Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
440 postów 109 komentarzy

Dziennikarstwo Obywatelskie

Nowy Ekran - Blog przeznaczony do publikacji materiałów dziennikarzy obywatelskich przygotowanych na zlecenie Nowego Ekranu lub artykułów i listów nadesłanych do Redakcji

LONDYN - PRZEMARSZ NIEPODLEGŁOŚCIOWY

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wolni Polacy w Wielkiej Brytanii zapraszają na przemarsz w okazji Święta Niepodległości 11 listopada 2012 r. o godzinie 11 w Londynie.

W niedzielę 11 listopada 2012 r. o 11.00 rozpocznie się Przemarsz z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie on także aktem hołdu dla Polaków, którzy zginęli podczas obydwu Wojen Swiatowych i Wojny Bolszewickiej jak też byli ofiarami Zimnej Wojny. Pamiętamy ofiary wojskowe i cywilów, mężczyzn, kobiety i dzieci, starych i mlodych, na froncie i w kraju.

Udział w Przemarszu mogą wziąć weterani i zołnierze, a także wszyscy Wolni Polacy w Wielkiej Brytanii, którym leży na sercu niepodległość Polski. Przemarsz odbędzie się w centrum Londynu pomiędzy dwoma ośrodkami polonijnymi: od Instytutu im. gen. Sikorskiego do Ogniska Polskiego. Poprowadzi go tak jak w ubiegłym roku lider WPWB (PWWB) dr Marek Laskiewicz.
 

Wszystkich pragnących wziąć udział w tej manifestacji patriotyzmu zachęcamy do zgłaszania swojego uczestnictwa na adres mailowy srkosiec@pwwb.co.uk. Prosimy też o przyniesienie flag narodowych i banerów. 


PLAN PRZEMARSZU
 

10.40 Prosimy o przybycie przed Instytut im. gen. Sikorskiego (20 Princes Gate, Londyn SW7 1PT)
 

11.00 Dwie minuty ciszy ku pamięci ofiar
 

11.02 Przemówienie dr Marka Laskiewicza o celu Przemarszu
 

11.12 Odśpiewanie Hymnu Narodowego
 

11.15 Utworzenie kolumny marszowej
 

11.20 Przemarsz do Ogniska Polskiego ze śpiewem polskich pieśni patriotycznych
 

11.30 Przed Ogniskiem Polskim odśpiewanie Boże, Coś Polskę
 

11.35 Oddanie hołdu
 

11.40 Nastąpi zakończenie Przemarszu
 

dr Marek Laskiewicz, lider WPWB (dyrektor PWWB)


link do eventu na Facebook

C
 

KOMENTARZE

  • pokolenie patriotów domaga się głosu
    Marek Laśkiewicz pochodzi z rodziny patriotów, jego ojciec był żołnierzem AK. Długo już toczy walkę o odkłamywanie najnowszej historii Polski. Jest autorem i wydawcą książki o Wałęsie , w której odsłania kulisy okrągłostołowe. Już ponad dwadzieścia lat temu pisał że Wałęsa nie przeskakiwał przez plot w stoczni , tylko został "dowieziony" przez bezpiekę motorówką. Teraz próbuje walczyć o zachowanie dobytku kulturowego i resztek majątku , jaki powojenna społeczność polska pozostawiła Nam w spadku. Walka o takie symbole polskie jak Fowley Court, Ognisko Polskie, POSK, Instytut Sikorskiego trwa i będzie trwać tak długo jak dawna nomenklatura zainstalowana w Londynie nie zostanie zdekonspirowana i odsunięta od polskich istytucji i kościoła.
  • no i piknie!
    :)))
  • DZIEKI RODAKOM Z ANGLII
    Serce rosnie. Nie zginie Polska i polskosc.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31