Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
440 postów 109 komentarzy

Dziennikarstwo Obywatelskie

Nowy Ekran - Blog przeznaczony do publikacji materiałów dziennikarzy obywatelskich przygotowanych na zlecenie Nowego Ekranu lub artykułów i listów nadesłanych do Redakcji

Stan Rzeczy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rozpoczynamy publikację opracowania autorstwa Mieczysława Kowalskiego pod tytułem "Stan Rzeczy" nadesłanego do Redakcji Nowego Ekranu. Dzieło jest monumentalne i autorskie. Prosimy dziś o zapoznanie się ze Słowem Wstępnym autora.

Słowo wstępne do opracowania „Stan Rzeczy”
do wydania z dnia 11.12


Wcześniejsze wydanie z dnia 08.2011 było pilotowe w celu przedstawienia i zasygnalizowania tematyki, która ma być zawarta w opracowaniu. W stosunku do wcześniejszego pilotowego wydania zostały opracowane i dodane rozdziały „Ezoteryka” i „Fizyka cząstek elementarnych”. Rozdział pierwszy „Wiedza Ogólna” został gruntownie przeanalizowany i na nowo zredagowany. Pozostałe rozdziały zostały po części uzupełnione i w miarę potrzeby przeredagowane.


W rozdziale pierwszym „Wiedza Ogólna” zawarte jest całe sedno sprawy. Pozostałe rozdziały to jest literatura w formie artykułów, a na końcu każdego rozdziału podana jest literatura książkowa. Tematy zawarte w rozdziale pierwszym i rozszerzone w literaturze to: zasygnalizowanie sposobów sterowania ludźmi, budowa energetyczna człowieka, tematyka energii życiowej, myślokształty i negatywne myslokształty, elementy psychologii i psychoanalizy, elementy i pojęcia ezoteryki, elementy i pojęcia fizyki, bioterapia ze zwróceniem uwagi na uwalnianie od wpływu obcych energii.  Wszystko to przedstawione jest na tle wiary i religii ogólnie, oraz w odniesieniu do Biblii. W Biblii podana jest destrukcyjna działalność szatana i walka z nim. Dlatego w opracowaniu została pokazana istota i działanie ducha złego, czyli szatana i innych złych istot duchowych.
Między innymi uzupełniono Wstęp o charakterystykę osoby i działalność Ojca Andrzeja Klimuszki oraz Edgara Cayce. W Wiedzy Ogólnej przedstawiony został między innymi system psychologiczno-religijny Huny oraz budowa energetyczna człowieka, przed propozycjami zmian prawnych dopisano słowo wstępne. Ezoteryka została uzupełniona o opis dziewięciu wtajemniczeń z Niebiańskiej Przepowiedni Jamesa Redfielda. Temat psychologii został uzupełniony o podział typu temperamentów (charakterów) człowieka według Jamesa Redfielda. W rozdziale Biblia zmieniono spis treści z zaznaczeniem tematów ujętych w głównych podrozdziałach.  W rozdziale Piastowie przedstawiono więcej Królów Polskich z dynastii Piastów.
Wszystkie przedstawione pojęcia i działania mają odzwierciedlenie w nauce. Te tematy obejmują i tyczą się takich dziedzin jak psychologia w tym psychoanaliza, fizyka cząstek elementarnych w tym mechanika kwantowa oraz ezoteryka. Pokazane zostało także w odniesieniu do szatana destrukcyjne działanie człowieka na ziemi. Czyli realizowanie się szatana poprzez działanie ludzi. Zostały również przedstawione propozycje rozwiązań prawnych w stosunku do negatywnego oddziaływania mentalnego tak ludzi jak i istot duchowych.

Autor
 

Słowo wstępne do opracowania „Stan Rzeczy”

do wydania z dnia 12.12
Do wcześniejszego wydania z dnia 11.12 zostały wprowadzone pewne uzupełnienia:
I. W rozdziale głównym podstawowym „Wiedza Ogólna” dodano: a) w rozdziale „Tematyka ogólna” w podrozdziale „Wiara i religia” dodano więcej tematów dotyczących Biblii, b) w rozdziale „Relacje Szatana, Człowieka i Boga” w podrozdziale „Zarys historyczny” dodano tematy związane z Ludami Morza jako koalicji ludów prasłowiańskich, dodano tematykę Scytów słowiańskich i Księgi Welesa, c) w rozdziale „Zagadnienia wybrane” dodano podrozdział „ Adam i Ewa w historii Atlantydy”,  d) w rozdziale Wiara i religia dodano podrozdział „ Religia Atlantydy”, ponadto rozszerzono podrozdział „Działalność Bestii na przestrzeni dziejów” o tematykę związaną z historią Słowian, z obecnością Słowian w historii i polityce od kilku tysięcy lat oraz ich wpływ na kształtowanie się kultury Europy i Świata, do Religii słowiańskiej dodano tematykę związaną z pojęciem duszy u Słowian oraz zasady wiary słowiańskiej.
II. W rozdziale głównym „Atlantyda” dodano artykuł o historii i religii Atlantydy
III. W rozdziale głównym „Starożytność” dodano wstęp dotyczący historii Słowian, ich obecność i wpływ na kształtowanie się kultury Europy i Świata. Uzupełniono podrozdział „Starożytność” o historię ludów które nie były ujęte wcześniej jak Wenedowie, Wandalowie i Goci oraz wprowadzono odpowiednie wstępy, dodano podrozdział „Kultury archeologiczne Europy. Dodano ponadto osobne podrozdziały „Scytowie”, „Ludy Morza”, „Etruskowie”.
IV. W rozdziale głównym „Słowianie” dodano wstęp dotyczący historii Słowian, ich obecność i wpływ na kształtowanie się kultury Europy i Świata. Dodano kilka podrozdziałów dotyczących Prasłowian i Słowian. Dodano podrozdziały dotyczące run słowiańskich. Dodano również podrozdziały takie jak: „Kultury archeologiczne Europy”, „Wenedowie”, „Scytowie”, „”Wandalowie”, „Ludy Morza” jako koalicja ludów prasłowiańskich. Uzupełniono literaturę książkową między innymi o pozycje takie jak: „Trzy tysiące lat Państwa Polskiego jakiego nie znamy” Tadeusza Milera, „Polskie runy przemówiły” Winicjusza Kossakowskiego i inne.
V. W rozdziale głównym „Piastowie” dodano wstęp taki jak do „Słowian” rozszerzając go o tematykę związaną z Polską. Dodano podrozdział informacyjny „ Legendarni Władcy Polski”. Uzupełniono literaturę książkową o pozycje takie jak w „Słowianach”
Opracowanie posiada również swoją stronę internetową www.stan-rzeczy.pl, na stronie prezentowany jest materiał w zakresie, czego opracowanie dotyczy.
 Mieczysław Kowalski

Rozdział I - Wiedza Ogólna, będzie opublikowany w sobotę, 5.01.2013.

KOMENTARZE

 • czy wszystkie części będą połączone odsyłaczami,
  aby korzystać z całości jak z książki - porządek czytania dowolny.
 • @ NE - zła metoda, odradzam
  Publikujcie zakładając odrębne blogi pod każdą książkę, pracę. Nie pod szyldem NE, ale tytułu pracy, czy nazwiskiem autora za jego zgodą.
 • Tego nawet nie ma sensu komentować.
  Miałam z tym do czynienia przez 15 lat, przez moją przyjaciółkę.
  Bełkot okultystyczny i masońska gnoza okraszona zatomizowanymi cząstkami prawdy.
  Lucyfer też posługuje się częścią prawdy i leczy, ale zmienia PORZĄDEK RZECZY, na rzecz STANU RZECZY. Książę ciemności łudzi fałszywym światłem po to, by nie pytać PO CO? ale JAK?
  Jeśli nie umie uwieść do złego, zmienia porządek dobrego, pod przykrywką nauki.


  Kto to jest Mieczysław Kowalski?

  Ledwo Stern się obnażył, teraz to, pod szyldem Redakcji Nowego Ekranu.

  Ładne towarzystwo tu siedzi, z korzonkami w GRU, bo oni są w tym najlepsi.
 • Ten, kto to tu umieścił ma grzech ciężki zwodzenia umysłów.
  Dozna wstrząsu duch ożywiający Egipt,
  a jego zaradność zniweczę.
  Więc radzić się będą bożków i czarodziejów,
  wróżów i czarnoksiężników.
  Księga Izajasza 19:3

  On to przeprowadził synów swoich przez ogień w Dolinie Synów Hinnoma, uprawiał wróżbiarstwo, czary i magię, ustanowił zaklinaczy i wieszczków. Mnóstwo zła uczynił w oczach Pana, pobudzając Go do gniewu.
  2 Księga Kronik 33:6

  Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień2 swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; 11 nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych3. 12 Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. 13 Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. 14 Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój.
  Księga Powtórzonego Prawa 18:10-14


  Przeprowadzali synów swoich i córki przez ogień. Uprawiali wróżbiarstwo i czarnoksięstwo. Oddali się czynieniu tego, co jest złe w oczach Pana, drażniąc Go.
  2 Księga Królewska 17:17
 • Huna to magia. Owszem działa, ale co potem z duszą?
  Demon zwodzi po to, by uwieść duszę, a potem zniszczyć naczynie.
 • @Łażący Łazarz 18:58:18
  Co to jest dobro i miłosć według ciebie?

  Z miłości do drugich bronimy ich dusz przed piekłem.
  Czynimy to dla ich dobra.

  Metody dobiera się do sytuacji.

  Ze głupki nie rozumieją uporczywie, choć powtarza się po tysiąc razy, to i Jezus nie wszystkich przekonał choć był Bogiem. By uzdrowić ślepego napluł mu w oczy.

  Może Tobie trzeba napluć, by cię uratować?
 • @Ciri 19:14:50
  Ja Longa czytałam 30 lat temu i już wtedy zastanawiałam się, jakie duchy tam działają. Czy te same, które wysyła się na odległość, by kogoś zabiły?

  Teoria nadświadomości i podświadomości Longa jest bardzo zgrabna i przekonywująca-o ile nie zna się dobrze własnej katolickiej religii, która stawia pytanie- jaki rodzaj duchów tam działa? To jest pytanie fundamentalne, resztę to i różne nurty psychologii mają.
 • @Ciri 19:14:50
  Skoro powiedziałam, że to wszystko znam, trzeba mi uwierzyć.
  Poznałam, by sprawdzić wszystko i by stracić wątpliwości w stosunku do własnej wiary- by ją przyjąć, lub odrzucić. Na to byłam gotowa, ale bez rozległej wiedzy porównawczej zostaje tylko bełkot i deprecha.
 • @circ 19:21:36
  Circ, Ty nawet dobrych katolików odstręczasz od religii katolickiej. Tak się zastanawiam , czy ŁŁ nie ma racji posądzając Cię o satanizm. Może nawet nie zdajesz sobie sprawy, kto Tobą kieruje. Jest w Tobie tyle zacietrzewienia i agresji , że może to być prawdą.
 • @Ciri 19:30:10
  A Bóg przypadkiem nie jest też duchem?//

  Tak, jest duchem, ale jasno o sobie powiedział jakim. Poinformował też, że są duchy dobre i złe i nauczył je rozróżniać.

  //Mam ci uwierzyć bo piszesz że coś znasz?//

  Piszę tu od początku prawie i mogłaś się zapoznać z moją wiedzą.
  Przede wszystkim winnaś sobie zadać trud poznania religii Polaków, jeśli masz się za Polkę. Wtedy nie stawiałabyś elementarnych pytań.
  Wszystkie odpowiedzi masz w Katechizmie. Jeśli po zapoznaniu się z nim najdą cię wątpliwości, wtedy możemy rozmawiać.
 • @Łażący Łazarz 20:16:22
  Zamiast bełkotać przeczytaj uczciwie Katechizm.
  Jeśli najął cię Opara, który mówi o sobie, że jest narodowcem, a ten naród jest katolicki, winieneś tu wkleić Katechizm, nie masońską gnozę.

  http://www.katechizm.opoka.org.pl/

  Kto jest Polakiem, ma znać Katechizm, a ty go nie znasz i nazywasz mnie satanistką. Jesteś śmieszny, a twoje słowo nic nie waży.
 • Zadziwające że akurat to dzieło redakcja NE uznała za godne promocji.
  A przecież są miliony dzieł innych. A to są zabawy skrajnie niebezpieczne, o czym jednak wie mniejszość. A większość, to potencjalni klienci do zwabienia w rewiry szatana takimi właśnie dziełami. Parol prawdopodobnie jest człowiek bardzo naiwny, myślę że zupełnie nie rozumie co robi.
 • @vortex 21:59:22
  Na okazję takich "dzieł", to ja odmawiam po cichu wielokrotnie -

  "Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Jak było na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen."
 • @Ciri 20:56:44
   //
  bo wiara ojców moich ze stuprocentową pewnością nie ma nic wspólnego z twoim rozumieniem wiary.// 
  Wiara Twoich ojców - wiara w Światowida? Duchy w kamieniach i zwierzętach?
   //Nie używam KKK - jest coś takiego jak wiedza objawiona, lubię konsumować potrawy nie przeżute przez innych. Zupa "cofka" nie należy do mojego MENU.
  // 
  To co tu napisałaś to wymiociny. Możesz nie znać i nie rozumieć Katolicyzmu, ale czemu opluwasz?
 • @autor
   //Budowa energetyczna człowieka, tematyka energii życiowej// 

  Odmienianie przez przypadki słowa  *energia*  w oderwaniu od jego sensu fizycznego, zwiastuje najlichszą, najbardziej prymitywną pseudo-naukę przeznaczoną dla najgorzej wykształconych i bezmyślnych osób.
 • Ks. Prof. Tadeusz Guz
  z dziś wieczorem - jeszcze gorące:

  "Jeśli ktoś przyprowadzi tu Adama Michnika (pauza - sala zamarła) - to uszanujemy go jak naszego brata... (poruszenie, szepty)
  Ale...
  Na jego poglądach nie zostawimy SUCHEJ NITKI!"

  To robi tu Circ (nie zostawia suchej nitki na kłamstwie) i chwała jej za to, a Bóg niech jej w tym błogosławi.
 • @Ciri 22:50:29
  Szatan musi ściągać od Boga, bo sam z siebie nie jest kreatywny.
  Potrafi tylko przedrzeźniać.
  Niestety miłość w książkach pani Rowling to tylko słowo "miłość", a jeśli jest w nim coś więcej, to nasze skojarzenia, które wzieły się z natury danej od Boga i nauczania Chrystusa, o którym autorka H.Pottera zapomniała wspomnieć.
 • @Ciri 22:50:29
   //Tak na marginesie - wiesz czemu Harry Potter wygrał z Voldemortem? Bo wiedział czym jest miłość.// 

  Harry Potter i Voldemort nie istnieją, więc żaden z żadnym nie wygrał.

  Za to Jezus wygrał z Szatanem.
 • @Ciri 22:59:17
   //Obalanie kłamstwa powinno się odbywać na zasadzie twierdzeń,// 
  No i chyba dowodzenia?

  Tylko, że są kłamstwa tak prymitywne, opierające się na tak podstawowych błędach, że nie warto tracić czasu na rozważanie ich od podstaw.

  Czy jeśli napiszę, że księżyc pojutrze spadnie na Rosję i okraszę to 28 stronami uzasadnień, będziesz analizować każde moje zdanie i wykazywać mi błąd?

  Jeśli jednak ktoś chce tworzyć serwis informacyjny i przedstawia się jako katolik i patriota, to można od redakcji takiego medium oczekiwać jakiegoś rozeznania w prawdzie, zdolności oceny, co jest warte promowania, a co można tolerować na zasadzie wolności słowa.
  Promowanie pseudonauki wystawia bardzo złe świadectwo redakcji.

  Na tym kończę - tutaj.
  Mogę dyskutować ale w ciekawszym otoczeniu.
 • @Ciri 23:07:48
  No i pozdrawiam serdecznie w Nowym Roku :-)
 • @Ciri 23:20:35
  Spytaj o owoce tych, którzy dzięki Circ się nawrócili.
 • @Ciri 22:50:29
  "Bardzo ciekawa lektura - w jednym z rozdziałów jest piękna argumentacja, jak to zwykli zjadacze chleba nie powinni czytać Biblii, bo go i tak nie zrozumieją i za wykładnię wiary ma im wystarczyć to, co im ksiądz na ambonie obwieści. "

  A ja ich trochę rozumiem. A ja Pismo Święte zacząłem czytać jakieś 8 lat temu, zacząłem i nie przeczytałem do dzisiaj w całości. Już jestem raczej stary człowiek, wiedzę mam przy tym sporą. Od młodości dużo czytałem, naukami ścisłymi się pasjonowałem najpierw (już od podstawówki), później ekonomią, filozofią, trochę historią, psychologią, socjologią. Też polityką, pracą wywiadów i służb specjalnych. Nieźle łapałem te tematy, nieraz ludzi zaskakiwałem celnymi spostrzeżeniami. A przy Piśmie Świętym miałem problem. Pewne sprawy rozumiałem, prostota rozstrzygnięć i jasność bardzo mnie zaskakiwała. Ale też szybko się zorientowałem, że wielu kwestii nie mogę zrozumieć mimo mojej dużej wiedzy i przenikliwości, sporo powyżej przeciętnej. Kilka spraw zrozumiałem dopiero po kilku latach, gdy czytałem ten sam fragment po raz kolejny. Ale ... jak w takim razie mógł coś tego zrozumieć niepiśmienny chłop pańszczyźniany, albo nawet szlachcic co ledwie się pisać nauczył i rachować na poziomie elementarnym? Bo tak się w dawnych wiekach uczyli. W dawnych wiekach taki co umiał czytać i pisać to już był inteligent. Więc stwierdzam że KK był bardzo mądry w tym wypadku. Przecież oni sami do końca wszystkiego w Piśmie Świętym nie rozumieją, mimo że tam jest dużo bardzo mądrych ludzi.
 • @Antymaterialny 22:21:29
  Też ma pewne wątpliwości wobec tego co robił JP2. Ale to dla mnie za trudne, wolę się nie wypowiadać. My mało wiemy o tym co tak naprawdę było i o co chodziło. Ja tam wolę papieży jednak nie krytykować, czuję się za mały i za cienki w tym temacie.
 • @vortex 00:56:22
  Pokora i prawda są jak dwie strony tej samej monety.
  IMHO - Twój komentarz jest wart więcej niż notka, pod którą się znalazł.
 • @vortex 22:03:09
  A to polecam. Teraz dopiero skojarzyłem, że od kilku lat przestały mi żabki strzelać. Przez lata tak było, że gdy się rano budziłem to żabki przy karniszach tak cykały/pykały, takie ciche pyk, pyk. Paru moich znajomych nieźle się z tego tematu zaśmiewało. A gdy zacząłem się często modlić, nie strzelają. Też bywało że meble w kuchni wydawały takie odgłosy gdy się budziłem, jakby się materiał odprężał przy zmianie temperatury, takie pyk, pyk. Też to znikło.
 • @Ciri 23:32:47
  //Tak się składa, że miałam okazję poznać tą LECZNICZĄ metodę (są udokumentowane przypadki wskrzeszenia) i nie zmienię zdania na temat Huny tylko dlatego, że circ twierdzi, że wie lepiej.//

  To nie metoda leczenia ale magia Kahunów. W ich magię wchodzi też przewidywanie dalekiej przyszłości jak twierdzi autor, który wywodzi ich od czarowników prehistorycznego Egiptu.

  Poznałaś tę ''metodę'' leczniczą i może ci pomogła- pytanie, co w tobie i twoim życiu popsuła? Bo magia tu daje, a z drugiej strony zabiera, zawsze.
  Bilans magii zawsze jest ujemny.
 • @Ciri 23:32:47
  //Tak się składa, że miałam okazję poznać tą LECZNICZĄ metodę (są udokumentowane przypadki wskrzeszenia) i nie zmienię zdania na temat Huny tylko dlatego, że circ twierdzi, że wie lepiej.//

  To nie metoda leczenia ale magia Kahunów. W ich magię wchodzi też przewidywanie dalekiej przyszłości jak twierdzi autor, który wywodzi ich od czarowników prehistorycznego Egiptu.

  Poznałaś tę ''metodę'' leczniczą i może ci pomogła- pytanie, co w tobie i twoim życiu popsuła? Bo magia tu daje, a z drugiej strony zabiera, zawsze.
  Bilans magii zawsze jest ujemny.
 • @Ciri 23:32:47
  //Tak się składa, że miałam okazję poznać tą LECZNICZĄ metodę (są udokumentowane przypadki wskrzeszenia) i nie zmienię zdania na temat Huny tylko dlatego, że circ twierdzi, że wie lepiej.//

  To nie metoda leczenia ale magia Kahunów. W ich magię wchodzi też przewidywanie dalekiej przyszłości jak twierdzi autor, który wywodzi ich od czarowników prehistorycznego Egiptu.

  Poznałaś tę ''metodę'' leczniczą i może ci pomogła- pytanie, co w tobie i twoim życiu popsuła? Bo magia tu daje, a z drugiej strony zabiera, zawsze.
  Bilans magii zawsze jest ujemny.
 • @Ciri 01:32:07
  Obawiam się ze masz problem. Ja tylko w swojej małości mogę Ci poradzić, mów tę modlitwę regularnie

  "Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Jak było na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen."

  innych pomysłów nie mam, musisz zapytać jakiegoś mądrego księdza.
 • Czy to autor tego opracowania?
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bogus%C5%82aw_Kowalski
 • @
  Przed wyborami prezydenckimi w 2000 był szefem sztabu wyborczego Tadeusza Wileckiego.
  Według katalogów opublikowanych przez Instytut Pamięci Narodowej, 4 lutego 1987 został zarejestrowany przez Służbę Bezpieczeństwa jako TW "Mieczysław".
 • @Ciri 01:33:15
  Twoje życie, twoja sprawa.
  Moim obowiazkiem było cię poinformować.
 • @Łażący Łazarz 18:58:18
  Witam,dlaczego pan dzieli człowieka na...drobne
  Satanistka...ale ja lubię
  Ocenia pan kobietę ,która pan niezna
  Nie jest pana własnością i nigdy nią nie będzie
  Niech pan opuścił te swoje ...własne przywlaszczone do osoby wycieczki
  Wspina sie tu pan wiecznie......na szczyty opini własnej
  Więc proszę sie nauczyć .....nauczyć .....i szanować zdanie drugiego
  Skoro tez pan próbuje ......pisac co ...to wolność słowa ....
  I niech pan juz nie używa .....w tym roku słowa ......satan i podobnych ...polecam prace ze slownikiem
  I życzę przyjemnych komentarzy w duchu zrozumienia myśli a i prawda absolutna ....jest br.ciezka do ....stawienia
  I proszę nie prowokować nie sklucac i nie napuszczac piszących,
  Kometujacych na siebie......a zając sie wyłącznie samym sobą
  A to ułatwi nam tutaj wspólna prace i da ..myśle dobre wyniki..tym
  Którym na tym zależy ..a nam czytelnikom ułatwi ....jasne zrozumienie
  .......samego testu i tylko....testu...bez pana.....pod...tekstu dziękuje
  I serd.pozdrawiam. Proszę nienwylewac,,,,,na circ,,,,nienawiści
 • @circonstance 20:36:52 do @ciri
  "Wszystkie odpowiedzi masz w Katechizmie."

  >>> którym katechizmie, bo na przestrzeni wieków już kilka oficjalnych było ?
 • @Asadow 22:51:16
  Ks. Prof. Tadeusz Guz
  z dziś wieczorem - jeszcze gorące:

  "Jeśli ktoś przyprowadzi tu Adama Michnika (pauza - sala zamarła) - to uszanujemy go jak naszego brata... (poruszenie, szepty)
  Ale...
  Na jego poglądach nie zostawimy SUCHEJ NITKI!"

  To robi tu Circ (nie zostawia suchej nitki na kłamstwie) i chwała jej za to, a Bóg niech jej w tym błogosławi.

  >>>>> TYLKO, że ma problemy z "uszanowaniem brata"
 • Stan Rzeczy
  Witaj Autorze Bestseleru na skalę Wszechświata,
  napisz jeszcze jedno Arcydzieło pt. " Mój Stan Rzeczy po wylaniu z pracy"

  Rubin

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31