Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
440 postów 109 komentarzy

Dziennikarstwo Obywatelskie

Nowy Ekran - Blog przeznaczony do publikacji materiałów dziennikarzy obywatelskich przygotowanych na zlecenie Nowego Ekranu lub artykułów i listów nadesłanych do Redakcji

Nowy Ekran wzywa USA do zwrotu majątków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W odpowiedzi na propozycję Tomasza Urbasia //urbas.nowyekran.net/post/6891,restytucja-zydom-oddac-mienie-indianom Redakcja Nowego Ekranu wysłała do Ambasady USA w Polsce nastepujące wezwanie:

Do Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki na ręce Jego Ekscelencji Ambasadora USA w Polsce
 
Polacy są głęboko rozczarowani tym, że rząd Stanów Zjednoczonych nie dokonuje restytucji mienia Indian - rdzennych mieszkańców Ameryki. Wzywamy Rząd Stanów Zjednoczonych do pilnego przedłożenie Kongresowi Stanów Zjednoczonych, a Kongres Stanów Zjednoczonych do uchwalenia, projektu ustawy dokonującej zwrotu mienia przede wszystkim nieruchomości w naturze, a w przypadku gdyby było to z obiektywnych przyczyn niemożliwe przyznającej rekompensaty.

Uwzględniając problemy budżetowe Rządu Amerykańskiego dopuszczamy, aby zadośćuczynienie było rozłożone w czasie. Jednak sytuacja gospodarcza Stanów Zjednoczonych jest lepsza niż przytłaczającej większości krajów świata, co wyklucza akceptację długiej zwłoki.

Polacy przywiązani do ideałów wolności, jako obiektywna strona trzecia są gotowi zarządzać specjalnym funduszem, do którego powinno być zwracane mienie w przypadku, gdyby wywłaszczeni indiańscy właściciele nie pozostawili spadkobierców lub ich ustalenie byłoby obiektywnie niemożliwe.
Polacy mają bardzo dobre i bliskie relacje dwustronne ze Stanami Zjednoczonymi i wykorzystają te bliskie związki, by w atmosferze przyjaźni i współpracy uporać się z tą kwestią na drodze dyplomatycznej.
 
W imieniu czytelników Serwisu Informacyjnego NowyEkran.pl

 
Redaktor Naczelny
 
www.nowyekran.net jest najdynamiczniej rozwijającym sie serwisem informacyjnym w Polsce. Posiada ponad milion stałych czytelników i codziennie przybywa 40 tyś.nowych. Nasi czytelnicy oczekują, że Rząd i Ambasada USA działając zgodnie z miedzynarodowym prawem prasowym niezwłocznie odniosą się do powyższej petycji. NowyEkran.pl będzie informował swoich polskich czytelników, oraz 30 tyś. czytających nas członków Polonii Amerykańskiej o Państwa reakcji na ten temat.

List został wysłany na adres e-mail Ambasady USA w Polsce: publicwrw@state.gov

Redakcja NE ma nadzieję, że Administracja USA zareaguje na nasze wezwanie tak, jak życzyłaby sobie, by Polska zareagowała na ich wezwanie w sprawie zwrotu mienia pożydowskiego.

Fot.: PAP

KOMENTARZE

 • Na szczęście w USA są niezależne sądy
  "W związku z kolejna próba wyłudzenia od Polski i innych krajów Europy Wschodniej ( uprzednio pod zaborem ZSRR) ponad 140 miliardów dolarów , przypominam że w tej sprawie obowiązuje wyrok Sądu Najwyższego USA 23 Marca 2006 roku – sygnatura Docket Act 02-78-44 , który odzrucił roszczenia Żydów"

  http://infonurt2.com/index.php?mod=article&cat=OBRONASKARBUPANSTWAPOLSKIEGO&article=836
 • ZACHĘCAMY DO AKCJI NA FB
  http://www.facebook.com/event.php?eid=190488767655759#!/event.php?eid=190488767655759
  Dołącz się i udostępnij znajomym
 • Popieram i dodam jeszcze
  że oczekuję szczególnie pilnego zwrotu drogich działek w centrach amerykańskich metropolii.

  Wypada także dodać że każdy właściciel ma prawo do zwrotu mienia więc popieram zwrot mienia żydowskim spadkobiercom- spadkobiercom to nie znaczy przedsiębiorstwu holocaust ,które to zgłasza chęć wzbogacenia się cudzym kosztem
 • @ ŁŁ
  Dziękujemy :-)
  Podnieśmy wszyscy głowy, wstańmy z kolan, klikajmy i działajmy. Dość tego!
  http://www.facebook.com/event.php?eid=190488767655759
 • Zwłoka nie może być zbyt długa...
  Amerykanie - potomkowie niewolników też czekają (wiedza o tych czasach to dla czarnoskórych mieszkańców jedna z głównych przyczyn zatargów z mniejszością żydowską -potomkami handlarzy niewolników).
 • @Łażący Łazarz
  Jak się rząd postawi to nic nie wezmą od nas, a jak spróbują dać będą mieli bunt (kropla, która przepełni puchar). Róbmy swoje, a nie szukamy celów zastępczych.
 • @carcajou
  W sądach może mają przechlapane. Ale "bohaterski" rząd może ugiąć się pod presją sojusznika. Zresztą... Żona ministra spraw zagranicznych może nie dać obiadu lub nie wypełniać obowiązków małżeńskich. I co minister dopuści, że takie wspaniałe małżeństwa rozpadłoby się ;-)
  Historia Polski zna taki przypadek. Nota bene dotyczący wiary. Sprzed nieco ponad 1000 lat. Jedna z wersji mówi o skuteczności niedopuszczenia księcia Mieszka przez małżonkę do łoża. Może być naciągana. Bo jakoś Chrobry został poczęty.
 • @Łażący Łazarz
  Pozostanę sceptyczny, klucz do Polski jest w Polsce i Polakach, a nie w toczeniu piany na enuncjacje gazety koszernej opisującej wiadome poglądy Pana Mądrali.
 • @Tomasz Urbaś
  Tomaszu, nie trwoń sił, nie daj się wpisać w zasuflowaną logikę - zdecydowanie wolę czytać twoje świetne teksty analityczne.
 • @carcajou
  Od pewnego czasu zajmuję się nie tylko pisaniem. Trzeba w końcu zrobić porządek. A sam się nie zrobi!
 • @Tomasz Urbaś
  To nie kwestia zasuflowanej logiki, ale pozbycia się "towarzystwa". Również szyderstwem i śmiechem. Raz na zawsze.
 • @Łażący Łazarz
  Piękny pomysł. Szlachetny. Ja bym proponował jeszcze ambasadę Kuby, CHRL, KRL-D zainteresować. Ni o "Krytyka Polityczna" musi się przyłaczyć. Przecież to wszystko w trosce o dobro naszych czerwonych braci.
  Jak znajdę stronę Polskiego Towarzystwa Indian, to postaram się ich tym zainteresować.
 • @Tomasz Urbaś
  Kleszcze, w których uścisku jest Polska zaciskają się coraz bardziej. Bezczelność żydostwa nie ma już żadnych granic, kiedy ogłaszają, że Polska nie ucierpiała tak bardzo jak inne kraje w kryzysie i jest zdolna spełnić ich oszukańcze żądania. A przecież ok. 60% procent Polaków żyje poniżej granicy ubóstwa!

  Dzisiejsza wypowiedź przedstawiciela rządu amerykańskiego ma na celu doprowadzenie do wzburzenia części (jak dużej tego nie wiem) opinii publicznej w Polsce i wywołania protestów. Doprowadzić to ma do pokazania światu , że Polacy to genetyczni antysemici i wywoła to nagonkę na nich, a w rezultacie pretekst do tak mocnej przykręcenia śruby, że żadne protesty na nic się nie zdadzą.
 • @Tomasz Urbaś
  Wiem, czytałem o inicjatywie ... czytałem też twoją rozmowę z Wawro. Nie znam się na ekonomii i nie wiem kto z was ma rację, ale odniosłem wrażenie, że byłeś stroną bardziej agresywną, a to nie jest dobra cecha lidera.

  Organizując akcje wyciskania jadu na FB nikogo się nie pozbędziesz, w najlepszym razie utwierdzisz utwierdzonych.

  Jam mam pomysł, jak ruszyć sprawy - mam nadzieję, że w końcu zapali się dla niego zielone światło, pomysł się podda obróbce i ruszymy.

  Jeszcze raz dzięki za wspaniałe teksty - czytam je od 2 lat, choć nie komentuję.
 • @Łażący Łazarz
  Dobrze, że zawsze jest ktoś kto nam wytłumaczy czego kto nie rozumie ;-)))))
 • Skomentowałem
  http://Urbas.nowyekran.pl/post/6891,restytucja-zydom-oddac-mienie-indianom#comment_43274
 • @carcajou
  Przychodzi czas, że aby ruszyć sprawy Polski trzeba walnąć pięścią w stół, a nie bawić się w Wersal.
 • Manhattan
  najpierw niech zwrócą Manhattan. No może nie za darmo - za taką samą kwotę, za jaką kupili :P
 • @
  Stanisław Michalkiewicz ciekawie opisuje w swoich felietonach sprawę "restytucji" mienia żydowskiego. Myślę, że wart wielkiej uwagi jest jego ostatni wpis w "Najwyższym Czasie", w którym opisuje on jakimi sposobami żydostwo dostanie to, czego się od Polski domaga:

  [...]"I oto dowiadujemy się, że koalicja organizacji działających na rzecz „równego traktowania” skierowała do wicemarszałka Jerzego Wenderlicha projekt ustawy rozszerzającej zakres tzw. „przestępstw z nienawiści”, którą Sojusz Lewicy Demokratycznej zamierza przeforsować gwoli pozyskania w najbliższych wyborach głosów sodomitów, gomorytek i osób mających jeszcze inne problemy z – jak mawiał marszałek Piłsudski – „rozdziwaczoną płcią”. Nowelizacja polega na uzupełnieniu artykułów 119, 256 i 257 kodeksu karnego, które penalizują nawoływanie do nienawiści ze względu na narodowość, rasę, wyznanie lub bezwyznaniowość – również o „płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność i orientację seksualną”. Chodzi o to, by ze względu na tę motywację można było nienawistników surowiej karać."[..]

  [..]Warto przy okazji zwrócić uwagę, że Koalicja Na Rzecz Równych Szans skupia bodajże kilkadziesiąt organizacji, co wskazuje, że musi obficie czerpać z jakiegoś źródła. Wśród nich jest oczywiście Helsińska Fundacja Praw Człowieka, będąca – jak wiadomo – głównym kolaborantem wiedeńskiej Agencji Praw Podstawowych, czyli unijnego gestapo, monitorującego mniej wartościowe europejskie narody, czy nie ulegają aby sprośnym błędom Niebu obrzydłym, tzn. antysemityzmowi, ksenofobii i homofobii,[..] no i oczywiście - Forum Żydów Polskich oraz Żydowskie Stowarzyszenie Czulent. Jak widzimy, również skład Koalicji całkowicie potwierdza istnienie serdecznego porozumienia postępactwa ze starszymi i mądrzejszymi.

  "Jest wysoce prawdopodobne, że Sojuszowi Lewicy Demokratycznej uda się tę nowelizację przeforsować jeszcze przed wyborami, bo po owianej mgłą tajemnicy,wizyty tubylczego rządu premiera Tuska w Jerozolimie można oczekiwać rychłego wdrożenia programu „odzyskiwania żydowskiego mienia” w Europie Środkowej, o którym 18 lutego br. informował izraelski dziennik „Haarec”. Kiedy ten program wejdzie w decydującą fazę, wspomniana nowelizacja przyda się jak znalazł, bo jeśli nawet rewolucyjna czujność pozwoli komuś ominąć pułapkę narodowościową, rasową czy wyznaniową, to zawsze można liczyć, że nienawistnik wpadnie w którąś z tych płciowych i tak czy owak albo wyląduje w kryminale, albo na widok takiej postaci „uświadomionej konieczności”, odechce mu się wszelkiego zaangażowania w sprawy naszego nieszczęśliwego kraju. I o to właśnie chodzi, żeby nikt nie angażował się na własną rękę, a tylko wtedy, kiedy każe partia i w formach zatwierdzonych przez starszych i mądrzejszych. W ten bowiem sposób zostanie przywrócona jedność moralno-polityczna naszego mniej wartościowego narodu, którego Umiłowani Przywódcy, ponad - zdawać by się mogło – nieprzekraczalnymi podziałami, przecież jednoczą się w gorącej przyjaźni dla bezcennego Izraela – na co zwrócił uwagę Władysław Bartoszewski, któremu w tym akurat przypadku można wierzyć. "

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1962
 • @Nathanel
  Oooo to jest myśl. A banki...
  No ale mogą przerzucić na klientów.
  Lepiej uciąć od razu.
 • @Łażący Łazarz: Jeżeli ktoś twierdzi, że wszystkie sznurki są w Polsce to nie rozumie.
  Ja twierdzę, że wszystkie sznurki są w Polsce:

  http://www.scribd.com/doc/38779869/Ci%C4%99%C5%BCkie-czasy-dla-agentow

  Czego nie rozumiem?
 • @Tomasz Urbaś
  Mimo minorowego nastroju moich poprzednich komentarzy... popieram w całości niniejsze wezwanie! :)
 • @Łażący Łazarz
  "Jeżeli ktoś twierdzi, że wszystkie sznurki są w Polsce.."

  Można powiedzieć,że w Polsce sznurków jest najmniej, a może i wcale:)
 • @Łażący Łazarz
  "Uderzyłem w stół?" - nawet jeśli, to sznurki i tak raczej nie wydają dźwięku. ;-) A inicjatywa listu bardzo mi się podoba ;-) Co do Carcajou to obaj stosujecie skróty myślowe, które nie pomagają w osiągnięciu porozumienia. ;-))))
 • Dodam, że "okrągły stół" jest nielegalny!
  Wypowiedź Brauna z Frondy-nareszcie ktoś to głośno powiedział.

  "Jest takie powiedzenie „Lepiej późno niż wcale”, ale jest też powiedzenie „Śledzie po obiedzie”. Widzę, że otwiera się jakiś nowy etap i na tym etapie sowieccy jawni funkcjonariusze w naszym post-PRL-u Jaruzelski i Kiszczak już odegrali swoją rolę – nie są tak niezbędni i może na tym etapie władza ludowa będzie integrowała nas wewnętrznie, dalej udając, że jest po stronie państwa polskiego.

  Nie wierzę w to, żeby trybunały i sądy były złożone z polskich państwowców. Obawiam się, że to jakaś nowa koniunktura spowodowała, że ten wyrok został wydany. Lepiej późno niż wcale, ale czułbym się bardziej szczęśliwy, gdyby Trybunał orzekł, że w ogóle PRL był nielegalny, że całe to przedsięwzięcie narzucone Polsce przez Sowiety, czego żyrantem byli nasi najlepsi zachodni sprzymierzeńcy, było nielegalne. Przecież władza ludowa została ustanowiona w warunkach okupacji. A przecież prawo międzynarodowe, a nie żaden polski nacjonalizm, podpowiada mi, że nie można organizować wyborów w warunkach okupacji. Polska do 1993 r. była okupowana przez wojska obcego państwa i w związku z tym wszystkie władze pochodzące z wyborów, urządzonych na ziemiach okupowanych, były nielegalne.

  Dlatego niewiele mnie grzeje, ani ziębi co dzisiaj na ten temat mówi nasz post-PRL-owski Trybunał Konstytucyjny."
 • @all
  Wesprzyjcie kliknięciami akcję na Facebooku. Relacja biorących udział w akcji do nie biorących w niej udziału jest jak 10 do 1. Gdy zainteresujecie nią swoich znajomych uzyskany bardzo poważne masowe wsparcie społeczne. Które nie pozwoli zamieść sprawy pod dywan.
  http://www.facebook.com/event.php?eid=190488767655759
  Informujcie i jeszcze raz informujecie znajomych e'mailami, SMSami, za pomocą portali społecznościowych. To bardzo ważne!
 • tą sprawę można załatwić w 5 minut
  Parlament powinien przyjąć ustawę zobowiązującą władze do działania zgodnie ze stanowiskiem: jeśli ktoś ma prawo do spadku - zapraszamy przed polskie sądy; jeśli nie - wszelkie próby uzyskania mienia w imieniu nie żyjących właścicieli będziemy traktować jako wyłudzenie.

  Skoro traktuje się tą sprawę jako otwartą to nic dziwnego, że są tacy którzy próbują.....

  Problem w tym, że w polskim parlamencie nie ma mężów stanu.
  Dlatego pretensje do Amerykanów są moim zdaniem nie na miejscu. Tym bardziej że według władz USA Polska to dziki kraj. A Polska się z tą tezą zgadza. Zostało to ustalone w czasie procesu ekstradycyjnego E. Mazura. A Polska nie odwołała się od wyroku w którym to stwierdzono. Na jakiej więc podstawie mamy oczekiwać że ktoś będzie się liczył z 'dzikimi'?
 • BŁĄD!!!!!! CZYTAJCIE:
  Wzywamy USA, jako jednego z sygnatariuszy postanowień teherańskich i jałtańskich, do zwrócenia Polsce majątku II RP, zabranego nam postanowieniami obu w/w konferencji.
  Chyba tez wyślę to do ambasady tych zasrańców.
 • @carcajou - Ty znowu z tym bunetm - naiwny!
  Kto niby miałby się buntować?! Wierchuszka, czy lemingi?! Aaaaa, tak tylko pytam;).
 • @Jerzy Wawro - Amen
  .
 • Demaskator
  Jeśli my jesteśmy winni Żydom 65 mld, to Żydokomuna, która zainstalowała u nas
  komunizm, jest nam winna 20 razy tyle... Nieprawdaż?
  Niech więc odliczą sobie te 65 mld, zwrócą nam resztę i będziemy kwita, tak?
  Arcyboleśnie proste???

  Możemy tego zarządać? Możemy?
  W obozach zagłady, oraz kmunistycznych łagrach zginęło tak dużo Polaków, że nawet nie jesteśmy w stanie tego policzyć, ilu zginęło ludzi walczących z komuną po 45 roku???
  Może by jakiś amerykański naukowiec to policzył....
 • @wszystkich
  Polacy pobudka :-)
  Informujcie znajomych, zachęcajcie do przyłączenia się.
  Od północy rozkręcamy akcję na Facebooku
  http://www.facebook.com/event.php?eid=190488767655759
  Mailujcie, wysyłajcie SMSy, zostawiajcie informacje o akcji na forach, grupach. Tego tak nie można zostawić. Dość tego!
 • genialne!
  Popieram z całego serca!
 • ten artykuł kolejny raz udowadnia mi, że jestem normalny:-)
  tzn., że mam skojarzenia podobne do Redakcji nE
  ja też wczoraj po usłyszeniu tego "apelu" pomyślałem o rdzennych mieszkańcach kontynentu Ameryki Północnej
  ale w żądaniach nie należy stosować półśrodków
  a kto się upomni o amerykańskie bizony, wybijane masowo, żeby zniszczyć podstawę bytu plemion tubylczych??
  amerikanos go home!! pakujcie mandżury i opuśćcie okupowane od 200 lat terytoria!!!
  obama wracaj do lepianki/szałasu!!

  PS chcę zaprotestować przeciw FB
  nie mam konta, mieć nie będę i czuję się wykluczony
  wg mnie jest to terror, bo kto nie ma konta, ten nie ma głosu? ludzie, parę lat temu nie było FB, ale były protesty! dajcie szansę tym co nie ulegają pędowi, jak Ole Ole Olek, który mało co, a zapisałby się do "Solidarności", ale zniechęcił go do tego "owczy pęd"
  dziękuję za uwagę:-)
 • @gallux - NIe, przykład z Indianami jest podpuchą!
  Chodzi o to, że Indian biali zniewolili. Polacy z Żydami tego NIE zrobili. Dlatego należy unikać tego skojarzenia, żeby nie wzmacniać stereotypu!!!
  Doradzam "pojechać" po Jałcie i Teheranie - USA, przy pomocy innych zabrały nam? Zabrały. No to dawać teraz zwrot kotki wy nasze kochane. A najlepiej bilansowo zaspokoić tych Żydów z mienia, któreście nam Amerykany zabrali. - Głupie? Głupie. I o to chodzi.
 • @gallux
  Facebook pozwala wykorzystać potęgę sieci społecznościowego. Na profilu egipskim, który inicjował "rewolucję" jest obecnie ponad 1 mln użytkowników, przy 80 mln narodzie.
  Ale wykluczenia nie ma. Można przecież wysłać i bez Facebooka. Fecebook pomaga w umasowieniu akcji.
 • @Tomasz Urbaś - Bardzo Cię proszę, przeczytaj moje poniższe komenty.
  Uważam, że powinniśmy zmienić argumetnację. Tj. nie "równać" Żydzi=Indianie (zepchnięta do rezerwatów i wymordowana mniesjzość), tylko powinniśmy przenieść walkę do ogródka Amerykanów - WY SAMI zbaraliście nam nasze ziemie (Jałta), to teraz nam je oddajcie - jak rewindykacja, to rewindykacja, każdemu co jego i nie ma to tamto.
 • @bez kropki
  Spójrz na to z innej perspektywy.
  Amerykanie urządzili Indianom holokaust. Rezerwaty - obozy koncentracyjne.
  Akcja ma również duży aspekt ironii, szyderstwa, a nawet śmiechu. Śmiech jest bardzo potężną bronią. Gdy zaczynamy śmiać się oni są bezsilni. Tracą kontrolę.
  Zawsze można wszystko zrobić lepiej. Teraz musimy iść na kompromis. Z czasem ;-)
 • @bez kropki
  my Polacy, którzy walczyli w imię wolności naszej i waszej, stanowczo żądamy aby rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, zaprzestał propagandy zwanej czarną w stosunku do rdzennych plemion kontynentu
  w tzw. westernach, od początku kina, Indian ukazuje się jako osobników zdegenerowanych, podstępnych, uzależnionych od alkoholu
  ale to nie Indianie oddali nas, Naród Polski, w pacht komunie w Jałcie!!!
 • @bez kropki
  Największe tendencje do buntu, jak wiesz, mają młodzi ludzie.
 • @gallux
  No właśnie :-)
 • Popieram
  Świetny pomysł, jak dbać o pokrzywdzonych to dbać o wszystkich.
 • @Tomasz Urbaś -Oni tego tak nie pojmą.
  Obawiam się, że im się utrwali stereotyp: Indianie=Żydzi, nagonka na Indian=holokaust, z czego wynika, że Polacy=holokaust Żydów.
  A Amerykanie ostatnio mają te jakieś porgramy "pro-Indiańskie", więc Twoja argumentacja wspaniale się wpisuje w ich żądania. Znaczy uznają swoje żądania (te o Żydach) za słuszne! I zachodzi obawa, że wezmą rzecz na poważnie.
  A tego chciałabym uniknąć.
  Więc żadne "z czasem", tylko JUŻ, Z BUTA ICH. Tu nie ma śmichu. Tu trzeba w ryj.
  W tym celu zaraz Ci zapodam maila, jakiego posłałam do ichniej załganej ambasady i pozwalam Ci wykorzsytać ten tekst w Twojej akcji.
  Chodzi o to, by W ZARODKU utrącić wszelkie takie próby!
  Komuś chyba właśnie o to chodzi - żeby Poalcy pomału przywykli do konieczności dokonania zwrotu. Stawianie sprawy w ten sposób, że my oddamy Żydom, jak wy oddacie Indianom jest jednym z takich działań (targ typu coś za coś). Co więcej, to stawia nas w pozycji dzieci z piaskownicy kłócących się o wiaderko. A tu trzeba z buta - jesteście butnymi chamami, Wasze roszczenia (poza EWENTUALNYMI indywidulanymi roszczeniami prawdziwych spadkobierców, które powinny byc przedstawiane polskiemu sądowi) są chamskie i BEPODSTAWNE. BEZPODSTAWNE i obleżywe, więc wypad z baru, balangi więcej nie będzie i ogólnie "spieprzaj dziadu".
 • @bez kropki
  To my musimy pojąć prostą rzecz. W Polsce muszą rządzić Polacy.
 • @Tomasz Urbaś i Nowy Ekran
  Tu:
  http://bezkropki.nowyekran.pl/post/6945,restytucja-mienia-zydowskiego-w-polsce-kopiuj-wklej-wyslij

  A takimi tekstami ("To my musimy pojąć prostą rzecz. W Polsce muszą rządzić Polacy.") to mnie proszę nie lżyj;) chociaż Ty:). - Polacy póki co nie rządzą, wiemy o tym oboje. To będzie długa sprawa i na osobne działania. Więc póki nie rządzą nami Polacy, to sami we własnym prywatnym zakresie ratujmy interes własnego kraju na ile się da. DIY po prostu. A w temacie obrony interesów narodowych nie dopuszczam żartów. Stąd mój wniosek do ambasady poszedł na poważnie. Jakby tak inni poszli po rozum do gadających główek i zrobili to samo, to już sama groźba, że sądy USA mogą zostać zasypane pozwami swoją wagę ma. TO jest w dyploamcji jeden ze skutecznych sposobów na zatkanie mordy oponetowi.
 • @carcajou -Dzięki za komplement:)
  Znaczy to bowiem, że w przeciwieństwie do pokolenia rówieśników mojego dziecka jestem młoda i w awangardie postępu:).
  Jak to świadczy o "ludziach młodych" dośpiewasz sobie sam...
 • kiedy rząd USA przeprosi Naród irakijski za niespowodowaną niczym agresję?
  my Polacy, dobrze znamy tzw. mechanizm prowokacji gliwickiej, która była przyczynkiem do agresji na Polskę!
  nie znaleziono krzty dowodu na posiadanie przez Naród Irakijski broni masowego rażenia, co w konsekwencji prowadzi do wniosku, że rządowi Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej chodziło tylko i wyłącznie o pola naftowe, tego umęczonego przez amerykańską okupację bohaterskiego kraju i Narodu!
  kto da gwarancję społeczności międzynarodowej, że rząd USA nie dopuści się kolejnej agresji w stosunku do innego kraju, na podstawie wyssanego z czarnego palca "dowodu"?
  wzywamy ONZ do natychmiastowego zajęcia się agresywną, pozbawioną hamulców soldateską USA!
  w wolnych i demokratycznych krajach nie może być tak, że o tym kto jest cacy, a kto be, decydują handlarze bronią i koncerny naftowe!!
 • @bez kropki
  Nie bierz tych komplementów wprost, ja tylko napisałem kto powinien być adresatem dobrze przemyślanych komunikatów.
 • Rozwinięcie mojej opinii
  http://bu-dzin.nowyekran.pl/post/6437,bolesny-podzial-wyciagnijmy-braci-i-siostry-z-matni-zamiast-przylepiac-im-etykietki
 • NE :)
  Proponuję w pierwszej kolejności objęcie naszą opieką działek na Manhattanie, terenie należącym bezspornie do rdzennych mieszkańców Ameryki Płn.
 • @Kazia
  To konieczność dziejowa.
 • @carcajou :)
  Ale "se wzięłam" tak dla poprawy sapomoczucia:), jak i po to, by nieco "oblekcić" swoją gadkę (autoironia) :).
 • @Kazia - Kiedy coś tam Holendrzy kupili aktem
  kupna-sprzedaży. Jakoś tak mi się niejasno kojarzy. Może więc lepiej zacząc obronę od działki, na której stoi Biały Dom? :) - To by było celne przeniesienie piłeczki na teren oponenta:). I niech się McBambama poci:).
 • @bez kropki
  Papiery na stół. Gdzie jest ten akt? :-)))
  Fundusz oceni, czy dokument jest prawdziwy, czy Indzianie mieli zdolności do czynności prawnych, czy byli prawidłowo reprezentowani.
  Problem jest nie tylko z działką pod Białym Domem, ale i pod Kongresem.
  Należy też zadać pytanie: gdzie złoto, gdzie ropa, gdzie rudy żelaza, gdzie bizony?
 • czy mieszanie się rządu USA w wewnętrzne sprawy innego państwa można uznać za agresję?
  można
  i to jest agresja!
  gdyby rząd USA wezwał rząd Rosji do zwrotu majątków Polaków, wymordowanych, wywiezionych na "nieludzką ziemię", to my Polacy, potomkowie tych wymordowanych, apel rządu USA o zwrot żydowskiego mienia, moglibyśmy uznać za uprawniony i symetryczny
  ci żydzi byli do 1939 roku obywatelami II RP, zatem apel rządu USA, bez wezwania rządu Rosji do rozliczenia się ze swojej polityki eksterminacyjnej w stosunku do narodowości polskiej, można i należy uznać za agresję
  taką samą jak na Irak
 • @Łażący Łazarz
  "Trzeba reagowac na każdym poziomie. Tłumaczysz rzeczy ewidentne, a sam nie rozumiesz co sie dzieje."

  Może mnie i nas wszystkich oświecisz?
 • @ŁŁ
  takie pisma nie wysyła się mailem tylko na papierze firmowym z oficjalnym podpisem i pieczęcią spółki

  maile są zbywane
 • @Acontrario
  szczerze?
  nawet pismo na złotym papierze, wysadzane brylantami, nie spowoduje refleksji żydowskiego lobby w USA
  wydaje ci się, że jest inaczej?
 • @wszyscy
  Po pierwszych trzech dziennych godzinach naszej akcji bierze w niej udział już kilkaset osób. Ogromna ponad czterokrotna przewaga biorących udział w akcji nad nie biorącymi udziału jest zwiastunem wielkiego sukcesu. Sukcesu Polaków, którzy powiedzieli DOŚĆ! Najważniejsze obecnie zadanie to powiadomienie wszystkich swoich znajomych i z Facebooka i spoza niego o pilnej potrzebie przyłączenia się do akcji. Zaproszenia z miejsca naszej akcji http://www.facebook.com/event.php?eid=190488767655759, opublikowanie komunikatu na własnej tablicy („udostępnij” pod nazwą akcji), maile, posty na forach, SMSy zmieniają historię.
  Powstajemy. Z każdym krokiem, z minuty na minutę jesteśmy liczniejsi i silniejsi.
  Jesteśmy zdeterminowani zmienić przyszłość Polski.
  Podnieście głowy, klikajcie i działajcie!
 • @gallux -NO, brylantów raczej by do kosza nie wyrzucili:)
  Ale tu chodzi (na razie) tylko o to, by narobić smrodu koło sprawy. Żeby McBambama w osobach swoich pomagierów (tu: dyplomatów) się "kapnął", że się zagalopował i zaniechał podobnych wycieczek w przyszłości. Lobby wlaścicieli przedsiębiorstwa holocaust raczej nie przekonamy;) Toteż nikt nie będzie sobie głowy zawracał zawracaniem Wisły kijem:). Chodzi tylko o to, by USmani usłyszeli NIEantysemicki głos sprzeciwu.
 • @gallux - Amen.
  I to właśnie byłoby dobrze przekazać Amerykanom a nie rozwadniać sprawę.
 • @Łażący Łazarz
  No co ty, nie burze się. Pytam tylko, czy nie stać nas i nE na więcej - na dobrze przemyślne, skoordynowane działania.
 • @Tomasz Urbaś
  bez kropki ma rację - Twoja akcja (w pełni popieram Twoje oburzenie) utrwala pewną narrację.

  Poprzez to, że jest bezczelną analogią do bezczelnego komunikatu USA, sugeruje, że tak jak Amerykanie wybili Indian i zagarnęli ich ziemie podobna sprawa miała miejsce w odniesieniu do Polaków i Żydów.

  To bardzo niekorzystna analogia.

  Znacznie lepiej byłoby utworzyć własną narrację, w której Polacy powinni być ustawieni wraz z Żydami, jako ofiary holocaustu.

  Wówczas jednym głosem moglibyśmy wołać wraz z nimi o konieczności zwrotu mienia i odszkodowań dla polskich i żydowskich ofiar holocaustu od... no właśnie - od twórców porządku jałtańskiego a także ze strony Niemiec!
 • @bez kropki
  W zanadrzu są kolejne kroki...
 • @eFlash
  Oczywiście masz rację. Bezczelność na bezczelność. Ironia. Poczucie siły. Rosnącej siły. To na początek.
 • @Łażący Łazarz - Żadne "trochę"!
  To kwestia racji stanu!!!
  Nie, że racją stanu jest to co prawi bez kropki;), tylko racją stanu jest nie dać się wepchnąć w oblelżywą i kłamliwą(!!!) narrację. eFlash niezwykle trafnie ujął istotę zjawiska.
  Cieszę się, że myślicie o kolejnych akcjach. To potrzebne.
 • @eFlash - masz u mnie flachę...
  :) a przynajmniej dobrą kawę, bo na flachę równowartą ceny Twojego spostrzeżenia mogłoby mi zabraknąć.
 • @Tomasz Urbaś
  Tak po przemyśleniu sprawy muszę jednak oddać słuszność bez kropki. To jednak złe analogie.
  Gdyby chodziło o uzurpowanie sobie przez USA prawa do pozycji jedynego luminarza i strażnika demokracji na świecie to odwołanie się do Holokaustu Indian byłoby jak najbardziej na miejscu.

  Polecam przy okazji:
  http://spiritolibero.nowyekran.pl/post/6721,wiedzieli-i-nic-nie-zrobili-o-zydowskiej-hipokryzji

  Doskonale wpisuje się w temat.
 • @eFlash - PS.
  Z prędkości zapomiałam dodac, że Zachód zapomniał lub "zapomniał" o tym, że ci Żydzi to byli POLSCY obywatele. Z czysto formalnego punktu widzenia Hitler mordował Polaków (w sensie posiadanego obywatelstwa, nie przynależności etnicznej i religijnej). To stanowisko oczywiście też zawiera w sobie pułapkę, ale mimo to trzeba tę sprawę przypominać.
  Następnie kraj, któremu wymordowano obywateli (producentów PKB, płatników podatków i konsumentów - czyli napędzaczy koniunktury) został przez SOJUSZNIKÓW ograbiony z terytorium i oddany w kolonialny zarząd.
  Tak, twórcy Jałty + Niemcy powinni za to zapłacić. Nie chcą płacić? To niech siedzą cicho oraz niech nie dają się podpuszczać "rewindyaktorom". Dla własnego dobra, amen.
 • @Łażący Łazarz
  Trochę? :) Niech będzie. :)

  Natomiast w pełni zgadzam się z Tobą, że kolejną taką akcję: trzeba dobrze przygotować ( żeby nie dostać rykoszetem) i że warto to zrobić.

  Tyle, że nie przez net - do tego potrzebne jest klasyczne spotkanie i dyskusja. Inaczej będzie jak zwykle: "Ja z synowcem na czele i jakoś to będzie..."

  Pozdrawiam
 • @Tomasz Urbaś
  Mam wrażenie, że mnie nie "usłyszałeś". :)

  Prawdziwa siła Polaków nie urośnie na bezczelności. Nawet bardzo kreatywnej.
 • @eFlash -To już dwie kawy i wiszę:).
  Bodaj się tacy rozumni na kamieniu rodzili.
 • @Łażący Łazarz
  Prawdę mówiąc to nie wiem i nie widzę co robi twój zespół, lecz wierzę, że doba jest za krótka. Co do promocji to bym zapytał, jak to się dzieje, że notka z filmikiem leśnym spadła z SG po 24 godzinach, a wPolityce siedzi już piąty dzień - nie żeby ucierpiało moje ego. LS, ob-ciach, czy inne w ten sposób organizowane inicjatywy, powinny już dawno być na pasku.

  Nie obraź się, mówię co widzę i co uważam.
 • @bez kropki
  Bez przesady z tą ceną. :)

  Dałem jedynie syntezę Twojego spostrzeżenia. Tym niemniej - dziękuję. :)
 • @eFlash, ALL
  Zgadzam się, że należy wypracować nową narrację z tym że jest jeden problem.
  Wypracowanie nowej narracji może się odbyć tylko wtedy kiedy zacznie się dyskusja.
  Jesteśmy już tak zahukani, że jakiekolwiek "łagodne" głosy (narracje) są zbywane milczeniem, lub wręcz wykpiwane i jesteśmy spychani do defensywy.
  Po tak mocnym uderzeniu możemy w kolejnych krokach zaprezentować spokojniejszą narrację, co zostanie odebrane z wielką ulgą. (przypomina mi się Cejrowski u Pospieszalskiego z Senyszyn)
  Jeżeli negocjacje(narracje) zaczynasz z pozycji, którą chciałbyś osiągnąć to pamiętajcie, że zawsze osiągnięcia tej narracji będą mniejsze niż zakładaliśmy.
  Dlaczego Żydzi i Amerykanie zawsze zaczynają z wysokiego C? Normalka, w dyplomacji nie możecie być bardziej święci od papieża. Że jest przejaskrawione, jasne, że jest, bo takie musi być.
  Oczywiście za tym powinniśmy pójść dalej myślę, że eFlash i reszta spokojnie może pomyśleć jaki ma być kolejny komunikat.
 • @ad mojego poprzedniego postu
  Przecież oni też sprowadzili całą dyskusję do absurdu. Bez sprawdzenia dokumentów i wielu innych rzeczy.
  To jest ich pierwsze wysokie C. :)
 • @Mariovan
  :-) Oto właśnie chodzi.
 • @Mariovan
  Jeżeli będzie chęć kontynuacji tego pomysłu to z przyjemnością wezmę w tym udział.
 • @eFlash - I nie Ty jeden ten udział weźmiesz:).
  Zatem deliaktna sugestia, by tych Indian odstawić na miejsce a zająć się tym, jakby tu utrącić takie farmazony na przyszłość. Mariovan wskazał początek drogi.
 • @bez kropki
  Na razie niech to mocno poleci w sieci. Później dodamy tłumaczenie naszej akcji i sprowadzimy wszystko na normalny tok rozmowy.
  Możecie opracować spokojne merytoryczne stanowisko? Poparte dokumentami. Nową narrację, ale zahaczającą o całą II wojnę światową. Brak reakcji amerykanów na doniesienia o obozach itd.
  Myślę, że należy to opracować.
 • @Mariovan
  O reakcji żydów pisałem kilka dni temu:
  http://spiritolibero.nowyekran.pl/post/6721,wiedzieli-i-nic-nie-zrobili-o-zydowskiej-hipokryzji

  Można tego więcej wyszperać.
 • @Mariovan - Litości:)
  Mnie się robota pali w rękach a następną mi donoszą:). Już nawet wody nie mam kiedy się napić:) Bloguję tylko w wolnych chwileńkach, dla higieny psychicznej:) oraz dla złapania równowagi:).
  Widzę to w ten sposób: niech kazdy przygotuje "w temacie" co tam może. - Zbierze "do kupy", uejdnolici, inni wzbogacą swoimi wstawkami - tylko razem mozemy to zrobić. Pojedynczo nie mamy sił. Koniec fajrantu:)
 • @Łażący Łazarz
  a może zrobić pikietę pod ambasadą amerykańską?

  zebrac ludzi i...

  może by media w końcu zauważyły
 • @bez kropki
  no merci. Mam to samo :)
  Wracam do roboty.
 • @Acontrario - Jakbyś zebrał pikietę, to
  niechby JE Ambasadrowoi wręczyli petycję o restytucję mienia Polaków (różnej płci, orientacji i wyznania), mienia zagarniętego przez aliantów. I tak w kółko tą petycją - na stronach, do Białego Domu i gdzie się da. Tylko musi być udokumentowane, o czym pisze Mariovan.
 • @wszyscy
  Pomysły na nowe przedsięwzięcia po wykluciu się proszę kierować do:
  tomasz.urbas@ruchwig.pl
  albo do
  http://www.nowyekran.pl/contact/
  Przedsięwzięcie powstało przypadkowo, ale jego rozwój nie może być i nie jest przypadowy. A musi być zaskakujący.
 • @wszyscy
  Godzina 12.00 Przekroczyliśmy 500 uczestników. To Wasza zasługa. Temat jest bardzo ważny. Zainteresujcie nim swoich przyjaciół. Nie damy zamieść sprawy pod dywan. Dość tego! W końcu trzeba wziąć za robienie porządków. Idzie wiosna ;-)
  http://www.facebook.com/event.php?eid=190488767655759
 • USA to kraj, który pragnie sprawiedliwości i nie zawaha się jej uczynić
  Popieramy i propagujemy ten sprawiedliwy pomysł:

  http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/325-nowy-ekran-wzywa-usa-do-zwrotu-maj%C4%85tk%C3%B3w

  Chociaż bardzo martwi nas pojęcie honoru marszałka Schetyny:

  "Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna powiedział w Radiu Zet, że sytuację lepiej zna "minister finansów i premier niż amerykańska opinia publiczna czy amerykańscy eksperci". "Ta sprawa jest niezałatwiona, będzie musiała być załatwiona. Jestem przekonany, że może już w przyszłej kadencji do tematu wrócimy i ostatecznie go rozwiążemy - to jest kwestia oczywiście, w jakim procencie będzie można wypłacać odszkodowania, to jest kwestia debaty też przed nami, ale sprawa, tak jak powiedziałem, jest honorowa i załatwiona być musi" - dodał Schetyna."

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/326608,sikorski-usa-mogly-pomoc-polskim-zydom-w-czasie-wojny.html
 • @Acontrario
  Pikieta pod ambasadą z wręczeniem stanowiska wielu organizacji to dobry pomysł - można liczyć na "nasze" media. Inna sprawa jak to przedstawią, ale zawsze można coś nakręcić i dać na zaprzyjaźnione portale tudzież płatna ekspozycja na YT.
 • @Tomasz Urbaś -Mam Ci dać prawa autorskie
  do mojego maila do ambasady:)?
  A na serio: jakaś organizacja "zabużan"? - Żeby gotowymi wnioskami "rąbnąć w stół" sądu w USA??
  + zbieranie i zwięzłe opracowanie danych i faktów, jak to sugerował mariovan.
 • @bez kropki
  Wszystko bierzemy pod rozwagę. To początek. Mamy wiele pomysłów. Idą w jednym kierunku.
 • @wszyscy
  Wykopujcie na wykopie

  http://www.wykop.pl/link/667525/polska-odpowiedz-na-apele-o-restytucje-mienia/

  To zwielokrotnia zainteresowanie. I cały czas informujcie i zapraszajcie przyjaciół. Jest nas coraz więcej, mimo godzin pracy i nauki. Dość! Podnieście głowy!
 • my Polacy jesteśmy zawiedzeni polityką rządu USA w stosunku do ziem Republiki Meksyku
  zajętych bezprawnie przez garstkę obdartusów, którym rząd Republiki Meksyku łaskawie zezwolił na osiedlenie się
  protestujemy również przeciw propagowaniu fałszywego wizerunku i mitu Alamo, rozpowszechnianego w amerykańskich filmach
  my Polacy widzimy różnicę pomiędzy bohaterską obroną Westerplatte, przyznanego nam na mocy międzynarodowego traktatu, a zagrabionym bezprawnie i podstępnie Alamo
  rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej powinien również przeprosić za Dżona Łejna, tego rasistowskiego niby aktora, który w wielu swoich filmach znieważał wolne Narody, takie jak meksykański czy wietnamski
  rząd USA ma ostatnią szansę żeby przeprosić Naród palestyński za spisek z Izraelem, poprzez który pozbawiono podstawowych praw palestyńczyków w tym ziemi i prawa do samostanowienia
  my którzy zburzyliśmy mur berliński, akceptowany przez rząd USA przez pół wieku wyrażamy najwyższe oburzenie wobec faktu odtwarzania tej hańby XX wieku na rdzennych ziemiach palestyńskich

  na serio
  pomysł z pikietą uważam za bardzo dobry
  w tym celu należy zrobić kukłę wuja Sama, z charakterystycznym nosem, pochylającym się nad zarysem Polski i spalić ją
  trzeba też w widocznym miejscu rozwinąć transparent żądający przeproszenia narodu Polskiego za Jałtę
 • @kuzyn Karola
  Ta akcja nie dotyczy Żydów. Walczymy o prawa Indian, zainspirowani sprytem, uczciwością i poczuciem sprawiedliwości Żydów. Mark Zuckerberg z pewnością nie będzie miał nic przeciwko temu, aby zwrócić chwilowo przez siebie administrowaną ziemię w USA prawowitym właścicielom - Indianom.
 • @Tomasz Urbaś
  "powiedział specjalny doradca sekretarza stanu ds. Holocaustu Stuart Eizenstat."

  Do tego dziada tez wyslac.
 • Zapomnieliscie
  O wypłacie odszkodowań dla Irakijczyków i Afganców
 • @DelfInn -Amen
  .
 • @DelfInn
  "powiedział specjalny doradca sekretarza stanu ds. Holocaustu Stuart Eizenstat.
  Do tego dziada tez wyslac."

  Proszę Was o opinię. Obawiam się zbyt łatwego przelepienia wiadomej łatki. Jakie jest Wasze zdanie?
 • @Pogromca Elit -Niech się martwią sami.
  My się martwimy o Polaków (w tej liczbie Żydów)- nie ważne, jak to brzmi dla nas, ważne, jak zabrzmi dla USmanów:).
 • @wszyscy
  Godzina 13. Jest już nas 600, mimo tradycyjnego spadku ruchu w internecie o tej porze. Nabieramy rozpędu.
  Wzmóżcie wysiłek!
  Najważniejsze obecnie zadanie to powiadomienie wszystkich swoich znajomych i z Facebooka i spoza niego o pilnej potrzebie przyłączenia się do akcji. Zaproszenia z miejsca naszej akcji http://www.facebook.com/event.php?eid=190488767655759, opublikowanie komunikatu na własnej tablicy („udostępnij” pod nazwą akcji), maile, posty na forach, SMSy zmieniają historię.
 • @carcajou
  przydałby się dział "inicjatywy" ... w widocznym miejscu
 • @bez kropki
  List winien być sformułowany na sposób wschodni, inaczej nie pojmie i nie przyjmie. Coś w tym stylu:

  Wniosek

  O Istoto Najdoskonalsza!

  My Naród Polski, padalec ohydny co z najpodlejszej dziury kloacznej wypełzł, niegodzien Twych przeczystych śladów ciałem mym haniebnym brukać, ni wzroku kaprawego na Twój cień potężny wznosić, ani moim tchem cuchnącym krystalicznej woni oddechu Twego kalać, My Polacy, najnędzniejsi z nędznych wijemy się u Twoich stóp, które po płatkach róż tylko stąpać powinny, nikczemną twarzą w proch padając, BŁAGAMY Cię, o Dostojny, byś raczył skłonić swe dostojne oblicze i by Twe niezmącone oko spoczęło na tym lichym wniosku.

  I ze swej jamy nieczystej, My Ród Orła Białego, plugawy skamlemy do Ciebie o Najmądrzejszy z Mądrych,
  byś w łaskawości Swej nieskończonej raczył ten wniosek przyjąć.

  Albowiem w przeciwnym razie, będziemy musieli dać Ci w ryło.

  Słudzy uniżeni

  (podpisy)
 • jeżeli potrzebny jest absurd ?
  to może podział Arktyki, księżyca albo cień rzucany przez amerykańskie śmieci w kosmosie ;)
 • @Tomasz Urbaś - No przecież cały czas mówię, że
  tak od rana szaleję na ten temat a wszystko z troski o tych Żydów (czyli proszę McBambamy, Polaków wyznania mojżeszowego) :)
  No. Te wszystkie "sztetle" na kresach - działki, dzałeczki, kamienice, warsztaciki.
  Jak regulować, sporne sprawy, to porządnie, ab ovo i bez ociągania się McBambamo;)
  Panimajesz;)
 • @Tomasz Urbaś
  chodzilo mi o to ze oni sie moga wykrecic od swej wypowiedzi i nalezy sie z tym liczyc. a moze nawet i na to liczyc.
 • @DelfInn - List chętnie odje*ę, jak juz
  będzie bliżej konkretów. Nader uprzejmie a z troską o Żydów naubliżam mu językiem literackim:). Z tym se damy radę, to akurat pikuś:).
 • @Pablo Pakero - Adminie - popieram.
  Do innych: wejździe na blog Pablo (reklama za darmo i z dobrego serca) - Jak chcecie "robić polską hasbarę", to u Pablo jest konkret na początek.
 • jak myślicie drodzy blogerzy und blogerki, czy gdyby Prezydentem RP był śp. Lech Kaczyński
  a Premierem Jarosław, to czy w ogóle możliwa byłaby taka niespotykana w społeczności międzynarodowej agresja USA w stosunku do swojego sprzymierzeńca?
  co takiego szczególnego skłoniło rząd USA do tego kroku?
  nasza nareszcie silna pozycja i uznanie w świecie? czy może raczej fakt, że w USA wyczuli koniunkturę dla rewizjonistycznych żądań lobby żydowskiego, pomimo faktu, że rząd USA nie jest i nie może być stroną wyimaginowanego sporu?
  czy fakt, że cały polski rząd bawił niedawno w Izraelu nie ma tu żadnego znaczenia? a może pan arabski miałby coś nam do zakomunikowania?
 • @gallux
  a może chcą odebrać w gazie łupkowym (gdzieś czytałem, że nasze złoża są jednymi z lepszych na świecie) a później przekażą "poszkodowanym" ?
 • @bez kropki
  ;)
 • @bez kropki
  no, skoro naublizac i to w nocie dyplomatycznej to zerknij tu - wena ci podskoczy na orbite :)))
  http://delfin.nowyekran.pl/post/1210,arkana-dyplomacji-lekcja-tu-historii-teraz
 • @Wszyscy
  Godzina 14. Jest już nas razem 774 osób. Na wykopie mamy 139 kopów w górę. Te wyniki to Wasza praca. Dziękujemy. Wystarczyło kilka godzin klikania. Dynamika rośnie. Wystarczy kolejnych kilka i będą nas tysiące. Podnieście głowy, klikajcie, działajcie. Informujcie przyjaciół. Przygotowujemy kolejne niespodzianki.
  http://www.facebook.com/event.php?eid=190488767655759
 • dobre
  a tu link do kontrowersyjnego oświadczenia:
  http://www.worldjewishcongress.org/en/news/10075
 • @sosenkowski
  Nieładnie, nieładnie p. Eizenstat do sojusznika tak wyjeżdżać...
 • @sosenkowski
  ha! i mozna komentowac!!!
 • @Tomasz Urbaś
  a tu nastepny: http://www.worldjewishcongress.org/en/news/10054

  pisze ze nie idzie im o kase, tylko o sprawiedliwosc, a na dole stoi jak wol, ze "recovery of looted Jewish property" looted, rozumiecie? maja nas za rzezimieszkow i zlodziei. no co za chamy!!!
 • @Polon
  wtedy my im zaplacimy w naturze - oddamy im agore, iti i reszte tego smietnika ;-)
 • a ile ?
  czy Niemcy płacili już za piryt na dnie Bałtyku ?
 • @Pablo Pakero
  ile wlezie. jestesmy biedni, nie mamy nic, wiec mamy gest, stac nas, ot, co!
 • @wszyscy
  Godzina 15. Naszą liczbę zaczynamy wyrażać w tysiącach. Jest nas 1001. Na wykopie mamy 203 kopnieć. Gorące podziękowania za Waszą pracę. Mamy solidną podstawę do dynamicznego rozrostu do kilkunastu tysięcy. Do tego niewiele trzeba. Klikanie i Wasze zaangażowanie. Informujcie każdego znajomego o naszej inicjatywie!

  http://www.facebook.com/event.php?eid=190488767655759
 • @DelfInn
  Polska powinna przyjąć pozycję roszczeniową! Żydzi dobrze na tym wychodzą.

  Czy Rosja już płaciła rachunek za wyżywienie swojej armii podczas II Wojny Światowej ?

  Czy Polacy dostali już pensję za prace na Syberii? Czy przedsiębiorstwo "Polaków Pokrzywdzonych" nie mogłaby się domagać spłaty z odsetkami? Analogia z Przedsiębiorstwem Holokaust nieprzypadkowa. Żydzi uczyli Polaków od XIII wieku ;) Polacy też od Rosjan się uczyli, Polacy też od Niemców się uczyli. I teraz wiecie co? WIEMY WSZYSTKO !!!
  Babcia mi opowiadała o Żydzie. Przychodził i mówił:"jakaś ta kura mirna".

  A myślicie, że jeszcze moglibyśmy pozwać Szwecję za Potop Szwedzki ? za to co zabrali ?

  Tam jest większość instytucji "światowego spokoju i sielanki". Można by na nich wywierać naciski ;p
 • @Pablo Pakero
  dodam jeszcze, że trzynastowieczna Rzeczpospolita Polska była zarodkiem myśli wolnościowej. Udowodniliśmy to wpuszczeniem Żydów do siebie. III Rzeczpospolita Polska jako spadkobierca! I Rzeczpospolitej (bo kto inny może nim być jak nie My?) może się na to powoływać i dyktować co to jest Wolność... w końcu jesteśmy autorytetem a w "lewackiej unii" to się liczy ;p
 • @Pablo Pakero
  zobaczcie ile Polska może ugrać z Europą w wojnie historycznej ... dlatego każdy tak tam kłamie.
 • mam nadzieję, że nie zostanie uznane za spam ;)
  to mogłoby być elementem wojny historycznej:
  http://pablopakero.nowyekran.pl/post/5106,odsiecz-gruzinska-w-wikipedii
 • @Pablo Pakero
  Może: Akcje Obywatelskie Virtual oraz Akcje Obywatelskie Real :)
 • @Pablo Pakero
  Światowa Organizacja na rzecz Restytucji Mienia Polskiego. Akronim durny, ale jestem za :)
 • @Polon - Brać co dają i w krzaki:)
  Wszak nigdzie nie mówię/mówimy o zwrocie mienia pożydowskiego "jak leci":). Mówimy o tym, by alianci nam wynagrodzili. A czy zrobimy resztę, to tego nie mówimy:).
 • @Pablo Pakero - Coraz lepiej
  Ma na myśli Twoje refleksje historyczne i ich obecne "unijne" odniesienia.
 • @DelfInn I to by trzeba zrobić
  tylko nie wiem jak zacząć - Rejestrujemy organizację? Staut by ktoś napisał?
 • @DelfInn
  hehe Sky is the limit ;)

  na tej samej zasadzie można SBeków i Rosję pozywać. Przecież III RP nie jest spadkobiercą PRL ...a Polska wcale nie chciała utrzymywać tak wielkiej armii:). Rosjanie już Nam za to oddali ?

  Czy 45 lat na Syberii za jednego złotego rubla to jest równy rachunek ?
 • @Wszyscy
  Godzina 16. Jest nas 1204. Na wykopie mamy 253 kopnieć. Wzrost jest bardzo dynamiczny! Gorące podziękowania za Waszą pracę.
  Nadal najważniejsze zadanie to powiadomienie wszystkich swoich znajomych i z Facebooka i spoza niego o pilnej potrzebie przyłączenia się do akcji. Zaproszenia z miejsca naszej akcji http://www.facebook.com/event.php?eid=190488767655759, opublikowanie komunikatu na własnej tablicy („udostępnij” pod nazwą akcji), maile, posty na forach, SMSy zmieniają historię.
 • @Pablo Pakero - Jasne, że tek.
  Pod warunkiem, że wypłacą za absolutnie każdego i że wypłacą nam w złocie. Już my za to i kombatantów urządzimy i na państwowe cele zostanie.
 • @DelfInn - No i sam widzisz "looted"
  Dlatego ŻADNYCH INDIAN!!! Bo będą przekonani, że katu z paszczęki wyrywają mienie torturowanych przez kata ofiar!!!
 • @bez kropki
  a wyobraźcie sobie "Odsiecz Gruzińską" w życiorysach tylu światowych liderów (w Wikipedii). Nawet w Putina życiorysie w Wiki siedziałby śp Prezydent Lech KACZYŃSKI.
  Każde dziecko w Europie i Rosji ;p uczące się historii z Wiki czytałoby o "Odsieczy Gruzińskiej" ;)
 • @Pablo Pakero - Sprostowanko:
  Iperyt. Poza tym pytanie słuszne i zasługujące na uwzglenienie w statucie tej tam Organizacji Rewindykacji Polskiego Mienia.
  A o statut ja pytałam na poważnie - wiem, że są tu prawnicy - ma ktoś z Państwa czas, zżeby skrobnąć statut i założenia? Bo o takiej organizacji to by trza na serio podumac. Chyba, że chcemy, żeby nas z domów relegowano;).
 • @bez kropki
  Jam Inżynier i Fantasta ;)
 • PS, PS, PS!!
  Ogólnie nie mam nic przeciwko zwrotowi mienia. Ale zajmowac się tym powinny sądy (n.b. co przedawnieniem, zasiedzeniem itp? W przypadku Polaka zasiedzenie działa, w przypadku Żyda nie?...) i to nasze sądy a nie preziu i to jeszcze preziu USA. Tak mi jakoś z geografii wypada.
  To by też trza McBambamie explicite dać dużymi literami, żeby zrozumiał;).

  No i jak zwracamy to WSZYTKIM poszkodowanym przez wojnę... Stąd bardzo Was namawiam na Polską Organizację Powrót MIenia do Macierzy (czy jak ją nazwiemy).
  No i koszty powinni ponosić winni a nie ofiary. Tę kwestię trzeba McBambamie dać jeszcze większą czcionką. Ambasadorowi i temu pomagierowi od Holokaustu tudzież senatorom, jak leci. - Bo takie zasady (że odpowiedzialnosć ponosi winny a nie ofiara) obowiązują w cywilizowanym świecie. My ze swej strony aspirujemy do cywilziacji, nie wiem jak P. Obama?

  Kolejna kwestia: przez ten cały czas "porzuconym" mieniem ktoś się opiekował: remontował, unowocześniał, ogrzewał, ochraniał, płacił podatki. Też przyzwoitość (a chyba i precedensy w USA?) przewidują, że właścicel takiej rzeczy musi temu opiekunowi te wszystkie koszty zwrócić. Żeby uniknąć niepotrzebnego zamieszania, proponuejmy panie McBambama, że zrobimy to barterem - niech poszkodowani spłacają nasze zadłużenie zagraniczne. GOTÓWKĄ:)
  Wiem, że ostatnia kwestia (spłąta przez Żydównaszego zadłużenia) jest głupia, ale trzeba poakzać (tu zgoda z T.U.) także cały debilizm amerykańskich obelżywych roszczeń.
 • @bez kropki
  szczytem by było zrobienie filmu dokumentalnego na podstawie przekazów ze światowej prasy. Taka przeciwwaga dla filmu z Hollywood.

  Ciekawi mnie czy nazwa ma coś wspólnego z promowanie Holocaustu. Można się doczepić, że promują Holocaust przez promowanie nazwy Hollywood ;)
 • @bez kropki
  no tak ... żydowskiej analogii nie użyjemy bo nie przystoi ;)
  A na zachodzie znają takie słowo jak "macierz"? Przecież nie wiedzą nawet jak promocyjną cenę policzyć.;p
 • @Viilo
  dobry jesteś ;)
 • @Wszyscy
  Godzina 17. Jest nas 1407. Na wykopie mamy 297 kopnieć. Mimo powrotów z pracy i obiadów utrzymuje się dynamiczny wzrost biorących udział w akcji.
  Nadal najważniejsze zadanie to powiadomienie wszystkich swoich znajomych i z Facebooka i spoza niego o pilnej potrzebie przyłączenia się do akcji. Zaproszenia z miejsca naszej akcji http://www.facebook.com/event.php?eid=190488767655759, opublikowanie komunikatu na własnej tablicy („udostępnij” pod nazwą akcji), maile, posty na forach, SMSy zmieniają historię.
 • Należało jeszcze wspomnieć o holokauście Indian.
  Przecież zbrodnie ludobójstwa nie ulegają przedawnieniu.
 • @Viilo
  Nareszcie ktoś to napisał.
 • @carcajou i Viilo
  To teraz ochotnik, który to zrobi.
 • @eni71
  a zmuszenie "torturami" meksykańskiego przywódcy do podpisania papierka i oddania Teksasu ?
  Kiedy oddadzą Teksas?
 • @Viilo
  Chyba reakcja polskiego MSZ jest wystarczającym potwierdzeniem?
 • @Tomasz Urbaś
  Czyja to akcja?
 • @ŁŁ
  Gratuluję redakcji i osobiście redaktorowi naczelnemu 10 tysięcznej odsłony artykułu :-)
 • @Tomasz Urbaś
  "Gratuluję redakcji i osobiście redaktorowi naczelnemu 10 tysięcznej odsłony artykułu :-)"

  Jeśli o to chodziło to się udało, ale są metody bardziej skuteczne. Para idzie w gwizdek zamiast w tłoki.
 • @carcajou
  Prosze o link, gdzie można wesprzeć Pański pomysł. Razem damy radę.
 • @Tomasz Urbaś
  Mój pomysł Łazarz, od którego zależy sukces przedsięwzięcia, zna i go popiera - mam nadzieję, że uda nam się to wcielić w życie. Jak będą nad nim prace to pewnie się dowiesz.
 • @carcajou
  Sugeruję większą dyskrecję :-)
 • @Tomasz Urbaś
  Wiesz jak to jest - nosi mnie, bo myślę że to bingo, na które nas stać. Dlatego czasem podszczypuję Łazarza, by działał bez zbytniej zwłoki :)
 • @Viilo - To swoją drogą,
  a "polska hasbara" - swoją. Po prostu, żeby ukrócić takei coś na przyszłość.
 • @carcajou
  Wiem :-)
 • @Wszyscy
  W ciągu pierwszej doby akcji „Restytucja Żydom? Oddać mienie Indianom!” do dołączenia do nas zostało zaproszonych 16607 osób. Z tego 2656 osób tj. ok. 15,9 % osób przyłączyło się do akcji, a odmówiło jedynie 498 osób (3 %). Ten wynik zawdzięczamy Waszej pracy i zaangażowaniu, za co gorąco dziękujemy. Akcja będzie kontynuowana. Naszych polityków i ich zagranicznych partnerów czekają niespodzianki. Bądźcie ich świadkami. Zapraszajcie również tych, których dzisiaj nie zdołaliście zainteresować naszą wspólną sprawą.
 • @Wszyscy
  http://www.facebook.com/event.php?eid=190488767655759
 • @Tomasz Urbaś
  "...rząd może ugiąć się pod presją sojusznika" to znowu jednak sojusznik a nie obce mocarstwo do którego po pomoc Pan Macierewicz się udawał... te korowody z dyplomacją... można się pogubić... Pozdrawiam.
 • Kupowanie głosów przez Obamę.
  Co za bezczelność Żydów i jaka arogancja Obamy. Świadczy to tylko o tym, że jest bardzo słaby. Wyobrażam sobie satysfakcję i radość Putina. Tyle zmarnowanych lat w polityce zagranicznej Rzeczypospolitej Polskiej.
  Akcja Tomasza Urbasia i Nowego Ekranu znakomita!!! Brawo chłopcy. Jeszcze tylko ja chętnie podpisałabym ten list do Obamy - akcja zbierania podpisów z pewnością wypali. Tak trzymać.
  Nie czytać nawet wpisów "poprawnych politycznie" na Nowym Ekranie, bo szkoda nerwów i czasu.
  Pozdrawiam serdecznie
 • @Halszka - chcesz list do na poczatek do ambasadora
  (taki jest tryb dla nie-USmanów), to chodź do mnie - tamże wyłupane kawa na ławę.
 • @Tomasz Urbaś
  Słuszna inicjatywa brawo !
  ciekawy jestem jak z poparciem dla pomysłu wśród Polonii w Ameryce?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31