Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
440 postów 109 komentarzy

Dziennikarstwo Obywatelskie

Nowy Ekran - Blog przeznaczony do publikacji materiałów dziennikarzy obywatelskich przygotowanych na zlecenie Nowego Ekranu lub artykułów i listów nadesłanych do Redakcji

Kradzione dane czyli falstart 3Obiegu - kradzione nie tuczy!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szanowni blogerzy, komentatorzy i czytelnicy Nowego Ekranu.

Aktualizacja: 2 maj 2013, godz. 08.46

Z końcem stycznia 2013, zakończona została współpraca pomiędzy portalem Nowy Ekran a redakcją i administratorami: Tomasz Parol - (Łażący Łazarz), Red. naczelny, Paweł Pietkun, z-ca Red. naczelnego, Małgorzata Pietkun, redaktor, Igor Janicki - (Pirx), administrator, Agnieszka Orlicz - (Ciri), administrator, Mariola Walędzik - (Carcinka). Rozstanie odbyło się w atmosferze niepotrzebnych  oskarżeń i skandalu, Ex-załoga wyznaczyła sobie nowe cele, a jednym z nich było uruchomienie portalu o nazwie 3Obieg.

Upływający czas pokazał, że sprzęt komputerowy i nagraniowy zabrany przez poprzednią redakcję to nie wszystko co zostało zabrane przez byłą załogę Nowego Ekranu. Poza sprzętem elektronicznym o znacznej wartości, który nie został zwrócony, ex-załoga Nowego Ekranu działając wspólnie i w porozumieniu dokonała bezprawnej „archiwizacji” danych portalu Nowy Ekran - co w języku potocznym można nazwać - pospolitą kradzieżą danych. Bezprawną archiwizację danych portalu Nowy Ekran potwierdził Tomasz Parol, ex redaktor naczelny Nowego Ekranu a obecnie redaktor naczelny portalu 3Obieg który 27 kwietnia br. o godz. 22.51 w jednym z komentarzy napisał:

„…Jedyne co mogliśmy zrobić, to odzyskać wasze notki, które archiwizowaliśmy w bazie danych gdy jeszcze prowadziliśmy ten portal. I tak jest to 80 tys. notek mamy zarchiwizowane, co jest jakimś 98% treści do końca stycznia 2013 roku. Mogą rzecz jasna zdarzyć się braki, wynikające z uszkodzeń albo jakiś drobnych błędów związanych z podpięciem bazy. Może brakować obrazków, awatarów, bo są one ciężkie i nie zawsze bez strat ulegają kompresji. W każdym razie zrobiliśmy wszystko, byście dostali większość swojej ciężkiej pracy…”

 Dokonano nie tylko bezprawnego przekopiowania treści pochodzących z Nowego Ekranu, ale i przekopiowano bazę danych w której są zawarte loginy i hasła użytkowników Nowego Ekranu.

Bezprawnie pozyskane dane w postaci artykułów, loginów, haseł zostały wykorzystane w portalu 3Obieg, w którym dokonano importu wykradzionych danych, loginów i haseł co potwierdziło wielu blogerów Nowego Ekranu, którzy w 3Obiegu mogli się zalogować używając tego samego loginu i tego samego hasła, których używają w Nowym Ekranie.

 

 

 

 

Screen przedstawia fanpage 3Obiegu, pod postem opublikowanym przez 3Obieg widnieje informacja Tomasza Urbasia:"W związku ze stwierdzonym naruszeniem autorskich praw osobistych i majątkowych do moich 76 utworów niniejszym wzywam do natychmiastowego ich usunięcia z portalu 3obieg.pl poprzez wykasowanie z bazy danych systemu zarządzania treścią tego portalu.

Ponadto w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa elektronicznego polegającego na utworzeniu konta na którym opublikowano moje utwory poprzez podszycie się pod moja tożsamość oraz wykorzystanie poufnego loginu i hasła z innego portalu niniejszym wzywam do natychmiastowego usunięcia mojego konta z portalu 3.obieg.pl poprzez usunięcie z bazy danych systemu zarządzania treścią tego portalu wszelkich informacji o koncie na którym opublikowano moje utwory z loginem i hasłem włącznie.

Etyczną ocenę działań sprawców tego złodziejstwa pozostawiam bez komentarza."

 

Screen przedstawia fanpage 3Obiegu, pod postem opublikowanym przez 3Obieg, informacja Tomasza Urbasia została wykasowana.

 Pikanterii dodaje fakt, że wiele zaimportowanych bezprawnie kont nie wymaga ani aktywacji, ani kliknięcia w link w panelu logowania opcji „Przenieś swoje wpisy z portalu Nowyekran.pl”, aby się zalogować w 3Obiegu, wystarczy wpisać swój nowokranowy login i hasło, a okazuje się że wasze posty już tam są, - zaimportowane i wykorzystane BEZPRAWNIE.

Większość blogerów Nowego Ekranu może to sprawdzić we własnym zakresie. Wasze konta są zaimportowane w 3obiegu, oraz czy w panelu zarządzania - bezprawnie zaimportowanym kontem widnieją posty które pierwotnie zostały opublikowane na łamach Nowego Ekranu. Być może część z Was, drodzy blogerzy będzie „dumna” z tego powodu, że w końcu pojawiła się nowa alternatywa dla 3Obiegu, portalu który już na starcie popełnia falstart, portalu który w którym xx % treści są treściami BEZPRAWNIE WYKRADZIONYMI z portalu Nowy Ekran, ale osoby które są niezadowolone z takiego obrotu spraw, prosimy o składanie doniesień do Prokuratury, Policji czy GIODO.

W przypadku gdyby były problemy, z zalogowaniem się w portalu 3Obieg, z pomocą waszych nowoekranowych loginów oraz haseł, prosimy - abyście dokonali procedury zmiany hasła w 3Obiegu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wraz z uruchomieniem takiej procedury w 3Obiegu, na wasze maile, te których użyliście w Nowym Ekranie, do zarejestrowania waszych kont zostanie wysłany z automatu 3obiegu mail, w którym będzie link potrzebny do zmiany hasła w 3Obiegu. W przypadku, gdy otrzymacie taki mail, będziecie mieli najlepszy dowód, że choć nie rejestrowaliście się nigdy w 3Obiegu - to wasze konto i wasz mail figuruje w portalu 3Obieg.

Jednocześnie informujemy, że zaraz po tym jak do Nowego Ekranu S.A. dotarła informacja o fakcie bezprawnego wykorzystania danych w tym danych wrażliwych, Zarząd Spółki Nowy Ekran S.A złożył w w/w sprawie doniesienie do Prokuratury. Nowy Ekran S.A. informuje, że baza danych portalu Nowy Ekran - została pozyskana bez wiedzy i zgody spółki, dostęp do bazy danych mieli pracownicy w ramach zadań wyznaczonych przez Zarząd Spółki Nowy Ekran.

Kilkunastu blogerów już zapowiedziało wystosowanie do Prokuratury oraz GIODO zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie kradzieży własności intelektualnej.

W wielu miejscach internetu w tym w 3Obiegu, Fanpage posypały się lawinowo komentarze, w których blogerzy i komentatorzy krytykują Tomasza Parola, redaktora naczelnego portalu 3Obieg oraz spółkę 3Obieg - za fakt bezprawnego i nielegalnego użycia wykradzionych danych.

Za zaistniałą sytuację Zarząd Spółki Nowy Ekran S.A serdecznie przeprasza wszystkich blogerów, komentatorów oraz czytelników portalu Nowy Ekran. Dołożymy wszelkich starań aby taka sytuacja już nigdy się nie powtórzyła.

Wszystkich blogerów i komentatorów prosimy o ZMIANĘ swoich haseł, tak aby w żadnym z portali, na których publikujecie - nie były wykorzystywane takie same hasła, gdyż hasła zbyt proste, i hasła powtarzające się w kilku portalach - to najprostsza droga do utraty kontroli nad swoim kontem.

Przepraszamy RAZ JESZCZE,  za zachowanie naszych byłych pracowników i zapewniamy, że dołożymy starań, aby zapobiec wykorzystywaniu nielegalnie pozyskanych danych. Zapraszamy do dalszego czynnego uczestniczenia w portalu Nowy Ekran, aktywnego publikowania postów i komentarzy.


Nowy Ekran znowu poniósł niepowetowane straty których nadrobienie będzie wymagało wspólnej i wytężonej pracy. Wszystkim którzy pozostaną z nami dziękujemy za lojalność.

Prosimy o powiadomienie swoich znajomych, blogerów, komentatorów i czytelników o nowym internetowym adresie portalu: NowyEkran.netW imieniu  Nowego Ekranu S.A.

Ryszard Opara – Przewodniczący Rady Nadzorczej
Andrzej Grabowski -  Prezes Spółki Nowy Ekran S.A.Wybrane komentarze blogerów i komentatorów:

 

 

 

Ciekawostka: Przy okazji powstalego zamieszania z domeną nowyekran.net i uruchomieniem 3Obiegu można dowiedzieć się do czego niektórym blogerom służy Nowy Ekran, i tak bloger Boskawola pisze:

„Używałem „NE” tylko po to, aby kierować ruch na mojego głównego bloga na Bloggerze – których chwalić Pana Boga, kolokowany jest w Kalifornii, nikt go nie zamknie, ani nie przejmie, a o kłopotach z serwerem też nikt jeszcze nie słyszał.

Przy okazji jednak mojej spamerskiej działalności, polegającej na wrzucaniu na „NE” starych notek z głównego bloga – poznałem paru fajnych ludzi i byliśmy na najlepszej drodze do tego aby się zaprzyjaźnić…”

 

Oświadczenie Zarządu 3obieg.pl sp. z o.o. z dnia 29.04.2013 r.

 

Samochwała... w kącie stała ;)

KOMENTARZE

 • @
  Przyganiał kocioł garnkowi.
 • apropos kradzionego.
  proszę o wyjaśnienie, jak doszło do tego ,że Tomasz Parol przejął kontrolę nad domeną NE.pl ? Sądzę, że nie zrobił tego podstępem, szantażem, itp.

  Podobnież zrobił to wskutek działań organów ścigania.

  zamiast tutaj rozdzierać szaty, proszę po prostu napisać , czy domena NE.pl wróciła do swego prawowitego właściciela, oraz co z nią działo się w czasie ostatnich trzech miesięcy.
 • @prawi co wiec 22:24:14
  http://pluszak.nowyekran.net/post/91766,komunikat-tymczasowa-domena-nowego-ekranu
  tu jest odpowiedź
 • @Cubee 22:34:57
  mało przekonujące....
 • @Cubee 22:34:57
  To żadna odpowiedź.
  Została zablokowana domena i jeśli została zablokowana bezprawnie(przed weekendem, jak tłumaczono), to wczoraj i przedwczoraj była możliwość odkręcenia tego "bezprawia".
  A tu cisza.
  I podpięcie pod inną domenę.
  Wniosek?
 • @grazss 22:55:03
  Cesja domeny została cofnięta - czyli domena wróciła do ŁŁ, ponieważ nie ma papierowej umowy o cesji między ŁŁ a NE z czasów jak pracował w NE i robiona była cesja.

  Prawnie sprawa nie jest zakończona i wbrew bzdurom opowiadanym przez niektórych domena nie wróciła do ŁŁ z powodu nacisku "organów ścigania" czy też prawomocnego wyroku.
 • @Cubee 23:02:44
  "prawomocnego wyroku" nie ma to jasne, znając tempo pracy sądów w Polsce.
  ale dlaczego nie ma "papierowej umowy o cesji Parol-NE SA. " ????

  zawieruszyła Wam się gdzieś, czy nigdy jej nie było.?
 • @Cubee 23:02:44
  "ponieważ nie ma papierowej umowy o cesji między ŁŁ a NE z czasów jak pracował w NE i robiona była cesja."
  Skoro nie było umowy o cesji, to nie powinna ona być zrobiona, to chyba logiczne. A skoro ktoś ją jednak zrobił,bez pisemnej zgody ŁŁ, to raczej bezprawnie.
  Czyż nie tak?
 • @Cubee 23:02:44
  to co wypisujesz jest nielogiczne, "ponieważ nie ma papierowej umowy o cesji między ŁŁ a NE z czasów jak pracował w NE i robiona była cesja."
  - wiec cesji nie bylo a wy nie macie żadnej podstawy do odzyskania jej. Ba jak rozumiem logicznie to cesje zrobił jak odszedł :) ? prosze darować nam wszystkim kolejnych fajerwerków. Co wiecej domene odzyskał w kwietniu czyli był czas na wyjasnienia i jezeli nie przedstawiono żadnych dokumentów to domena wróciła zarówno nazwa.pl jak i home.pl czyli dwa podmioty w których to wszystko sie rozgrywa a na dokładke w spornych sprawach nask gdy jest angażowany wymaga dokumentów czyli papierowych umów (cesji) na słowo czyli jak wiekszość tutaj, to sobie można przy piwie i jezeli nie wykazaliście sie dokumentami w tym momencie i nie odzyskaliście w ostatnich dniach pon-wt domeny a nawet jej nie zablokowaliście to nie macie nic w tej kwesti zapewne i tyle.
 • @zwyczajnie normalny 23:21:32
  cesja dokonana została elektronicznie, naprawdę sądzicie że ktoś włamał się na konto ŁŁ i zrobił cesję bez jego zgody?
 • @Cubee 23:02:44
  Czy to pewna informacja?
  Pytam, bo wiele razy zdarzało mi się robić cesję domeny bez jakichkolwiek umów. Odniosłem takie wrażenie, że akceptacja (przez obie strony) cesji jest równoznaczne z zawarciem umowy.

  Jeśli tak to się odbyło, jak piszecie, to postępowanie NASK jest wielce zastanawiające.
  Co stoi na przeszkodzie, byśmy poznali pełną informację na ten temat - z wyjaśnieniami NASK w szczególności?
 • @zwyczajnie normalny 23:21:32
  > wiec cesji nie bylo a wy nie macie żadnej podstawy do odzyskania jej.

  Cesja domeny u znanych mi zarządców nie wymaga formy pisemnej. Dla mnie sprawa jest dziwna w drugą stronę - że ktoś może tego oczekiwać.
 • @Jerzy Wawro 23:32:15
  Regulaminy Usług, Regulamin świadczenia usługi rejestracji domeny internetowej NetArt:

  XII Zmiana danych Abonenta

  9. NetArt zastrzega sobie prawo do żądania przedstawienia przez Klientów reprezentujących Abonentów, oryginałów dokumentów sporządzonych w formie pisemnej stanowiących podstawę prawną zmiany Abonenta lub kopii takich dokumentów pod rygorem unieważnienia Cesji Elektronicznej
 • @Jerzy Wawro 23:29:28
  wyjaśnienia niestety trwają,
  wiem że można dokonać cesji drogą elektroniczną logując się na swoim koncie w net art, to tłumaczy faktury za domenę wystawiane na NE a nie na ŁŁ,
  wiem też że w sytuacji konfliktu net art może zażądać pisemnego potwierdzenia dokonania cesji czyli umowy, w tym wypadku między NE i ŁŁ

  wyjaśnienie tego potrwa, tyle wiem
 • odnośnie art.
  zamieszczono skan z moją wypowiedzią pragnę przeprosić za literówki ale pora była późna a ja zawalony pracą niemniej sledziłem z ciekawością co sie działo na obu portalach i oswiadczeniach każdej ze stron.
  - postaram sie napisać notkę pokazująca że obie strony czyli stary NE i osoby zwiazane z Panem Parolem obecnie mają swoje racje ale nie jest tak jak rysuje to dziś ŁŁ oraz NE.net zawinili wszyscy i nie potrafiliście dochować standardów i minimum przyzwoitości wobec nas blogerów ale i biznesu jaki prowadzicie.
  - Ambicje was przerosły zabrakło rozsądku jak się mi wydaje i rzeczowej rozmowy.
  - i odnośnie zawiadamiania prokuratury policji itp. Trochę to wesołe bo o ile internauci (blogerzy) maja podstawy to zarządowi NE obecnie radziłbym sie zastanowić co bedzie w tym zawiadomieniu.
  1) treści to kwestia sporna czyli nasze wpisy to mogli ( oczywiście rozważanie hipotetyczne) skopiować i stworzyć z tego baze :))) dlatego podstawy dyskusyjne acz są jakieś ...
  2) Loginy i dane do logowania - niewątpliwie tu sprawy się komplikują , bezspornie tak jak to zrobił ŁŁ nie miało prawa to zaistnieć i kropka. Ale pamietajcie że ŁŁ otworzył portal 3obieg sam robiac to co tutaj czyli zamieszanie i rejterade zostawiajac wspolników z łapą w nocniku. Ten portal jaki postawil nigdy niemiał powstać i to nie miało byc opublikowane własnie dlatego że nie spełniało oczekiwań było słabe i watpliwe. Dlatego ten portal miał tyle obsuwy , to zasługa z tego co doczytałem pana ŁŁ a nie wszystkich. Tu niestety ego byłego naczelnego NE dało o sobie znak. Kwestionowali sens wypuszczania bubla a ŁŁ napierał był pewny że ma w łapie domeny i wystawił wszystkich wspolników pech chciał że Pani w sądzie rejestrowym chyba nie pojechała na urlop i była w robocie. I ryplo zarejestrowała spółkę. I teraz wspólnicy majac pewnie rzaden wpływ na bieg wydarzen zostali na lodzie i maja problemy.
  3) i tu wasz problem jakim cudem hasła były nie zakodowane i dostep do tego wszystkiego miało tyle osób !!!! i tu uważajcie o czym zawiadamiacie bo i wy możecie byc pociągnieci do odpowiedzialności
  4) na koniec jak zamieszczacie coś starajcie postarać sie wszystko i podepnijcie też oswiadczenia spółki 3obieg ze zostali wyrolowani a co sie pojawiło to swobodna twórczość pana Parola. Nie jesteście bez winy i tak na dobra sprawe też wam sie dostanie rykoszetem. Tutaj chyba warto powiedziec ze pan Urbaś ma racje postarajcie sie ze sobą skontaktowac i negocjujcie rozwiązanie bo to w waszym wspolnym interesie wiem ze aż korci dokopać ale zastanówcie sie konsekwencje też i was dosiegna bo nie jesteście sami kryształowi
  Ps na koniec juz bedzie notka jest tego wiele postaram sie przytoczyc wszytko co jest w tej sprawie i kazdy niech wyrabia sobie zdanie. Ja natomiast jestem szczerze zniesmaczony i przykro mi ze latrelki sie pogryzły a Hycel uśpił nas blogerów
 • @Cubee 23:28:59
  ja już nic nie sądze sprawy wyjasnicie jak zechcecie a w tej sprawie już nic mnie nie zdziwi ;) lepiej pogadajcie ze soba jak sie oczywiście da fakt juz sa trzy strony prawne heh bo nas blogerów nikt nie liczy ale .... najbardziej wychodzi miesza Pan parol i przyznam ze on najbardziej zawiódł mnie oczywiście jest mi przykro i szkada mi ekranu gdy startował tego już nie będzie ambicje przerosły was wszystkich naszym kosztem :/
 • NE
  Potwierdzam, że T. Parol bezprawnie skopiował dane. Ja swoje notki pracowicie usunąłem.
  Nie jest to łatwe, bo portal działa wolno, a najpierw trzeba usunąć do kosza a później z kosza (co przy dużej ilości notek zajmuje trochę czasu).
 • @Jerzy Wawro 23:32:15
  jestem w home.pl i zawsze jest wymagana forma pisemna z dokumentem i podpisem przeslane faksem plus potwierdzenie telef. gdy prznosze domene do innego operatora jak i robie przeniesienia na innych włascicieli. Tel kiedyś był sporadycznie teraz mam zawsze, bynajmniej ja ale i to maja w regulaminie. Dlatego dziwi mnie ze nikt niczego nie wymagal na piśmie.
 • @Jerzy Wawro 23:41:46
  ale kopie i tak pewnie na serwerze nalezy napisac do redakcji 3ob i zażadać usunięcia wszystkiego z serwera.
 • @Pluszak 23:33:20
  Dziękuję.
  Dla mnie to jakiś koszmar.
  Powinni przynajmniej na formularzu cesji o tym poinformować.
  Mam wątpliwości, czy to w ogóle jest zgodne z prawem.
  Bo to jest cofnięcie ważnej prawnie umowy przez jej wykonawcę na podstawie wewnętrznego regulaminu.
  http://strefadomeny.pl/index.php/2009/10/polskie-prawo-nie-wymaga-papierowych-cesji-domen/
 • @zwyczajnie normalny 23:43:00
  Dlatego ja już nie jestem w home.pl ;-)
  NetArt także opuszczę - między innymi z powodu takich bzdur w regulaminie.
 • @Jerzy Wawro 23:56:58
  to nie bzdury, przydaje się. Home jest dobry na testy albo na coś małego ale akurat to rozwiazanie ma sens i uważam że zabezpiecza przed przypadkowymi przenosinami ;)
 • @Cubee 23:28:59
  "cesja dokonana została elektronicznie, naprawdę sądzicie że ktoś włamał się na konto ŁŁ i zrobił cesję bez jego zgody?"

  czyli jak rozumiem wersja obecnej redakcji i zarządu NE.SA jest taka, ze Parol sam dokonał cesji, po czym wykorzystał ten fakt do fałszywych oskarżeń Grabowskiego o włamanie się na jego konta ,żeby z hukiem odejść z redakcji, zanim zostanie wywalony.....

  poświęcił sporo wartą domenę, żeby w oczach blogerów wyjść na pokrzywdzonego....?!?
 • @prawi co wiec 00:09:31
  poświęcił domenę tak właściwie teraz, robiąc to co zrobił ...
 • @zwyczajnie normalny 23:59:52
  Procedura przenosin wymaga potwierdzenia obu stron. Nie wiem jak może być "przypadkowa". Równie dobrze mogłoby sobie Allegro zawrzeć w regulaminie zapisek: możemy zażądać pisemnej faktury pod rygorem unieważnienia transakcji. Powtórzę: to jakiś koszmar i tylko w takim kraju jak Polska może coś takiego funkcjonować. Czy nie jest to podważenie przez akt niższej rangi (regulamin) aktu wyższej rangi (KC)?
 • @Cubee 00:14:58
  A wtedy, dokonując tej elektronicznej cesji - nie poświęcił domeny?
  Zwłaszcza, że zaraz po tym został wylany z NE z hukiem.....
  Cubee .... - gdzie tu logika?
 • dzieje sie ....i dobrze
  Zwracałem uwagę na dziwaczne praktyki jakie stały się udziałem ekipy tzw. Legionu św. Ekspedyta. To grupa bardzo łasa na pozyskiwania danych o użytkownikach. Możliwe jest również , że mają większe pojęcie o głośnych tzw. "atakach hackerskich” jakie dokonały się NE .
  Nie wykluczam kontroli / „współpraca” / elektronicznej legionu nad 3obiegiem . Z mojego punktu widzenia akurat te „ataki” łączą się w czasie z bazą danych jaką „odzyskał” Łazarz .

  Nie wydaje się prawdopodobne , żeby Łazarz był w stanie samodzielnie pozyskać tak obszerną bazę bardzo wrażliwych danych elektronicznych.

  Udzielono mu szczególnej i pewnie "bezinteresownej" pomocy. Nadal pozostaje zagadką kto ryje w NE. Czy to prosiaczek , czy krecik czy inny milusiński…ale że to nie koniec jego działań to pewne.

  Jest trochę zamieszania ale ten hałas nie odmienia rzeczywistości , a jedynie odkrywa wiele intencji.


  Prawda nas wyzwoli … jej szeptu lękają się mocarstwa świata.
 • @prawi co wiec 00:09:31
  Chyba są tu inne rozgrywki .
  Inna sprawa włamanie , a inna sprawa cesji .
  Cesji można było prawdopodobnie dokonać bez włamania , ale na podstawie posiadanych formalnych pełnomocnictw i upoważnień.
  Tak czy inaczej właściciel to nie koniecznie płatnik więc jest bardzo prawdopodobne , że założyciel domeny czyli ŁŁ będzie jej właścicielem. Gdyby jednak wniósł ją do majątku spółki i ta domena widniała np. w bilansie w wartościach niematerialnych i prawnych to nie ma prawa ot tak jej wywlec na podstawie własnego widzimisię.
  To działanie na szkodę spółki i kwoty wymieniane jako potencjalna wartość 500 tys. czy 1 mln PLN mogą stać się ceną kary dla wlaściciela -„dywersanta”.
 • @Jerzy Wawro 00:21:27
  nie faktury tylko formularza przenosin. Jedna strona sie zgłasza że coś przenosi a druga potwierdza. Uważam że to dobre rozwiązanie i niestety obstawiam że w tym wszystkim to ŁŁ jest na swoim inaczej ta domena by do niego nigdy nie wróciła. A przy okazji powrotu domeny od spolki NE do ŁŁ napewno była prośba o wyjasnienie każdej ze stron i nikt niczego nie przeniósł tak od siebie. Wyroku niema więc nie mi sądzić co tam było i jak w papierach ale osobiście uważam że w tym sporze to mimo wszystko ŁŁ chyba miał racje, co widać dzisiaj po adresie w przegladarce. A regulamin i wymagane dokumenty są zapewne wymagane i zgodne z obowiazującymi przepisami i zabezpieczeniem interesów stron, w tym i operatora.
 • @grazss 00:25:07
  problem w tym że cesja była zrobiona już dawno ...
  a ŁŁ wywalił się sam
 • @jax 00:31:49
  >Nie wydaje się prawdopodobne , żeby Łazarz był w stanie samodzielnie pozyskać tak obszerną bazę bardzo wrażliwych danych elektronicznych.

  To jest właściwe pytanie. Jak? Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale serwery NE były w Niemczech. Natomiast jak pisano, administratorzy strony nie mają uprawnień do całości danych. Może miała redakcja?
 • @@@
  Szanowni dyskutanci !
  Tematem nie jest cesja domeny, tylko nielegalne wyniesienie danych poza firmę. Naruszenie praw autorskich. Kradzież danych osobowych.
 • @leoparda 01:20:35
  Po przeczytaniu powyższego zastanawiam się, jak Asadow dokonał przeniesienia części treści ówczesnego Klubu Dyletanta na Legion?

  Ciekawe...

  Pozdrawiam
 • @zwyczajnie normalny 00:53:38
  Faktura to był przykład.
  Jest strona z formularzem przenosin.
  Wypełniam ją i podaję dane osoby/instytucji do której przenpszę.
  Wysyłane są maile kontrolne do strony potwierdzenia.
  Kliknięcie oznacza akceptację umowy.
  Koniec - kropka. Obie strony żyją w świadomości, że się cesja dokonała.
  Zrobiłem takich operacji kilka.
  Teraz się dowiaduję, że istnieje drobniutki zapis w regulaminie, na mocy którego mogę dogadać się z NetArt - zadzwonić tam i poprosić żeby zażądali od klienta w którego imieniu kupiłem domenę potwierdzenia pisemnego. Nie ma? No to wraca do mnie. I teraz już nie kosztuje 10 zł, tylko 10tys.
  Dotąd byłem skłonny obwiniać NE, ale widzę, że na taki numer sam bym się nabrał. To prawnicy (tacy jak ŁŁ0 mają zwyczaj czytać do ostatniej kropki te wszystkie zawiłe regulaminy.
  Pytanie dlaczego akurat w tym wypadku NetArt zdecydowała się na taki numer?
  Wychodzi na to, że znajomości lub umocowania ŁŁ są bardzo szerokie.
 • @jax 00:31:49
  Dziękuję że Pan zwrócił uwagę na Powrót Świętej Mateczki z legionu.
  Zaiste nie zbadane są wyroki Boskie .Akurat teraz się objawiła na NE.
  Może przyszła po następnych wyznawców by wyzywać ich potem od h i złamasów .A może jest jak Pan pisze .Naprawdę dziwne objawienie w dziwnym czasie.
  ŁŁ powinien pokazać jakiś dokument pismo sądowe w sprawie powrotu domeny !!!.Tak na słowo to nikt nikomu nie wierzy.
 • @jazgdyni 05:21:12
  Kiedyś myślałem kto bardziej szurnięty . Szalona Wielebna czy wyznawcy całujący jej stopy z legionu. Teraz myślę że oni tylko mogą nawiedzonych głupków strugać .Ja się chyba myliłem oni jakoś dziwnie
  się pojawiają w gorących momentach .Tak było zaraz po awanturze ŁŁ część zespołu z Oparą na początku roku.
 • @zwykły człowiek 07:15:13
  Przyznam, że sam jestem zaskoczony tymi dziwnymi splotami zdarzeń.

  Coraz bardziej utwierdzam się, że Legion ma coś bardzo wspólnego z 3obiegiem.
  Czy ktoś pamięta, jak Legion, czyli Asadow chciał odstąpić Łazarzowi skrypt Legionu na budowę 3obiegu?
 • @jazgdyni 07:26:52
  JAX może ma rację jak pisał kiedyś że oni nie tacy durnie i wiedzą co robią. Ja się chyba myliłem ze to jacyś nawiedzeni ludzie z wariatką na czele .
 • @Jerzy Wawro 06:35:33
  No i teraz pytanie ile osób pośród wydawców, informatyków, administratorów dysponuje pisemnym potwierdzeniem dokonania cesji tych domen które zmieniły właściciela? :) Prawem "dżungli" wychodzi na to że można się łatwo wzbogacić, wystarczy postarać się o cofnięcie cesji? A nóż się uda...

  Według wiedzy którą posiadam, uzyskanej od Prezesa Nowy Ekran S.A NetArt nie był w ogóle zainteresowany że w sprawie domeny wciąż toczy się postępowanie wyjaśniające.
 • @jazgdyni 07:26:52
  Ktoś pamięta...
 • Szanowni Państwo .Nie wiem kto ma rację w sporze o N E
  Tu znowu natrafiłem na taki link
  http://carcajou.salon24.pl/504394,3obieg-pl-sp-z-o-o-dokumenty

  Najgorsze jest to że blogerzy są tylko podmiotowo traktowani jako jakaś
  baza majątek .Dziwnie w tym kraju jak powstanie jakaś inicjatywa niezależna skupiająca od dolny ruch jest rozwalana i dzielona.

  Pytanie do stron konfliktu Pana Opary i Tomasza Parola .Czym dla was są blogerzy majątkiem bazą danych .Tak można sobie szafować ludzkim dorobkiem i intelektualną własnością ????
 • POZYTYWNA REKLAMA dla Nowego Ekranu
  POZYTYWNA REKLAMA dla Nowego Ekranu

  strony do 29/04/2013 www.nowyekran.pl
  ............................................obecnie
  strony od 01/05/2013
  ----------------------------www.nowyekran.net

  Od stycznia 2013 asystowałam w dwóch próbach "przejęcia - likwidacji"

  Coś co jest DOBRE......................................... WYTRZYMA WSZYSTKO
  rezultatem jest to, że na dzień dzisiejszy mamy

  POZYTYWNĄ REKLAMĘ dla NOWEGO EKRANU

  Jest to EWIDENTNE ZWYCIĘSTWO UCZCIWYCH INTENCJI
  jakimi kieruje się Kierownictwo NOWEGO EKRANU

  Gratuluję
 • To nie jeste ważne czy on ukradł, czy jemu ukradli
  ważne, że był zamieszany w kradzież.
  Spór, umiejętnie sterowany przez grazs, toczy się o to kto jest bardziej, a kto nie jest bardziej. Bijemy pianę i badamy jej konsystencję. Tracimy czas.
 • @cyborg 01:26:59
  Szanowni Państwo,

  Czytam z uwagą komentarze, które są zwyczajnie nie na temat. Zdania są niby podzielone. Od razu widać, próbę sterowania dyskusji. Nie chciałem jednak zajmować stanowiska, gdyż jestem stroną postępowania.

  Całkowicie jednak zgadzam się z P. Cyborgiem.

  TEMATEM DYSKUSJI NIE JEST (NIE POWINNA BYĆ) - CESJA DOMENY!!!

  Ta kwestia jest/będzie przedmiotem postępowania sądowego. Niestety chyba wszyscy znamy efektywność (czyli szybkość) działania Polskiego Wymiaru Sprawiedliwości. Decyzja dotycząca własności domeny będzie za kilka lat!!!

  Nie możemy sobie zwyczajnie, na to pozwolić. Nie mamy - nie było innego wyjścia. Musimy działać pod inną domeną. Inaczej wszyscy MY i blogerzy, autorzy utraciliby - cały wspólny dorobek ostatnich 2 lat.

  Proszę zrozumieć - niektórym siłom, partiom, ludziom bardzo zależy aby Nowy Ekran przestał w ogóle istnieć. NE to nowa jakość w Internecie, która jest solą w oku dla wielu. Postanowiono więc Nowy Ekran zniszczyć.

  Pan Parol (i jego grupa) - są tylko narzędziem w procesie destrukcji NE, w procesie destrukcji wolności słowa w Polsce, w procesie destrukcji Polski.

  Bez względu na to jakie Państwo zajmujecie stanowisko, komu dajecie wiarę, bezsprzecznym jest fakt nielegalnego wyniesienia danych poza firmę, a więc kradzieży danych osobowych, naruszenie praw autorskich.

  Takie działania dobitnie świadczą o intencjach Pana Parola (i jego grupy), o ich uczciwości i motywach. Tu Nikt nie może mieć wątpliwości.

  Nie wiem - jaka będzie przyszłość portalu 3Obieg. Moim zdaniem bardzo niewłaściwe i niedopuszczalne było postępowanie T. Parola i jego grupy, ale... Jeżeli ich intencje są szczere i prawdziwe, jeżeli zależy im na wolności i uczciwości słowa - życzę im naprawdę jak najlepiej. Takich mediów Polska potrzebuje. My wszystkiego sami nie zrobimy. Mam też nadzieję, że jest szansa - że w przyszłości będziemy działać RAZEM.

  Najważniejsza jest sprawa przyszłości Naszego Kraju. Nasze osobiste uczucia powinny być podporządkowane sprawom ważniejszym.

  Są jednak pewne dopuszczalne granice. Dlatego właśnie, nawet część grupy Pana Parola - złożyła wyraźne oświadczenie - dystansując się od tego typu zagrywek.

  A więc - "wyszło szydło z worka" Sprawę rozpatrzy prokuratura.

  Wielka, naprawdę wielka szkoda.
 • @gallux 10:03:21
  Też tak uważam i nie rozumiem Grazss. Chyba żałuje skazy na obrazie Tomka, który sobie wytworzyła.
  Istotny jest globalny osąd; bilans zysku i strat, które ten gość generuje.
 • @jazgdyni 05:21:12
  Stronę mógł skopiować lub użyć do tego programu, który zapisuje cale strony. Chyba, że było tam coś jeszcze. Natomiast skopiowanie danych z z serwera to zupełnie inna sprawa. Bez haseł dostępu tego się nie da zrobić, można się włamać. Pod tym linkiem jest przykład przeniesienia danych z serwera na inny serwer. Podaję go jako przykład, bo wcale tak nie musiało być.
  http://komputerowypoznan.pl/index.php/tips-tricks/32-jak-przeniesc-joomla.html

  Wcześniej zadałam pytanie o to, kto miał dostęp do niemieckiego serwera NE z danymi, zostało bez odpowiedzi. Dzisiaj tak sobie myślę. Rozumiem, że nikt mi na nie nie odpowie, bowiem tą sprawą mają się zająć odpowiednie organy. Tak samo jest ze sprawą cesji domeny.

  Natomiast mnie interesowałaby chronologia według dat, tych wszystkich wypadków na NE, bo to umyka człowiekowi. Może byś napisał na ten temat notkę? Może czytając ją komuś coś się przypoomni lub natrafił na jakąś ciekawą informację w Internecie.
 • @
  Ze stopki 3Obiegu wynika że projekt firmuje „KampanieOnline”. Kolejne pytanie, otwarte jest kierowane zarówno do firmy 3Obieg.PL sp. z o.o jak i do firmy „KampanieOnline”: kto dokonał importu w portalu 3Obieg bezprawnie pozyskanej bazy postów, loginów i haseł pochodzących z Nowego Ekranu?

  Czy ex załoga 3Obiegu łatwo zdystansuje się od poczynań Tomasza Parola (Łażącego Łazarza), naczelnego 3Obiegu skoro z KRS 0000459051 wynika że firma to 3Obieg.pl Sp. z o.o. a nie 3Obieg (BIS) którego portal prawdopodobnie ruszy pod domeną 3obieg.biz

  Czy mając w nazwie firmy: 3Obieg.PL sp. z o.o. warto firmować firmową nazwą portal na którym bezprawnie zostały zamieszczone treści pochodzące z Nowego ekranu?

  Wiceprezesem Zarządu 3Obieg.pl Sp. z o.o. jest Pietkun Paweł Wojciech, który jednocześnie figuruje w 3Obiegu jako Zastępca Redaktora Naczelnego, i zarazem dziennikarz śledczy i znany komentator gospodarczy.
 • @leoparda 11:05:48
  Z racji mojej pracy (5 tygodni w kraju/5 tgodni za granicą) to nie zadanie dla mnie. Mam za duże luki.
  Ktoś powinien to ogarnąć całościowo. I rola Legionu uważam jest niebagatelna w tej całej chronologii.
 • @jazgdyni 10:20:52@gallux
  Bo się dajecie rozpracowywać i napuszczać na siebie jak dzieciaki.
  Niech rzuca kamieniem ten, co jest bez winy - to jest moje motto.
  Dlatego nie rozumiem tej notki.
  Jak ktoś, kto sam nie ma czystych rąk, może pisać "kradzione nie tuczy".No, chyba, że siebie ma na myśli.
  Ale okazuje się, że można liczyć na krótką pamięć blogerów,przekupić ich byle ochłapem (to do Ciebie OZ-u: dali Ci zakładkę i już jesteś kupiony i z gorliwością neofity służysz).
  Moje komentarze tylko i wyłączne tego dotyczą.
  O ŁŁ i jego sposobach działania mam swoje zdanie i piszę je tam, gdzie on na pewno przeczyta i może odpowiedzieć, inaczej jest to zwykłe obmawianie, rodem z magla.
  Ogólnie, rzecz oceniając, dla mnie spaleni są wszyscy.
  Kombinatorzy, którzy myśleli, że jeden drugiego, w razie czego, wykiwa.
  I się wykiwali wzajemnie.
  A naokoło tylko śmiech.

  Czekam na TV Republika.
  Tam przynajmniej wiem, z kim mam do czynienia i czego się spodziewać.
  A na blogi zaglądam coraz rzadziej, bo jestem totalnie zniesmaczona tymi wszystkimi rozgrywkami.
 • @grazss 11:24:05
  Jestem podwójnie fałszywy - Łazarz obiecał zakładkę, ale mi drań nie dał. Za to nowi dali. Więc teraz podwójnie pluję na Łazarza.
  Jezu! Czy ty jesteś przekonana, ze wszyscy myślą tylko partykularnie? Nie widzisz w tym większej szkody?
  Teraz twoje pisanie wygląda z zewnątrz, jak kanalizowanie dyskusji.
  A Parol, za przeproszeniem, olewa twoje wezwania.

  Ja schemat postępowania przedstawiłem zgodnie z moim uczciwym zrozumieniem. Bez hipokryzji i dupolizusostwa. Można oczywiście temu nie wierzyć. Ale zauważ, że koledzy, podobnie jak ja, reprezentujący zawody ścisłe lub inżynierskie, są za pan brat z precyzyjną logiką i rachunkiem prawdopodobieństwa. I scenariusz taki wygląda najprawdziwiej.

  Enigmą dla mnie jest tylko fakt, czy Parol działał z powodu pychy i głupoty, czy z pełnym wyrachowaniem, czyli premedytacją.

  I czy miał wspólników (nie redakcję, bo ta była wściekła i ogłupiała z braku należnych pensji)

  Pozdrawiam
 • @Jerzy Wawro 23:41:46 a ja zaprzeczam
  Rejestrując się na nE zgodził się Pan oddać prawo swobodnego dysponowania swoimi treściami po wsze czasy.

  (tylko mnie ten zapis regulaminu się nie podobał, no ale Wy wszyscy nie widzieliście w nim niczego zdrożnego).

  Pytanie komu ?

  Ja uważam, że po rozwodzie, Pan Parol ma większe prawa dysponowania moimi treściami niż Pan Opara.

  Na 3o mnie nie ma, ale moje dawne treści może Pan Parol wykorzystywać do woli.
 • @jagna 23:51:58
  a co w tym złego, że autor może się zarejestrować i mieć swoje dawne treści.

  Bardzo dobrze.

  CHWAŁA IM ZA TO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  W TEN SPOSÓB REZERWUJĄ MÓJ PSEUDONIM DLA MNIE,
  niedopuszczając, aby jakiś cwaniaczek się nim posługiwał.
 • @interesariusz z PL 11:50:58
  Wygląda na to, że cierpi pan na deficyt godności.
 • @jazgdyni 11:48:08
  OZ-u, ja wiem, że z Tobą dyskusja nie ma sensu.
  Ty swoje wiesz, bo wiadomo, że prawda może być tylko po Twojej stronie.
  Wprawdzie sam piszesz, że niezbyt dokładnie śledziłeś cały konflikt - bo Cię 5 tygodni nie było - ale to nieistotne.
  Wiesz i tyle.
  Ja nie chcę się zajmować szkodami, które Parol wyrządził teraz - to jest odrębna sprawa.
  Ja tylko przypominam, aby nie rzucać kamieniami, jeśli się samemu nie ma czystych rąk.
  Uważam za niemoralne puszczenie w zapomnienie konfliktu sprzed 3 miesięcy - a ja go śledziłam dokładnie, z datami, co kto kiedy. A te dyskusje toczyły się na s24, na fejsbuku....
  Widziałam skany dokumentów, z datami....
  I według mnie najpierw tamto powinno zostać wyjaśnione.
  A poza tym, ciekawe, że wszyscy zapomnieli, że nowe szefostwo NE wypieprzyło w kosmos notki i dyskusje z dwóch tygodni.
  I co - tu też cisza?
  Zapomniano?
  To taka krótka jest pamięć blogerów?
  Moja nie jest krótka.
 • @Jerzy Wawro 00:21:27
  Panie Wawro, każdy sprzedający na Alegro przedsiębiorca jest obowiązany do wystawienia pargonu lub faktury, i niewystawienie takowego może być przyczyną unieważnienia transakcji lub roszczenia.

  To nie jest żadna bzdura.

  I rygory będą coraz większe, zważając na wzrost oszustw w obrocie elektronicznym.

  Nawet transakcje kartą bywają unieważniane.
 • @jax 00:46:46
  a co jeśli wspólnicy nie przestrzegają statutu spółki ?
 • @grazss 11:58:41
  Jeśli korzysta się z cudzych treści to wypadałoby przynajmniej zapytać autora o zgodę, zwłaszcza w przypadku gdy dokonuje się "przedruku" 300 czy 400 postów z rzędu.

  Na 3Obiegu zostało zaimportowanych wiele postów blogerów piszących w Nowym Ekranie, importu dokonano bez wiedzy i zgody tych blogerów.

  Cały czas czepiasz się domeny, choć wyrok sądowy nie zapadł. Czy masz pewność że nie było wcześniejszej cesji domeny, która następnie została anulowana w oparciu o regulamin firmy NetArt?

  Skoro nie ma papierowego potwierdzenia dokonania cesji domeny to być może był to błąd Nowego Ekranu że takowego nie wymagał, ale jak pisał powyżej Jerzy Wawro polskie prawo nie wymaga pisemnego potwierdzenia dokonania cesji domeny.

  Każdy z nas jest kowalem swego losu, i każdy z nas sam wybiera nie tylko te miejsca gdzie chce się pojawić, ale i znajomych pośród których chce być. Więc zapewne i Ty dokonasz wyboru.
 • @cyborg 01:26:59
  jaka kradzież ?

  a firma to kto ?

  Czy ja na początku jak pisałem, to wiedziałem, że piszę dla Opary ?

  Nie, pisałem dla ŁŁ.
 • @Nowy Ekran 12:01:38
  to jakieś bzdury. po co Partol miałby dokonywać cesji domeny na NE.SA , i następnego dnia podnosić larum ,że go okradziono? nie widzę sensu w takim postępowaniu.
 • @Jerzy Wawro 06:35:33
  jak dobrze rozumiem, to Pan handluje domenami bez opodatkowania tych transakcji.
 • @jazgdyni 07:26:52
  czy to nie czasem nadmiar podejrzliwości i snucie teorii spiskowych ?
 • @interesariusz z PL 11:50:58
  popieram w 100 % -ach. !!!

  szuka się dziury w całym. jak komuś nie pasuje obecność na 3Obieg to niech sobie wykasuje wszelkie treści zaimportowane tam z NE.

  każdy do tej pory umieszczał własne teksty na NE.pl skoro jest to domena Parola, to raczej NE.net bezprawnie zaimportował je do siebie. Ale mnie to ani grzeje , ani ziębi.
 • @Ryszard Opara 10:09:25 --------- OŚWIADCZAM -----------
  mimo, że jestem nadal zarejestrowany na nE, i nie zarejstrowałem się na 3o

  W mojej moralności moje notki należą do Pana Parola, a nie do Pana.
  --------------------------------------
  Pan Parol ma moje pełne pozwolenie, aby moimi notkami dysponować.

  Równocześnie, ponieważ jestem tu nadal zarejestrowany, pozwalam, aby moje notki nadal były obecne na nE.

  I jestem ciekaw, kiedy Pan zawrze nową umowę z nami, a mianowicie taką, iż w momencie zamknięcia mojego konta straci Pan prawo do dalszego wykorzystywania moich notek i zawartych w nich treści.
 • @Nowy Ekran 11:18:51
  Na jakiej podstwie twiedzicie, że import danych przez 3obieg był nielegalny ?

  Na jakiej podstawie twierdzicie, że macie prawo do dysponowania danymi witryny nowyekran.pl ?
 • @jazgdyni 11:56:59
  nie rozumiem tego wtrętu w cudzą dyskusję.

  Proszę wyjaśnić swoje słowa.
 • @prawi co wiec 12:09:27
  o ile się domyślam,
  to moich notek nie ma w 3o zanim się tam nie zarejestruję,
  czy tak nie jest ?

  ALe nawet jeśli by tam były, to przecież dobrze - moje słowa doznały cudownego rozmnożenia.
 • @interesariusz z PL 12:20:50
  Tak z boku odbieram pańskie uwagi - deficyt godności osobistej.
 • @ Pan Opara
  czy odbudowę Polski zaczyna Pan od stosowania tych wszystkich anglicyzmów w nagłówkach i na zdjęciach ?

  A może uważa Pan, że mu już po polsku nie rozumiemy ?
 • @grazss 11:58:41
  Co stoi na przeszkodzie, żebyś podała ten harmonogram i swoją interpretację?
  To tylko wzbogaci dyskusję.
  I ja z faktami nie dyskutuję.
 • @interesariusz z PL 12:24:32
  jesteś tam już zarejestrowany. wystarczy się zalogować tak jak tutaj . na ten sam nick i hasło.ale uważam tak jak Ty, że właściciel domeny NE.pl ma prawo do tych treści, bo na tej domenie je umieszczałem.
 • @Marek Lipski 04:55:16
  Jeżeli kradzież jest dokonywana wewnątrz firmy, nie ma znaczenia czy były
  zamki patentowe. Od kilku tygodni jest obowiązek szyfrowania baz
  z cennymi danymi (hasła, dane osobowe) p.Rzecznik bębniła o tym.
  Wyniesienie danych przez osoby wysokiego szczebla to zupełnie coś innego.
 • @interesariusz z PL 12:17:57
  Czyli prawne i prawe jest zrobienie kopii danych z dowolnego serwisu i przeniesienie na inny?

  Każdy ma prawo do rozporządzania własnymi wpisami według uznania, może je skasować i publikować gdzie tylko mu się podoba, upss ... gdzie go zechcą. Ale to nie oznacza że własność intelektualna blogerów, ich nicki i adresy e-mail mogą sobie latać ze strony na stronę bez ich zgody.

  Nie ma tak że trzeba się zarejestrować i tu jest kardynalny błąd, wystarczy na 3obiegu zalogować się tak jak na ekranie ... to samo hasło, ten sam login i już widzisz wszystkie posty jakie napisałeś na NE.
 • Jeśli ktoś ma prawa autorskie do tekstów blogerów, to tylko sami blogerzy.
  Tak stanowi prawo autorskie.

  Blogerów nikt o zdanie i zgodę nie pytał.
 • @prawi co wiec 12:32:35
  3obieg to nie nowy ekran, bez względu na walkę o domenę. Może Wam to nie przeszkadzać, wasze prawo i podejście do tematu, ale może warto by chociaż zapytać ludzi czy sobie życzą kopiowania i przenoszenia danych
 • @prawi co wiec 12:32:35
  nie, nie ma,
  jak kliknę odsyłacz do swojego konta na nE.pl, to następuje automatyczne przekierowanie na 3o, ale na stronę główną.

  I to jest największa wina ŁŁ. Uziemił moje notki. Powinien udostępniać je nadal. To, że nie można stosować starych odsyłaczy do moich notek, to jest kradzież.

  Nie wiem natomiast, czy po zarejstrowaniu się, bo owo pierwsze wpisanie się (zalogowanie) powinno w istocie być rejestracją, czy wtedy odsyłacze zaczynają działać.
 • @cyborg 12:33:54
  pani rzecznik i ta cała bzdurna ustawa,

  najważniejsze jest, aby zabraniała gromadzenia danych, które nie są absolutnie konieczne.

  Większość właścicieli witryn od razu postawiłbym pod pręgierzem.
 • @cyborg 12:33:54
  ps.

  nawet jeśli hasła były szyfrowane, to wystarczy znać algorytm, aby je sprawdzać.

  Hasło zawsze powinno być szyfrowane, i nie wynika to wcale z ustawy o ochronie danych. Hasła powinny być znane wyłącznie ich właścicielom. Nigdzie w systemie nie powinny być zapisane (czyli zapisywane są transformacje).
 • @prawi co wiec 12:32:35
  Czytam i nie wierzę. Ja wiem, że ludzie nie czytają regulaminów. Ja regulamin NE przeczytałem kiedy zakładałem konto. Wyraźnie w nim napisano, że moimi tekstami będzie administrować spółka akcyjna. Było to dla mnie istotne (mogłoby to być stowarzyszenie, fundacja, byle nie osoba prywatna), ponieważ nie chciałem, by moje teksty posłużyły osobie prywatnej do autopromocji. Niewiele mnie obchodzi co sobie myśli ŁŁ. Nie pisałem tutaj po to, by mógł sobie z moimi tekstami robić co chce i zbijać na nich kapitał.
 • Prawo autorskie stanowi, że autor nie może zbyć swoich praw, bo one są niezbywalne,
  może je tylko wydzierżawić, odpłatnie, lub nie.

  Należałoby z każdym blogerem podpisać osobną umowę o nieodpłatnej dzierżawie praw autorskich pokrewnych z określeniem czasu dzierżawy ( wymóg prawny).

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_autorskie
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawa_pokrewne
 • @Cubee 12:38:08
  a no właśnie, jakim prawem mój pseudonim (po twojemu nick) oraz hasło przefrunęło z nE.pl na nE.net ?

  Jakim prawem przejęliście moje notki pisane dla ŁŁ ?

  Nie będę ich kasował, bo nie po to je pisałem, aby je kasować.

  W moim rozumieniu, to ŁŁ wziął własne dane, a to Wy je nielegalnie wykorzystujecie bez mojego pozwolenia.

  Dopiero nieniejszym oświadczeniem pozwalam Wam na utrzymywanie moich wpisów.

  I to co zrobili, tzn automatyczne ujawnienie moich treści, to zrobili dobrze. Tak trzymać. To jest właśnie postawa "frontem do autora".

  PS. Najwyraźniej nie odróżniasz procedury ( w twoi polskim zalogowania ) od jej znaczenia. To przy każdym wykorzystaniu procedury może być inne.

  No i jestem ciekaw, czy zmieniliście regulamin (umowę), i już nie możecie nadal wykorzystywać moich treści, jeśli je skasuję?
 • @circonstance 12:39:37
  Natępna, co nie czyta, co podpisuje.

  Obowiązuje swoboda umów. Każdy autor ma prawo pozbyć się materialnych praw autorskich.
 • @Cubee 12:40:25
  Powiedz mi, z kim zawierałem umowę rejestrując się kiedyś na nE?

  Moim zdaniem z ŁŁ.

  Jeśli struktura własnościowa była inna, to Wy jesteście oszuści, bowiem wystawiliście reprezentanta w osobie ŁŁ, który udawał, że je zawiera we własnym imieniu.
 • @Andarian 12:47:20
  ach, jak rozumiem, wolisz, aby twoimi tekstami dysponowało anonimowe ciało, kiedy nie wiadomo, komu w mordę dać.

  Ja jestem przeciwnego zdania.

  A może wolisz, aby np. prezydentem Polski była spółka akcyjna, a nie osoba fizyczna ?
 • @Andarian 12:47:20
  skoro tak , to wycofuję oczywiście tamto stwierdzenie.
  Dla mnie było jasne że piszę na NE.pl i dla NE.pl . ten punkt regulaminu nie miał dla mnie żadnego znaczenia.

  ps. Andarian, zapytam o pewną rzecz. może nie powinienem publicznie , ale Ty upubliczniłeś pewne informacje i nawiążę do nich.
  Stajesz w tym sporze po stronie obecnej redakcji , to jasne. Masz pewno informacje o których większość z nas nie wie. Twoja ocena działań Parola jest negatywna.
  Odpowiedz proszę , jaki wpływ na tę opinię miała ujawniona przez Ciebie wysokość Jego zarobków tj. ponoć 10.000 PLN ?
  Czy to ma jakikolwiek związek z fundamentalnym dla sprawy sporem o własność domeny ?
 • @circonstance 12:49:18
  może lepiej postudiujesz prawo.

  Ty, jak nasz ukochany prezydent, powołujesz się na Wiki, którą tworzą ludzie podobni do towarzystwa tu się udzielającego.
 • @interesariusz z PL 12:56:07
  Zgodnie z regulaminem spółka Nowy Ekran S.A. miała takie prawo. Na tym polega różnica. Spółka miała prawo, rednacz nie. Zaakceptowałeś regulamin, który tak stwierdzał. Dla mnie przykładowo było to o tyle istotne, że gdyby portal należał do osoby prywatnej nie pisałbym na nim. Jak wynika z oświadczenia spółki 3obieg.pl sp. z o.o. oni również odcinają się od prywatnego wykorzystania przez Tomasza Parola naszych tekstów i danych.
 • @Andarian 13:06:36
  No to może małżeństwo też zawrzesz ze spółką, która będzie decydować, z kim śpisz.

  Niestety, nie mam pod ręką regulaminu z okresu rejestrowania się na nE.

  Nie miałem wyboru. ŁŁ mnie zachęcił, a ja nie zwróciłem uwagi, że podmiot jest inny, ponieważ w owych czasach utożsamiałem go z ŁŁ.

  W każdym bądź razie, skoro nie macie domeny, to jesteście inną spółką. Jeśli natomiast jesteście tą samą, to mam roszczenie z tytułu zniknięcia moich notek z sieci.

  A jeśli chodzi o spółkę 3o, to nie mam informacji, o co w tym wszystkim chodzi.

  Być może była podobna rozróba jak onegdaj w żbiku. Nic nowego. Jeden uparciuch starczy.

  Nie wiem, co oznacza "prywatne wykorzystanie przez Tomasz Parola". Każdy pisał na nE przekazując wszystkie prawa, po wsze czasy. Dawał pozwolenie na wykorzystawanie swoich tekstów wszędzie. Czyn ŁŁ, nawet jeśli nie zgadzać się z moją tezą, że to są jego treści, a nie Pana Opary, i tak jest zgodny z pozwoleniem, jakie dawał każdy publikujący tu autor.
 • @prawi co wiec 13:03:57
  Jestem ciekaw na jakiej podstawie twierdzisz, że ja to ujawniłem? Kwotę tę owszem słyszałem, ale od osoby prywatnej, kiedyś współpracującej z Nowym Ekranem. Traktowałem ją bardziej jako plotkę, zwłaszcza, że nie miałem żadnego jej potwierdzenia. Owszem, jestem plotkarzem i z paroma osobami plotkowałem o tym.

  Kwestia zarobków ŁŁ ma o tyle pewne znaczenie, że ludzie pragną w nim widzieć bojownika o wolność słowa i ideowca. Odnoszę wrażenie, że ideowców za 10 tysięcy miesięcznie dość łatwo znaleźć.

  W sporze staję po stronie blogerów. Zdecydowałem się na współpracę z NE dlatego, że uznałem za istotne dla blogosfery przetrwanie portalu o takiej oglądalności. Zaczynając współpracę postawiłem sprawę jasno. Jestem gotów współpracować pod warunkiem, że portal ten będzie służył blogerom, wdroży system, umożliwiający blogerom zarabianie, skupi się nie na budowie jakiejś kolejnej kanapy wyborczej, a na tym, co media robić powinny, a nie robią - patrzeniem władzy na ręce.

  Żeby nie było nieścisłości. Ja również nie pracuję za darmo. Zgodziłem się na współpracę z NE za 1500 zł miesięcznie + % od zysków, jeśli się pojawią. Pracując dla NE ponoszę także dodatkowe koszty. Aby się tym zająć zrezygnowałem z pracy, w której zarabiałem 3 razy więcej. Owszem, liczę na to, że ten % pozwoli mi utrzymać rodzinę. Poprzedniej redakcji nie udało się sprawić, by portal był dochodowy przez 2 lata (pomimo obiecanych zysków w 6 miesięcy). Odpowiedz sobie na pytanie. Jak długo Ty byłbyś gotów komuś płacić za jego obietnice?
 • @interesariusz z PL 12:56:07
  Usiłujesz sprytnie odbić piłeczkę, ale to Ci się nie uda :)

  - wciąż nie zapadł prawomocny wyrok w sprawie sporu, a takim jest domena nowyekran.pl . nie zapominaj że w sporze uczestniczą już 3 strony: Nowy Ekran S.A., 3ObiegPl sp. z o.o, oraz ŁŁ.
  ŁŁ dokonał cesji domeny na 3obiegPL sp. z o.o., którą później anulował. W internecie s opublikowane skany dokumentów dotyczącej tej sprawy.
  http://bezprzesady.pl/internet/oswiadczenie-zarzadu-3obieg-pl-sp-z-o-o-z-dnia-29-04-2013-r

  Oświadczenie Zarządu 3obieg.pl Sp. z o.o. z dnia 29 kwietnia 2013 roku: „Nieniejszym oświadczamy, że spółka 3obieg.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej, jak również nie ma nic wspólnego z nowo otwartym portalem 3obieg.pl. Wszystkie zawarte tam artykuły i archiwalne teksty są publikowane na wyłączną odpowiedzialność Pana Bartłomieja Tomasza Parola. Jednocześnie wzywamy Pana Bartłomieja Tomasza Parola o nie korzystanie z domen będących własnością spółki 3obieg.pl…”
  Podpisano Piotr Kaczmarczyk, Prezes Zarządu 3obiegpl sp. z o.o.
  Janusz Dąbrowski, Wiceprezes Zarządu 3obiegpl sp. z o.o.

  - z regulaminu Nowego Ekranu wynika że: "Administratorem Serwisu jest Nowy Ekran Spółka Akcyjna ul. Nowy Świat 54/56, 00-363 Warszawa, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. KRS 0000386789, REGON 142940180 Kapitał zakładowy 1 000 000 PLN wniesiony w całości lub inny uprawniony podmiot."

  Jak myślisz, dlaczego Ciri, Carcinka, Pirx, Carcajou i Piotr Kaczmarczyk chcą się odciąć od działań ŁŁ?
 • @
  Dla mnie jest ważna lojalność, nie może być tak , że ktoś będzie decydował za mnie , gdzie i co mam pisać. Piszę bo odczuwam taką potrzebę, , chcę chociaż w minimalnym stopniu rozszerzyć paletę wolności słowa. Ale w taki sposób , żeby wymieniać poglądy a nie okładać się inwektywami i obrażać interlokutora.
  Salon24 ocenzurował moją notkę i powiedziałem dziękuję. A na nE piszę bo chce na nim być.

  Pozdrawiam
 • @circonstance 12:49:18 - prawo autorskie
  Prawo autorskie ma międzynarodowe regulacje. W zasadzie prawa autorskie pozostają u autora. Tak, że NE może sobie pisać w regulaminie, co chce, zabronić mi dalszej publikacji, sprzedaży tekstu nie może chyba, że ma ze mną umowę. Jak takiej umowy nie ma, to sprawy autorskiej nie da się załatwić ogóllnym regulaminem.

  Z drugiej strony cała baza danych jest własnością spółki NE. Tak samo jak np. firma zbiera adresy i z bazy danych, robi książkę adresową. Poszczególne adresy nie są własnością firmy, ale w swojej sumie. Suma adresów, suma tekstów to baza danych będąca nową kategorią prawną. Wtedy taka baza tekstów jest firmowym skarbem, podstawą biznesu, jego duplikacja w całości jest nielegalna, jest kradzieżą.
 • @interesariusz z PL 13:21:30
  Żonaty już jestem i nie rozumiem tego porównania. Jeżeli pisanie tekstów uważasz za rzecz pokrewną ze spaniem z kimś, to znaczy, że masz skłonności do ekshibicjonizmu. Jeżeli nie rozumiesz różnicy w nawiązywaniu współpracy z osobą prywatną, a spółką to jest mi z tego powodu bardzo przykro.

  Domena to nie spółka. Akceptując regulamin zgadzałeś się na dysponowanie Twoimi tekstami przez spółkę (nie domenę, która jest tylko ciągiem bitów).

  Nie jest zgodny. Taką zgodę musiała wyrazić spółka. Ja nie zacząłem pisywać na NE dlatego, że zachęcił mnie ŁŁ. Jestem pewien, że wiele innych osób również. Nikt nie każe Ci skarżyć ŁŁ, ale nie rozumiem, czemu masz pretensje do innych, że czują się oszukani.
 • @adevo 13:38:32
  Na moim blogu na salonie24 zamieściłem ostrzeżenie.
  Znany bloger szczurbiurowy - MACIEJ ŚWIRSKI zawiadomił policję.

  @jozefmoneta
  Zawaidomienie na policji złożone

  http://iddd.salon24.pl/504551,nowy-ekran-uwaga-konieczna-zmiana-hasla#comment_7606736
 • @Andarian 13:30:58 "W sporze staję po stronie blogerów." czyżby ?
  Na początek więc zacznij od obrony zapisów regulaminu.

  W interesie autorów byłaby fraktalność witryny. Tylko wtedy autor byłby rzeczywistym dysponenetem treści.

  W obecnej formie technicznej, każdy musi sobie założyć własną witrynę, na której będzie duplikować swoje notki, a treści każdej z nich informować, aby stosować odsyłacze do jego prywatnej witryny, bo adres ekranowej może się przecież zmienić, albo witryna zabankrutuje. Prywatna jest subsydiowana, i na tym polega jej przewaga.
 • @Pluszak 13:35:05
  naprawdę nie wiem, o co chodzi tej grupce.

  Wiem, że Carcajou jest wielki w Lesie, i malutki w żbiku.

  ale nie znam zatargu.

  Natomiast Ty wipisujesz jakieś dyrdymałki. Skoro ŁŁ unieważnił cesję, to spółka nie może być nadal właścicielem. Ci Panowie, i Panie, których wymieniłeś, to kłamcy.

  Nietety, my, autorzy, jesteśmy przez właścicieli witryn pomiatani. Do czasu. Coraz więcej będzie witryn prywatnych. Może nawet powstaną stowarzyszenia autorów i agregacje, które będą skutecznie konkurować z kapitalistami, którzy tak naprawdę mają autorów w ... głębokim poważaniu.
 • @Andarian 13:40:42
  Mam pretensje do innych, że nie kierują sią rozsądkiem, tylko animozjami i uprzedzeniami. Mamy prawo być wkurzeni na ŁŁ. Ale to nalatywanie z miałkiego powodu przypomina dokładnie partyjniackie pieniactwo z zawołaniem TKM.

  Ja odróżniam. Dlaczego uważasz, że nie. Ża ja nie lubię spółek, a Ty wprost przeciwnie? Gdybym mógł, nie zawierałbym żadnych umów ze spółkami. Niestety, terror spółek jest powszechny. Nie ma ucieczki.

  Dlaczego pomiawiasz mnie o porównywanie pisania tekstów z łajdaczeniem się ? Ja porównywałem mechanizm poddaństwa. Ty wolisz być poddanym jakiegoś gremium, o którego składzie osobowym nic nie wiesz, a ja wprost przeciwnie. Chcę sam wybierać z kim śpię, i dla kogo piszę. Ty wolisz działać dla fundacji, której umowne warunki przyjmujesz tylko dlatego, że nie masz wyboru. Jeśli chcesz pisać nie ponosząc kosztów, to masz do wyboru tylko owe oszukańcze spółki.

  Dlaczego oszukańcze. Przeczytaj własny regulamin (jesteś reprezentantem owej spólki, stąd "własny").
 • @adevo 13:44:08
  a dlaczego konieczna zmiana hasła ?

  wyjaśnij.
 • @interesariusz z PL 13:49:24
  Na nic będą zmiany w regulaminie bez zmian w kodzie. Te niestety wymagają czasu na opracowanie i przetestowanie. Też chcę by był to portal o strukturze fraktalnej. Zakładka Klub Dyletantów jest wstępem do tego. Gdyby nie ostatnie przejścia już kilka dni temu opublikowałbym tekst, w którym zachęcałbym blogerów do tworzenia własnych Klubów.

  Przygotowuję też procedury, które umożliwią podobne rozwiązanie do tego o którym mówisz.

  Niestety ze względu na gigantyczne koszty, które dotychczas ponosił NE nie ma możliwości zatrudnić teraz sztabu informatyków, którzy zrobiliby wszystko w kilka dni. Samo ogarnięcie nieładu związanego z dostępem do skryptu zajęło sporo czasu.

  Jeszcze raz powtórzę. Jeśli nie uda mi się zrealizować moich zamierzeń, by Nowy Ekran był bardziej przyjazny blogerom zrezygnuję ze współpracy.
  Początkowo dawałem sobie na to czas do końca maja. W związku z komplikacjami, które wynikły po drodze przedłużyłem sobie ten termin do końca sierpnia.

  Mam nadzieję, że czas pokaże, że podjąłem słuszną decyzję.
 • @interesariusz z PL 14:06:41
  Tak się pytałem Pluszaka oraz Andariana. Andarian mi tak odpowiedział w innym komentarzu, a Pluszak obiecał napisać w komunikacie. Ten tekst powyżej jest takim oficjalnym komunikatem.
 • @interesariusz z PL 13:55:18
  W kwestii witryn prywatnych się mylisz. Proces właśnie powinien przebiegać odwrotnie. Na początku jest wiele rozproszonych blogów, które się konsolidują. W Polsce natomiast możemy zaobserwować liczne działania, mające na celu uniemożliwienie tej konsolidacji (gdyby blogosfera polityczna zebrała się w jednym miejscu i podjęła dialog bez animozji podsycanych przez media głównego nurtu, stanowiłaby zagrożenia dla monopolu medialnego w naszym kraju. Rozproszona jest niegroźna).
 • @Andarian 14:11:30
  Te deklaracje przyjmuję za dobrą monetę i życzę powodzenia.
 • @adevo 13:44:08
  Nie mogę skomentować na S24 (wystapił błąd).
  Jezeli możesz dopisać, powiadom zainteresowanych na s24 o kuriozalnych zapisach regulaminu 3o :
  ...//Działając na podstawie uprawnień uzyskanych od prawowitego właściciela domeny nowyekran.pl, wynikających z zasad
  korzystania z serwisu pod tą domeną i zawartych w nich licencji, 3obieg.pl ma prawo do publikowania treści niegdyś
  opublikowanych pod tą domeną.

  3obieg.pl nie cenzuruje treści, dopuszcza jednak dokonywanie następujących zmian przy ich ekspozycji:
  ..........
  6. odświeżenie daty celem ponownej publikacji.
  //...
  Rednacz nadał sobie prawo regenerowania starych notek ukradzionych
  z innego portalu ! Ma rację @Szczur.. że zawiadamia policję; taka odgrzana w odpowiednim momencie notka może zaprowadzić autora przed sąd.
 • @adevo 14:11:57
  Jeśli w bazie są hasła, to tylko tyle znaczy, że twórcy nE to jeszcze więksi partacze, niż ich pomawia GPS.

  Niestety, nie ma uprawnień zawodowych informatyków. Za umieszczenie w bazie haseł (a nie ich transformacji jednokierunką funkcją), powinno się tracić uprawnienia zawodowe.
 • @Andarian 14:14:56
  Tu chyba mylisz wiele rzeczy, no i jest to, jak mi się wydaje, sprzeczne z twoimi deklaracjami, które pochwaliłem.
 • @interesariusz z PL 14:22:36
  Co się pienisz, przecież jest to normalna funkcja administratora, że ma dostęp do wszystkich kont przez tzw. "master password". Podobnież jest np. w koncie Google. Gdy wejdę na Google w moje ustawienia wejścia w trybie zalogowanym to widzę moje niezakodowane hasło.
 • @cyborg 14:22:15
  to poczytaj sobie regulamin nE.
 • @interesariusz z PL 14:05:23
  Też mi się nie podobają zapisy w regulaminie jako blogerowi. Jako osoby związanej z administracją rozumiem ich sens. To, że jesteś osobą uczciwą nie oznacza, że wszyscy tacy są. Regulamin w tym wypadku ma zapewnić furtki bezpieczeństwa na wypadek, gdy ktoś będzie działać w sposób ewidentnie szkodliwy. Myślę, że potrafisz sobie wyobrazić sytuacje, w których wykorzystanie niektórych niefajnych zapisów regulaminu może okazać się konieczne. To, że spółka pozostawia sobie takie możliwości, nie oznacza, że z nich skorzysta.

  Ja również nie przepadam za spółkami, w szczególności kapitałowymi (do osobowych nic nie mam). Nic na to nie poradzę, że mamy beznadziejne prawo w Polsce (albo i poradzę, przez rozbudowę Nowego Ekranu).

  W odróżnieniu do Ciebie (a co, przyczepię się słówek :P ) nie uważam sypiania z żoną za łajdaczenie. Nie uważam, bym jako bloger był czyimkolwiek poddanym na NE. Wiem natomiast, że w takim przypadku, spółka musi trzymać się pewnych zasad (w szczególności akcyjna, która może stracić wiele na wartości, jeśli będzie oszukiwać swoich klientów - tak, wiem, niestety nie zawsze to skutkuje). W przypadku osób prywatnych tak nie jest. Osoba o jednym nicku, zawsze może sobie znaleźć inny. Nie jestem w stanie sprawdzić, czy osoba jest tym, za kogo się podaje. Ze spółkami przynajmniej mam dostęp do KRS.

  Owszem, wolałbym współpracę z osobą, którą znam i której ufam od współpracy ze spółką (jak przypuszczam tak wyglądały Twoje relacje ŁŁ). Jeśli mam do wyboru współpracę z osobą mi całkowicie obcą, lub spółką - wybieram spółkę.
 • @adevo 14:29:36
  jeśli tak jest (nie używam żadnych poczt z przeglądarki), i to hasło nie jest trzymane na twoim komputerze, to też są to niesamowici partacze.

  Ale co się dziwić. Większość społecznościowych witryn na świecie jest prowadzona przez wszelkiej maści SBcje.

  Należy raczej płakać nad tym, że mając własny przemysł komputerowy za komuny nie rozwinęliśmy go.

  Już wtedy byliśmy znacznie lepsi jako programiści. Takie "MałeProgramiki" mogły być u nas i zdominować świat.

  PS, Nie rozumiem sformułowania "master password". Przynajmniej na polsko języcznym forum. Ale uświadamiam, że dostęp do pewnych rzeczy jest dla administratora niemożliwy, i nic nie dają najwyższe uprawnienia.


  Coraz bardziej będą tego doświadczać użytkownicy prywatnych komputerków. Jeszcze trochę, i nie będą mieli nic do powiedzenia w sprawie, co wyrabia oprogramowanie "na ich sprzęcie".
 • @gallux 10:03:21
  dokładnie jak napisałeś.
 • @Ryszard Opara 10:09:25
  dlatego prosze wyciągnąć wnioski z dyskusji bo też nadmieniono że NE jest słabo wykonany. Macie dziury w swoim portalu i zarządzaniu bezpieczeństwem na nim jak przysłowiowy ser szwajcarski. I do dziś nic sie nie zmieniło.
 • @interesariusz z PL 14:23:34
  To znaczy? Co masz na myśli? Dlaczego uważasz, że konsolidacja środowisk blogerskich nie jest korzystna? Owszem, ta konsolidacja powinna mieć odpowiednią formę, ale jak widać jeszcze się nie znalazł taki, który wiedziałby jak to zrobić i był w stanie to zrealizować.
 • @interesariusz z PL 14:23:34
  Już zrozumiałem. Chodzi Ci o to, że według Ciebie konsolidacja wyklucza fraktalny charakter. To jest właśnie ta kwestia, której jeszcze nie udało się nikomu zrealizować. Medium skonsolidowane nie oznacza rezygnacji ze struktury fraktalnej. Konsolidacja ma na celu połączenie wielu fraktali w jeden wielki fraktal, z wielowymiarowymi połączeniami między częściami składowymi umożliwiając łatwą nawigację po treściach.
 • @Marek Lipski 14:52:55
  jeśli masz jakiekolwiek konkretne propozycje, to istnieje poczta wewnętrzna, którą możesz podesłać realny swój adres poczty elektroniczej.

  i tak redakcja go zna.
 • @Andarian 14:52:24
  Chyba mnie źle zrozumiałeś.

  Ciekaw jestem, jak to zorganizujesz.

  Jeśli nie od razu, to trzeba dać jakieś zapowiedzi, przyroda nie znosi próżni, i wielu może się wziąść do konkurencyjnej roboty.
 • @jazgdyni 11:48:08
  "Enigmą dla mnie jest tylko fakt, czy Parol działał z powodu pychy i głupoty, czy z pełnym wyrachowaniem, czyli premedytacją."
  -----
  W wyniku moich wieloletnich obserwacji blogosfery mogę powiedzieć, że prawie każdy z blogerów, który zdobył sobie (z powodu niezaprzeczalnego talentu publicystycznego, zresztą) poczytność i rozpoznawalność, z czasem daje się ponosić pysze, a stamtąd do popełniania głupstw już krótka droga.
  I dodatkowa obserwacja: blogerów płci męskiej dotyczy to w 100% (z przypadków, które znam, oczywiście), natomiast z blogerkami jest trochę inaczej - o dziwo.
 • @interesariusz z PL 15:26:22
  Będę informować o planach i pomysłach. Postaram się także, by wszystko to działo się jak najszybciej. Nie szybciej jednak, niż to będzie potrzebne.
 • @interesariusz z PL 11:50:58
  Głupoty Pan opowiadasz.
  W zamian za prawo do użytkowania portalu zgodziłem się na wykorzystanie na nim moich tekstów.
  Nie zgadzałem się na żaden inny portal.
  Punkt 3 polityki prywatności:
  "Wszelkie treści zamieszczone w Serwisie objęte są regulacjami dotyczącymi prawa autorskiego. Powyższe dotyczy zarówno treści tworzonych przez redakcję, jak i inne osoby - w tym użytkowników Serwisu. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów bez zgody autora będzie naruszeniem przepisów prawa i podstawą do roszczeń odszkodowawczych."

  Domagam się niniejszym, by pana Parola pozwać do sądu.
  Jestem gotów dorzucić się na koszty.
  Może jakiś pozew zbiorowy?

  Nie jestem mściwy, ale jeśli jest okazja, aby przynajmniej jeden głupek dostał po uszach, to dla zasady należałoby skorzystać.
 • @interesariusz z PL 14:39:25
  Przecież na od Wndows 7 tak jest.
  Zresztą, jako nowy na Windowsach, chwalę sobie wszystkie te zdalne reperatury, aktualizacje.

  Mam tylko problem z Silverlight, po automatycznej aktualizacji, nie mogę już ściągać wideo w formacie Silverlight, a firma Aiseesoft, która zrobiła program do ściągania tego formatu z ekranu, nie aktualizuje. Mogę oczywiście wrócić do dawnych wersji, ale uważam to za pracochłonne.
  Zastosowanie Windows 8 mnie nie interesuje. Zbyt odrażająca jest forma graficzna Windows 8.

  Zresztą Windows 7 używam tylko na Polskę. Okazuje się, że Polakom wciśnięto Windows, pomimo że rodzice Steve Wozniaka są polskimi emigrantami.

  Dla mnie trzymanie tej informacji o geniuszu z polskim pochodzeniem, to jeden z dowodów jak wroga była i jest agentura w Polsce. Wystarczyło przecież zwrócić się w latach 90-tych do Steve Wozniaka o pomoc i Polacy zostaliby wyposażeni w najlepsze komputery i najlepsze systemy operacyjne na świecie.

  Za zablokowanie firmy Apple w Polsce, to cała ta WSIOWA nomenklatura powinna odpowiadać jak za morderstwa na Polakach.
 • @interesariusz z PL 11:59:09
  Bzdura i to wielka. Po o się Pan wypisuje te bzdury? Ma Pan jakieś pretensje do NE, to pisz Pan wprost, a nie wprowadzaj ludzi w błąd. Gdyby Allegro zażądało ode mnie faktury potwierdzającej transakcję z innym klientem, to bym im odpisał, żeby się pocałowali w d....
  Faktura może interesować tylko klienta i US (ewentualnie w sprawach spornych może być dowodem).
  Podobnie powinno być z cesją.
  Cofnięcie prawnie skutecznej transakcji między dwoma stronami wskutek nie spełnienia jakichś żądań strony pośredniczącej mógł wymyślić tylko jakiś polski prawnik (tak samo mądry jak Parol).
 • @interesariusz z PL 12:07:17
  źle pan rozumie
  ale jeśli bardzo uwiera - to pisz pan donos do UE - oni to sprawdzą
 • @interesariusz z PL 12:15:45
  > W mojej moralności moje notki należą do Pana Parola,

  Pan chyba pomylił adres - takie oświadczenia to u księdza w konfesjonale.
 • @adevo 16:12:58
  A była jakaś blokada? Nic o tym nie wiem.
  Rozwój informatyki w Polsce nastąpił dzięki klonom PC z dalekiego wschodu (najczęsciej z pirackim DOS'em). Na Apple to nie było nas stać.
  Poza tym polityka licencyjna Amerykanów była taka, że w pełni usprawiedliwia to piractwo. Ja chciałem być świętszy od Papieża i zamówiłem sobie poprzez firmę Optimus legalny Turbo Pascal. Dostałem po miesiącu (specjalnie jechałem do Nowego Sącza) paczkę z napisem "do sprzedaży tylko a terenie USA" (nie mówię już o cenach, które były niebotyczne).
 • @Jerzy Wawro 16:38:14
  Wtedy mówiło się o "jabłuszkach". O tym, że Steve Wozniak może Polsce pomóc jest moim przypuszczeniem. Artykuły o jego pochodzeniu to ja rozpowszechniałem w Polsce. Była cały czas blokada informacyjna o Apple i Wozniaku. Nikt z niego w Polsce nie był dumny z Amerykanina, przez rodziców z polskim pochodzeniem. Nikt z nim nie zrobił wywiadów dla Polaków itd. A człowiek należy do generacji obywatelskiej, która chętnie pomaga. Dla polskich, kupionych buców z wsiowej nomenklatury były to sprawy przykryte przez firmy sprzedające DOS-y i Windowsy.
  Przecież podpisano ogólnopolskie umowy z Microsoftem. Te umowy mógłby dostać Apple. To była blokada, o której pisałem, ale dopiero przed 2-oma, 3-ma laty.

  Celnicy w latach 1991-6 byli tak niedouczeni, że gdy oglądali moje Powerbooks to puszczali bez cła, jako zabawki. "O to za małe na prawdziwy komputer".
 • @adevo 17:12:32
  Ja to widzę inaczej, ale to jest zupełny off topic (matka Wożniaka pochodziła z Niemiec, a on odszedł z Apple w 1985, gdy w Polsce boom na komputery osobiste dopiero się zaczynał).
 • @Andarian 14:11:30
  Obawiam się, że chyba nie doceniacie powagi sytuacji.
  Jeszcze przed katastrofą z domeną Nathanel pisał o NE jako portalu niszowym.
  Teraz go nie ma w Google'ach, nie ma w statystykach SEO, brak zadowalającej aktywności w FB i Twitter. Reputacja leży w gruzach. Tu trzeba zakasać rękawy i to wszystko odbudować. Zamiast informacji o świecie dominują informacje o samym portalu i jego kłopotach. W sierpniu to już nie będzie po co wprowadzać unowocześnienia.
 • @Jerzy Wawro 17:50:25
  Doceniamy. Przed katastrofą domenową zaczęliśmy realizować pewne działania, które w obecnej sytuacji będą musiały być realizowane z dużo większym zaangażowaniem. Podobnie prace nad modyfikacją skryptu, obecna sytuacja wymusiła zmianę priorytetów.
 • @Nowy Ekran 11:18:51
  12.01.38:
  "Cały czas czepiasz się domeny, choć wyrok sądowy nie zapadł. "
  ...........................................................................................!!!!!!!!!

  "portal na którym bezprawnie zostały zamieszczone treści pochodzące z Nowego ekranu?"

  - a czy na to pomówienie wyrok sądu już zapadł?
 • @Jerzy Wawro 17:33:50
  > (matka Wożniaka pochodziła z Niemiec)
  Woz: poczułem się wzruszony podczas mojej wizyty w Polsce.
  Ojciec pochodzi z Polski, matka z pogranicza po stronie niemieckiej, więc jak on pisze można tak pisać, że miała niemieckie pochodzenie.
  Można wyczytać, że w roku 1990 wyposażył setki szkół w komputery w Rosji..
 • @Jerzy Wawro 17:50:25
  Zaczynamy od Page Rank równe zero.
 • @Nowy Ekran 12:01:38
  "Cały czas czepiasz się domeny, choć wyrok sądowy nie zapadł'

  Wyrok takowy nie zapadnie bo Opara nie ma zamiaru w tej sprawie składać pozwu w sądzie.

  Zapadnie wyrok w sprawie PRZECIWKO Oparze i współwinnym za bezprawne przywłaszczenie domeny z zawiadomienia Parola o kradzieży.

  Opara sam w końcu przyznał że domenę zarejestrował Parol na siebie jeszcze przed powstaniem srółki:

  cyt.:
  "Pan Parol zarejestrował domenę na swoje nazwisko."

  ( http://interesariusz.nowyekran.net/post/91818,jedno-pytanie-do-pana-opary )

  A jak TYMCZASOWO Parol ją utracił też Opara pisze między wierszami:

  cyt.:
  "2. Nie ma chyba sensu kupować czegoś - co jest naszą własnością."
 • @adevo 19:31:42
  Natomiast Google Pagerank adresu
  http://www.nowyekran.pl to w dalszym ciągu 4 !!!

  Blokada nowyekran.pl jest wymierną finansową stratą dla wszystkich, których oryginalne artykuły i notki miały odnośniki na innych portalach i stronach internetowych. Dalsze szkody wyszczególniłem tu:

  http://ryszard.opara.nowyekran.net/post/91833,nowyekran-net#comment_802904
 • @Andarian 13:30:58
  "Kwestia zarobków ŁŁ ma o tyle pewne znaczenie, że ludzie pragną w nim widzieć bojownika o wolność słowa i ideowca. Odnoszę wrażenie, że ideowców za 10 tysięcy miesięcznie dość łatwo znaleźć."

  - Na jakiej podstawie była taka kwota wypłacana Parolowi?
  (umowa o pracę, własna działalność Parola, .............?)
 • @ALIK 19:57:17
  Ja nie wiem, jak już napisałem, słyszałem taką plotkę. Póki co plotkowanie w naszym kraju nie jest zakazane.
 • @Andarian 18:48:34
  A można by tak na dobry początek coś zrobić z tym panelem badawczym?
  Drobna rzecz, a na pewno ucieszy....
  Może wystarczy poprawić var epanel_root_domain = "nowyekran.pl"; na
  var epanel_root_domain = "nowyekran.net";????
  Bo przed zmianą domeny nie było to tak uciążliwe.
  Wahając się, czy zrezygnować z aktywności tutaj dostajemy przy każdym odświeżeniu strony podpowiedź... ;-)
 • @ALIK 19:32:10
  Z powyższej dyskusji wynika, że była wykonana cesja.
 • @Andarian 13:30:58
  @night rat 10:02:23
  Pozostaje za to podziękować ŁŁ. Najpierw ciągnął 10 tysięcy miesięcznie za bycie naczelnym, a teraz sobie uwidział, że to jest jego domena.
  Komunikat – tymczasowa domena Nowego Ekranu
  Andarian 27.04.2013 10:09:29


  może źle to ująłem. nie ujawniłeś, tylko rozpowszechniasz .
 • @prawi co wiec 20:25:36
  Faktycznie... rozpowszechniłem taką informację. W chaosie ostatnich kilku dni wypadło mi to z głowy. Nieładne to z mojej strony. Jako winny mogę się tłumaczyć tylko tym, że w sobotę, kiedy serwis padał działałem pod wpływem silnego wzburzenia. Nie sądziłem, że tak nisko można cenić pracę osób, którym tyle się zawdzięcza.
 • @zwykły człowiek 07:02:20
  Circ wraca na NE żeby dopilnować sprawy i utrzymać cenny kontakt z kretem , który bardziej lub mniej świadomie sprzedaje informacje o ważnych wewnętrznych sprawach technicznych NE .

  Druga rzecz jaka ją interesuje to poziom zagrożenia dla Legionu wynikający z zamieszania prawnego . Tu szczególnie zamieszanie Legionistów w tzw ataki hackerskie. Cały fotomontaż związany z upozorowanym odejściem z Legionu to nędzna imitacja przykrywki .
 • @jazgdyni 05:21:12 ciekawostka
  Pod moim komentarzem u ŁŁ pojawiła się „odpowiedź circ” a następnie dementi od „prawdziwej circ”. Zaczyna się ciekawa paranoja czyli zabawa w udawanie, dobrej i złej circ.

  "Brudna gra domeną"
  http://3obieg.pl/?p=95140
 • @interesariusz z PL 12:01:05
  "a co jeśli wspólnicy nie przestrzegają statutu spółki ?"

  Gdy taka sytuacja nastąpi w spółce to sprawę rozstrzygnie sąd, a gdy u osoby prywatnej to już tylko psychiatra .Wydaje mi się jednak , że w ostrej grze jaką rozkręcił ŁŁ ani sąd ani psychiatra wiele nie uradzą. To nowa stara jakość , w której przeplata się intryga , i pieniądz , jest też władza dusz czyli media.

  Dla jasności nie martwi mnie to , że moje teksty znalazły się na 3obiegu nie widzę sensu dla „radosnego 1-o majowego zapału” by angażować tzw. organy służb do tej awanturki.

  A 3 obieg …hmmmm…. Może tam pojawić się sporo ciekawych treści i głośnych tematów ale tylko tyle. NE jest zupełnie inną jakością gdyż nadal ma zdolność organizacyjną , społecznościową jest w drodze do określenia własnej idei.

  Nie mam przymusu pisania, a nie powielam cudzych tekstów, jednak nie widzę siebie już na takim kierunku jaki obrał 3obieg to droga donikąd, która w najlepszym przypadku spełni funkcję pomocniczą....dla kogo ... hmmmm ?
 • @Jerzy Wawro 16:03:01
  Panie Wawro, dotąd miałem Pana za poważnego człowieka,
  a tu ?, wychodzi z Pana takie pieniactwo, jak z tych, co bronią wyroku w sprawie Sawickiej,

  nie wiem skąd Pan wziął cytat, al z pewności nie jest on pełen.

  Może i Pan Parol to głupek, nie wiem, ale Pan z całą pewnością, jeśli Pan podtrzymuje to, co napisał, jest mściwym, pieniackim sobkiem. Wstyd mi za Pana, bo jak dotąd bardzo Pana ceniłem.
 • @jax 20:52:53
  Ukłony za przenikliwość spostrzegawczość .Wcześniej trochę Pana oceniałem że dobrze Pan pisze tylko za dużo widzi Pan masonerii i spisków .Ale to Pan miał rację na nienormalnych i chorych psychicznie do końca z Mateczką i Izą nie wyglądają to może być przykrywka że niby są puknięci w głowę a to cwaniaki.
 • @adevo 16:12:58
  Co jest w w7?

  aktualizacje są dobre, ale ich wykonanie przze wielkiego brata be.

  Nie używam w8, ale gdyby MS był na tyle sprawną firmą, jak różni apologeci prywatyzacji przypisują firmom prywatnym, to interfejs w8 byłby już w w95B. Tak wynika z dyskusji ludzi, którzy w owych czasach dyskutowali o metaforze pulpitu, interfejsie bezpośredniej manipulacji i innych ergonomicznych apektach "HCI". Idea jest dobra, ale Microsoft spieprzył wszystko co mógł, jak to w komuniźmie (sorry, przepraszam, w kapitaliźmie).

  Po co nam jakiś Steve Woźniak? Sami nie byliśmy gorsi. Nie używam ogryzka, a najlepszą jego komromitacją jest program do odtwarzanie ich formatu na Windows. Powinno się wymagać od kupujących aparty fotograficzne z ogryzkowym formatem zapisu oświadczenia, że wiedzą, co robią.


  No i patentowanie prostokąta najlepiej świadczy o aspiracjach tej firmy.
 • @Jerzy Wawro 16:13:04
  Panie Wawro,
  Pan w ogóle nie odróżnia usługi zakończonej od ciągłej.

  Ponadto, to ja byłem nieustannym adwersarzem ŁŁ, gdy jeszcze tu panował. Pan trzymał gębę w kuble. Teraz Pan szczekasz na nieboszczyka. To się w naszej, polskiej kulturze nie mieści.

  Ponadto, Pan domysły uznajesz za fakty. Skąd strona trzecia ma wiedzieć, że "doszło do prawnie skutecznej transakcji". Panu po prostu trzeba podpieprzyć dostęp do konta bankowego, aby Pan przejrzał.
 • @Jerzy Wawro 16:15:45
  Wprost przeciwnie, interpretacja umów ma brać pod uwagę intencję stron.
 • @interesariusz z PL 21:04:20
  Cytat wziąłem stąd:
  http://www.nowyekran.net/static/polityka-prywatnosci

  Pańską ocenę moich ułomności przyjmuję do wiadomości, choć po prawdzie nic mnie ona nie obchodzi.
 • @adevo 17:12:32
  Przegięciem było limitowanie dostępu do US dla progamów pod MS windows wprowadzone przez Jerzego Buzka.

  Wprowadził to mimo memorandum PTI.
 • @Jerzy Wawro 21:27:38
  co jest ważniejsze, regulamin, czy jakaś polityka ?
  co jest prawnie obowiązujące ?

  No i pańskie pogardliwe zdanie świadczy o Panu. Mnie, mimo wszystkich użytych pod pańskim adresem ostrych słów powyżej, Pana zdanie obchodzi.

  Ja innych ludzi, przynajmniej w pewnym minimalnym zakresie, poważam. Przynajmniej ich wysłucham.
 • @Jerzy Wawro 20:20:36
  "Z powyższej dyskusji wynika, że była wykonana cesja"

  Absolutnie nic takiego nie wynika z dyskusji.
  potwierdzają to słowa i czyny niejakiego Opary, który pisze jasno że domenę rejestrował Parol i nigdy nic nie wspomniał o cesji, jak też i deklaruje nie składania w tej sprawie pozwu motywując to pokrętnie rozciągłością w czasie.
  Czyli próbuje wmówić czytelnikom słowami jarka z Żoliborza że to jego okradziono, to jego pomówiono, ma na to dowody, znani są sprawcy a nawet już się publicznie przyznali ale on nic więcej w tej kwestii robił nie będzie - Śmiech na sali.

  Kwestia słownej cesji jest poruszana tylko chyba przez służbowy nick - czyli nie wiadomo kogo.

  I ciężko mi uwierzyć że tylu ludzi łyka takie gów....no jako prawdę objawioną....
  Wielcy biznesmeni, wielcy wizjonerzy, pretendent do prezydentury, .... itd itp głupoty...... załatwia jedna z podstawowych podwalin niby wielkiej poważnej spółki ........... NA GĘBĘ

  :D :D :D
  Buaaahaaaaaaaaaaa

  Ludzie szanujcie swoje nazwiska ale i nicki i nie łykajcie takiego szajsu
 • @Andarian 20:44:36
  "Faktycznie... rozpowszechniłem taką informację. W chaosie ostatnich kilku dni wypadło mi to z głowy. Nieładne to z mojej strony. Jako winny mogę się tłumaczyć tylko tym, że w sobotę, kiedy serwis padał działałem pod wpływem silnego wzburzenia. "

  Adrianie teoretycznie poza tym że jesteś ewidentną tubą propagandową Oparów smrodu (jak spora część starej ekipy zanim się obudziła z ręką w nocniku) nic do Ciebie nie mam.

  ALE.....

  To co zrobiłeś czy nie jest to zwykła zdrada tajemnicy handlowej ??? :D

  Zdradziłeś tajemnicę handlową...
  Tobie wcześniej zdradził ja ktoś inny, a poprzednikowi może jeszcze ktoś inny - a każdy kolejny to coraz wyższe stanowisko.

  Sami pod sobą dołki kopiecie i się zapętlacie.
  Każda próba zwalenia winy na drugą stronę w jakiejś notce z niusami odkrywa syf po stronie oskarżającej.
  Itd. itp.

  Wasza brocha.
 • @Andarian 20:44:36
  "Nie sądziłem, że tak nisko można cenić pracę osób, którym tyle się zawdzięcza.'

  A to widać było tuż przed pierwszymi oznakami zadymy w żałosnym lamencie Opary wołającym o datki na tacę w którym to bezczelnie wypraszał blogerów którzy poświęcili temu portalowi masę roboczogodzin ze względu tylko i wyłącznie na Parola.

  To Parol stopował Oparę aby stulił z deka pysk i nie wypraszał blogerów odkrywających jego manipulacje i kombinacje.

  To była niesamowita nie tylko niewdzięczność ale i bezczelność Opary w stosunku nie tylko do samych blogerów ale i Red Nacza który ich tu ściągnął i za namową którego poświęcili temu miejscu tyle czasu...

  Jak widzisz wszystko co się w tym zasyfiałym ferworze walki napisze powraca ze zwielokrotnioną mocą.
 • @night rat 22:42:01
  poniewaz jak by tak nie bylo to nikt oficjalnych oswiadczeni po necie nie zamieszczal. Gdyby sobie dla jaj te oswiadczenia wyweszali to ŁŁ mialby niezly oręż sądowy. Nikt kasy pewnie nie bedzie chciał za friko jemu przekazywać.
 • @night rat 22:39:12
  nie problem ze wylazi iz kazdy z pracownikow sobie mógł i jak widać ktoś to zrobił problem ze w NE z tego co widać do dziś dnia niema polityki bezpieczeństwa.
 • @ALIK 22:44:00
  Dla kogoś, kto umie czytać wynika.

  Członek redakcji NE pisze:
  "Cesja domeny została cofnięta - czyli domena wróciła do ŁŁ, ponieważ nie ma papierowej umowy o cesji między ŁŁ a NE z czasów jak pracował w NE i robiona była cesja."
  a dalej wprost:
  "problem w tym że cesja była zrobiona już dawno ..."
  zaprzecza też twierdzeniom ŁŁ, że cesja była wykonana bez jego zgody, poprzez włamanie się na jego konto.
 • @ALIK 22:50:47
  Bardzo mi się podoba ten poglląd - zarobki pracowika to tajemnica handlowa,

  tffffu z takim prawem i handlem, to nie handel, tylko czysty rozbój.
 • @Jerzy Wawro 23:22:53
  Pan to chyba przestał rozmieć słowo pisane po polsku.

  ŁŁ stwierdził, że cecję odkrył po pewnym czasie. Nawet przedstawił, może i prawdziwą informację, o uprzedmiej podmianie adresu.

  Ja np. nie mam pojęcia, z ilu z ilu moich kont korzysta. Nie kontroluję tego. Dlatego wszelka odpowiedzialność autorów za słowa powinna być ograniczona. Tak naprawdę nie ma bezpośredniego dowodu na to, kto jest autorem. Nie skazuje się posiadacza samochodu za to, że ktoś jego skradzionym samochodem kogoś rozjechał.
 • @Jerzy Wawro 23:22:53
  Już nie wnikając w to co kto pisze wnioski łatwo wyciągnąć z kilku faktów:

  a) domenę zarejestrował Parol

  b) w "jakichś okolicznościach" przeszła na stan Opary i kamratów
  (oddać mu jej za nic nie chcieli)

  c) po czym domena powraca do Parola...:

  - na jakiejś podstawie do niego powróciła i nie dajcie sobie wmówić że firma XXXX zrobiła to bo lubi jego blogi - podstawa musiała być prawna I SPRAWDZONA !!!

  - Opara deklaruje że sądził się nią nie będzie


  Temat powinien być dawno zamknięty:
  Domenę zarejestrował Parol, była jego własnością, w nieznanych lecz bezprawnych okolicznościach zastała mu odebrana przez wierchuszkę WSI czy tam NE (nie wiem), po czym powróciła do prawowitego właściciela z oświadczenia którego wynika że dzięki działaniom organów ścigania, a samozwańczy chwilowy jej przywłaszczeniowiec odpuszcza o nią walkę w sądzie. KONIEC

  I nie wiem co tu dalej roztrząsać.
  Sprawa prosta jak drut bo poparta i dokumentami i deklaracjami obydwu stron.
 • @interesariusz z PL 23:47:35
  "Bardzo mi się podoba ten poglląd - zarobki pracowika to tajemnica handlowa,"

  Zarobek = zapłata za .... xxxxxxx-coś (towar, usługę....)

  Nie wiem do końca jak z tym jest i czy są różnice pomiędzy umową o pracę, umową o dzieło, ... itd. itp.
  Dlatego zapytałem Adriana na jakiej podstawie Red Nacz był wynagradzany abym później mógł sprawdzić na spokojnie.

  Z innej strony:
  chciałbyś aby w gazetach i wszelkich mediach podawano Twoje pełne dane osobowe wraz z zarobkami?
  A może i żony, dzieci?
  Ja się niczego nie wstydzę ale NIE.

  Co będzie następne?
  Historie chorobowe? :)
  Pzdr
 • @ALIK 23:59:22
  nie kpij z poważnych spraw,

  dlaczego na giełdzie papierów warościowych jest urawniłowka kursu i podaje się do wiadomości kurs dnia ?

  Przecież znacznie korzystniej byłoby skupować akcje poniżej ich realnej wartości od niezorientowanych ludzi.

  Podobnie, istnieje rynek pracy. W 3 RP wprowadzono poufność zarobków po to, aby nikt się nie orientował, ile się płaci na danym stanowisku. Można więc jedną sprzątaczkę zatrudnić za 3 tys, drugą za 200złotych. I cała ta tajność zarobków ma służyć utrzymaniu tego stanu.
 • @interesariusz z PL 00:12:49
  kurs to kurs a dwustronnie wynegocjowane/ustalone wynagrodzenie za usługę to zupełnie inna i poufna kwestia.
  Poufna dopóki obydwie strony nie ustalą iż może zostać upubliczniona.
  Jeśli tak było ustalone to tak ma być.

  Poza tym (albo i dlatego) są wielkie dwie rozbieżności:

  - z jednej strony szasta się cyfrą 10tyś zł za miesiąc (póki co tylko ze strony NE niepotwierdzone przez RedNacza)
  - z drugiej inna osoba ze starej ekipy wspominała o swoich "zarobkach" w wysokości nie pamiętam dokładnie czy 1 tyś czy 1,5 tyś i to płaconych chyb aratami a w każdym razie niedopłaconych do końca.

  I teraz choćby na tej podstawie są dwa ALE:

  1) Opary bezczelnie kłamią co do zarobków RedNacza (na to stawiam)

  2) jeśli on dostawał 10k a koleżanka zza biurka 1-1,5k to:

  - jeśli na tej podstawie RedNacz jest bucem to płacący (NE) tym bardziej

  - jeśli tak było to tym bardziej albo właśnie dlatego powinna i była ustalona tzw. "tajemnica handlowa"

  Temat można ciągnąć dalej lecz powiem "Ci" szczerze że generalnie mam go w ...pie :)

  I raz jeszcze napisze że cokolwiek tu nie zostanie napisane to po kilku postach wyjdzie syf i z drugiej strony.
  Pzdr.
  Spadam bo mam lepsze rzeczy do robienia niż nabijanie odsłon.
  (a o to teraz biznesmenom z NE głównie chodzi :D )
 • @night rat 22:55:57
  >W czyim interesie opluwasz portal katolicko-narodowy?

  Bardzo proszę o informację kiedy ten portal został katolickim, to znaczy uznanym przez władze Kościoła. W takim razie popełniłam błąd, nie czekając na ten fakt, a był to mój powód opuszczenia przeze mnie jego szeregow.
 • @ALIK,@interesariusz z PL
  Nie wiem na pewno kto ze stron konfliktu mówi prawdę. Ale wiem, że wy dwaj kłamiecie. Trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś nie mógł zrozumieć prostych wypowiedzi.
 • Przestańcie pisać nie na temat, bo zgubiłam wątek sprawy....
  Ludzie OPANUJCIE się

  Patrzę od stycznia 2013 na to co się dzieje na Nowym Ekranie.
  Mam wrażenie , że jest to „towarzystwo wzajemnej adoracji” , które PISZE co „mu w danej chwili przyjdzie na myśl”, często nie mając nawet pojęcia, że tuż, tuż, obok dzieje się tragedia.
  Nie pomagacie , tylko DOŁUJECIE jeszcze bardziej.
  Skąd My to znamy, stare wypróbowane metody.

  Wszyscy w Polsce są Specjalistami we Wszystkim.
  Przeciwnie jest u naszych różnych sąsiadów a szczególnie „na zachodzie”.
  Tam w krajach z wieloletnim doświadczeniem kapitalistycznym, jak zadasz pytanie np. o drogę? to ;
  1. jeśli wie to odpowiada krótko, bo czas to pieniądz
  2. odsyła Cię do najbliższego Policjanta, bo to jego robota.
  Ludzie mając zaufanie do instytucji państwowych.
  Wolą trzymać język za zębami, bo wszystko się zmienia.
  Nie tracą czasu.
  Płacą podatki i tą robotę ma ktoś inny za nich zrobić.
  Jak wykonuje źle, to po prostu w następnych wyborach już na tych samych nie głosują.


  U Nas w Polsce, gadulstwo to plaga.
  Gadatliwi Polacy nie dość, że płacą podatki na pensje Urzędników, to jeszcze WYKONUJĄ ICH PRACĘ, wyręczając „wiedzą na wszystkie tematy”.

  O co więc macie pretensje ?
  URZĘDNIK za BIURKIEM , NIGDY NIC NIE WIE.
  SĄDY Wydają Wyroki jak im się podoba.
  Polak będzie GADAŁ, KOMENTOWAŁ i MARNOWAŁ BEZCENNY CZAS.

  Jesteśmy MANIPULOWANI i Sami na to Pozwalacie.

  Opanujcie się.
  Ile tu dobrych rad, tylko rąk do roboty za mało.

  Jątrzycie, szukacie winnych.
  Dla mnie sami jesteście WINNI bo nie potraficie się ZJEDNOCZYĆ.
 • @Jerzy Wawro 08:42:14
  "Nie wiem na pewno kto ze stron konfliktu mówi prawdę. Ale wiem, że wy dwaj kłamiecie."

  Co do kłamania niby 100% pewności nie mam i ja, lecz na podstawie tego co piszą obydwie strony oraz tego co było przez nie pisane jeszcze na długo przed "tą piękna katastrofą NE" sądzę że więcej prawdy jest po stronie Parola.
  W przeciwieństwie do "Ciebie" ja jestem osobą absolutnie postronną i nie mam absolutnie żadnych korzyści czy strat jak NE utonie w szambie więc widzę wszystko takim jakie ono jest a nie chcę aby było.
  Pamiętam Pana żale do Parola jak też i widzę obecną nachalną stronniczość nie raz powiązaną z propagandą jaką siako tako mocno uprawiają tu inni tacy jak np. Adrian, czy już totalną jak Pluszowy.
  Niby "Was" rozumiem" lecz to nie znaczy że popieram i samo wazeliniarstwo jak też i tym bardziej wazeliniarstwo opłacane - no cóż takie czasy że wielu ludzi dla korzyści majątkowych zrobi wiele a powie a tym bardziej napisze jeszcze więcej - na dodatek próbując dla zatarcia śladów wklejać wielkie słowa o charyzmie czy nawet patriotyzmie.

  "Róbta co chceta" ale pamiętajcie stare podwórkowe powiedzenie:
  "gówno zawsze na wierzch wypłynie"
  Pzdr

  (Ahaaaa ja nie kłamię bo nie mam ku temu ani przesłanek ani korzyści takich jak mają choćby wymienieni powyżej.)
 • @Rudolf 08:55:59
  "Przestańcie pisać nie na temat, bo zgubiłam wątek sprawy...."

  Bo wątek był cienki jak krowi placek na polu.
  Temat miał wcisnąć blogerom i czytającym do głów że Parol wykradł nocą ich dane osobowe.
  Miał się z jednej strony rozciągnąć na wielkie oskarżenia z kradzieżą dobytku z kartami płatniczymi włącznie (oraz nabić postów bo dzięki cwaniactwu/skąpstwie wierchuszki NE obecnie NE jest niby stare a tak samo nowe jak 3Obieg)

  Ale ludzie choć nie piszą tego w prost z jednej strony zdali już sobie sprawę że ta rzekoma wielka kradzież stulecia ich dobytku nią nie jest a jeśli już to jedyne co tam jest to to że:
  - każdy zalogowany na NE może się zalogować pod tym samym nickiem i hasłem na 3Obiegu
  - może się zalogować TYLKO I WYŁĄCZNIE ON SAM znając swoje hasło bądź logując się ze swojego komputera
  - dostęp do własnych notek na NE poprzez 3Obieg (np. dla ich ściągnięcia) ma tylko i wyłącznie właściciel danego bloga

  A z drugiej strony co któryś post wychodzą kwiatki po stronie wierchuszki NE, jak też i .......:
  Jak też i łamanie prawa opisywanego w tytule przez NE poprzez złamanie ustawy o danych osobowych, być może tajemnicy handlowej...... itd.

  Oczywiście jak zawsze bywa punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i "Ci u koryta" widzą tylko koryto a poza nim same świnie, a osoby totalnie bierne i postronne walkę o koryto (najczęściej świń) bądź inne korzyści.
 • @ALIK 09:25:23 @Jerzy Wawro 08:42:14
  Opanujcie się.

  Wyroki wydają Nasze Polskie Wspaniała Sądy.

  Czy Wy może należycie do tej grupy ?

  Ewidentnie wygląda, że w pisaniu byle czego i kłótniach jesteście doskonali.

  Kto Wam "zapłacił lub zlecił", żeby tu pieniaczyć ?
  Wasze wpisy poprostu zaśmiecają. Pomijam i nie czytam.....
 • @ALIK 09:40:15
  Nie doczytałam
  Znudził mnie ALIK po pierwszym swoim zdaniu komentarza jaki napisał do mego wpisu Rudolf o 8;55 03/05/2013
  "Przestańcie pisać nie na temat, bo zgubiłam wątek sprawy...."

  Poczekam aż ktoś napisze coś sensownego.
  Komentarze pisane przez ALIK, są przeze mnie pomijane od teraz.
  Stop beszczelności.
  Stop zajadłości.
  Stop pieniactwu.
  Stop głupocie.

  Żegnam "rozbestwionego" Blogera ALIKA.
  Tolerancja ma też swoje granice.
  Znudziłeś mnie ALIK swoją agresją. BYE
 • @ALIK 09:25:23
  1. Oczywiście, że nie jestem bezstronny, bo w mojej ocenie tak jak postąpił ŁŁ się nie postępuje.
  2. Staram się być obiektywny, choć nie przeczę, że działalność ŁŁ na tym portalu budziła od początku moje wątpliwości, a w grudniu ub. roku doprowdziła do tego, że zaniechałem prowadzenia tu bloga. Po jego odejściu wznowiłem pisanie, bo miałem nadzieję na nową jakość.
  3. Nie mam żadnych korzyści z tego pisania (czasem sądzę, że to strata czasu). Dałem sobie spokój bez żalu w styczniu, to i teraz bez żalu zakończę.
  4. W naszej wymianie zdań problem jest zupełnie inny. Skoro Pan stoi na stanowisku neutralnym, to po co te manipulacje? Na przykład redakcja wyjaśnia na jakiej podstawie Parol odzyskał domenę, a Pan dalej swoje: udaje że o tym nie wie i snuje przypuszczenia i insynuacje.
  Jeszcze gorzej jest z "Interesariuszem PL" - ręce wprost opadają.
  5. Żeby nie było niejasności: jestem bardzo krytyczny wobec tego, co wyprawia R. Opara i ludzie z nim związani. Ale ta działalność (jeśli nie opiera się na kłamstwie) mieści się w jakichś cywilizowanych normach. T. Parol nawet przy założeniu, że racja jest po jego stronie, przegina na całego. Dlatego uważam, że NE powinien się bronić (bronić swojego dobrego imienia) przed sądem. Ja bym się przyłączył traktując to jako obronę zasad. Tylko dureń lub człowiek złej woli może mnie za to uznać za pieniacza (to do komentarza I. PL)..
 • @interesariusz z PL 13:55:18
  "Skoro ŁŁ unieważnił cesję, to spółka nie może być nadal właścicielem. Ci Panowie, i Panie, których wymieniłeś, to kłamcy."

  Nie istnieje cuś takiego jak unieważnienie umowy przez stronę umowy. Takie twierdzenie to niewiedza do kwadratu.
 • @interesariusz z PL 12:03:16
  >>>>@@@
  Szanowni dyskutanci !
  Tematem nie jest cesja domeny, tylko nielegalne wyniesienie danych poza firmę. Naruszenie praw autorskich. Kradzież danych osobowych.>>>>>>
  re:
  >>>>>jaka kradzież ?

  a firma to kto ?
  Czy ja na początku jak pisałem, to wiedziałem, że piszę dla Opary ?
  Nie, pisałem dla ŁŁ.>>>>>

  re:
  Adresy mailowe + zaszyfrowane hasła zostały skradzione wraz z bazą SQL. Zgodzi się pan?

  Jeśli ktoś zdejmie szyld nad wystawą sklepową, bądź stłucze weń szybę, wcale nie upoważnia Pana do zaboru mienia pod pretekstem "ratowania", prawda?
  Z tego co zdążyłem przeczytać, pan Parol posługuje się argumentem w postaci: "przeniosłem bazę SQL by ją ocalić". W mym pojęciu jest to przywłaszczenie danych nienależących do pana Parola (maile + hasła), czyli kradzież

  Dodatkowo:

  Art. 12.
  1. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, bez uprawnienia lub wbrew jego
  warunkom, pobiera dane lub wtórnie wykorzystuje w całości lub w istotnej, co
  do jakości lub ilości, części bazy danych, podlega karze grzywny.
  2. Orzekanie następuje na podstawie Kodeksu postępowania w sprawach o wykro-
  czenia.
  3. Sąd może orzec przepadek, na rzecz Skarbu Państwa, bezprawnie wykonanych
  egzemplarzy bazy danych.

  Pozdrawiam
 • @Jerzy Wawro 10:22:43
  "Oczywiście, że nie jestem bezstronny"

  Wiem bo pamiętam co nieco że nie zgadzał się Pan z parolem - delikatnie mówiąc.
  Nie pamiętam o co dokładnie chodziło lecz pamiętam że wymiany poglądów nie były "cieplutkie" :)

  "3. Nie mam żadnych korzyści z tego pisania (czasem sądzę, że to strata czasu). Dałem sobie spokój bez żalu w styczniu, to i teraz bez żalu zakończę."

  Akurat w Pana przypadku miałem na myśli inne korzyści niż czysto finansowe z kasy anonimów skrytych za spółką NE (bardziej hmmm. nazwę to ideowe, duchowe.......)

  "po co te manipulacje? Na przykład redakcja wyjaśnia na jakiej podstawie Parol odzyskał domenę, a Pan dalej swoje: udaje że o tym nie wie i snuje przypuszczenia i insynuacje."

  Dokładnie tutaj się rozmijamy.
  Właśnie ze względu na Pana kompletny brak obiektywizmu.
  Redakcja NE absolutnie niczego nie wyjaśnia.
  To redakcja insynuuje.
  Na swoją wersję nie przedstawia kompletnie żadnego dowodu materialnego a wciska czytelnikom do głów jedynie rzekomą umowę ustną :D :D
  Śmiech na sali.
  Natomiast Red Nacz jak i internauci szperający w sieci przedstawiają konkretne dowody świadczące o wersji Parola.
  Co więcej sam Parol w publicznych oświadczeniach najpierw zarzuca gangowi Opary kradzież na co oskarżony oświadczył że bronił się z tego zarzutu nie będzie, teraz Parol oświadcza że domena do niego powróciła dzięki działaniom prokuratury bodajże i opisuje mechanizm jej przywłaszczenia przez gang powiązany z NE a oskarżeni ponownie deklarują iż nie będą się przed tymi oskarżeniami bronić w sądzie.
  Oczywiście argumentacja oficjalna jest rzeczowa i realna - czas, koszty- ale publiczne oskarżenie o kradzież to nie byle co. I tylko znajomość faktów może skłonić pomówionego/winnego do nie biegania z tym po sądach (bo być może przy okazji wyjdzie na wierzch coś jeszcze)

  Także zwyczajny brak obiektywizmu zawsze będzie powodował stronniczą ocenę dowodów a niejednokrotnie traktował je wybiórczo.
  Tak było, tak jest i tam po wsze czasy będzie.
  Pzdr.
 • @ALIK 20:56:53
  > rzekomą umowę ustną

  Podobno to była nie tylko umowa, ale wykonana elektronicznie cesja.

  Ale zgadzam się w pełni z tym, że postępowanie Opary jest nierozsądne lub nielogiczne.
 • @night rat 22:55:57
  Legion karmi się nawozem fałszu i rośnie na manipulacji, ale do siebie liderzy tej formacji nie odnoszą Twoich „upomnień” . Odwołujesz się do przykazań w jakimś celu. Chcesz użyć autorytetu Bożych Praw żeby uzyskać aprobatę dla pokrętnych działań uprawianych przez liderów tej grupy ? W tym legionowym kociołku drzyjcie sobie pierze z kuperków do woli i smarujcie się nadal smołą. Jednak skoro tam jest tak cudownie to z jakiego powodu co jakiś czas po sieci pełzają wysłannicy legionu szukający dla siebie wybielenia na…. NE czy 3obiegu. Zmiany wprowadziliście kosmetyczne więc sprawy które dawniej poruszyłem są w większości aktualne.

  Zobacz
  Bawicie się tam w jakieś pokrętne psycho-testy , które pozornie badają poziom wiary, a w praktyce sprytnie weryfikują zdolności umysłowe „obiektów”. Kto w sprawach prostych formułuje tak przebiegłe pytania ?

  Wyznanie wiary to sprawa prosta Tak jest Tak i nic ponadto. Takich przykładów jest wiele.

  Nie widzę powodu żeby ze szczególną uwagą przyglądać się temu co się dzieje w legionowym kociołku, nie oznacza to jednak , że „nie wiem” o jego istnieniu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31