Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
440 postów 109 komentarzy

Giertych pozwie Ojca Rydzyka?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy Roman Giertych wystąpi wkrótce z pozwem przeciw Ojcu Tadeuszowi Rydzykowi? Z pisma, do którego dotarło „Uważam Rze”, wynika, że dawni polityczni sojusznicy mogą wkrótce spotkać się na sali sądowej.

Stosunki między toruńskim redemptorystą a byłym szefem Ligii Polskich Rodzin są już od kilku lat bardzo napięte. Czasy, kiedy sam Giertych i związani z nim politycy byli częstymi gośćmi w Radiu Maryja minęły bezpowrotnie. Od lat jest na antenie toruńskiej rozgłośni częściej krytykowany niż chwalony, a o zaproszenia do studia nie może się spodziewać. Pod koniec ubiegłego roku program „Informacje Dnia” Telewizji Trwam wyemitował materiał, w którym znalazły się słowa, że „były lider LPR przedstawia się jako zwolennik in vitro, łagodzi swój stosunek do ideologii ruchów homoseksualistów, czy wreszcie rezygnuje z rozszerzenia ochrony życia dzieci poczętych”. Te słowa widocznie zabolały byłego wicepremiera a dziś wziętego adwokata. W liście do Przełożonego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów – czyli zakonnego przełożonego o. Rydzyka – Ojca Janusza Soka, Giertych nazywa te je „oszczerstwem” i „kłamliwym pomówieniem”.
Były wicepremier nie zatrzymał się na tym. Dalej w liście oskarża dyrektora Radia Maryja i Telewizji Trwam o to, że prowadzi wobec niego celową kampanię oczerniająco go „w oczach katolickiej opinii publicznej”. Jak czytamy: „na osobiste polecenie Ojca Dyrektora dziennikarze za prowadzenie przeciwko mnie kampanii zniesławiającej otrzymywali wielotysięczne premie miesięczne.” Jak twierdzi, niechęć ojca Rydzyka zaczęła się od spotkania w Krakowie w 2002 roku, kiedy to Giertych miał odmówić redemptoryście „podporządkowania politycznego i finansowego LPR jego władzy.”
Na zakończenie swojego listu mecenas podkreśla, że tylko osobista interwencja Ojca Soka i przeprosiny oraz sprostowanie ze strony Tadeusza Rydzyka mogą zapobiec pozwowi o naruszenie dóbr osobistych.
Chcieliśmy poprosić zakon o ustosunkowanie się do listu, ale w sekretariacie Warszawskiej Prowincji Redemptorystów usłyszeliśmy jedynie – żadnego komentarza nie będzie. Nie ma to sensu. 

Więcej będzie można się dowiedzieć z poniedziałkowego "Uważam Rze"

KOMENTARZE

 • Ja Ojca Rydzyka od pewnego czasu uważam za egenta.
  Powinien z Giertychem wtedy rozmawiać o tym co mogą wspólnie zrobić dla Polski, zamiast tego ewidentnie próbował go zwerbować. A po co? Dlaczego? Bo agent/rezydent wywiadu tak ma. Oni nie potrzebują, nie szukają ludzi z własnym zdaniem i własnymi pomysłami, oni szukają zdyscyplinowanych wykonawców każdego rozkazu. Zresztą Kaczyński robi dokładnie tak samo. I nie jest przypadkiem że wśród dzikich wrzasków tych dwóch agenciaków Polska znika na naszych oczach błyskawicznie, jakaś błyskawiczna anihilacja ma teraz miejsce. Oni wrzeszczą na wszystkich wokoło, ale realnie tylko przyśpieszają upadek, przyśpieszają świadomie zresztą.
  A Gabriela Masłowska wciąż gości na falach RM. Ta jawna specjalistka od wyrzucania Polaków z ich domów i mieszkań, od pozbawiania ich podstaw egzystencji, ta bestia z piekła rodem.
 • Pewnie, że nie ma sensu!
  Giertych cieszy się, że zdradził Polskę, zniszczył rząd, "nawrócił się" - zliberalizował POglądy i wielce obrażony, gdy słyszy słowa prawdy.!

  Pamiętajcie i wiedzcie, że...

  Kościół Katolicki stoi na straży wartości - strzeże Prawa Bożego, naturalnego, zasad etyki, które kształtuje Dekalog! Rydzyk nie jest politykiem, lecz jako kapłan wzywa do przestrzegania tychże zasad, więcej - jest zobowiązany, przed Bogiem i ludem, by budzić sumienia wiernych, jak każdy kapłan. Jeśli - w takim przypadku, bądź podobnym, ci, którzy sprawują władzę, a żyją w grzechu, zniewalają społeczeństwo - obowiązkiem jest napiętnować takie postawy i czynić wszystko, by przeciwstawić się temu. To Giertych tego nie rozumie, dupa z niego, i tyle. Pozer, kabotyn i faryzeusz, sprzedawczyk. Sprzedał zasady chrześcijańskie.

  To nie jest walka o władze, o stołki, jak myśli wielu z Was. To walka o dusze, o zbawienie.

  Jakiś czas temu pewien mason wyraził się otwarcie, że ojciec doktor Tadeusz R. jest jak "jastrząb", stoi im na przeszkodzie, gdyż chcą zawrzeć ptak z Hierarchami - oczywiście na swoich zasadach... Boją się GO, gdyż mówi zdecydowanie o ich zamiarach i udostępnia czas w mediach na tego typu wypowiedzi, co ich boli.

  Dlaczego nikt nie czyni podobnych zarzutów Sługom Bożym - Księdzu Prymasowi Wyszyńskiemu i Ks. Popiełuszce? Przecież Oni nie robili czegoś odmiennego od tego, co robi Ojciec T.!

  To tzw Nauka Społeczna Kościoła, matołki.
 • @Łukasz Roman 11:54:08
  Dla mnie to wygląda na bardzo sprytną grę. Lansują Ojca Rydzyka na swojego głównego przeciwnika, wiedząc jak jest nieskuteczny. Dokładnie to samo robią z Kaczyńskim i PiS.
  A Polska znika wśród nabożnie patriotycznych wrzasków tych dwóch postaci.
 • @vortex 12:08:28
  Piszesz krótko i na temat.
  Tadeusz Rydzyk jest bardzo skutecznym ogniwem w łańcuchu niepowodzeń Polski, polaryzuje scenę polityczną na PO i PIS głównych udziałowców zmowy okrągłostołowej .
  Giertych zbłaźnił się w wielu sprawach to go dyskwalifikuje jako narodowca całkowicie więc niech się żrą miedzy sobą
 • @vortex 11:33:00
  postulat aby rozmowy niedokończone odbywały się we wcześniejszej porze ma już przynajmniej 10 lat."

  to tylko fragment bzdury kolegi, rozmowy się odbywają o danej godzinie, bo jest emitowana na żywo, do tego mając zasięg światowy, otwiera możliwość rozmowy z ludźmi w innych strefach czasowych, tam dzwonią ludzie nie tylko z USA, ale z Australii, Kanady, Ameryki Płd. itd. a ci inżynierowie widać nie mają nic do powiedzenia, pora nie jest jeszcze za późna, by zadzwonić i coś mądrego powiedzieć, więc nie ściemniajmy, tu nie Onet czy S24.
 • @Łukasz Roman 11:54:08
  Dzięki za tą odpowiedz ! Pozdrawiam ! :-)
 • Mecenas Giertych.
  Jest skutecznym mecenasem i pewnie Rydzyk będzie miał przyjemność spotkać się z Giertychem przed sądem.
  Rydzyk uważa sie za swiętą krowe w naszym kraju i sądzi, ze wszystko jemu wolno.
  Jak ktoś tu napisał
  ,,Kościół Katolicki stoi na straży wartości - strzeże Prawa Bożego, naturalnego, zasad etyki, które kształtuje Dekalog! Rydzyk nie jest politykiem, lecz jako kapłan wzywa do przestrzegania tychże zasad, więcej - jest zobowiązany, przed Bogiem i ludem, by budzić sumienia wiernych, jak każdy kapłan. Jeśli - w takim przypadku, bądź podobnym, ci, którzy sprawują władzę, a żyją w grzechu, zniewalają społeczeństwo - obowiązkiem jest napiętnować takie postawy i czynić wszystko, by przeciwstawić się temu. To Giertych tego nie rozumie, dupa z niego, i tyle. Pozer, kabotyn i faryzeusz, sprzedawczyk. Sprzedał zasady chrześcijańskie.,,
  Ta osoba się mocno myli, bo wszystko co robi Rydzyk jest sprzeczne z tym co tu zostało napisane, a słowa o Giertychu są kłamstwem napisane tylko i wyłącznie z zemsty, że ten się porywa na świętą krowe.
 • Nowe URz
  Wychodzi właśnie z szafy?
 • IDZIE OSTRO!!!!!!!!!!!!!!! Aż jadą po bandzie ;)
  Michał Kamiński: to może być największy skandal polityczny IV RP

  - Roman Giertych sugeruje, że w okresie gdy u władzy był Jarosław Kaczyński, PiS przekupiło ojca Rydzyka wielomilionowymi kontraktami rządowymi na inwestycje geotermalne. W zamian ojciec Rydzyk miał nie domagać się od PiS-u zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Warto prześledzić zmianę stanowiska ojca Rydzyka ws. ustawy antyaborcyjnej. Gdyby zarzuty ws. koncesji geotermalnych okazały się prawdą, to możemy mieć do czynienia z największym skandalem politycznym IV RP - mówi europoseł Michał Kamiński w "Przesłuchaniu RMF FM".

  PiS miało przekupić ojca Tadeusza Rydzyka w 2007 roku. W zamian za zamilczenie w sprawie ustawy antyaborcyjnej miało dojść do negocjacji na temat wielomilionowych kontraktów rządowych na inwestycje geotermalne. O sprawie napisał dziś w ostrym liście do biskupów Roman Giertych.


  - Z całą pewnością warto prześledzić zmianę stanowiska, zarówno Radia Maryja, jak i PiS-u w sprawie konstytucyjnej ochrony życia poczętego w roku 2007 i w roku ubiegłym. W tym w jednym przypadku, w roku ubiegłym, kiedy to było wygodne dla PiS-u, bo trzeba było rywalizować z Ziobro i trzeba było podlizywać się katolickiej opinii publicznej, nagle bardzo twarde stanowisko, którego nie było w 2007 roku, kiedy PiS miał wszelkie możliwości i nie chciał zmienić, a wtedy miał większość konstytucyjną - mówi Kamiński. W ocenie europosła "PiS mógł to zrobić". - Zadziwiające jest, jakiego języka wtedy i jak tę sprawę przedstawiały media ojca Rydzyka - dodaje.

  Kamiński pytany, czy za tą sprawą faktycznie mogły pójść pieniądze, stwierdził, że "gdyby ta sugestia, która jest w liście do biskupów pana Romana Giertycha okazała się prawdą, to byłby to być może największy skandal polityczny ostatnich lat". - Bo okazałoby się, że z jednej strony partia polityczna, a z drugiej strony medium, które nazywa się katolickim, kupczy sprawą ochrony życia. I to byłby gigantyczny skandal - wyjaśnia Michał Kamiński.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Michal-Kaminski-to-moze-byc-najwiekszy-skandal-polityczny-IV-RP,wid,15245996,wiadomosc.html?ticaid=1fdf0&_ticrsn=3


  CZEGO TO MASONERIA NIE WYMYŚLI ??? W KOŃCU MASONERIA TO SZKOŁA INTRYG Z ARMIĄ INTRYGANTÓW!!!!

  ALE KTO I DO JAKIEJ BANDY NALEŻY TO CZAS POKAŻE, ALBOWIEM JAK MÓWI PISMO ŚW. "NIE MA NIC UKRYTEGO CO NIE MIAŁO BY WYJŚĆ NA JAW".

  PO OWOCACH ICH POZNACIE!!!
 • @Łukasz Roman 11:54:08
  "Kościół Katolicki stoi na straży wartości - strzeże Prawa Bożego, naturalnego, zasad etyki, które kształtuje Dekalog! Rydzyk nie jest politykiem, lecz jako kapłan wzywa do przestrzegania tychże zasad, więcej - jest zobowiązany, przed Bogiem i ludem, by budzić sumienia wiernych, jak każdy kapłan. Jeśli - w takim przypadku, bądź podobnym, ci, którzy sprawują władzę, a żyją w grzechu, zniewalają społeczeństwo - obowiązkiem jest napiętnować takie postawy i czynić wszystko, by przeciwstawić się temu. To Giertych tego nie rozumie, dupa z niego, i tyle. Pozer, kabotyn i faryzeusz, sprzedawczyk. Sprzedał zasady chrześcijańskie."-
  jeżeli to się potwierdzi co mówi Giertych to Tadeusz Rydzyk jest zaprzeczeniem zasad o których piszesz. Wielokrotnie kłamał i powtarzał oszczerstwa wobec polityków nie zależnych od niego jak chociażby od niedawna piszącym tu na NE Stanisławie Tymińskim a wiem o tym bo mieszkałem w stanach i znałem ludzi z jego otoczenia zaś jak to było wygodne to robił Wałęsę za świętego.
  Obecnie Kaczora L robi za świętego. Podam ci przykład jak to się robi na antenie RM. Słuchałem audycji "rozmowy nie dokończone" a gościem , prelegentem był JR Nowak. Tenże gość programu mówił o szkodliwości przerwania ekshumacji w Jedwabnej jako działanie w interesie żydów z czym należy się zgodzić tylko nie powiedział kto to spowodował. Podobnie było o szkodliwości Traktatu Lizbońskiego tylko można było odnieść wrażenie że wszystkiemu jest winny tylko Tusk i PO ani słowem nie wspomnieli Kaczorów i PIS
 • A to któryś bloger piszę pod ksywą "Nowy Ekran"?
  Bo podobno coś ostatnio z finansowaniem "krucho", jak to jest?
  http://fiatowiec.salon24.pl/478422,niezatapialny-sen-wlascicieli-nowego-ekranu
 • Po raz kolejny Giertych udowadnia , że jest tylko jednym z trybików bezpieki rozwiązującej ostatecznie kwestię polską
  Jeżeli narodowcowi ,patriocie , wnukowi Jędrzeja Giertycha, wolno kurwić się w biały dzień na oczach wszystkich , to trudno mieć pretensje do syna rzezaka ,Adama Michnika , że jest tym kim jest.
 • Muszę jeszcze dodać , że czapka śliwek za , którą sprzedał się mecenas Giertych jest naprawdę niewielka
  Dwa samochodziki po 200 tysięcy dla Romana i jego żony. To kwota bardzo umiarkowana. Nawet jak na warunki polskie.
 • @Łażący Łazarz 22:08:30
  Niestety przyszła mi rola krytyka powiem parę może gorzkich rzeczy, ale proszę mi wierzyć, że w pełnej życzliwości
  Czemu tak cicho o tych kruchych finasnsach, z tego co mi wjadomo np Stanisław Michalkiewicz geneneralnie żyje z "datków" na swoją stronę a NE myślał Pan że jak się wyżywi? Z tego co widze po powyższym artykule i trendzie sprzedajecie sie Panu Hajdarowiczowi, nie mówicie o tym wszystko jest owiane tajemnicą. O zwolnieniu Pani Ciri dowiadujemy się skądinąd z jakiś komentarzy. Pan tak samo "po cichu" poszedł do rzepy. Tak naprawdę coś złego się tu zaczyna dziać, a moim zdaniem przede wszystkim przez brak transparentności bo pewnie w niewiedzy dużo nierozumiemy jako odbiorcy. Nawet usuwanie blogów, nie wiem czemu np drhumor został zdjęty, jest też jakoś tak po cichu, stawiał ciekawe tezy w świetle takich wydarzeń.
 • Roman Giertych był uczciwy i solidarny nawet wobec Lepera i przeciwko
  frontowi jedności narodowej (oddajacych Tuskowi wladzę dwu takich co ukradli księżyc) we wsparciu naszości wojny z Irakiem POPiSowo gebelsowskimi kręgami podejrzeń i gruntowym Kamińskiego na koalicjantów ziobrohakiem
 • Ocena kampanii wyborczej LPR z 2005 roku
  STANOWISKO
  w sprawie: oceny kampanii wyborczej LPR

  My działacze terenowi LPR, krytycznie oceniamy sposób i styl prowadzenia kampanii wyborczej LPR. Podczas kampanii wyborczej były podejmowane dziwne nie statutowe decyzje jak np. na polecenie R. Giertycha wysyłane były pisma do prezesów wojewódzkich LPR podpisywane przez P. Ślusarczyka dotyczące rozwiązywania struktur wojewódzkich LPR, a w ich miejsce mianowano tzw. pełnomocników wojewódzkich lub okręgowych. Efektem takich bezprawnych działań było wyłączenie się znanych działaczy LPR z prowadzenia kampanii wyborczej na rzecz LPR w swoich okręgach. Takie działanie Giertycha bardzo osłabiało LPR i przyczyniało się do zmniejszania poparcia na rzecz LPR.
  Mianowany pełnomocnik Komitetu Wyborczego LPR Sylwester Chruszcz, tak naprawdę nie był pełnomocnikiem KW LPR, tylko jednej osoby - R. Giertycha. Rejestracja list odbywała się w sposób skandaliczny, urągający podstawowym prawom człowieka. Wymyślone przez Romana Giertycha i wdrażane przez jego pełnomocnika wyborczego R. Giertycha tzw. weksle, dziwne oświadczenia, umowy in blanco o zatrudnieniu dla osób z MW itp. Bezprawne, hańbiące kwity, wymuszane na kandydatach skutkowało tym, że bardzo wielu wartościowych działaczy LPR nie znalazło się na listach wyborczych i zniechęcili się do LPR i w proteście zaprzestali pracy na rzecz LPR w wyborach parlamentarnych.
  Konstrukcja tworzenia okręgowych list wyborczych do Sejmu w zdecydowanej większości była narzucona przez R. Giertycha odgórnie, pominięto bardzo wielu wartościowych ludzi, którzy przez wiele lat pracowali na rzecz Polski w ramach LPR, a w ich miejsce wstawieni zostali działacze Młodzieży Wszechpolskiej. Takie szkodliwe działania, znacząco osłabiły listy wyborcze LPR.
  Nie zarejestrowanie kilku działaczy LPR na kandydatów do Senatu pomimo zebranych przez nich podpisów, było zwykłym sabotażem wyborczym. Kandydat LPR na urząd prezydenta nie dość że nie pociągnął list wyborczych LPR, to jeszcze ciągnął LPR w dół, czego dobitnym dowodem była rezygnacja kandydata LPR z ubiegania się o prezydenturę. Nikt nie poniósł konsekwencji związanej z kosztami finansowymi takiej operacji, choć cenę za taką politykę powinien zapłacić Roman Giertych.
  Kosztowna, nie przemyślana kampania bilbordowo - telewizyjna, była następstwem zarozumiałości i pychy wręcz sabotażu wyborczego Romana Giertycha. Jak można było wydawać wiele milionów złotych na tzw. płatne spoty wyborcze, które nie przyniosły dodatkowo ani jednego głosu dla KW LPR. Na okrągło jeden i ten sam spot telewizyjny nudził ludzi, wręcz zniechęcał wyborców. Dlaczego w płatnych spotach telewizyjnych nie lansowano programu społeczno-gospodarczego LPR, nie przedstawiono pozytywnej roli posłów LPR w Sejmie, większość z nich miała się czym pochwalić.
  Akcja bilbordowa LPR z Romanem Giertychem, straszyło Polaków i były wyjątkowo złym pomysłem, bo co oznaczać miało drzewko na bilbordzie, a później zastąpiono drzewko brzydkim i nie lubianym przez Polaków Romanem Giertychem, czego dowodem było to, że w okręgach wyborczych gdzie więcej było bilbordów z Romanem Giertychem tam wyniki LPR były słabsze. Bardzo słabą stroną byli przedstawiciele LPR biorący udział w debatach radiowo-telewizyjnych. Jak można było wysyłać na debaty w TVP o bezrobociu osobę z MW, która skompromitowała KW LPR. Część wyborców po takim popisie przerzuca się do innego konkurencyjnego komitetu. Lub poseł Giertych biorący udział w debatach TV, nie wiedział, że VAT naliczany jest do paliwa, że sąd zamyka przestępców do więzienia, a nie prokurator, że podatek obrotowy jest podatkiem, który zastępuje podatek VAT i od osób prawnych, a nie proponować dodatkowy trzeci podatek dla przedsiębiorców itd. . Podobne popisy były w publicznym radio, gdzie LPR reprezentowali ludzie, którzy nie rozumieli tematu audycji. Czemu służyło takie postępowanie Giertycha, tym powinna zająć się komisja rewizyjna LPR. Czemu odsunięto znanych posłów od kampanii wyborczej???
  Samo finansowanie wyborów odbywało się w niejasny sposób. Brak planu wydatków na poszczególne województwa następnie na okręgi wyborcze. Podczas kampanii wyborczej finansowane były osoby związane tylko z Młodzieżą Wszechpolską, gdzie za pieniądze Ligi była budowana z MW partia wewnątrz LPR. Wydatki na kandydatów z MW były tak ogromne, że wśród wyborców budziło to niesmak, ogromna ilość materiałów wyborczych rozrzucana i lepiona byle gdzie, zniechęcała wyborców do LPR. Tym bardziej że pieniądze na kampanię były LPR, a nie Młodzieży Wszechpolskiej.
  Podczas kampanii wyborczej ukazały się artykuły i zostały nagłośnione w różnej prasie o wykorzystywaniu przez R.Giertycha swojej pozycji politycznej dotyczącej zatrudniania swojej najbliższej rodziny (teścia Romana, brata żony Romana) w strukturach Parlamentu Europejskiego i w biurach Europosłów. Nepotyzm Romana Giertycha został natychmiast wykorzystany przez pozostałe media, co w ewidentny sposób obniżyło notowania LPR, czego przykładem jest słabiutki wynik wyborczy w Warszawie oraz brak mandatu w okręgu płockim. Drukowane przez prase rachunki zakupu drogich alkoholi w supermarketach kupowane przez Młodzież Wszechpolską za pieniądze Parlamentu Europejskiego budziły zgrozę i potępienie wyborców, którzy odsuwali się od LPR.
  Domagamy się pełnej jawności rozliczenia finansowego kampanii wyborczej, ponieważ zachodzi podejrzenie, że były zawyżane faktury za drukowanie materiałów oraz za produkcję klipów wyborczych. Żądamy pełnego wyjaśnienia przyczyn rezygnacji z kandydowania na prezydenta Macieja Giertycha. Żądamy rozliczenia kosztów kampanii na rzecz Macieja Giertycha, ponieważ wydanie około 4,5 mln zł na jego kampanię, jest kwotą astronomiczną w stosunku do uzyskanych kilku głosów.
  Niezrozumiałe dla działaczy LPR było to, że Roman Giertych osobiście w ulotkach dla kandydatów z MW podpisywał się jako przewodniczący LPR, co było zwykłym oszukiwaniem, działaczy LPR i naszego elektoratu. Roman Giertych nie był wówczas przewodniczącym LPR, takiej funkcji w ogóle nie było.
  Podczas kampanii wyborczej doszło do niepotrzebnego konfliktu pomiędzy parlamentarzystami PE wybranych z list LPR, a Romanem Giertychem, który zamiast łagodzić konflikt, lekceważył posłów, którzy nie mogli pogodzić się z autorytarnym traktowaniem ich przez Macieja Giertycha, Wojciecha Wierzejskiego w PE i Romana Giertycha w LPR. W związku z powyższym wynik uzyskany w wyborach parlamentarnych LPR uznać należy za zły. W porównaniu z 2001 rokiem posłów jest o czterech mniej. Warunki do prowadzenia kampanii wyborczej w tym roku były o wiele korzystniejsze niż cztery lata temu. Teraz były fundusze, skompromitowana lewica, korupcja, wysokie bezrobocie, wyprzedaż Polskiego majątku, fatalne warunki Polaków w UE, bezprawne użycie polskich wojsk w Iraku, dążenie do władzy odmłodzonej UW-AWS czyli PO-PIS, ogromna ilość oddanych działaczy dla LPR w terenie - wszystko to sprzyjało do uzyskania wysokiego wyniku wyborczego, a nawet można było pokusić się o wygranie tych wyborów. Jak można było stracić 18% poparcie tuż przed wyborami!!!
  Niestety mamy takie wrażenie jakby celowo uprawiano sabotaż w LPR po to, aby nie było np. 134 posłów LPR tylko właśnie 34, ponieważ 134 posłami Roman Giertych by nie manipulował a 34 można, tym bardziej, że są młodzi i mało doświadczeni.
  To Roman Gierych ponosi pełną odpowiedzialność za fatalny wynik wyborczy LPR , za co my działacze LPR wyrażamy w stosunku do niego wotum nieufności. Roman Giertych LPR traktuje jak własny folwark, buduje sobie dwór z poddanymi sobie pretorianami o mentalności łże-prawicy. To co wyprawia z Polakami w LPR, zapewne R. Dmowski, F. Konieczny i inni wielcy twórcy myśli Narodowej przewracają się w grobie.
  Za 55 działaczy LPR szczebla krajowego Rzeszów 12-10-2005 rok
  Z. Wrzodak
 • ...
  "KRRiT faworyzuje telewizję ojca Rydzyka?"

  Dostałem spazmów :D :D :D
 • @Łażący Łazarz 22:08:30
  "Nawet bardzo krucho niestety:-("

  Myślę że wybitni fachowcy od ekonomii (ci od Korwina, czy z tego Instytutu Missesa) co nas tutaj wciąż zasypują swoimi genialnościami, bez trudu rozwiązali by wasze problemy finansowe. Już nie mówiąc o samym mistrzu, czyli TW "Bereta", czyli Jan Maria Fijor.
  Zwróćcie się do nich, oni wam wyjaśnią jak to dwie stare baby handlowały na wiejskim targu i jak to rozumieć, i jaki z tego dla was wynika jedyny genialny wniosek ;-))). Życzę powodzenia.
 • @vortex 23:35:01
  A jest jeszcze Marek Stefan Szmidt, on wam da kontakt na niemieckiego księcia, który ma ogromną potrzebę finansowania Polaków.
 • Jaki tatulo Maciej , taki i synalek Roman ! Niedaleko pada jablko od jabloni !
  Jak widac , to balwochwalcy establishmentu POszalbierzy , lykaja , jak swieze powietrze , bzdety o PiS i o. Tadeuszu Rydzyku , wysylane do spoleczenstwa z wyraznej inspiracji Tuskowego public relations , w wykonaniu Romana Giertycha , nieodrodnego synalka Macieja Giertycha , tego dawnego /pewnie i obecnego / piewcy stanu wojennego i slugusa czerwonego generala z moskiewskiego nadania Wojciecha Jaruzelskiego zbrodniarza , majacego na swoich rekach krew niewinnych Polakow ! Maciej Giertych w okresie stanu wojennego , chcac sie bardziej wkupic w laski zbrodniarza Wojciecha Jaruzelskiego czerwonego generala , wystapil do wielu znanych Polakow z apelem , zeby poparli stan wojenny ! Tatus czepial sie panskiej klamki Jaruzelskiego , a teraz synalek czepia sie panskiej klamki D. Tuska ! Roman Giertych , to nieudacznik polityczny , ktory skomle i zrobi wszystko , zeby tylko wkupic sie w laski PO ! Godne , kpiny i pozalowania , sa mainstreamowe media , ktore kiedy Roman Giertych byl wicepremierem w rzadzie PiS , to atakowaly go zaciekle i robily z niego debila , a teraz robia z niego niemalze czlowieka , ktory ma stac sie swieza krwia w PO ! Roman Giertych , zrobi teraz wszystko , gotowy jest posunac sie do najgorszego lotrostwa , zeby tylko mogl wrocic do polityki i otrzymac jakis stolek ! Dlatego teraz , bedzie podle oczernial o. Tadeusza Rydzyka , Jaroslawa Kaczynskiego i wkolo wszystkich zwiazanych z partia PiS , aby sie tylko przypodobac Tuskowej mafii ! Widac , ze nawet taka podla, perfidna kreatura , jak Roman Giertych jest dobra dla rzadzacego establishmentu , skoro atakuje PiS , dlatego establishment PO , obdazyl go zaufaniem , powierzajac mu role dyzurnego adwokata Platformy z czego juz zaczal sie wywiazywac , skladajac pozew sadowy w imieniu zamieszanego w afere Amber Gold synalka Slonca Peru ! Jeszcze nie tak dawno , ta kreatura Roman Giertych wypieral sie , ze juz do polityki nie wroci , a tu prosze , jak sie szmaci i przebiera nogami , zeby tylko wrocic do aktywnej polityki ! Giertych , to nedzny obslizgly gad / wystarczy spojrzec na ta jego oblesna gebe / omylkowo tylko nazwany czlowiekiem ! Roman Giertych , to odczlowieczone zwierze z ludzka twarza !
 • Pozew za oszczerstwo...
  ...w TW TRWAM może Giertych złożyć przeciw fundacji Lux Veritatis, bo to ta fundacja jest właścicielem tej telewizji. A fundacja jest formalnie niezależna od zakonu oo redemptorystów...
 • A za co to niby Giertych chce pozwac O. Rydzyka?...
  Giertychowi, jak widac ostatnio nawet nie działa już instynkt samozachowaczy. Ładuje się do Łajby z której inni już zaczynaja sie powoli ewkuowac. Czyżby ten koniunkturalista (jakim się niestety okazał) nie widzi tego?
 • Giertych pozwie Ojca Rydzyka?
  ... czekam aż go pozwie, obiecuję, ze wtedy będę dyskutowała.

  Teraz, to polityczny lans i bicie piany jest!
 • @Bania 12:38:09
  //polaryzuje scenę polityczną na PO i PIS głównych udziałowców zmowy okrągłostołowej .//

  ... wpis do bani! Głównymi udziałowcami była polska komuna - z błogosławieństwem Moskwy na ten okrągły mebel.

  To oni wygrali i rządzą pod zmienioną płaszczykiem od 1989 r. Nie idzisz tego.
 • @vortex 11:33:00 O.Rydzyk popierał Kwaśniewskiego, Millera, Tuska, Komorowskiego???
  "Ojciec Dyrektor Rydzyk ma na swoim koncie bardzo długą historię popierania wszelkich gnid i mętów."

  Kiedy to było?
 • @Zeta 17:23:46
  każdy głupi w tym ja szkoda że nie ty widzi kto jest największym beneficjentem tzw przemian w Polsce. To Rosjanie wykupują Polskie ziemie na ziemiach odzyskanych, to Ruscy przejęli z dopłatą Polskie banki i wszystkie gałęzie przemysłu.
  Gratuluję widzenia przez okulary syjonistyczne!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031