Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
440 postów 109 komentarzy

Katastrofa: Komorowski obciąża kolejarzy, bo chroni kolegów?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent Bronisław Komorowski kilka dni temu stwierdził, że ludzie zawiedli dlatego doszło do katastrofy kolejowej pod Szczekocinami, ukrywając, że jest zaprzyjaźniony z firmą Kombud odpowiedzialną za awarię systemu bezpieczeństwa na tym odcinku

Zwrotnice na odcinku Psary–Kozłów, na którym w sobotę doszło do tragicznej katastrofy, remontowała spółka Kombud SA. Jej prezes Ryszard Szczygielski jest związany z Platformą Obywatelską, w 2010 r. był członkiem komitetu wyborczego Bronisława Komorowskiego. Rok później, podczas jubileuszu 20-lecia powstania Kombudu, okolicznościowy medal przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczyła Szczygielskiemu ówczesna minister zdrowia Ewa Kopacz.
 

Źródła: wp.pl oraz artykuł:

//lazacylazarz.nowyekran.net/post/55274,katastrofa-blad-ludzki-czy-dywersja

 

KOMENTARZE

 • @
  Tak to jest jak znajomi królika dostają kontrakty...
 • ludzie zawiedli
  Tak ludzie zawiedli bo już padają na ryja. Jesteśmy w czołówce światowej ilości godzin przepracowanych w miesiącu.
  Wmawia nam się z drugiej strony że Polacy są nie wydajni i inne bzdury pracując za najniższą krajowa lub jej okolice.
  Państwo zdało egzamin.
  Rząd zdał egzamin.
  Służby zdały egzamin.
  Menadżerowie zdali egzamin.
  Prezydent zdał egzamin.
  Unia europejska zdała egzamin.
  Mainstream zdały egzamin.
  Wyborcy zdali egzamin.
  Wszyscy zdali egzamin.

  TYLKO K......A MY POLACY TUBYLCY NIE ZDALIŚMY EGZAMINU.
 • Bronek K. ma rację, w pewnym sensie..
  ludzie zawiedli.. przy urnach oddając głosy na to bydło, które nami rządzi (wszystko jedno czy głosowali na PO, PiS, SLD, PSL, czy ostatnio Palikota)

  To wszystko jedna klika polityczna, owszem czasem sie poprztykają nie na żarty (Tusk Vs Kaczyński) - ale to jest jedna sitwa żerująca na naszym kraju i naszym kosztem.

  Dopóki rodacy tego nie zrozumieją, że trzeba ich WSZYSTKICH ODSUNĄĆ od władzy, od koryta (od sejmu zaczynając, poprzez wszystkie spółki "państwowe" a na gminach kończąc) to w naszym kraju zawsze będzie bieda i dziadostwo (bylejakość wszystkiego) - i co i rusz coś sie będzie walić z hukiem, nieraz pociągając za sobą ofiary...
 • @Freedom 12:57:38
  ale ci ludzie, ci DEBILE wolą rechotać z Korwina Mikke, wolą śmiać się z Michalkiewicza, wolą ośmieszać Kaczyńskiego ...

  Niech tak robią ...

  Będą mieli to, na co zasługują ...
 • @All
  Po więcej informacji odsyłam tutaj:

  http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=244912#244912
 • Trochę to naciągane....
  Trochę to naciągane. Jakaś znajoma firma...jej szef...odznaczenie... To za mało na takie skojarzenia. Ale to, że Komorowski nie ma moim zdaniem żadnych ani merytorycznych ani etycznych ani osobowych kwalifikacji na prezydenta to inna sprawa. Powinien koniecznie pójść na film o Margaret Thatcher...zobaczyłby "męża stanu" swoje przeciwieństwo.
 • Potrzebne zdecydowane działania.
  W naszym pięknym kraju elity rządzące wypracowały sobie bardzo wygodną koncepcję znajdowania odpowiedzialnych na samym dole drabiny hierarchicznej. Im wyżej, tym mniej poczucia odpowiedzialności za negatywne wydarzenia. Odnoszę wrażenie, że władza jest i liczy się tylko na czas uroczystości wręczania odznaczeń, zajmowania miejsc honorowych na trybunie w czasie świat państwowych, a zwłaszcza przy przecinaniu wstęgi na otwarcie węzła drogowego czy też chodnika w mieście.
  Wszyscy widzą, że system zarządzania i kierowania poszczególnymi obszarami codziennej rzeczywistość już dawno rozsypał się Osoby pełniące określone funkcje kolejny raz udowadniają, że nie nadają się do tak wysokich stanowisk, że po porostu nie dorośli do pełniących stanowisk. Wszystko się sypie. Trudno wymieniać złe rzeczy w sytuacji, gdy nie można zaleźć jednego przyzwoicie rozwiązanego problemu. No, może poza zapewnieniem synekur swoim bliskim i kolegom partyjnym.
  Mimo, że żyjemy w środku Europy, wybieramy najgorsze wzorce z poszczególnych państw. Stworzyliśmy w ciągu dwóch dekad niesterowalną hybrydę, której bez radykalnych zmian nie będzie można usprawnić drobnymi retuszami.
 • @Łażący Łazarz 15:11:02
  "naciągane" - nie do pomyślenia jest to, że są w Polsce ludzie tak ślepi i naiwni - i to chyba nawet stanowią ciągle większość - że im się wydaje, że to wszystko naprawdę: politycy dbający o swój kraj, uczciwe przetargi, konkursy na stanowiska, programy wyborcze, itp. itd.

  Polską rządzi SITWA, "rodzina" mafijna, bydlaki wywodzące się wprost z PRLowskich struktur okupujących nasz kraj.
  Oni, ich dzieci, wnuki, znajomi i kumple wyciskają nas wszystkich jak cytrynkę! Zajmują wszystkie najbardziej dochodowe sektory gospodarki, tworzą sobie coraz to nowe stanowiska w spółkach państwowych - ciepłe posadki w urzędach dla swoich krewnych - A MY NA TO WSZYSTKO PRACUJEMY - i jeszcze ich popieramy w każdych wyborach, co jest czytelnym sygnałem "tak, skubcie nas dalej, prosimy o jeszcze, nie musicie się martwić bo jesteśmy za głupi żeby to w ogóle zauważyć"

  Na nasze nieszczęście postęp technologiczny jest tak duży, że nam się w głowach poprzewracało od filmów 3D, iPodów i facebooka - i nie zauważamy że jesteśmy DOJENI NA CACY na każdym kroku.
 • @Łażący Łazarz
  W Niemczech przy drobniejszej przyczynie prezydent podałby się do dymisji, w Polsce może zrobić wszystko i będzie siedział dalej. Tu jest dowód na jego umoczenie w sprawę. Czy przypadkowo firma dostała kontrakty, uczciwie, racjonalnie pod kątem także bezpieczeństwa, standardów światowych na XXI wiek?

  Nie powinno być takiego styku biznes-polityka, co rusz afera, korupcja, tragedia. To kwestia systemowych wad w finansowaniu i organizowaniu kampanii wyborczej. Powinny być malutkie równe wpłaty tylko i takie same warunki w mediach dla wszystkich, żadnych płatnych ogłoszeń.
 • tak czytam te wpisy i komentarze...
  i w świetle to co spotkalo ostatniego prezydenta Niemiec WULFA to jest pikuś w stosunku w co jest umoczony BRONEK...nie pozostaje nic innego jak tylko głośno krzyczeć KOMOROWSKI DO PROKURATORA...I POD SĄD...TO PRZESTĘPCA...!!!
 • @val 17:35:17 - Państwo/samochód
  U prusaków jest tak, że nawet mała usterka państwa/samochodu powoduje, że część (wulf) jest wymieniana. W bolszewii i w polszewii części są wadliwe i tak się kołaczą aż się państwo/samochód nie rozleci. Wzrostem gospodarczym jest przyspieszenie ;-) My o 2% jadąc 13 km/h (tys usd/głowę.... ) oni przyspieszają "tylko" 0,5% - 1% jadąc 39km/h (tys USD/głowę) Dopóki jedziemy to udaje nam się CZASEM zmniejszać prędkość powiększania się dystansu - oczywiście dopóki jedziemy... Pozytywne ;-/ Negatywne jest to, że pruskie i ruskie podkradają i niszczą nam części, żebyśmy ich czasem nie wyprzedzili - mają też swoich w naszej drużynie...
 • Zaprzyjaźnieni
  Jak widać system bezpieczeństwa zbudowała zaprzyjaźniona firma. Cóż, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Śledztwo będzie trwało rok bo nawet jak w raporcie pojawi się wzmianka, że coś nie działało lub działało źle to przejdzie bez echa. Za katastrofę ukarze się nastawniczego. Przy okazji można będzie pokrzyczeć na związkowców, których wielu jest sympatykami PiS.
 • Nie można mieć pretensji do potomka rodu Szczynukowiczów
  No kamaaan...
  Przecież on ma w genach - po swoich zbrodniczych bolszewickich przodkach - naturę bezgranicznie służalczo-poddańską.
  Nie można wymagać od takiego osobnika empatii....
  On jest jak Jajec z Pułkownika Kwiatkowskiego, kazali, to wykona bezpardonowo. Dwa zwoje mózgowe odpowiadają za oddychanie i poruszanie gałkami ocznymi oraz... czynności fizjologiczne, trzeci - sztucznie wszczepiony - za bezgraniczne posłuszeństwo i notoryczną grafomanię.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31