBiK)"

  Świetnie. Tylko uwzględnijcie od razu podział na Komisje ds., żeby znowu nie wyszło, że każdy się zna na wszystkim i na niczym.
 • @Analityk
  "Prośba do Ducha Św.
  Nowy Ekran - Nowa Polska .... itd. Trzeba poprosić Ducha Św., aby na pomysłach się nie skończyło. W ślad za pomysłem potrzebne są decyzje, a potem realizacja. To takie proste w założeniu, a w pratyce bywa z tym różnie. W załączniku Hymn do Ducha Św."

  Brawo. "Bez Boga ani do proga"
 • @carcajou
  "oraz manifest, że nie chodzi tylko o dokonanie zmian w Polsce (taka druga Solidarność)."

  O Boże, litości. Zmień język, przestań czytać Lenina, Marksa i Engelsa, bo jak tak dalej pójdzie to przeskoczysz beton komunistyczny.
 • @Samanta
  Języka uczyłem się oczywiście ... na kursach. Wolisz "przesłanie" zamiast "manifest"? Brrr, to za mało energetyczne - to samo z "pracą" i "walką". Do pracy nie zagonisz, do walki może da radę.
 • @nikander
  Józef!
  Circ rzeczywiście może być irytująca.
  Ale Twój komentarz jest nie do zaakceptowania.
  Sformułowania typu "pojebanego jezuickiego smarkacza", czy "rozmodlona szlachecka katolicka tłuszcza" świadczą tylko o osobie ich używających. A opis "tumultu toruńskiego" jest zwykłą manipulacją.
  Jaki jest cel takich komentarzy?
  Circ robi błąd, mieszając to co boskie z tym co cesarskie. Jednak ma rację w tym, że całkowite ignorowanie religii w życiu społecznym jest postawą mało rozsądną.
 • @Zdzich
  Masz rację, to jest punkt, od którego powinniśmy zacząć.
 • @Jerzy Wawro
  Sorry za offtop.
  "Ale Twój komentarz jest nie do zaakceptowania." Piszesz do wkurzonego(?) Józka.
  Ale dlaczego "nie do zaakceptowania? Moze on chce być poprostu zrozumiały dla interlokutorki i dlatego przemawia do niej jej językiem?:)
  Sorry, sorry, samo się nasuwa i pcha z siłą wodospadu;).
 • @space
  ad 16.09.2011 05:55:40 - Ma monopol na prawdę.
  Ale dzięki, że podjąłes temat. Mnie osobiście nie podoba się, gdy bloger lży w ten sposób np. osoby z ruchy antykomunistycznego, których krewni zapłacili zyciem za zwalczanie komunizmu. No i te "studia w Moskwie"! Pewno ta osoba sądzi wedle siebie. Bo normalnym ludziom (czyt. znającym prawdę o komunizmie) za komuny nie pozwalano dostac się na studia. - Takie są fakty. I to raczej dośc powszechnie znane.
 • @prometheus
  Obecne państwo się już rozłazi, nie potrafią nawet przeprowadzić uczciwych wyborów, a może nie chcą. Wszystko wskazuje na to, że wybory zostaną po 9.10 unieważnione. Szkoda czasu i pieniędzy. Chcą naprawiać świat i pouczać innych a sami doprowadzają do żenady. To państwo to trup, wyczerpali swoje możliwości, zniszczyli finanse, oddali naszą suwerenność na rzecz innego państwa, które się już teraz rozpada i tonie jak Titanic. Ustalenia z Magdalenki sądzę, że już tracą swoją moc i nadejdzie wkrótce czas przerwania ustaleń raz my, raz wy, raz my raz wy itd. Nich wygra Polska.
 • @carcajou
  "Języka uczyłem się oczywiście ... na kursach. Wolisz "przesłanie" zamiast "manifest"? Brrr, to za mało energetyczne - to samo z "pracą" i "walką". Do pracy nie zagonisz, do walki może da radę."

  Mało energetyczne - New Age ...

  "Króluj Nam Chryste zawsze i wszędzie" - Cywilizacja Miłości - idzie Nowe Plemie.

  Rozpoczynamy pracę na rzecz Cywilizacji Miłości, ponieważ praca jest najpiękniejszą modlitwą kierowaną do Boga poprzez nasze talenty i umiejętności, które od Niego otrzymaliśmy i wykorzystując je sławimy Jego imię i Jego wielkość.

  A poniżej Cywilizacja Milości wg. Jana Pawła II

  Janina Cunelly
  Cywilizacja miłości - budowa nowego paradygmatu kultury

  Wprowadzenie

  Trzecie Tysiąclecie, analiza mijającego wieku i sprzeczności, jakie on wyłonił skłaniają do podjęcia refleksji nad koniecznością zbudowania nowego paradygmatu kultury, gdyż pozwoli to na uwzględnienie tradycji i nowych światopoglądów, które kształtują zjawiska społecznokulturowe
  współczesnego świata.
  Paradygmat, inaczej wzorzec postrzegania rzeczywistości, powinien oprzeć się na zasadach filozoficzno-religijnych, na panujących wzorcach nauki, na koncepcjach rozwoju historycznego i społecznego. Jak wskazuje wielu uczonych, znajdujemy się na etapie dużych przeobrażeń, które nie zawsze są rozumiane syntetycznie – dynamika przemian jest duża, ale
  nieczęsto sprzeczna i konfliktowa. Społeczeństwa zachodnie, ale nie tylko, mają świadomość, że znajdują się w bardzo ważnym punkcie historycznym, ale popadają często w konflikty, które dobrze odzwierciedla współczesna kultura. Szuka dla siebie miejsca we współczesnym
  świecie, chociaż w istocie to ona właśnie powinna być lokomotywą rozwoju jednostki i społeczeństwa. Niestety, tak nie jest. Także z tego względu, że kultura nie jest wstanie określić się w stosunku do najważniejszych sfer człowieka - duchowości, nauki i tradycji.
  Obecnie poruszamy się za zrębach nowego paradygmatu. Jesteśmy świadkami jego budowy i sami też możemy się przyczynić do jego powstawania i interpretacji. Poruszamy się w epoce
  postnewtonowskiej ze wszystkimi konsekwencjami jeśli chodzi o rozumienie procesu postrzegania świata, istoty przyczyny i skutku, rozumienia istoty materii, która w chwili obecnej jest bliższe duchowości, niż kiedykolwiek przedtem. Zaakceptowaliśmy pluralizm, uznajemy, że wolność jest największą wartością i widoczny jest nowy dialog między tym, co duchowe i materialne. Materialna, sensualistyczna wizja świata, wiara w nieograniczony postęp materialny, osiągalny dzięki rozwojowi gospodarczemu zakorzeniły się bardzo silnie w umysłowości znacznej część elit, co jest zjawiskiem grożącym nierównowagą cywilizacyjną.
  Starając się zrekonstruować nowy wzorzec postrzegania świata należy się odnieść w pierwszym rzędzie do historii, do rozumienia, czym są dzieje cywilizacyjne. To, w obrębie każdej cywilizacji, tworzyły się wzorce rozumienia duchowości, jakości życia, kształtowała się dynamika przemian społecznych i człowiek starał się określić względem Boga i drugiego
  człowieka.

  Do historycznego wglądu uprawnia nas Jan Paweł II, który wielokrotnie i dobitnie odnosi się do tradycji i pojmuje historyczny proces, jako doskonalenie się duszy człowieka, jego relacji z Bogiem poprzez rozumienie tego, czym jest miłość. Ten wgląd w dzieje i w osobę
  człowieka jest głęboko ewangeliczny, można nawet powiedzieć, że przypomina nam źródła pewnych prawd, które określają zbawienie duszy w planie dziejowym, cywilizacyjnym.

  Jan Paweł II nawiązuje do Św. Pawła, który w Liście do Koryntian, 13 bardzo precyzyjnie wskazuje dlaczego „miłość jest największym darem”. Jest to piękna wykładnia istoty miłości w życiu człowieka, w jego relacjach z Bogiem, ludźmi, społecznością i ze światem. Według
  Św. Pawła miłość jest istotą bytu ludzkiego, źródłem wszystkich poczynań, miarą wielkości człowieka i jego rozumienia Boga.

  Jan Paweł II nadaje tej wypowiedzi Św. Pawła wymiar cywilizacyjny, co wynika z refleksji nad współczesnym światem, nad jego istotnymi potrzebami.. To miłość, jak wskazywał to niejednokrotnie Jan Paweł II decyduje o rozwoju dziejów, określa jakość życia i duchowość.
  To stanowisko Jana Pawła II dowodzi głębokiego rozumienia przemian, jakie nastały w wyniku dwóch totalitaryzmów, przemian nowego pokolenia, które od czterdziestu lat poszukuje duchowości i miary odpowiedzialności za drugiego człowieka i za świat.
  Przyświadcza o tym kultura, nawet gdy znajduje się ona na rozdrożach, to są one wynikiem pragnienia zrozumienia rzeczywistości, osiągnięcia dobra, piękna i prawdy.

  Wiek XX był naznaczony nienawiścią i propozycja budowy cywilizacji miłości nie jest abstrakcyjna. Wynika z głębokiej refleksji nad kondycją współczesnego człowieka, jego pragnieniami i tęsknotami.
  Cywilizacja miłości, jaką proponuje Jan Paweł II można odnieść do poglądów znanego angielskiego historyka Arnolda J. Toynbee, badacza cywilizacji. Warto odnieść się do jego spostrzeżeń, gdyż pozwolą one na stworzenie podstawy nowego paradygmatu kultury. W „Cywilizacji w czasie próby” Toynbee wprowadza pojęcia, które potem zostały przejęte przez .S. Kuhna w jego koncepcji paradygmatu. Z rozważań Toynbee’ego korzystało też wielu innych uczonych. Wprowadził on pojęcie „wyzwanie i odpowiedź”, które stanowi kanwę rozwoju i upadku cywilizacji. Brak umiejętności podjęcia wyzwania przez elity często wprowadza do cywilizacji jednostajność, co skutkuje utratą braku kontroli nad procesami społecznymi i zamienia wolność w automatyzm. Ten automatyzm, który dostrzegamy współcześnie jest wielkim, zagrożeniem dla duchowości.
  Toynbee rozważając koncepcję cyklicznego rozwoju dziejów (wierzył w nią Budda i Arystoteles), wskazuje na istnienie drugiej koncepcji (judaistyczno-irańskiej), według, której dzieje są realizacją planu boskiego. Historyk brytyjski twierdzi, że te dwie koncepcje można
  pogodzić, stawiając pytanie o sens dziejów dla duszy. Toynbee odrzuca tezę, że jednostka jest niczym innym, niż cząstką społeczeństwa. Niebezpieczne jest twierdzenie, że rozwój społeczny i rozwój wspólnot jest większy od rozwoju duchowego. Taka teza prowadzi do
  zwyrodnienia.

  Jednostka ludzka, nawet prymitywna, posiada samoświadomą osobowość, jednostkową duszę i indywidualność, którą Toynbee nazywa perłą o wielkiej cenie moralnej. Istniałycywilizacje, które tę indywidualność niszczyły i w konsekwencji pojawiło się uwielbienie dla
  Lewiatana – które dziś objawia się także w materialistycznej percepcji rzeczywistości, która niszczy także kulturę i niszczy miłość.
  „Społeczeństwo nie jest celem człowieka”, pisze Toynbee. Jest nią duchowość i kontakt z innymi istotami duchowymi..
  Ale Toynbee nie zgadza się z tym, co twierdził Budda, epikurejczycy, szkoły filozoficzne i także silne tendencje platońskie, że sens istnienia duszy leży poza dziejami. Skłaniały się do tej tezy także niektóre skrajne postawy chrześcijańskie. Toynbee odrzuca ten pogląd, co jest
  zgodne z nauczaniem Jana Pawła II, jego rozumieniem miłości i tajemnicy zbawienia.
  Bóg miłuje świat i nie stworzył jałowej ziemi. Dusze mają wartość dla Boga i muszą mieć wartość dla siebie. Sens duszy, jak sugeruje Toynbee nie może więc leżeć poza dziejami.
  Toynbee pojmuje świat jako prowincję Królestwa Bożego, a postęp jako kumulację społecznego dziedzictwa, w przeświadczeniu, że w obrębie czasów historycznych dokonuje się ewolucja natury ludzkiej fizycznej i duchowej.
  Mimo, że wrasta także władza intelektualna prawdziwy sukces rodzi się w sferze duchowej i to on jeśli podtrzymywany i rozwijany byłby kumulacyjnym narastaniem środków Łaski.

  Zgłębiając nauczanie Jana Pawła II, refleksje Toynbee’go stają się bardziej jasne. To Jan Paweł II zarówno w swoim rozumieniu dziejów historycznych, jak i dziejów duszy pozwala wysunąć tezę, że budowa cywilizacji miłości ma swoje uzasadnienie, jeśli zrozumie się cykl
  dziejowy i jego rytmem wyzwań i odpowiedzi. Jan Paweł II ma całkowicie holistyczny ogląd rzeczywistości. Jego rozumienie roli religii i kultury w rozwoju jednostki, społeczeństwa dotyka spraw odpowiedzialności, wolności, stosunku do materialnej strony życia. Jest to podstawa, z której wywieść możemy stwierdzenie, że istotnie, znajdujemy się obecnie na
  schyłku ery przemysłowej i że żyjemy na progu narodzin nowego humanizmu, który przebija się przez kult materii, władzę polityczną i gospodarczą, która niesie uznanie dla wyższości zachowań rywalizacyjnych, niszcząc w ten sposób skłonność człowieka do współpracy.

  Nowy paradygmat kultury z jego koncentracją na głęboko humanistycznych i ekologicznych wartościach wymaga szczegółowego opracowania, gdyż jesteśmy na etapie gwałtownych
  przeobrażeń i sprzecznych światopoglądów, nadmiernie obciążeni myśleniem o złych tradycjach.

  Jesteśmy w nowym punkcie cywilizacji. Nie możemy więc ignorować osiągnięć nauki, która stara się lepiej zrozumie naturę rzeczywistości, bo to wyznacza granice ludzkiej wyobraźni w świecie. Należy więc przyjąć, że np. pojęcie holizmu, komplementarności, wzajemnego oddziaływanie są pojęciami nowego paradygmatu i że pojęcia te wypływają z nauk ścisłych.

  Jan Paweł II był zainteresowany osiągnięciami nauki, rozpoznawał jej wpływ na postrzeganie rzeczywistości i Jego nauka potwierdza to, co twierdził fizyk Heisenberg, pisząc, że „świat jest niczym skomplikowana tkanka zdarzeń, w której powiązania różnegorodzaju zmieniają się, nakładając na siebie lub łączą, określając tym samym strukturę
  całości”.

  Cywilizacji miłości jest odpowiedzią na orientację materialistyczną, ideologizm , determinizm technologiczny, które nie są wstanie odpowiedzieć na pytania dotyczące wartości ludzkich, określić sferę doznań duchowych, zrozumieć dynamikę, jaką niesie w sobie miłość.
  Żyjemy w epoce wielkich przeobrażeń świadomości i trzeba przyjrzeć się im z różnego punktu widzenia i na różnych poziomach zgłębiając wymiar religijny, społeczny fizyczny i psychiczny, by dotrzeć do miłości, która, poza religią obecna jest przede wszystkim w kulturze. Ludzkość stała się tym czym jest w wyniku procesu tworzenia kultury, toteż kultura
  stoi najbliżej religii i jej istota oparta jest na przeświadczeniu, że miłość jest oczyszczająca, i tak, jak twierdził Św. Paweł miłości nie można jej do niczego przystosować, zamknąć wopłotki intelektu, gdyż jest stanem duszy.

  Tematy do dyskusji na konserwatorium wigierskie
  Proponuję, by rozważania o cywilizacji miłości rozpocząć od następujących tematów, zaznaczając, że są one jedynie przymiarką do określenia całości i próbą zmierzenia się zproblematyką, która jest bardzo złożona i nowatorska.
  1. Przesłanie miłości w nauczaniu Jana Pawła II
  2. Ewolucja życia uczuciowego, a intelektualny rozwój człowieka w interpretacji Antoniego Kempińskiego.
  3. Współczesna kultura w poszukiwaniu antidotum na uczucie lęku i wyobcowania wświecie materii – między zaborczością intelektu a miłością serca.
  4. Miłość obcego, jako proces poznania i utożsamiania się z drugim człowiekiem – „znacie serce obcego, bo byliście obcy w krainie Egiptu – dlatego kochajcie obcego”.
  5. Doświadczanie świata społecznego poprzez miłość – między egoizmem, a solidarnością.


  www.wigry.org/projekty.php?pid=46&f=doc&fileid
  ........................................

  Trochę może przydługi ten tekst, ale proszę zapoznaj się z nim, to może zrozumiesz w jakim kierunku powinny iść zmiany. Bo założenia piękne, ale jak idziemy dalej i jak wynika z dyskusji, to chcesz uzdrowić socjalizm, ustrój wrogi człowiekowi.

  Pozdrawiam.
 • @all
  [IMG]http://www.hot.jpg.pl/inc/miniatura.php?kat=2009-11&n=f4b5336407318f3fb66909ae83aa1f0b&w=750[/IMG]
 • A co z FDO ?
  A co z FDO ?
 • @minarchista
  "Pragnę jednak z tego miejsca apelować do pomysłodawców i opiekunów tego przedsięwzięcia o nawiązanie bezzwłocznej współpracy ze stricte wolnorynkowym think tankiem, jakim jest niezawodny Instytut Misesa."

  A pro po instytutu. Chłopak z instytutu wymiękł na spotkaniu w starciu z Tomkiem Urbasiem.
  http://www.koliber.org/gdynia-t
  polecam video:
  http://www.youtube.com/watch?v=NX01yzX9F0s&feature=related
  od 2.55 minuty :)
 • @bez kropki
  Sorry offtop.
  adn 16.09.2011 08:10:35
  i adn 16.09.2011 08:14:43

  No cóż złośliwość jest oznaką inteligencji, ale naprawdę czy w tej dyskusji jest konieczna i niezbędna.
  Co do circ, tak jak napisał Pan Jerzy Wawro, potrafi być czasami irytująca, ale to wynika z faktu, że brak Jej cierpliwości. Nie może znieść tego co się w Polsce dzieje, a tak wielu (ciągle za wielu) nic nie rozumie.

  Co do studiów to jest Pani w błędzie i proszę nie rozpowszechniać nie sprawdzonych informacji. Chyba, że Pani posiada dowody na to co Pani pisze, jesli nie to proszę odwołać klamstwo.

  Zresztą to samo się tyczy Circ. Jeśli ma dowody (potwierdzone informacje) na to co twierdzi, to niech je przedstawi. Jeśli nie to też powinna przeprosić.
 • @Samanta
  Nie złośliwość, tylko tak to widzę. Oraz nazywam po imieniu (upraszam o czytanie mych postów ze zrozumeiniem a nie nadinterpretowanie ich).

  Co do studiów, to mnie (nie tylko mnie) PIERWEJ obrażono słowami "Wiemy, że NE to wszystko postkomunisci kształceni w Moskwie". Mam przepraszać za to, że mnie (oraz innych) obrażono? Nowa moda taka? Dotychczas obowiązywała u lewaków. Widać nie szłam z postępem, bo nie wiedziałam, że doszła i "na prawo".

  Pytanie o to, czy wolno posiadać i uzewnętrzniać swoją opinię już tu, na NE inny bloger zadał.

  A jak komuś brak cierpliwości, to niech się nie bierze do polityki.
 • @Łażący Łazarz
  "Przecież wiesz, że osoby skupione wokół NE potrafia działać i budują coraz ciekawiej się zapowiadajacą społeczność."

  Wiem Tomku i dlatego zależy mi by cała praca zmierzała we właściwym kierunku. Budujesz dom dla swoich dzieci i wnuków. Niech będzie Domem naszych niespełnionych dotyhczas marzeń. My wiemy, gdzie popełniliśmy błędy i dlatego jesteśmy czujni.
  Jeśli nie doprowadzimy do Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski przegramy wszyscy.
 • @Łażący Łazarz
  Na marginesie poważnej dyskusji, ładnie dobrane zdjęcie, spojrzenie orła zawsze mi się podobało.
  Drapieżnik polujący na zimno bez kociego błysku okrucieństwa. Po prostu robiący to co musi zrobić :-)
 • @minarchista
  A propo tego gościa z Missesa podobał mi się jeszcze jeden fragment:
  http://www.youtube.com/watch?v=2i0s5-zYdlU&feature=related
  od 2.57
 • @Mariovan
  Czemu tak nie robią jak mówi Urbaś? Banki nie są zainteresowane nie zadłużonymi tylko dłużnikami - najlepszymi dłużnikami są ci, co non stop się zadłużają spłacając dług nie do spłacenia pieniędzmi z banku. Spróbuj się nie zadłużać i nie działkować ... zniszczą cię, bo nie będziesz im potrzebny. Czyli co? Płacić dziesięcinę za ochronę (nie napadanie), ale zadbać by była ona płacona z pozycji kolan, a nie stóp.
 • @minarchista - 99% RACJI!
  //A czy jakiś choć jeden działacz tego Twojego "Populizmu i Socjalizmu" poparł protest NE przeciw przestępstwom PKW?!

  Nie? To dlaczego tutejsze osoby mają te obłudne marionetki antyobywatelskiego JarKacza w tych pseudowyborach popierać???
  (...i dalej...)//

  Ten 1% to zrozumiała nieufność PiS wobec NE i fakt, że PiS to "zło mniejsze" a zło mniejsze jest zawsze lepsze niż zło większe i nic na to nie poradzimy.
 • @carcajou
  Kochaniutki ja nie mam żadnych kredytów :-)
 • @Samanta
  Wy kobiety tak bardzo lubicie pisać "o miłości" i "sercu" ... ehh
 • @bez kropki
  Jak Ty mnie tak ja Tobie, tak to widzisz? Ja trochę inaczej, bo takie podejście to przedszkole: "Jesteś głupia i masz wszy. Ja mam jedną a ty trzy." Pamiętasz to? Ja pamiętam.

  Co do czytania postów z wzajemnością.
 • @Mariovan
  Ja się tylko boję, że jak Tomek się zacznie dostawać ze swoimi ideami do ogółu, to ktoś będzie go chciał wyeliminować. Tu chodzi o setki miliardów, nie za takie sumy zabijano.

  Pilnujcie chłopaka jak oka w głowie!
 • @Mariovan
  Ja mówię o Polsce, nie o tobie :)) Kto by ciebie chciał napadać.
 • @ALL
  [IMG]http://img17.imageshack.us/img17/5146/nekh.png[/IMG]
 • @ALL
  Odnoszę wrażenie, że nie w pełni rozumiemy to przekierowanie portalu prawybory.net w społecznościowy think tank. W polityce mamy różne rodzaje think tanków: jedne starają się doszukać rozwiązań służących interesom danej społeczności (partii) inne maja uzasadnić stanowisko prezesa. Zwykle działają na czyjeś zlecenie, a kto płaci orkiestrze ten dyktuje melodię. W internecie tego schizofrenicznego typu think tanku zainstalować się nie da. Tu wszystko jest na wierzchu. Każde zafałszowanie intencji wyjdzie na wierch natychmiast. Zatem nie uda się z think tankiem skręcić ani w prawo ani w lewo.
  Jeśli zważymy, że zadaniem think-tanku jest znalezienie legislacyjnego przyodziewku dla jakiejś, powszechnie akceptowanej, wizji państwa, to musimy skorzystać z metod pracy zbiorowej pozwalającej znaleźć w tych zagadnieniach społecznościowy konsensus.
  Zatem w pierwszym okresie powinna być uruchomiona "społeczna wialnia", która oddzieli różne "izmy" od zdrowego rozsądku. Jeśli nawet miałoby skończyć się na tym etapie joż byłoby dużo.

  Tu zadecyduje dobór metod organizujących społeczne myślenie. Koncepcja bloga to droga do nikąd.
 • @carcajou
  "Wy kobiety tak bardzo lubicie pisać "o miłości" i "sercu" ... ehh"

  Jan Paweł II był kobietą? :)))

  ..albo nie przeczytałeś, albo nic nie zrozumiałeś.
 • @korekta
  "spłacając dług nie do spłacenia pieniędzmi z banku"

  na


  "spłacając dług nie do spłacenia pieniędzmi z banku, których ten nie ma, od których emisji ma prawo". Pieniądze robi się z niczego - tylko niewola jest realna."
 • @Samanta
  Nie kapują....
 • @carcajou
  A wiadomo ;-)
 • @space
  Nie gorączkujcie się, cierpliwość jest cnotą :)
 • @Samanta - nie potrafię czegoś akceptować, gdy mnie to odrzuca
  Zrozumiałem, mogę nawet i w większości podzielać, ale zwyczajnie mnie ta estetyka mdli wywołując opór. To tak jakbyś przymuszała mnie do słuchania "Kelly Familly", gdy moją estetyką jest np. Dead can dance, a czasami (apage) Metallica.
 • To ruch we właściwą stronę.
  W przypadku tworzenia rzeczywistych struktur partyjnych macie moje wsparcie.Jestem również gotów wesprzeć tę inicjatywę moją skromną osobą jako pełnoprawny członek nowego ruchu,który wyniesie nasz kraj na należne mu miejsce w Europie i świecie.Pozdrawiam,
  Bibrus.
 • @nikander
  "Tu zadecyduje dobór metod organizujących społeczne myślenie. Koncepcja bloga to droga do nikąd."

  Można uruchomić videokonferencje przez internet plus zadawanie pytań - to już ćwiczyliśmy:

  http://carcajou.nowyekran.pl/post/14132,16-05-spotkanie-rady-blogerow-via-net

  Wchodzi do 1000 uczestników.

  Dla aktywu, po videokonferencjach, real.
 • @wszyscy
  Wasze oceny i sugestie są bardzo cenne. Dziękuję w imieniu sztabu. Proszę o kolejne. Obecnie organizujemy pracę, aby była najbardziej efektywna.
  Jeszcze raz gorąco dziękuję,
  pozdrawiam
  Tomasz Urbaś
 • @Mariovan
  Ależ ja jestem spokojny jak skurczybyk!
 • @carcajou
  "Wy kobiety tak bardzo lubicie pisać "o miłości" i "sercu" ... ehh"

  Ejże! Ja też lubię. Zastanawiasz się, dlaczego?
  Wybierz sobie sam możliwość:
  A) Bo jestem kobietą i dla zmyłki piszę tu jako mężczyzna.
  B) Bo kocham kobiety - no, przynajmniej kilka.

  Kobiety, kobiety - są jak balsam, są z nami, gdy sami potrafimy odnaleźć siebie.
 • @carcajou
  Z tego wszystkiego jednak powinien powstać materiał spisany: wizja, i jak powiedziałem, legislacyjny przyodziewek. Obawiam się o ten drugi składnik.
 • @space
  To, że zło to stwierdziłem po wiki, że niby zamienił metal w złoto i nie wiadomo ile żył.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Hrabia_de_Saint-Germain
  Myślisz, że to jest ta uniwersalna religia new age?


  "Nie tędy Droga."
  A którędy ?
  Jest już technologia składania atom po atomie. I nadal zostaję przy ufo. Hitler miał już 70 lat temu.


  Pozdrawiam
 • @nikander
  Videokonferencje można rejestrować - jest opcja nagrywania i emitować (po montażu) otwarte sesje. Można opisywać poszczególne minuty, by było jasne czego dotyczą i później łatwo było dotrzeć do zagadnienia - trzeba to zrobić profesjonalnie.

  Przyodziewek to raczej w realu - w zespołach aktywu. Uczestnicy dogrywają temat, by dać go pod dyskusję.
 • @Piotr F. Świder
  Sugerujesz ze jestem homosiem? Hę !!
 • @carcajou
  I zapadła cisza....
 • @carcajou
  Miejmy nadzieję, ze Tomasz to jakoś rozsądnie poukłada. Ja wrzucam do think-tanku to co man ma prawybory.net: system państwa, ustrój gospodarczy, architektura finansowa.
 • Tymczasem posłuchajmy sobie moich ulubionych wykonawców i ulubionej piosenki
  http://www.youtube.com/watch?v=36GTzJZUu2U&feature=related
 • @Tomasz Urbaś
  Witam,
  Ja, jako "ciocia dobra rada" , w dobrej intencji, juz do dwoch osob wyslalam na PW swoje sugestie dotyczace "ksztaltu" dla spisania postulatow. Moge sie tylko domyslac, ze te sugestie w jakis sposob dotarly do Pana (?), wiec nie chce natretnie epatowac teraz Pana.
  W moim mniemaniu ta propozycja (po dobraniu odpowiedniego narzedzia internetowego - na tym sie nie znam) bedzie czytelna zarowno dla kolejnych osob zglaszajacych swoje postulaty, jak i dla wyborcow, ktorzy w koncu na te postulaty beda glosowac.

  pozdrawiam :)
 • @space
  "Nie kapują...."

  W rzeczy samej, niestety.
 • @mesa boogie - naści za dobre słowo
  http://www.youtube.com/watch?v=cCMd6uWA1K4
 • @carcajou
  "Samanta - nie potrafię czegoś akceptować, gdy mnie to odrzuca
  Zrozumiałem, mogę nawet i w większości podzielać, ale zwyczajnie mnie ta estetyka mdli wywołując opór. To tak jakbyś przymuszała mnie do słuchania "Kelly Familly", gdy moją estetyką jest np. Dead can dance, a czasami (apage) Metallica."

  Odrzuca? Estetyka? A konkretnie co Cię odrzuca? Może rozbijemy to na fragmenty to będzie łatwiej.
 • @nikander
  A ty jesteś wzorem "nowej" tolerancji i miłości blliźniego. Gdzie tylko się pojawisz to bluzgasz jadem na katolików i KK. Teraz do monarchów się przyczepiłeś! Ze zwinnością małpy wychwytujesz wszystkie potknięcia oczywiste lub zmanipulowane w/wymienionych.Wygląda na to, że jedynie w PZPR byli sami wspaniali ludzie. Twoje rozumienie tolerancji dorównuje jedynie Stefkowi N. No i ten kwiecisty przaśny język.
  Chłopi spod przeworska mogą tylko pozazdrościć!
 • @carcajou
  Nic nie sugeruję. Wróć do tego, co napisałem i oddaj się wnioskowaniu po raz drugi. Zonk!
 • @Piotr F. Świder
  No dobra, masz na zgodę:

  http://www.youtube.com/watch?v=AIKDvuBfxr4
 • @Samanta
  Nie mam całego dnia.
 • @mesa boogie
  Acoustic wyszłoby chyba lepiej :)))
 • @carcajou
  Jak tak rozumiesz "miłość". W sensie JIMMY SOMERVILLE BRONSKIego, no to faktycznie się nie dogadamy :/

  Nie analizując materiału, który linkujesz pod względem muzycznym - warstwa wizualna jest tyleż atrakcyjna, co zwodnicza, niebezpieczna, fałszywa i destruktywna. Innym słowem - działo armatnie diabła.

  Rozwiązłość jest bardzo silną pokusą, której nie ulegają tylko silnie umocowani. Barachło, którym nas raczysz, jest zachętą do oddania się cielesności. Emocje, jakie barachło to propaguje, są z dala od potrzeb dzisiejszego świata a blisko namiętności, które czynią człowieka niewolnikiem. Bezużytecznym - w najlepszym razie. To, co za tym stoi, jest mocno przereklamowane i dlatego sięga się głębiej. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i zaspokajanie głodu staje się obżarstwem.

  Nie bądź głupcem.
 • @space
  "Innym słowem - działo armatnie diabła."

  Właśnie na te słowa czekałem. Dziękuję.
 • @carcajou :)
  Nie piszę "Diabła" tylko "diabła"!

  Tak nas zniewala pornofonografia. Po takim teledysku facet ma ochotę tylko na jedno ;)
 • @space - Dyabeł
  http://www.youtube.com/watch?v=ws1lhNTlLPw&feature=related

  http://www.youtube.com/watch?v=cjnt0dpK15E&feature=related
 • @space
  http://www.youtube.com/watch?v=kWA3BGKJfPU&feature=related
  www.diabel.info
 • @carcajou
  To jest uczciwy sposób na zakończenie dyskusji?

  Były tu jeszcze jednak ważne pytania:  //@Mariovan
  Niby w którym momencie wymiękł?!

  Bo oglądnąłem tą konferencję do samego końca i zauważyłem jedynie, że ten młody KASE'owicz po prostu stanął na stanowisku, aby nie zwiększać interwencjonizmu państwowego w bankach komercyjnych (co zalecał Pan Urbaś, powołując się na Obamowe rozwiązania, które bynajmniej nie były antyinflacyjne, jak słusznie kontrargumentował JKM, skoro moc nabywcza dolara wyraźnie na przestrzeni dwóch lat w USA spadła, przez co standard życia Amerykanów znacząco się pogorszył), skoro de facto umacnia on jedynie szkodliwy społecznie regulacyjny monopol Banku Centralnego (za którego to pośrednictwem państwo generuje tylko coraz wyższy dług publiczny, wpuszczając do obiegu większą ilość pieniądza bez pokrycia), a nie niweluje zadłużenia państwa w należycie bezpiecznym stopniu (tutaj tylko radykalna polityka antybiurokratyczna może zapewnić Polsce nawet kilkunastoprocentowy wzrost gospodarczy, który jeśli tylko nie będzie zmarnowany na rzecz urzędniczego pasożytnictwa, to w przeciągu niespełna dekady zlikwiduje te już prawie 900 miliardowe zadłużenie III RP).
  nadużycie link skomentuj
  minarchista 16.09.2011 10:53:47

  Czy byłby Pan w stanie dogadać się ze zwolennikami "szkoły austriackiej" na płaszczyźnie reformatorskich rozwiązań wybitnie wolnorynkowych w Polsce, czy też a la "ordoliberalne" skrzywienie w "sterowaniu ręcznym" gospodarką by na taką otwartą współpracę Panu nie pozwoliło?!

  Pytam dlatego, że wcześniej Pański "WiG" zawarł porozumienie ze zdekorwinizowanym UPRem, gdzie choć obecnie za sprawą prezesury Pana Józwiaka dominuje przechył w kierunku konserwatyzmu, to jednak od klasycznej myśli liberalnej (a zatem i ekonomii antysocjalistycznej!) tamtejsi działacze ani myślą się odcinać (skoro na nim zasadza się ich KoLiberalizm).

  Jestem po prostu ciekaw, w jakim kierunku chciałby Pan modernizować Naszą gospodarkę, gdyż po tej powyżej przytoczonej konferencji naszły mnie pewne obawy co do Pańskich wzorców ekonomicznych na tym polu (mam cichą nadzieję, że do postmarksistowskiego Keynesizmu nie będzie Pana z tym interwencjonizmem państwowym ciągnęło).
  nadużycie link skomentuj
  minarchista 16.09.2011 11:23:10 //
 • @carcajou
  Poczytaj sobie to na początek (lewaku ;), fajnie się czyta, dobry punkt "startowy":

  http://astro.eco.pl/astro2/przebudzenie.html#2
 • @space
  Czytałem to i dla twoje wiadomości: Krishnamurtiego Mertona, Fryderyka Nietzsche, Katechizm KRK full version, III filary Zen ... na koniec zostałem tym kim byłem na wejściu.
 • @carcajou
  Czyli?

  A praktykowałeś?
 • @carcajou
  Dobra, sorry, nieważne.
 • @
  185 wypowiedzi i jedynie parę na temat. Czarno to widzę w tym gronie.
 • @space
  Praktykowałem ... okultyzm ... raz w tygodniu jeden czarny kot ... chyba rozumiesz ...
 • @nikander
  Spokojnie ... to rozpoznawanie wrażliwości. Nie ma Urbasia to myszy harcują :)
 • @minarchista
  Czytał Pan podstawowe materiały mówię tu o 4 dokumentach:
  1. http://www.ruchwig.pl/index.php/pl/program/analizy/3-wady-i-potrzeby-naszych-systemow-bankowych
  2. http://www.ruchwig.pl/index.php/pl/program/analizy/17-bicz-na-bankierow
  3. http://www.ruchwig.pl/index.php/pl/program/zasady/1-naszym-dzieciom
  4. http://www.ruchwig.pl/index.php/pl/program/analizy/21-nie-rzucim-ziemi-studium-wykonalnosci-programu-na-2012-z-201101

  Każdy po kolei jest rozwinięciem i najlepiej czytać wg wrzuconej przeze mnie kolejności.
  Myślę, że wiele się wyjaśni.
  Na Konferencji na KUL Gilowska z kilkoma profesorami próbowali ugryźć Tomka napisałem sprawozdanie i wrzuciłem video do poczytania na moim blogu polecam:
  http://4wladza.nowyekran.pl/post/17836,xxi-tydzien-ekonomiczny-na-kul
  Myślę, że to da Panu pełniejszy obraz naszych RuchWiG postulatów.
 • @carcajou - O TO MI CHODZI, ROZUMIESZ, CZY NIE?
  "(...) Orędzie o czystości serca dziś staje się bardzo aktualne. Cywilizacja śmierci chce zniszczyć czystość serca. Jedną z metod tego działania jest celowe podważanie wartości tej postawy człowieka, którą określamy cnotą czystości. Jest to zjawisko szczególnie groźne, gdy celem ataku stają się wrażliwe sumienia dzieci i młodzieży. Cywilizacja, która w ten sposób rani lub nawet zabija prawidłową relację człowieka do człowieka, jest cywilizacją śmierci, bo człowiek nie może żyć bez prawdziwej miłości. (...) Głoście światu «dobrą nowinę» o czystości serca i przekazujcie mu swoim przykładem życia orędzie cywilizacji miłości. Wiem, jak bardzo jesteście wrażliwi na prawdę i piękno. Dziś cywilizacja śmierci proponuje wam między innymi tak zwaną «wolną miłość». Dochodzi w tym wypaczeniu miłości do profanacji jednej z najbardziej drogich i świętych wartości, bo rozwiązłość nie jest ani miłością, ani wolnością. (...) Nie lękajcie się żyć wbrew obiegowym opiniom i sprzecznym z Bożym prawem propozycjom. Odwaga wiary wiele kosztuje, ale wy nie możecie przegrać miłości! Nie dajcie się zniewolić! Nie dajcie się uwieść ułudom szczęścia, za które musielibyście zapłacić zbyt wielką cenę, cenę nieuleczalnych często zranień lub nawet złamanego życia!" .

  http://sasanka.nowyekran.pl/post/26941,cywilizacja-zycia-i-milosci-w-nawiazaniu-do-nauczania-jp-ii
 • @space, minarchista
  Panowie
  1. "Niby w którym momencie wymiękł?!"
  Wybaczcie ale przychodząc na konferencję jak pozbyć się długu publicznego to należałoby przyjść z jakimiś propozycjami, a chłopak po prostu z rozbrajającą szczerością stwierdza, że nie da się tego spłacić. To po co przychodzić?
  Przy czym to nie jest miejsce by w komentarzach szerzej o tym dyskutować. Jeżeli ktoś chce podważyć wyliczenia Tomka z Studium wykonalności to niech bierze się za arkusz jaki jest załączony i niech to wyliczy, bo gadanie coś się nie da nie zadziała. Mnie już osobiście nie przekonuje. Finanse należy sprowadzić do kalkulatora reszta to blichtr.

  2. Co do porozumień z szkołą taką czy inną.
  Program i studium są otwarte! To znaczy, że jesteśmy zainteresowani by każdy miał możliwość wsiąść się za to i dołączyć swoje pomysły swoje wyliczenia jeżeli nasze są błędne to jak to mawiają hamerykany: Show me! Dla mnie sprawa jest otwarta, myślę, że dla Tomka też.
 • @Mariovan
  Zgadzam się. Dzięki.
 • @space
  My fszystko fersztejen.
 • @Łażący Łazarz
  Widzisz, nie mieliśmy nigdy czasu pogadać prywatnie ... zawsze służba.
 • @Mariovan
  Dług oczywiście można spłacić na kilka sposobów (rezerwami, kreacją budżetów nadwyżkowych, emisjami rozsądnymi itd nawet i prywatyzacją) i trzymać go w ryzach ograniczając próg zadłużenia z 50-60% PKB do konkretnej kwotowej sumy np połowy budżetu rocznego czy jeszcze mniej docelowo, ale jak widać nie to jest celem Instytutu Lichwy Misesa. Mikke zaś jak to Mikke bredzi demagogicznie po swojemu, byłby dla nas armagedonem większym od Minca, Bermana, żydowskiego PRL.

  Nie rozumieją głupcy że NIE TRZEBA ani połowy obecnych RĄK DO PRACY i to jest podstawowy problem, a skoro praca (w tradycyjnym rozumieniu komercyjnym) nie będzie nawet dla połowy dorosłych źródłem utrzymania, to z czego będą ludzie żyć po odebraniu socjalu? System musi to przewidywać, inaczej jest to planowanie depopulacji, eksterminacji ekonomicznej. Zamiast obozów zagłady mamy ekonomię zagłady i cały system który nas zabija.

  Moja idea Minimalnego, czy nawet Optymalnego Dochodu Gwarantowanego jest mądrym socjalem rozwijającym, wymagającym. Niby i taka powinna być obecna pomoc, ale nie jest. To jakby przedłużenie naturalnego prawa do oddychania. Do życia w systemie potrzebne są pieniądze, zaś system musi mieć konsumentów żeby się wszystko kręciło, inaczej gospodarką będzie wyłącznie obracanie pustym, spekulacyjnym pieniądze, bezwartościowymi papierami, czy metalem który zaczarował ludzkość. Jest wiele metali, minerałów rzadkich, ale jakoś nie omotały ludzkości. Można przecież w sejfie z ołowiu trzymać sobie parę kilo plutonu, byle nie za dużo... na jednym stosie. A może Polon? Zawsze można kogoś nim poczęstować, spolonizować.

  Nie twierdzę że środowisko Instytutu i społeczności Misesa nic dobrego nie wnosi, ale bardziej szkodzą niż coś rozsądnie radzą. Analizowanie przeszłości to mało, zresztą interpretacja procesów, doktryn ekonomicznych jest skrajnie różna. Na pewno nie są alfą i omegą, to zadziwiająca buta żeby resztą opinii tak pogardzać. Mam nadzieję że środowisko Wasze w WIG będzie bardziej tolerancyjne na polemikę, szukanie rozwiązań. Zresztą widok bardzo młodych ludzi niekiedy mocno przed 30-stką wymądrzających się o ekonomii budzi po prostu ŚMIECH. Przedszkole. Przedszkolacy dawniej też na ogół czytali książki, teraz mniej na nowym programie PO...

  Obniżanie podatków przez POPIS pogłębiło deficyt i temu nie da się zaprzeczyć. Ożywienie gospodarcze jakże wysoką ceną okupione, nie było warto. Należało zostawić stare podatki żeby nie podnosić pośrednich obciążeń jak to planuje nawet sekta Korwina, przecież mówią otwarcie o dalszym podnoszeniu VAT! Przecież to wywoła prawdziwą inflację cenową jak obecnie po ruchu PO.

  Należy obciążyć duże i zamożne firmy, banki, oraz najlepiej zarabiających. Unikałbym kastratu majątków, bo to w końcu uderzy w biednych, a haracz dochodowy z majątku zamożnych wystarczy. Kilka progów, znieść także liniowy 19% dla menadżerów, cóż to za kasta nadludzi? Nadzłodziei? To dobrze zarabiający budżetowiec wpada do progu 32%, a ktoś wielokrotnie więcej zarabiający płaci tylko 19% i to przy szachrajstwach?

  Firmy opodatkować obrotowym podatkiem odpowiednio małym żeby na końcu konsument nie oberwał więcej niż teraz. CIT to żenada w obecnym kształcie i powinien przynosić wielokrotnie więcej, ale nie będzie, bo tak to działa, tzn nie działa.

  Niektóre usługi, towary powinny być zwolnione z podatków, albo mocno należy ulżyć, przykładowo podstawowa żywność, węgiel, gaz, prąd, woda, paliwa i nie wolno wymuszać haraczy stałych, przesyłowych, to maskowanie ceny całości. Podatki w benzynie muszą jakieś być, ale jakie i na co? Ano na rozwój przemysłu petrochemicznego, wydobycie paliw, nowe technologie, tankowce i DROGI oczywiście. Słowem fundusze celowe, a nie dla zapychania czarnej dziury budżetowej, na lichwę i fruu w niebyt, a przecież to rzutuje na ceny wszystkiego, jakość życia.

  Płaca minimalna ledwo 1000zł, dojazd do pracy zdezelowanym samochodem palącym z 8 litrów dajmy na to 100 km w obie strony. Ile zostanie na życie? A przecież paliwo mogłoby być lekko o połowę tańsze!!! To wymaga ulicznej demokracji, nie ma za bardzo o czym debatować z systemem III RP, trzeba go zmienić!!!

  Potrzeba wielkiej debaty i ścierania się pomysłów, nie jestem geniuszem, mogę się bardzo mylić. Najlepsze pomysły trzeba wdrażać, trzeba je w końcu wypróbować w rządzeniu Polską. Idziemy przecież po władzę, długi marsz rozpoczęty. Cel 2015.

  Prof Zyta Gilowska myliła się obniżając BEZMYŚLNIE podatki, albo była to faktycznie pułapka na kolejny rząd, a na prawdę na cały Naród Polski, na Polskę. Podatki należało obniżyć najbiedniejszym Polakom żeby kupowali milionami sztuk towary które oglądają w reklamach, przez szybę, zwiedzając sklepy i najmniej rentownym mikrofirmom. Powinno się opłacić prowadzenie działalności gospodarczej nawet przy generowaniu tysiąca zł przychodów miesięcznie. To jest prawdziwe wytwarzanie PKB. Nawet takie "liche" firmy. Dodatkowo taka osoba może przecież pracować na etacie, umowie śmieciowej, czy mieć dochód z rolnictwa, czy nawet z szarej strefy, wyjazdów zagranicznych itd

  Cieszę się że zbliżacie się bardziej do NE i tym samym do Szeremietiewa, a może tak debata WiG z Panem Romualdem o gospodarce, po trosze o wszystkim jednak z taktycznym unikaniem kontrowersji, teorii spiskowych? Nie chcemy przecież szkodzić, zmniejszać szans wyborczych. Będziecie moderatorami debaty.
 • @carcajou NO TO MOŻE TO CI SIĘ SPODOBA
  http://www.youtube.com/watch?v=_5_iJGjV8bc&feature=related
 • @andrzej61
  "Dowodem na to jest że nikt kto tu pisze nie ma najmniejszego wpływu na politykę."

  Ja mam wpływ na politykę. Wie Pan dlaczego Pan ma tak jak ma w POlsce? Bo mnie tam nie ma!!! I to jest moja polityka.
 • @Tomasz Urbaś
  200 Komentarzy o dupie Marynie, za co oczywiście należą się słowa podzięki ....

  a czy ktoś zada sobie trud odpowiedzieć na moje najbardziej rzeczowe pytanie dotyczące stricte Apelu "Nowa Polska na Nowym Ekranie", powtarzam je:

  "2. przygotowanie rozwiązań programowych dla Nowej Polski, na miarę czekających ją wyzwań, "

  Kto zna te wyzwania?
 • @Łażący Łazarz
  Wiem, że w tym bezmiarze ważnych komentarzy, moje skromne pytanie mogło jako mniej wżkie umknąć uwadze. Jednak dla mnie jest to dość znaczący problem, dlatego ośmielę się ponowić moje pytanie : a co z FDO ? Czy NE nastawia się już wyłącznie na aktywność partyjną, czy też będzie tu także miejsce na taką inicjatywę jak Forum Działań Obywatelskich, a jeśli tak, to jakie są perspektywy realizacji tego projektu ?
  Pozdrawiam.
 • @Mariovan
  Utożsamiłes orła z Putinem :)))))
 • @Mariovan
  Przeczytałem sobie cytowane przez Ciebie 4 "podstawowe" dokumenty.
  Pobieżnie siłą rzeczy (nie jestem ekonomistą).
  .
  Zakładając, że program jest dobry, itp, itd, nie rozumiem
  JEDNEGO - jak go WPROWADZIĆ bez użycia "sił nadprzyrodzonych"?
  .
  Obecni beneficjencji (banki, politycy, urzędnicy) "położą uszy po sobie" i poszukają innej pracy?
  A dwa, jak "nasze dzieci" mają być Polakami... a nie ... (przedstawicielami "pewnej grupy" która znana jest z wielodzietności)?
  I trzy: "czerwona lampka" przy ledwie wspomnianej "walucie światowej"... hmmm, TEN "produkt" "pachnie" 100% NWO :(
 • @laurentp
  Się pomyśli się wprowadzi. Magią Coperfielda.:)
 • @carcajou
  //Zrozumiałem, mogę nawet i w większości podzielać, ale zwyczajnie mnie ta estetyka mdli wywołując opór. To tak jakbyś przymuszała mnie do słuchania "Kelly Familly", gdy moją estetyką jest np. Dead can dance, a czasami (apage) Metallica.//

  Estetyka Ewangelii i Encyklik ci sie nie podoba?

  A mnie sie komusze kłamstwa w nowym opakowaniu nie podobaja i arogancja lewaków.
  My wam juz dziekujemy. Nie chcemy, byscie zaciskali nam na szyi łapy w białych rekawiczkach, zakładali podsłuchy w imie waszego bezpieczenstwa, psuli prawo i plugawili orła.
  To mówi Ewangelia, że kazdy czlowiek jest Panem siebie i mnie sie ta prosta estetyka podoba, bo wszyscy ja rozumieja. Nie rozumieja jej politycy i prawnicy, że my tu jestesmy suwerenem i nie zyczymy sobie arogancji władzy i węza w naszej kieszeni.

  Won brzydkie, pokraczne ścierwa, z rozdwojonymi jezykami.
 • czy caracajou ma tu cos do powiedzenia w temacie idei?
  z nim nie da sie współpracowac. Przeciez tu sie teraz rodzi jakaś żenada.

  Czy wy jestescie politologami?

  Banda głupich niedoukow tworzy kształt panstwa.

  Nie do wiary.
 • @Tomasz Urbaś
  Aby praca była efektywna, należałoby zacząć od zlikwidowania wszystkich podatków. A do tego, wyeliminować wszystkie formy lichwiarstwa. Proponuję powrót do "złotych standardów", kiedy to "złoty" byłby złoty.
  I nie martwcie się o to "skąd rząd weźmie pieniądze". Przede wszystkim:
  1.Rząd powinien być malutki, bez całych bezużytecznych ale krepujących Ministerstw takich jak Ochrony Środowiska, Handlu, Edukacji, itp.
  2.Wybrane osoby do rządu powinne pracować ZA DARMO w imię honoru za wyróżnienie w społeczeństwie. To, z kolei, wyeliminowałoby korupcję i pęd do koryta.
  3.Reszta biurokratów oraz tzw. programy rządowe będą finansowane z wysokich taryf na produkty zagraniczne. W ten sposób zlikwidowane zostanie bezrobocie.
  (Jest to “program Zdzicha”, jednak wzorowany na originalnej Konstytucji amerykańskiej.)
 • @minarchista
  Proszę się zapoznać :) a później zapraszamy do Aeropagu :)
 • @waldemar.m
  Są one wylistowane w programie WiG-u choćby :)
 • @laurentp
  Sił nadprzyrodzonych nie potrzeba nam :) wystarczą gorące serca i dobry plan i strategia :)
  Z trudności sobie zdajemy sprawę i kto będzie rzucał kłody pod nogi.
  A o co chodzi z tą walutą światową to nie kumam ni cholery o co Panu chodzi :)
 • @minarchista
  "Ośmiokrotnie mniej liczebny parlament!"

  Propozycje powinny być sensowne!

  Pańska propozycja sprowadza się do tego, że w parlamencie powinno być 57,666[6] posła. Podtrzymuje ją Pan?

  Lepiej niech Pan przeczyta moją propozycję:

  http://electrino.nowyekran.pl/post/26970,sensacyjna-propozycja
 • @Mariovan
  W którymś z dokumentów z listy dla minarchisty było jedno lub 2 zdania je zawierające. Nie mogę ponownie odnaleźć.
 • @Mariovan
  "wystarczą..."
  plan chyba już jest, strategia też...
  Czemu tak? Bo nie widzę obrazka, ale "słyszę" jak się zazębiają kolejne puzzle...
 • @laurentp
  "Nie mogę ponownie odnaleźć."
  (-_-)
  też nie pomogę w tym bo nie kojarzę.
 • @Mariovan
  Aeropag przestał istniec w 2008. Zniknał w sposób naturalny, gdyz instytucja zawierajaca takich diabłów jak Jan Nowak-Jeziorański, Zbigniew Brzeziński, Władysław Bartoszewski, Andrzej Wajda, Stefan Chwin, Paweł Huelle, Agnieszka Holland, i Danuta Hűbner zawsze jest tworem sztucznym, powołanym w innym (ateistycznym) celu niz oficjalna agenda wylicza.
 • @minarchista
  Doktryna Szoku autorka:.Neomi Klein może ta lektura pozwoli wrócić Panu na ziemie. HITLER, STALIN, PINOCHET to taka sama "swołocz"
 • BO PIĄTEK BYŁ...
  Waldemar.m
  //200 Komentarzy o dupie Marynie, za co oczywiście należą się słowa podzięki ....//

  Piotr Marzec
  //Wiem, że w tym bezmiarze ważnych komentarzy, //

  Nikander
  //185 wypowiedzi i jedynie parę na temat. Czarno to widzę w tym gronie.//
 • @Łażący Łazarz
  Wiem, tylko czy uda Ci się resztę przekonać?
 • @Mariovan
  "Są one wylistowane w programie WiG-u"

  Co jest wylistowane i co to jest WiG?
 • @minarchista
  Sejm, czyli parlament, liczy tylko 460 posłów!
 • @Łażący Łazarz & carcajou
  Czego Wy słuchacie, z tego się wyrasta przecież, ale znam tę kapelę, te klimaty, to jednak połączenie okultyzmu ze schizofrenią. Posłuchajcie prawdziwej muzy :)

  http://www.youtube.com/watch?v=33Csfnb-kF0

  Nawiasem moglibyśmy jako NE promować muzę chrześcijańską jako odtrutkę na to co nas niszczy. Muza to jednak programowanie. Uważajcie.

  Ludzie tu piszący chyba zapomnieli że nie jesteśmy Singapurem, ale kolonią uzależnioną od nwo, od sąsiadów i to w klatce zwanej UE. Z tej klatki trzeba wyjść i wtedy damy radę. Poza tym wrogiem nie jest państwo, ale ci co źle rządzą i FINANSJERA, bezład finansowo-pieniężny, rola banków, przepływów itd To rak niszczący ludzkość i tym bardziej Polskę.

  Państwo powinno być naszą przytulną jaskinią, a opłacani jaskiniowi "urzędnicy" naszą służbą budżetową. Będzie nam wszystkim ciężko dogadać się w czymkolwiek. To całkowita rozbieżność stanowisk. Jak może twierdzić że długu nie da się spłacić i nie da się ograniczać jego zaciągania? Moglibyśmy mieć najpotężniejszą armię w Europie gdyby kasa która poszła do lichwiarzy zasiliła armię. Zapłaczemy kolejnego 1-17 września że tak się nie stało. Zawsze będziemy głupi przed i po szkodzie?

  Jeszcze teraz w czasie kampanii wyborczej należy spróbować zorganizować kongres zjednoczeniowy środowisk katolickich i patriotycznych pod przewodnictwem Romualda Szeremietiewa w... Stalowej Woli tak bez powodu ;) w okręgu 54 koniecznie, może być w Tarnobrzegu jeden dzień, a drugi w SW.

  Zjednoczenie i prace programowe, niewątpliwie w kolejne wybory trzeba iść JEDNYM BLOKIEM, a liczba podpisów musi porażać zapasem na wszelki wypadek. Mało tego, ten jeden blok katolicko-patriotyczny powinien próbować dogadać się z PiS i tworzyć klasyczną koalicję wyborczą. To będzie taran, Fides. Jedna lista, poza nią tylko agentura i korwinowcy, dla niektórych to tożsame, ale tego nie wiem, nie twierdzę. Nie każdy agent musi być sterowany z Kremla. To nie może być ruch stricto liberalny, nie chcą Polacy kolejnych UPR-ów, PO-prańców itd oszołomstwa któremu różne guru ekonomii siano zrobiło w głowie. Sekty liberalne.

  Co nowego w powstającym naszym ruchu PwP?

  http://polskawpotrzebie.nowyekran.pl

  Nic nowego od 11 lipca, aha.... i wszystko jasne. Zgasło.
 • Popieram inicjatywę OCZYWIŚCIE, ale...
  Chyba trochę za mało czasu na tworzenie nowych ruchów, chociaż warto dzieło kontynuować, aby miało to REALNY wpływ na to co się niebawem stanie. Nie ma chyba odwrotu. Wybory 9 X się ODBĘDĄ. Nadzieje, że SN uzna je za nieważne są jednak niewielkie. Ale jest sposób na SKUTECZNĄ, i chyba jedyne REALNĄ w tej sytuacji, akcję poinformowania "wadzy", społeczeństwa i międzynarodowej opinii publicznej o tym, że obywatele RP uznali, że władza jest NIELEGALNA bo utraciła LEGITYMIZACJE! Proszę o poświęcenie trochę czasu i zapoznanie się z moimi poglądami na ten temat tu:

  http://politykawspolnedobro.nowyekran.pl/post/27016,ile-razy-i-ilu-jeszcze-da-sie-nabrac-na-hasla-wyborcze

  i tu:

  http://wolnemedia.net/polityka/wybory-–-wybieramy-my-czy-oni/
 • @All
  Uwaga na andrzej61! To troll! Będzie robił wszystko, żeby zaszkodzić, pod pretekstem współpracy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31