Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
440 postów 109 komentarzy

Dziennikarstwo Obywatelskie

Nowy Ekran - Blog przeznaczony do publikacji materiałów dziennikarzy obywatelskich przygotowanych na zlecenie Nowego Ekranu lub artykułów i listów nadesłanych do Redakcji

Śledztwo NE: Samobójczego zamachu mieli dokonać agenci ABW

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ABW na konferencji przemilczało fakty. Brunon K. nie był pomysłodawcą zamachu ani autorem planu. Za wszystko odpowiadają agenci znajdujący się w grupie. To oni także zobowiązali się do przeprowadzenia samobójczego ataku.

 Nowy Ekran ustalił, że z akt sprawy XIV KP 1004/12/S znajdujących się w Sądzie Okręgowym w Krakowie wynika, iż zamach był prowokacją policyjną dwóch agentów ABW działających w pięcioosobowej grupie Brunona K. To agenci ABW udawali najbardziej radykalnych członków grupy. To oni byli nie tylko pomysłodawcami przeprowadzenia zamachu i autorami planu wysadzenia Sejmu w czasie, gdy będzie znajdował się w nim Prezydent, ale przede wszystkim to agenci ABW zaoferowali się, że dokonają samobójczego ataku taranując bramę sejmu ciężarówką wypełnioną materiałami wybuchowymi.

Dlatego właśnie Brunon K. został aresztowany w fazie przygotowania do zamachu terrorystycznego, a nie podczas usiłowania dokonania zamachu na Prezydenta i Sejm. Do usiłowania nie mogło dojść ponieważ sam zamach miał być przeprowadzony nie przez Brunona K. ale przez inne osoby z grupy, którymi byli agenci Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego działający pod przykrywką.
Prokuratura żąda dla Brunona K. tylko kary 5 lat pozbawienia wolności, pomimo, iż przestępstwa których dokonał zagrożone są łączną karą 10 lat pozbawienia wolności.
Brunon K. podejrzany jest o przestępstwa:
1 z art. 128§2 kodeksu karnego czyli przygotowanie do zamachu za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
2. z art. 163§1 pkt. 3 kodeksu karnego – sprowadzenia powszechnego niebezpieczeństwa w skutek gromadzenia dużej ilości materiałów wybuchowych za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
Nowy Ekran dotarł do informacji, że wskutek układu z Brunonem K. polegającym na przyznaniu się do winy i nieeksponowaniu roli agentów ABW prokuratura związała art. 163§1 z artykułem 168 kk kwalifikując ten czyn jako przygotowanie co obniżyło karę pozbawienia wolności z lat 10 do lat 3. Pomimo, iż materiały wybuchowe były faktycznie gromadzone i zagrożenie bezpieczeństwa realne.
Dzięki temu prokuratura uzyskała silne podstawy do sporządzenia aktu oskarżenia (przyznanie się przestępcy do winy) a ABW otrzymała prezent w postaci możliwości nagłośnienia zamachu jako głównego przestępstwa i swojej rzekomej roli w jego udaremnieniu.
Trzeba zaznaczyć, że nie ma nic nagannego w tzw „prowokacji policyjnej” policjantów czy agentów służb specjalnych działających pod przykrywką w grupach przestępczych. Jest to ważne narzędzie umożliwiające rozpracowanie grup przestępczych, zebranie dowodów i zapobieżenia przestępstwom.
Najbardziej znana prowokacja była dokonana przez agenta CBA Tomasza Kaczmarka przeciwko Posłance Beacie Sawickiej odnośnie ujawnienia działań korupcyjnych, skutkująca skazaniem Sawickiej. Sawicka jednak była prominentnym politykiem i to ona pierwsza informowała Kaczmarka o swoich możliwościach odnośnie prywatyzacji szpitali.
W tym jednak przypadku osobami przygotowującymi przestępstwo, od pomysłu, poprzez plany, aż po wykonanie zamachu byli agenci ABW, którzy wrobili w pozorne przestępstwo zwykłego internautę i pracownika naukowego zajmującego się eksperymentami i szkoleniami dotyczącymi materiałów wybuchowych.
Czy w ten sposób ABW chciało pochwalić się sukcesem przed planowanymi ustawowymi ograniczeniami dotyczącymi zakresu i środków działania Agencji?
Za wyjątkowo naganne należy też uznać działanie ABW, która informując na zorganizowanej przez siebie konferencji prasowej o ujęciu Brunona K. przedstawia sprawę jako udaremnienie zamachu, manipuluje faktami sugerując opinii publicznej, że to Brunon K. miał być sprawcą ataku samobójczego, przemilczając rolę swoich agentów jako pomysłodawców i autorów planu zamachu, a przede wszystkim ukrywając fakt, że do zamach nie mogło dojść, gdyż bezpośrednimi wykonawcami samobójczego zamachu mieli być agenci ABW.
Możliwe jest, że bez pojawienia się agentów ABW Brunon K. nawet by nie mógł zostać skazany za gromadzenie i tworzenie materiałów wybuchowych, ani za eksperymenty pirotechniczne, gdyż należało to do zakresu jego badań naukowych.
Redakcja Nowego Ekranu zwróciła się do Rzecznika Prasowego ABW o skomentowanie wyników naszego śledztwa dziennikarskiego.
TP/PP

KOMENTARZE

 • @ Autor
  A może nie udawali i naprawdę chcieli się zamachnąć na sejm. Kto ich tam wie. Poważna sprawa - ABW chce wysadzić sejm ;)
 • Śmiejmy się z Policji - nie potrafią nawet przeprowadzić prostej prowokacji
  na Marszu. Od razu zostali zdekonspirowani i rozpracowani w niezależnych mediach po fakcie.

  Śmiejmy się z ABW - ci amatorzy, jak wiele wskazuje, sami siebie chcieli wysadzić, i jak nieudacznicy zostali skompromitowani i ośmieszeni.

  I te służby mają dbać o bezpieczeństwo Polaków? Sami generują sytuacje sprzyjające przestępstwom na wielką skalę, sami się powybijają, albo przez nieuwagę, albo celowo.
 • Od początku wiedziałem ze to wrzutka! ;)
  Kiedy tylko pokazano te materiały, które może mieć każdy, i wyświetlono konferencję - zupełnie miałką, byłem przekonany, że to prowokacja. Jak jeszcze jeden z prelegentów powiedział, że mamy "wspaniałych prokuratorów", kiedy to ja sam składałem 4 zawiadomienia o przestępstwach wysublimowanych i po wielu latach i po stwierdzaniu w nich przewlekłości każde zostało umorzone, jestem przekonany, że w sektorze sluzb specjalnych i sledztw mamy upadek panstwa.

  Jesli przestepstwo nie jest jawne (gdzie trup lezy w szafie albo jeszcze dycha i mozna go dotknac czy pomacac) lecz skomplikowane, wysublimowane, gdzie trzeba miec wiedze z zakresu finansow, teleinformatyki czy inżynierii, to nasze sluzby rozkladaja sie na lopatki... ;)

  Przykre to ale prawdziwe. Kiedys tez u mnie na polibudzie w wawie bylo takie spotkanie z abw bo rekrutowala mlodych, wyksztalconych itp... Nie wiem czy nie bedzie to informacja niejawna, jesli napisze ile w tej jednostce jest aktualnie wakatow... :D
 • Oczywista sprawa
  Dla mnie ta sprawa od poczatku byla jasna.Za duzo rzeczy sie tam nie zgadzalo, i klulo w oczy.
 • I wszystko w temacie
  http://img338.imageshack.us/img338/309/37811683.jpg
 • NO TO JAK JUŻ MÓWIŁAM :))
  http://www.youtube.com/watch?v=MtW_I65n_-I
 • Nalezaloby - aresztowac faktycznych terrorystow...
  Owszem sprawa jest trudna - bo 'oskarzony' * najwyrazniej przyzna sie do wszystkiego co mu rezim POdpowie, a na koncu moze skonczyc marnie...Ale

  jak za wczesnej bolszewii w prl - trzeba miec nadzieje, ze spolecznosc polska i w poznym prl'u rozumie o co biega.


  * ten syf sytem kolesi gdy juz skonczy marnie...faktyczni terrorysci maja pewna pake...
 • @Łażący Łazarz 11:18:13
  Zajrzyj do mnie i dowiesz siź dlaczego.
 • Te ustalenia
  Powinny być newsem dnia we wszystkich stacjach telewizyjnych i radiowych. Tak by się działo w krajach normalnych. Tak samo, nikt nigdy nie dementował w głównym ścieku rewelacji o debeściakach, kłótni Błasika z Protasiukiem, czy słynnego, "jak nie wyląduje to mnie zabiją". Jest jak za Goebelsa-kłamstwo powtórzone setki razy staje się prawdą. I to zostanie łyknięte przez znakomitą część naszego społeczeństwa, która jest nie do końca samodzielna umysłowo. To nic, że Brunon K. nie planował żadnych zamachów, widz zapamięta, że "chciał być lepszy od Breivika". I był tak samo jak on narodowcem, antysemitą i ksenofobem, co jest kolejnym kłamstwem.
 • Szlachetne twarze funkcjonariuszy.
  .
 • @Łażący Łazarz 12:08:20
  przeciez on wam nic nie skomentuje... ;)
 • @Dywersant 12:31:04
  brak komentarza, jest zarazem odpowiedzią na pytania.
 • @Łażący Łazarz 12:08:20
  zachowujecie sie rasowo - jak na drugi obieg przystalo...)))
 • @victor 12:34:46
  Ja osobiście odniosłem wrażenie, że na tej konferencji prasowej ABW, jakby ktoś z boku, coś śmiesznego powiedział, to ci zatroskani panowie
  z ą parsknęliby śmiechem...
  ...Nad nimi była duża chmura śmiechu...
 • @Łażący Łazarz 12:42:18
  widze, ze sie rozumiemy
 • @ŁŁ
  Dobra robota.

  Przelałeś w słowa to co mieliśmy w głowach.

  I to jest Bezpieczeństwo Wewnętrzne! Rany boskie! I te 3 tony ładunków u skromnego doktora.
  Chłopaki nie mają umiaru.
 • @prof.doc.hab.inka1 11:35:50
  I wszystko się zgadza wodę ze stawu się spuszcza
  /jak w piosence :))) /
  Szef BBN gen. Stanisław Koziej przy okazji "zamachu"... opowiada się za ograniczeniem kompetencji ABW

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/41062-szef-bbn-gen-stanislaw-koziej-przy-okazji-zamachu-opowiada-sie-za-ograniczeniem-kompetencji-abw


  A całokształt tu:))
  "O co chodzi w ustawce z Brunonem K."
  http://obserwator.com/obserwacje/polityka/o-co-chodzi-w-ustawce-z-brunonem-k
 • @kanton 12:41:47
  Bo w sumie oni sa smieszni...typowa piaskownica...

  gdyby nie ta ich bolszewiccka cienizna - tak dramatycznie nie odbijala sie na szkode Polski...dzis na wizerunku Polski zreszta po raz kolejny na swiecie.

  Nie dosc, ze po ostanim Marszu Polska, Polska dzieki PO - stala sie krajem zwiekszonego ryzyka...To PO ostatniej prowokacji - Polska moze sie znalesc na liscie krajow...terrorystycznych.
 • już ROK TEMU !!!
  ..stawiam tezę, że ten "zamach na prezydenta Bronka", którego tłem były - czekajcie zerknę do ściągi: - "motywy o charakterze nacjonalistycznym, ksenofobicznym i antysemickim" - wymyślono dokładnie rok temu po Marszu Niepodległości 2011, ponieważ ilość uczestników zatrwożyła rządzącą sitwę...

  ...to wówczas pomysłodawca zamachu i człowiek który był inspiracją dla Brunona K. prawdopodobnie go namierzył, skontaktował się z nim i rozpoczął się misterny plan prowokacji planowania zamachu....

  ..a wszystko po to, żeby pacyfikować wszystkich którzy zaczynają widzieć i rozumieć, że krajem rządzi struktura przestępcza zorganizowana w państwo..
  ..że nie jesteśmy zieloną wyspą - tylko obozem pracy dla niewolników zarządzanym przez mafię (czyli tzw. aparat państwowy)


  PS.
  ...a zauważyliście jak teoria spiskowa o zamachu na prezydenta - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przestała być teorią spiskową odkąd zaczęła dotyczyć innego prezydenta?
 • @Freedom 13:09:23
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • nowe treście...
  Jak usłyszałem, że aresztowano tego naszego bombera z wysrolu, to powiedziałem żonie, "no to teraz zamkną mamę Madzi".
  Czyż mogłem się mylić?
  Czytam ich jak książkę, patałachów.
 • Co to za typek?
  Czy ten osobnik z ptasimi oczami i długim nosem pokazany na zdjęciu powyżej (http://tiny.pl/hklrb) jest konsultantem z FSB? W PRL-u w każdym departamencie MSW podobno byli tacy z możliwością nieograniczonego dostępu do wszelkich informacji.

  Na IPN-owskich zdjęciach kadry kierowniczej UB lub Informacji Wojskowej widać dużo takich ludków delegowanych do Polski przez kierownictwo NKWD.
 • Nazwiska
  Jak ie nazwiska noszą ci agenci ABW na zdjęciach z konferencji prasowej?
 • Czyżby pozazdrościł ?
  http://youtu.be/HOGoQTUkHHE
  http://youtu.be/An6Ame5acvs
  ????
 • @AlterNemo 13:26:25
  Oni są utalentowani, on może równocześnie być oddelegowany przez kilka "firm". Ale jedno jest pewne, on na pewno nie reprezentuje interesów Polaków, ja dlatego całe to towarzycho wyzywam od SS Totenkopf. Tak jak tamci mogliby nas mordować milionami i nie mieliby żadnych oporów. Na razie działają na skalę jakby mniejszą, ale ich wysiłki na rzecz osłabienia Polski i wygubienia Polaków są wyraźnie widoczne.
 • Od lewej do prawej
  Ten z lewej może jakąś funkcję pełnić w ABW, ale gdzie u diaska wytrzasnęli oni tę resztę. Jeśli mamy takie kadry to zachwalanka musi iść i to ostro.
 • @Łażący Łazarz 12:08:20
  Sekwencja zdarzeń:

  - Marsz Niepodległości 2012
  - prowokacja ABW w sprawie przygotowań do zamachu
  - wniosek o delegalizację ONR i MW
  - lustracja środowisk narodowych
  - obozy odosobnienia i ciężkiej pracy dla polskich patriotów ( inaczej obozy koncentracyjne) i stan wyjątkowy [kolejność do ustalenia]

  Demokracja już dawno się skończyła, Łazarzu Łażący. Sytuacja jest o wiele poważniejsza niż wynika to z tembru wypowiedzi, przyzwyczajonych do "wolności wypowiedzi" na NE. Chodzi o to, kto jest właścicielem Polski.

  Czy ABW to organizacja żydowska? Ostatnio zauważyłam, że instytucjami siłowymi zarządzają Żydzi: straż miejska, policja, ABW. Nic dziwnego, że są tacy brutalni i nieludzcy w działaniu wobec polskich obywateli.
 • .
  Cały zamach od a do z przeprowadzała ABW.
  Mają doświadczenie, więc jeden mogli zrobić fikcyjny dla hucpy politycznej, zresztą w ciagłości z policjantami CBŚ z 11.11.2012 by zdelegalizować ONR.
 • @jazgdyni 12:53:09
  W zasadzie nie powinniśmy komentować z przezorności.
  Najpierw niech pokażą iloprocentowy jest ten azotan amonu.
  Doktorek mógł zaszpanować że ma większa potencję jak ma. Normalka.
  Klucz do kontenera miała i sprzątaczka bo brała podchloryn do dezynfekcji
  śmietników, amoniak do plam na zasłonach.
  ŁŁ powinien poprosić o zdjęcia . Jak nie dadzą , to ja prześlę zdjęcia magazynu pod chmurką, dokładniej pod wielopasmową estakadą.
  W tym wypadku naprawdę ważna jest zawartość cukru w cukrze.
 • Rozwinęliście moje myśli. Przy pomocy prowokacji można zrobić przestępcę
  z KAŻDEGO. Jest to tylko kwestia wysokości "ceny" kupienia osoby werbowanej. Czasem wystarczy obróbka psychologiczna bo kandydat, jak w tym przypadku, ma jakieś ideały życiowe/światopoglądowe.
  Obecna sytuacja polityczna kraju - budowa neo-bolszewizmu z kamieniem węgielnym w postaci zamachu smoleńskiego, oraz poczucie bezsilności i brak perspektyw na zmianę demokratyczną, musi budzić myśli o metodach radykalnych. Przecież to, co nazywamy "kryterium ulicznym", też można zakwalifikować do działań bezprawnych, - pewnego rodzaju terroryzmu.
  Takie sytuacje rodzą terrorystów i jest to wina wyłącznie ludzi rządzących, nie uwzględniających całego spektrum społecznych oczekiwań.
 • @Łażący Łazarz
  Pytanie : kiedy odeszła żona i kiedy zakapowała ??
  Przypadkiem ten cały plan Gangu Olsena nie p...... bo podpadli kobiecie ?
  Jakiś "element" zaczął do domu się pchać ? Kobiety mają intuicję !
 • @Łażący Łazarz 14:23:26
  Iche towarzystwo się pogubiło, nie bardzo wiedzą co mają robić.
  Miała być bomba, a jest purchawka która cuchnie strasznie czosnkiem
  i śmierdzi cebulą.
  Aż wstyd im się przyznać, kto w towarzystwie puścił bąka...
  ...pewnie szukają eksperta coby im napisał maila i zapodał do internetu...:-)
  Pozdrawiam.
 • @cyborg59 14:05:50
  Ta..
  No ten co wymieniłeś idzie sobie skombinować łatwo z dużą zawartością cukru w cukrze, ale żeby go ruszyć do roboty to trzeba mieć dużo... tego czegoś do... tych czirliderek od których zespół się podrywa do gry..
  Oni na tych fotkach pokazywali jakieś fanty, ale ja tam nie widziałem drużyny z wypasem (może nieuważny byłem), a tym lontem to se można armatę Ketlinga podpalić. Te budziki i cił-cił od alarmu, to wogóle są obojętne dla granulatu. Można sobie cił-ciłać do usranej, a ten interes jak leżał, tak leży i wody naciąga. Może ino się diódka zapala. Jak to w alarmie..

  Od razu mi to się wydawało grubo szyte, wszystko. Na koniec wstawią mu trzy miechy w zawiasie, za propagowanie informacji mogących służyć...
  I to profesjonaliście. Faktycznie takie coś można ukręcić każdemu. Co za czasy..

  Ogólnie wygląda to na wywoływanie wilka z lasu. Z pełną premedytacją otwierają puszkę z pandorem. CHCĄ, żeby ktoś im pokazał jak zamachy robią debeściaki. Ile to fajowych rzeczy będzie można wtedy uchwalić..
  To się pomału filodendronom nie śniło, ten cały plan Egona..
 • @Torin 14:33:38
  Sporo w tym racji co napisałeś...Coś kombinują większego . Może im chodzi o internet. Bo przecież Brunon K poznał agentów z ABW w internecie...Szykują jakąś większą przewałkę...
  Czyżby 13 grudnia drapał ich w brodę...
 • Czy to prawda o niedoszlym zamachowcu?
  Komentasz pod artykulem:

  w latach 2004-2010

  był członkiem Platformy Obywatelskiej

  rozczarował się, jak go nie wybrali na radnego


  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12888740,Brunon_K____kim_jest_czlowiek__ktory_planowal_zamach.html
 • AGENCI ABW PRZYGOTOWYWALI ZAMACH I PODŻEGALI ???!!!! KONIECZNE ŚLEDZTWO !!
  .
  Nowy Ekran:
  "Śledztwo NE: Samobójczego zamachu mieli dokonać agenci ABW ....
  .........Brunon K. nie był pomysłodawcą zamachu ani autorem planu.
  Za wszystko odpowiadają agenci znajdujący się w grupie. To oni także
  zobowiązali się do przeprowadzenia samobójczego ataku......
  .................
  przygotowującymi przestępstwo, od pomysłu, poprzez plany, aż po
  wykonanie zamachu byli agenci ABW, którzy wrobili w pozorne przestępstwo
  zwykłego internautę i pracownika naukowego zajmującego się eksperymentami
  i szkoleniami dotyczącymi materiałów wybuchowych.
  ....................
  Za wyjątkowo naganne należy też uznać działanie ABW, która ....
  przemilczając rolę swoich agentów jako pomysłodawców i autorów planu
  zamachu, a przede wszystkim ukrywając fakt, że do zamach nie mogło dojść,
  gdyż bezpośrednimi wykonawcami samobójczego zamachu mieli być agenci
  ABW.
  Możliwe jest, że bez pojawienia się agentów ABW Brunon K. nawet by nie
  mógł zostać skazany za gromadzenie i tworzenie materiałów wybuchowych,
  ani za eksperymenty pirotechniczne, gdyż należało to do zakresu jego badań
  naukowych...... "
  ================================================

  Jeżeli powyższe stwierdzenia są prawdziwe, to należy natychmiast wszcząć

  śledztwo przeciwko agentom ABW, ich zwierzchnikom oraz koordynatorowi

  służb specjalnych Tuskowi w sprawie POdejrzenia o przestępstwo

  przygotowywania zamachu na Sejm Rzeczypospolite Polskiej a może nawet

  usiłowania zamachu !!!!

  PS

  NE powinien wystąpić w tej sprawie do prokuratury z zebranymi

  dowodami !!!
 • wierszyk na wesoło
  w Boże ókrył się gajowy
  W borze ukrył się gajowy
  Flintę wcześniej wyrychtował
  Zdjął kapelusz śliczny nowy
  I na zwierza się gotował

  Okulary przetarł szmatką
  Potem wlazł już na ambonę
  Czekał na zwierzynę rzadką
  A na głowie miał koronę

  Każdy myśli że to kawał
  Lecz on lubił to nakrycie
  On mu męstwo władzę dawał
  I się czuł z nią znakomicie

  Trzy godziny już tam siedział
  A zwierzyny ani słychu
  Potem jednak się dowiedział
  Że przepłoszył ją tam Rychu

  Człowiek na to nie poradzi
  Choć się przygotuje świetnie
  Że tam Kalisz mordę wsadzi
  I się z ryjem wszędzie wetnie

  Nasz gajowy już wkurzony
  Odbezpieczył z flinty kurki
  Strzelił prosto w pantalony
  W dupę Rycha z swej dwururki

  Ile było potem płaczu
  No i śmiechu tez tam było
  Bo ten nie mógł siąść na sraczu
  Dobrze że tak się skończyło
 • @Prezydent RzBiK 11:31:01
  wyglada jak antysemita!
 • @kanton 14:43:08
  "Sporo w tym racji co napisałeś...Coś kombinują większego . Może im chodzi o internet. Bo przecież Brunon K poznał agentów z ABW w internecie...Szykują jakąś większą przewałkę..."
  _____________________

  O tym 'jak sprawnie nacjonalisci potrafia organizowac się w internecie' mówił z przerażeniem tow.Miller koemntując wydarzenia z 11.11.2012
  Przykład aresztowania komputera blogera NE i zarzut 'rozpowszechniania nienawiści' na tle wszelakim jest tego dobitnym przykładem.
  Media tradycyjne mają w 100% opanowane, no w 99% bo jeszcze nie zarżnęli paru stacyjek, zatem proponuje to o czym pisałem u Pietkuna w komentarzu:

  ... Myślcie o przeniesieniu NE sie na serwery amerykańskie tak jak uczynili to już 'niepoprawni'.
  ... Rozwiążcie problem inwigilacji blogerów przez tzw. aparat sprawiedliwości poprzez udostepnienie uzytkownikom mozliwości anonimowego logowania się. Służa temu specjalistyczne programy i powinniście takowy zamieścić na SG do wykorzystania przez użykowników.

  Nie znam sie na tym ostatnim, więc tak to opisałem jak opisałem.
 • @
  Chcę zwrócić uwagę, że Pan Brunon Kwiecień w latach 2004-2010 był członkiem PO i kandydował na radnego. Po 6ciu latach członkostwa najwyraźniej pokręciło mu się w głowie. Czy to aby nie dostateczny powód do delegalizacji tej partii?
 • @Torin 14:33:38
  Amerykańca męczyli bo jak im powiedział jak wyglądało boisko przed meczem to wyszło że pół stadionu tylko tyłki czirliderek by widziała i powinna iść trawę nawozić. Facet poszedł w zaparte i nie powiedział kto
  mu schemat w 3D zrobił, bo pewnie jechał z rysunku z którego niewiele
  rozumiał. Z tego wynika że gdyby doktorek nie chciał albo nie umiał to
  trawnik byłby przenawożony azotem z małym dodatkiem padliny.
  Tyle w sprawie inicjacji nie tylko seksualnych.
 • Samoobsługowy zamach.
  Przypominają mi się wyczyny strażaków- podpalaczy. I taka, przyśpiewka:
  "Sama dam"
  Sama dam, sama dam,
  sama się położę.
  Sama sobie majtki zdejmę
  sama sobie włożę.
  Ot co.
 • Brunon petardzista
  Tylko wp.pl stara się nam przybliżyć sylwetkę Brunona K. I cóż nam to "wiodące medium" donosi? A fragmenty wpisów wesołego rolnika. Taki np:

  "...W wymiarze ludzkim jest to ogromna tragedia, ale niech to nie przesłania oczywistego faktu, że Lech Kaczyński był (żeby nie być zbyt ostrym wobec zmarłego) przeciętnym prezydentem. Nie wiedziałem, że wystarczy zginąć w wypadku, żeby zostać pochowanym na Wawelu. Mimo współczucia dla rodziny prezydenta, to jednak gruba przesada..."albo: "...Pisałem to kilka razy i napiszę jeszcze raz. Putin zaprosił Tuska. Jarosław zawrzał i kazał Lechowi storpedować wyjazd, czyli jak to w zwyczaju Jacka i Placka podłożyć nogę. Ponieważ się nie udało, kazał mu 10 kwietnia polecieć za wszelką cenę do Smoleńska. Niestety zdarzył się wypadek. A dalej sama perfidia - czyli jak najszybsze ściągnięcie zwłok brata, zrobienie z niego bochatera narodowego (to 'ch" to celowo), przypisanie sobie 'dobrych' cech brata i próba, na szczęście nieudana, zostania prezydentem (wcześniej oczywiście podział na patriotów i nie patriotów). To tak w skrócie. W jednym jednak poseł (Palikot) się myli. Moralna odpowiedzialność za wypadek ciąży na Jarosławie, a nie na Lechu..."

  No proszę jaki rozsądny obywatel, wie kto zły a kto dobry. I żeby taki normalny człowiek takie rzeczy...
  Przyznaję jednak że juz nic z tego nie rozumiem...albo to wszystko jakaś bliżej nieokreslona gra obliczona na całkowite ośmieszenie Polski i Polaków, albo rzeczywiscie te słuzby specjalne Tuska i Komoruska to wyjątkowe sieroty..11 listopada zrobili prowokacje "kiboli i faszystów" zapominając zdjąć bluzy z napisem POLICJA!! Teraz znowu wykombinowali saletrowo-cukrowo-kaczupowego "terrorystę- faszystę" który tak na prawdę okazuje się zwolennikiem PO!!
 • Brunon K. na pierwszym miejscu "seryjnego samobojcy".
  Ustalono, ze agenci ABW uczestniczyli w planowaniu zamachu.
  Tak sadze, ze to sie moze skonczyc "samobojstwem" Brunona K.
  Takie rozwiazanie byloby logiczne dla oczyszczenia sie ABW.
  Umarli juz nic nie powiedza i mozna im przypisac co sie chce.
 • WSZYSCY ...
  17 października br. agenci amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego zatrzymali obywatela Bangladeszu, który planował wysadzenie w powietrze siedziby jednego z 12 banków centralnych USA. 21-letni student Quazi Mohammad Rezwanul Ahsan Nafis wierzył, że działa w imieniu Al-Kaidy, jednak faktycznie FBI niemal od początku sterowało zamachowcem, dostarczyło mu nawet atrapy ładunków wybuchowych. Agentów zaalarmował jeden z rzekomo zwerbowanych przez Nafisa wspólników. FBI znalazło m.in. pisemne komentarze Nafisa, w których nazywał Osamę bin Ladena ukochanym szejkiem oraz wyrażał chęć zniszczenia Ameryki. Bengalczyk został zatrzymany w momencie, gdy próbował zdetonować 450-kilogramowy ładunek umieszczony w furgonetce zaparkowanej przy Liberty St. pod siedzibą Banku Rezerwy Federalnej Nowego Jorku. Po jego aresztowaniu w mediach amerykańskich rozgorzała dyskusja, czy prowokacja FBI nie poszła za daleko.
 • @Łażący Łazarz 16:16:23
  Warto chyba sprawdzić tę informację - tym bardziej że nie powinno być z tym trudności. To byłaby medialna bomba tego samego kalibru. Pozdrawiam.
 • @Łażący Łazarz 16:15:36 Depozytariusze polskości
  Mimo że chodził i rozmawiał na miejscu, to długo był na liście 97 (sic!) ofiar katastrofy. Nalegał na szybki wylot. Tego dnia, już w Warszawie, po raz drugi poszedł na mszę. Czyżby dziękczynną, że "jednak" przeżył?

  PS Zwróć uwagę na zachowanie PiS - oni są przerażeni (w związku z MN nie kwikną - nie tylko z powodu konkurencji). Wiedzą, że jeśli się za bardzo wychylą i przestaną grać rolę obliczalnej opozycji oni też mogą trafić pod nóż.
 • @Czartoryski 15:43:05
  Rasowy !
 • @Subaru 15:54:58
  A skąd wiadomi, że kandydował? Gdzie to można potwierdzić - może jakieś linki?
 • Czy państwu wolno przebierać się w szatana
  i perfidnie kusić ludzi zakładając na wędkę świętość, którą jest dobro Ojczyzny i narodu? Ten człowiek nie dał się namówić dla zysku, jak Miro i Zbycho, ale działał bezinteresownie, dla przedstawionego mu dobra takiego działania i okazaniu możliwości.

  Czy takiej Ojczyzny chcemy? Czy ona ma najwyższy autorytet, pierwszy po Bogu?

  Czy taka Ojczyzna ma prawo karać kogokolwiek?

  Kusiciele wykazali się dobrą znajomością tego, co jest dobre w pojęciu polskiego narodu- wolność, suwerenność, uczciwość władzy. Tym się posłużyli dla własnego interesu.
  Dla tych wartości ofiara była gotowa poświęcić swoją karierę i może nawet życie, jak czynili to nasi przodkowie. I za to została ukarana.
  To najwyższa perfidia.

  Czy państwo nie ma konstytucyjnego obowiązku dać nam tych wartości za darmo, jako swojemu suwerenowi? Widział ktoś, by sługa kusił Pana?
  Tymczasem wykorzystuje się nasze podatki, by nas złupić i ośmieszyć nasze świętości.

  Ta hańba powali ten nierząd, tak, jak wyśmiewanie ubiegłorocznego Marszu tylko nas zjednoczyło przeciwko szydercom.
 • @Prezydent RzBiK 11:31:01
  Świetne uchwycenie chwili, moje gratulacje,
  Szczęść Ci Boże
 • Jednym slowem ABW to przestepcza antypolska organizacja militarna
  sluzaca mafi rzadzacej de fakto za plecow PO Polska.
  Organizacja ta wyglada na melanzWSIokow , GRU i Mosadu,
  Policja oraz polskojezyczne i koszerne media sa calkowicie POdporzadkowana tej nienawidzacej narodu polskiego bandzie.
  Czas nagli, panstwo w rozsypce, kasy do rozkradania zaczyna braknac,idzie zima ,jest obawa wylaczen pradu i gazu ,ludzie sa juz u granic wytrzymalosci, a ich klamstwa i propaganda przestaly dzialac.
  Zaczyna ta banda obawiac sie o swoje koryto, bo tymi budynkami, firmami i ziemia sie nie nakarmia jak wszytko stanie i za granice tego tez nie wywioza.
  A oprucz zlodziejstwa i pasozynictwa na Polakach nic wiecej ta swolocz nie potrafi zreszta tak talmud ich nauczyl.
  Wiec trzeba zrobic zamieszanie i prowokacje.
  Ciekawe jak Brunon popelni samobujstwo?
 • @oleg 15:34:15 - NIEZAWIADOMIENIE ORGANÓW ŚCIGANIA O PRZESTĘPSTWIE JEST KARALNE !!!:)))
  .
  oleg:
  "@Zbigniew-Grzymski 14:53:11
  NE powinien wystąpić w tej sprawie do prokuratury z zebranymi
  dowodami !!!
  -----------------
  czy do tej prokuratury która siedziała w środku podczas
  konferencji prasowej?"
  =================================================

  Prokuratura jest urzędem /instytucją i nie ma zdolności siedzenia

  gdziekolwiek i na czymkolwiek :)) ma natomiast siedziby :))) - więc jest

  to pytanie z tych małointeligentnych :)))

  Jeżeli redaktorzy NE posiadają wiedzę o przestępstwie (cytat:

  "przygotowującymi przestępstwo, od pomysłu, poprzez plany, aż po

  wykonanie zamachu byli agenci ABW") to mają obowiązek - pod groźbą

  odpowiedzialności karnej - donieść o tym przestępstwie do prokuratury !!!

  niezależnie od tego jak by Polacy tej prokuratury nie osądzali !!

  No chyba, że jest to populistyczny "pic na wodę" :))) albo jeszcze coś

  gorszego :)))

  Natomiast sama reakcja prokuratury na takie doniesienie byłaby też

  ważną informacją dla Polskiej Opinii Publicznej :))))
 • Moje zdanie
  Ktoś zagrał w bomber mana i jeszcze coś się próbuje ugrać.
  http://www.cda.pl/gry-online/1111812/Bomber-KId
 • UWAGA !! STRONY Niepoprawni.pl zablokowana!!
  sorry ze nie na temat, ale moze i na temat.
 • @Łażący Łazarz 16:18:31
  "NE jest od roku na serwerach amerykańskich i dlatego się tak źle otwiera teraz bo podobno w czasie huraganu pozrywało i pozalewalo im łącza."
  _________________________

  Aha.. Zatem pozostaje kwestia anonimowego blogowania i komentowania, by nie powtórzyła się sytuacja z "Lisa-Kuli'.
  Myślę, że to poważna sprawa, czyli zapewnienie komentatorom i blogerom ochrony przed terrorem.
 • @OHV 17:47:06 aco sie stalo z Lisem Kula bo nie w temacie?
  jakos mi uszlo uwadze.
 • @Łażący Łazarz 14:28:00 Kłamać to trzeba umieć, żeby ‘robić wrażenie’;-)
  Nie mam czasu ostatnio śledzić wszystkiego, ale wyłapałam dwie wypowiedzi ‘prominentnych z PO’.
  Chyba przestali porozumiewać się instrukcjami przez sms, bo sypie się chronologia zdarzeń u osób wspierających akcję.
  Jeden ‘mądry bez smsa’ to POseł Olszewski w rozmowie z Arturem Zawiszą w TVN, który wmawiał mu, że to właśnie jego słowa na zakończenie MN były inspiracją dla Brunona, którego przecież zapuszkowali 2 dni przed MN. Normalnie czytał Brunon myśli niewypowiedziane. Szok.
  Drugi ‘mądry bez smsa’ to POseł Schetyna, który w rozmowie (też w TVN) z powagą stwierdził, że nazywanie przeciwnika politycznego „sektą” przez premiera, to normalka, a nie jakaś tam mowa nienawiści, o którą tenże premier apelował.
  Rozpytujący dziennikarz krótko próbował oponować przeciwko takiej postawie. Krótko.

  Zostało wrażenie …

  Słowa, słowa, słowa, uważajmy na słowa ;-)
 • @Łażący Łazarz 13:25:32
  Niepoprawni - strona leży, NE - od dwóch dni duże kłopoty z wchodzeniem. Coś się dzieje, czy to jakieś przypadki?
  Na onet wchodzę jak nóż w masło:))))
 • @Muni 18:17:19
  Ja się nie znam, tylko czuję, jednak nie wkleję linka do mojego czucia z ostatniego postu, bo nie przyjmuje opcja'zapisz'. :-)
 • @panMarek 16:52:04
  Do usług :))
 • jestescie porąbani
  facet probuje dokonac zamachu ,mogło zginąć wielu niewinnych ludzi a wy tu takie banialuki piszecie !
 • Donek zawsze tak kombinuje by jego szambo walnęło w neuralgicznym
  momencie.

  Generalnie cyrk z "zamachem" - marna sztuka teatralna, a Tusk marny komediant.

  Nie zdziwię się jeśli jutro nekrologi sobie rozwiesi w Warszawie i się wystawi w trumnie w foyer gmachu RM żeby tylko słupki mu poszły w górę.

  Pozdrawiam.
 • @Łażący Łazarz 16:39:04. (niedo) rzecznik Ci nie odpisze ..
  To ten sam kłamca z POlicji sprzed roku w sprawie pobitego przez milicyjnego bandytę spokojnego przechodnia 11.11.11 Jak próbował odwrócić kota ogonem w programie Bliżej... Zwykła kretacka szczekaczka nic wiecej ale awansował do ABW jak to zwykle wierne rezimowi miernoty..
 • @
  Wyciekło nagranie z domu zamachowca:

  http://www.youtube.com/watch?v=iguSuJg1I2o
 • @jaka 18:30:14
  Włącz myślenie - gdyby chciał to by dokonał. Co to za problem bajerami związać jedną grupę i równolegle z nią mieć zorganizowaną inną, która akcję przeprowadzi.
  Prawdziwy zamachowiec tak by się ubezpieczył, a nie szedł jak mucha na lep jak ten łoś.
 • @polipid 12:07:00
  http://m.nowyekran.pl/f0bde62463e675f99a46aa4f64f468b4,20,0.jpg

  mają poważne miny:
  - drugi od lewej wygląda jakby chciał zrobić kupę.
  - czwarty od lewej, jak by dopiero co zrobił
  - a piąty jak by właśnie robił ...
 • @Muni 18:17:19
  ...// Niepoprawni - strona leży, NE - od dwóch dni duże kłopoty z wchodzeniem. Coś się dzieje, czy to jakieś przypadki?
  Na onet wchodzę jak nóż w masło:)))) //.....
  Ogólnie rzecz biorąc taka jest konsystencja .....na , jest łatwo ale nie koniecznie przyjemnie.
 • @cyborg59 19:34:14
  nie od 2 dni tylko od 11 listopada ciężko się na NE wbić
 • @grazss 16:30:39
  Szukam, na razie to plotka ze strony Czarka Gmyza i Alefa Sterna. Trzeba sprawdzić archiwa i dotrzeć do osób - ABW usuwa wpisy i informacje z CV.
 • @Prezydent RzBiK 11:31:01
  A ten to koszmar komisji Brevika,sam Brevik dostalby strachu,strachu-od NOSOROZCA....
  Prokuratura szuka, Prokuratura-Polsk- Poszukuje-Pieciu-Psow-Poniewaz Psy-Pogryzly-Pan Przedstawiciela-Pelo-Paplacza-Ponizej-Piatej Przegrody-Powodujac-Przeciek-Popluczyn-Propagandy-Politycznej Poprawnosci--Pana-Palikota-Pijacego-Pollitrowke-Po-Pracy-Palac- Popularne-Polprawdy-Polityczno-Pijarowskie-Po-Palanckim-Popisie-Pana Piromana-Przed-Panstwowym-Publicznym-Programem-Parodi...

  " Muy extrano"

  ,zwiazek-czyzby, obama wybrany,POczatek konfliktu blis.wschod,akcje zadymiarzy Marszu NiePOdleglosci,koniec roku,znaki na niebie,jednak juz doszlo do czegos w roku przePOwiedni 2012,ale to nie to, co mialo byc i coz,rok 2012 katastrofe,przesuwam,y zapytam sie blogerow na date ???, jak w smolensku date czas mozna sms-em dobrac lub dopasowac a swiadkow a swiadkow to u nas jak( POliczonych oficjalnie 1300 milionow)- ludziej w chinach ...

  P.S.
  Myslalem ze NOSOROZEC chce POwiedziec zeby Polska, zeby Polska ,byla ...nie

  ze Prokuratura tez sie wyzywi...
 • Najsłabsze ogniwo ...
  ''Zwykły pojedynczy człowiek'' łańcuch pękł. Siła państwa to siła jednostek, a nie PKB i zielone wyspy. Skoro z tym panem tak postąpili co ich powstrzyma przed kolejnymi krokami. ''Służba'' komu ? rządowi czy społeczeństwu ?
  Nam potrzeba ''Rewolucji Francuskiej'' a nie UE, by skończyć z tym feudalizmem.
  "Może zawód polityka nie jest najstarszym zawodem świata lecz efekt pozostaje taki sam" Co mnie obchodzi budżet UE gdy mam pusto w portfelu, kto wie może gdybym miał zawsze pełno analizował bym plany budynków rządowych i zakładał siatkę terrorystyczną.

  Dzisiaj w polsacie usłyszałem że PO skoczyło o 6% poparcie sondażach, ja tak się zastanawiam ile sondaży ląduje w koszu. 1.700.000 zł dla kolesi na klip 2,5 min i prawie 8.000.000 zł na czas antenowy i tylko 6% poparcia. ABW zrobiło to taniej dla 1%.
 • @InaMina 18:26:00
  przeczytałem twój post i coż powiem... też mi się wydaje, że coś się w "eterze" kręci nie tak.
  Wenn Wellen schwingen
  Ferne Stimmen singen
  [Kraftwerk]
 • Kto to powiedział ?
  Jaki prezydent taki zamach.
 • Ci faceci w garniturach za tym stołem prezydialnym
  są w tej sytuacji bardziej groteskowi niż Jaś Fasola, choćby się nie wiem jak starał.

  Ten "zamach" kompromituje ABW, która powinna dbać o swoją powagę i o powagę państwa polskiego.

  SB zwalczała Kościół i religię w następujący sposób : agenci SB wmieszani w tłum pielgrzymów , z całej siły puszczali bąki a potem rozrzucali za pielgrzymką prezerwatywy i flaszki po wódce.

  To jest na podobnym poziomie. Wstyd i żenada !
 • @Ptasznik z Trotylu 23:01:21
  Po prostu pokazaliśmy imperialistom jak się robi akcje pod kołderką .
  Kapitan Sowa rulez !!!
 • @Mirosław Kraszewski 14:53:00
  Może stąd ta jego "BEZPARTYJNOŚĆ".
 • @Pirx 19:00:31
  No kurde...
 • @WIŚNIA 02:16:23
  Mam takie dziwne wrażenie że Brunon K miał świadomość że jest podprowadzany pod ten zamach, czy jak to tam zwać.
  Mogł się domyślać że ma przy sobie agentów jakiejś służby państwowej
  którzy grają z nim z coś...
  Pewnie chciał sobie zakpić z organów państwowych pilnujących
  porządku w Polsce...
  Jeżeli dojdzie do procesu, to może być wielka porażka służb specjalnych. :-).
  W ABW możew być cienko....kredyty trza spłacać, a tu firmę zamykają.
 • @kanton 05:04:32
  Nie można też wykluczyć, że świadomie współpracował z ABW. Mogli go przy tym wyrolować.
 • @Rebeliantka 12:37:19
  jak Bruno Kwiecień wyjdzie to chce mieć jego autograf
 • @Łażący Łazarz
  Oczywiście brak odpowiedzi rzecznika na zapytanie ?
 • @Ptasznik z Trotylu 23:01:21 - ABW TO TYLKO FASADA ROSYJSKIEJ AGENTURY !!!
  .
  Ptasznik z Trotylu:
  "Ten "zamach" kompromituje ABW, która powinna dbać o swoją powagę
  i o powagę państwa polskiego."
  ====================================================

  ABW, BOR i inne "oficjalne służby" to tylko fasada infiltrowana przez

  "drugie dno" - wsiowców i esbectwo. A ich zadaniem nie jest "dbać o

  swoją powagę i o powagę państwa polskiego" ale dbać o interesy

  POkomuszego sterowanego z kremla kondomijnego reżimu.

  Ten cały "zamach" i ta cała szopka z tą "konferencja prasową" są

  skierowane przede wszystkim do opinii Zachodu !!

  po to aby usprawiedliwić stalinowskie zwalczanie Polskiej Prawicowej

  Opozycji i ograniczanie Demokratycznych Praw Obywatelskich w Polsce,

  a na koniec całkowitą Likwidację Suwerrenności Państwa Polskiego.

  Podobne zadanie miała kiedyś Prowokacja Kielecka - pogrom żydów

  przeprowadzony przez rosyjską agenturę dla usprawiedliwienia

  okupacji "antysemickiej Polski".
 • @Zbigniew-Grzymski 13:48:21
  Sprawę trzeba dokładnie wyjaśnić, aby wiedzieć kto rzeczywiście planował się zamachnąć, i czy w ogóle planował. Główni podejrzani to oczywiście agenci ABW i ich szefowie, Brunon K.. Czy badano wątek możliwej prowokacji zamachnięcia się na Sejm przez ABW i wrobienia w to Brunona K.? A może facet się skapował o co biega i chciał donieść na szaleńców... To zrobili z niego kozła ofiarnego i wsadzono do celi samobójczej. Badana taka hipoteza? Dlaczego Brunon K. nie daje znaku życia i nic nie mówi w mediach, np. za pośrednictwem swojego adwokata. Czy już nigdy nic nie powie....?
 • @Łażący Łazarz 14:28:00
  Notka podaje:
  "to agenci ABW zaoferowali się, że dokonają samobójczego ataku taranując bramę sejmu ciężarówką wypełnioną materiałami wybuchowymi."

  W związku z tym, pisząc o "obróbce" przez agentów Brunona K. chodziło mi także o granice prowokacji. Prawo powinno określać, jak daleko mogą posunąć się służby w zabiegach, których celem jest zrobienie z kogoś, kto ma na razie tylko zamiary i nie wiadomo czy je zrealizuje, - faktycznego realizatora - współ-zabójcę. A to przez podjudzanie i zachęcanie człowieka manipulowanego do popełnienia zbrodni, - także przez deklarację pomocy - wykonania przez służby głównej operacji zamachu.
  Logika ludzkiej cywilizacji podpowiada - agenci ABW powinni stanąć przed sądem za współudział w przygotowywaniu zbrodni.
 • Teraz rola rektorów odebrać nauczyciela z łap pseudosądów i gestapo.
  Powinni się wstawić niech prezydent komoruski pisze mu wypiskę z pudła. Najlepiej w dzień osadzenia. No i wystąpić o odszkodowanie od ubecji.
 • Sejm
  Sejmu nie nalezy wysadzac, trzeba go wsadzic i to w calosci do kryminalu!
 • Parę
  tygodni temu w piątkowym wydaniu "Dziennika Polskiego" był artykuł na temat krakowskiego oddziału ABW. Może w zawartych tam informacjach jest przyczyna "zamachu"
 • bandziory z ABW
  Taki drobiazg. Niejaki BONDARYK, aktualnie generał ABW jak odchodził zjednego z telekomów, to skopiował kompletne bazy danych abonentów, o czym w prasie było głośno. Po co mu ta wiedza? 1. szantaż 2. kasa za sprzedaż rozmaitym firmom które potem mają na abonentów pełne namiary. Między innymi z takich pieniędzy ABW finansuje nierejestrowanych prowokatorów-agentów i płatnych zabójców. A pan Biernmacki powinien udać się do przedszola bajki opowiadać o tym, jak to służby zgodnie z prawem i pod nadzorem prowokacje szyją. Jaskrawy przykład przestępczego współdziałania służb z teoretycznie nadzorującym ich działaniem prokuratorem, to wypowiedź Wrony w trakcie konferencji prasowej w sprawie Brunona K. na temat konieczności pozostawienia uprawnień przestępców z ABW. Albo taki Krasoń - czy jest inna grupa zawodowa skupiająca więcej debili niż prokuratora krakowska? Tu widać jak na dłoni ja ten nadzór wygląda i kto partcypuje w podziale ogromnej, nielegalnej kasy pod stołem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31