Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
440 postów 109 komentarzy

Dziennikarstwo Obywatelskie

Nowy Ekran - Blog przeznaczony do publikacji materiałów dziennikarzy obywatelskich przygotowanych na zlecenie Nowego Ekranu lub artykułów i listów nadesłanych do Redakcji

Marsz Niepodległości: relacje uczestników

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jakże odmiennie wyglądał Marsz Niepodległości oczami uczestników samego marszu. Wbrew słowom organizacji lewackich, wbrew transmisjom TVN i TVP, to nie patrioci byli powodem burd. Sami przeczytajcie relacje uczestników

„Na Marsz Niepodległości przybyłem z Torunia razem z członkami Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego, Nowej Prawicy oraz osobami niezrzeszonymi. Koledzy z MW i ONR bardzo dobrze zorganizowali wyjazd. Policja, która na nas czekała na parkingu pod aulą UMK na Gagarina wykonała rutynowe czynności mające na celu zapewenienie bezpieczeństwa udających się na marsz. Można było zauważyć wzajemne zrozumienie uczestików wyjazdu i Policji.
Podróż zaczęliśmy od wspólnej modlitwy. Następnie przez członków wyżej wymienionych organizacji zostały przekazane informacje dotyczące zasad wspólnego wyjazdu, tj. zero alkoholu, niereagowanie na prowokacje, tworzenie zwartej grupy. Przez większą część trasy byliśmy pilotowani przez radiowóz policji.
Autokar zaparkował koło Torwaru. Stamtąd udaliśmy się na Plac Konstytucji. Każda z ugrupowań tj. MW, ONR i NP udała się na miejsca zbiórki. Ja udałem się na miejsce zbiórki Nowej Prawicy. Jak tylko Prezes Janusz Korwin-Mikke wrócił z mszy świętej powoli zaczęliśmy maszerować. Niestety nie udało nam się wyjść z Placu Konstytucji ze względu na zamieszki. Kilkadziesiąt zamaskowanych osób starło się z policją - bardzo jest ciężko oszacować ilość, aczkolwiek była to relatywnie niewielka grupa w porównaniu z tysiącami, które czekały z tyłu i nie rozumiały co się dzieje. Nie można jednoznacznie powiedzieć, że byli to znowu tzw. kibole, gdyż sam stałem wśród osób różnej maści: ludzi starszych, studentów, młodzieży licealnej, zwyczajnych przechodniów i oczywiście kibiców. I nawet jeśli w zamieszkach brali udział kibice, to ta grupa nie powinna mieć wpływu na ocenę reszty. Nie może być tak, że zachowanie np. 50 osób będzie miało całkowity wpływ na ocenę 11 tys.. Zasada odpowiedzialności zbiorowej jest sprzeczna z cywilizacją europejską. Ci, którzy używali przemocy są zwykłymi chuliganami a przypisywanie im jakiejkolwiek ideologii jest nadużyciem i manipulacją. Części osób udało się przedostać przez kordon policji, w tym Januszowi Korwin-Mikkemu z grupą partyjnych kolegów. Pozostali spontanicznie kontynuowali marsz, lecz w przeciwnym kierunku.
Podczas przemarszu były śpiewane pieśni patriotyczne: Hymn Polski, Rota, My, Pierwsza Brygada oraz skandowane hasła typu Biało-czerwone to barwy niezwyciężone lub Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę. Wiele osób trzymało transparenty z hasłami i symbolami nawiązującymi do tradycji narodowej i wiary chrześcijańskiej. Wśród uczestników marszu można było dostrzec harcerzy, kombatantów, rodziny z dziećmi, emerytów, młodzież szkolną, studentów oraz wielu członków organizacji i stowarzyszeń, w tym nawet motocyklistów. Po dotarciu pod pomnik Romana Dmowskiego policja podjęła działania rozpraszające zgromadzonych uczestników marszu, gdyż do dwóch samochodów, jakże nieobiektywnej telewizji TVN, zostały wrzucone race. Podczas tej akcji nie widziałem, ażeby dochodziło do bijatyk z policją. Działania policji miały charakter czysto prewencyjny, ze wszelką cenę unikano użycia przemocy, prosząc o opuszczenie miejsca zgromadzenia. Panowała raczej atmosfera dezorientacji i zbędnego zamieszania.
Po tym zdarzeniu, kiedy stało się jasne, że żadnych przemówień pod pomnikiem nie będzie, zebraliśmy się ponownie razem (MW, ONR, NP) i udaliśmy do autokaru, mijając po drodze uszkodzone samochody TVN Meteo i TVN 24. W drodze powrotnej ponownie byliśmy częściowo pilotowani a w Toruniu odbyła się kontrola policji kryminalnej w celu wylegitymowania, sprawdzenia czy żaden z nas nie jest pofarbowany (sposób służb porządkowych na znaczenie osób biorących udział w zamieszkach) oraz czy nie przewozimy tzw. substancji psychoaktywnych. Po sprawnej kontroli mogliśmy już szczęśliwie dotrzeć do domu.
Nie dajmy się zwariować retoryce postkomunistycznych środowisk lewackich. Faszyzmu w Polsce nie było, nie ma i nie będzie! Istnieje tylko polski nurt narodowy, dzięki któremu możemy się cieszyć niepodległością kraju i dzięki któremu Polska posiada solidny fundament do budowania dumy narodowej wbrew naiwnej, pustej i na wskroś zdemoralizowanej lewackiej propagandzie. Jak środowiska lewicowe mogą mówić o patriotyzmie, zapraszając jednocześnie syndykalistyczne bojówki z Niemiec?”
Niech żyje Wielka Polska!
Łukasz Bronowski, sympatyk KNP

 

„Z tymi samochodami to chyba tak było: TVN zostawił je tuż przy pomniku bez opieki, co było jawną prowokacją policzoną na zniszczenie wizerunku manifestujacych. Wiadomo, że ten tłum nie lubi tej tuby WSI, a 20 tys ludzi nie zmieści się na rozdrożu, więc stali poupychani jak sardynki, a w tym tłumie, w połowie kibiców, te 2 wozy. 1 został zdemolowany, więc pojawili się nadgorliwi policjanci, by bronić wozu transmisyjnego. Po niedługim czasie dostali rozkaz wycofania się i pozostawienia go i wtedy zdemolowano drugi a 1 z nich podpalono, bo nie dał się wywrócić. Nie wiem jak, bo to nie takie proste blachę podpalić lub dostać się do zamkniętego na kluczyk baku. Możliwe, że siedzenia spłonęły. Stałem na podwyższeniu i widziałem w tłumie nieduży ogień na wysokość maks. dorosłego człowieka jakieś 25-30m od pomnika Dmowskiego. Gotów jestem się założyć, że były bardzo dobrze ubezpieczone.
Policja przez cały czas prowokowała, a jak dochodziło do wymiany zdań, to tłumaczyli się, że takie dostali rozkazy. Spisali wszystkich przy wyjeździe na manifestację, jak wsiadali do autobusów. Po drodze eskorta oficjalna, tajniacy, zatrzymywania i kontrole drogówki i inspekcji ruchu drogowego. 50 km od Warszawy nadzór ze śmigłowców.
Na miejscu zbiórki starcie kiboli legii z policją, potem już spokojnie i marsz bez żadnej kontroli i obstawy policji - było naprawdę grzecznie: starsze osoby, dzieci, matki z wózkami, kobiety w ciąży, wózki inwalidzkie - nie było zniszczeń po drodze, pełna kultura i nie było też prowokatorów.
Na rozdrożu po podpaleniu samochodu policja zablokowała prawie wszystkie drogi i zaczęła wchodzić szpalerem w tłum, spychając go. Szybko się wycofali po ugaszeniu, ale wkurzyli ludzi, bo nawet przy mnie kobietę w ciąży tarczą zepchnęli z jezdni. Policjanci młodzi, bali się, trzęsły im się nogi. Wiedzieli, że ten tłum jest silniejszy od nich i wielu ścierało się już wcześniej z prewencją. Policja przez głośniki ogłosiła, ze manifestacja została rozwiązana i długo wzywali do rozejścia się. Na koniec została garstka i z tego co słyszałem to na ta garstkę się rzucili zatrzymywać i to są Ci ludzie co media podają, że tylu zatrzymano na marszu. W drodze powrotnej znowu zatrzymania i spisywanie ludzi w autokarach od razu do komputerów. Tak to wygląda to z mojej strony”.
KW (redakcja nie zna danych autora listu)

 

 

Przysyłajcie nam swoje relacje – zróbmy wszystko, żeby odkłamać wizerunek marszu. Zanim rząd Tuska i obecna prezydent Warszawy zakażą nam obchodzenia świąt państwowych.

KOMENTARZE

 • @Nowy Ekran
  Oto moja videorelacja:

  http://cameel.nowyekran.pl/post/37396,moj-marsz-niepodleglosci-videorelacja

  Pozdrawiam
 • aut@r
  niepokojący staje się fakt, iż na zarejestrowanych materiałach reporterów NE, zamieszczanych w sieci filmów uczestników Marszu, pojawiają się postacie, które w różnych miejscach związanych z Marszem. Ci sami chyba funkcjonariusze policji, wyłapują, wyciągają, są świadkami bestialstwa kolegów, nie legitymują się wykonując niezgodne z prawem czynności.

  Czyżby uruchomiona została tajna służba, będąca najzwyklejszą bojówką MSWiA?.
 • No i co to wszystko zmienia
  jeśli Pan Kalisz i Żakowski wyraźnie zdefiniowali w telewizorni . Marsz niepodległości to smutne , zacięte twarze i zaciśnięte brunatne pięści, a kontrmanifestacja to radosna kolorowa i rozśpiewana grupa. Etykietka jest i nikt jej nie zamaże. Zresztą rozmawiałem z kilkoma ludźmi. Taki przekaz dotarł i jest przyjęty do wiadomości. Nakazem chwili jest przy wszelkich publicznych wypowiedziach działaczy niepodległościowych zwracać uwagę na tę manipulację, która jest obecna chyba we wszystkich komentarzach dotyczących opozycji . Nikt nie lubi smutasów i ciężkiej zatęchłej atmosfery , a w taką przestrzeń wpychana jest opozycja niepodległościowa.
 • I jeszcze raz
  Pozwolę sobie wkleić link do mojej relacji:
  http://wiktorinoc.blogspot.com/2011/11/marsz-niepodlegosci.html

  Zapraszam.
 • Kolejna ZDRADA.
  Niemcow juz wypuszczaja a naszych sadza.Co wy na to?

  http://tiny.pl/h126t
 • KW bredzi.
  "pojawili się nadgorliwi policjanci, by bronić wozu transmisyjnego" - co to za bełkot? Jak motłoch demoluje samochód, to niby gdzie tu "nadgorliwość"??

  Pytanie tylko - dlaczego się zaraz wycofali i pozwolili demolować dalej i w końcu podpalić?
 • Szkoda ...
  Szkoda, że w tekście umieściłeś kilka akapitów (przy pomocy naciśnięcia klawisza ENTER) ...

  O wiele czytelniejszy byłby ten tekst, gdy składał się z jednego akapitu, a tekst przelewał by się cięgiem bez żadnej przerwy nawet na spacje lub przecinki czy kropki ...

  Po cholerę pisać czytelnie, jak można NIECZYTELNIE !!!???
 • oto moja relacja - byłem w centrum wydarzeń
  http://kryptonimprawda.nowyekran.pl/post/37322,bylem-na-marszu
 • @
  http://c0834752.cdn.imgwykop.pl/01rplYh_SXTaKWfGwN56uHZ9M3TvF9907aFuNAxL.jpg
 • @
  Wersja video:
  http://www.youtube.com/watch?v=tWCXBoodFTk&feature=player_embedded
 • @freeman3
  Świetna robota. Doniesienie do prokuratury należy złożyć.
 • @freeman3
  Uczestniczyłem w Marszu Niepodległości. Przez kilka godzin czułem, że jestem w Polsce. Później oglądałem relacje w łżemendiach pod tytułem "co warszawiacy myślą o Marszu". Pokazywali gościa o zapijaczonym głosie, bardzo oburzonego na rzucających kamieniami i metalowymi elementami chodnika, babinę, która opowiadała, jak policja "pięknie stała" (kabaret) i właśnie moment uderzenia człowieka z aparatem. Teraz widać, jak wszystko było pod kamery tego zakłamanego s...syństwa i jakimi metodami posługuje się to pństwo ze sprzedajnymi hienami na usługach. Tamta strona, to jest Polska stalinowsko-gebelsowska! Trzeba pokazywać te filmy jak największej ilości ludzi. Do mnie dzwonią zatroskani znajomi z pytaniem, jak przeżyłem Marsz, bo się obawiają, że nie wróciłem cały i zdrowy. Odsyłam ich do relacji Polaków - uczestników, a jednocześnie pokazuję to, co powyżej, bandytę kopiącego człowieka w głowę itp. Musimy krzyczeć na cały głos, jaka jest prawda.
 • prowokatorzy
  Na moje oko można spokojnie by powiedzieć czy policja przebrana jak normalny przechodzień nie prowokowała tłumów? Pomyślcie sami jak wygląda sytuacja na filmie z NE; podbiega cywilny koleś bije uczestnika Marszu Niepodleglosci czyli mozna pomysleć, że to uczestik ANTIFY? Jeśli oni nas biją to my ich? Typowa prowokacja policji.
 • dzisiaj od wielu ludzi można usłyszeć...
  i mają na to nawet dowody w postaci filmików...iż bandyci wyrywający płyty z chodniki, atakujący policję ...to nieco póżniej współpracowali z policją ,stali obok siebie ,rozmawiali ,wydawali sobie nawzajem jakieś polecenia...widać bylo że sama policja w niektórych miejscach była tylko pozornie atakowana przez zamaskowane osoby...niektórzy twierdzą iż policja prowadziła wcześniej ćwiczenia w walkach z terrorystami i teraz ci ludzie którzy w tamtych ćwiczeniach udawali demonstrantów i terrorystów teraz podszyli się pod MARSZ NIEPODLEGŁOSCI wywołując burdy...pewnie wykonywali tylko polecenia swoich przełożonych...
 • Kto tak naprawdę rządzi Polską?
  Polecam G. Michalskiego o tym kto rządzi w Polsce:
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6810&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8925&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=9721&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11224&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11543&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11975&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12195&Itemid=4
 • @
  również dołączam swoją relację
  http://swiezymokiem.pl.nowyekran.pl/post/37447,marsz-z-mojego-punktu-widzenia
 • @
  W świetle wydarzeń z 11 listopada, można by się zastanowić nad blokadami pochodów gejowskich w najbliższym czasie.
  Najlepszy sposób to chyba rozbicie tego syfu od środka i zrobienie zadymy na koszt lewaków.
 • Moja relacja
  Pozdrawiam wszystkich i dołączam ze swoją relacją z Marszu.
  http://jadax.nowyekran.pl/post/37452,marsz-niepodleglosci-na-rozdrozu-policja-dala-ciala

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031