Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
440 postów 109 komentarzy

Dziennikarstwo Obywatelskie

Nowy Ekran - Blog przeznaczony do publikacji materiałów dziennikarzy obywatelskich przygotowanych na zlecenie Nowego Ekranu lub artykułów i listów nadesłanych do Redakcji

Państwo i Samorządy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Temat rozmowy: „Państwo Polskie i jego funkcjonowanie”

Definicją państwa powinna być organizacja która pełni rolę służebną dla narodu, państwo powinno zagwarantować kwestię bezpieczeństwa zewnętrznego, państwo powinno dysponować odpowiednia armią, powinno funkcjonować w układach międzynarodowych. W Polsce w tej chwili wojska praktycznie niema.[…] W jednostkach wojskowych, na warcie stoją firmy ochroniarskie. […] Nasze Państwo nie spełnia funkcji ochronnej jeżeli chodzi o bezpieczeństwo zewnętrzne. […] Bezpieczeństwo wewnętrzne to jest kwestia struktur państwa, […] wszyscy wiemy jak w Polsce funkcjonuje Wymiar Sprawiedliwości. […] Wszystkie tzw. „polskie banki”  są pod kontrolą obcego kapitału. […] Wszystkie większe sieci handlowe to nie są polskie sieci. […] Kiedyś Polska była potęga jeżeli chodzi o przemysł stoczniowy, rybołówstwo a w tej chwili polskie morze służy chyba tylko turystom. Polska nie ma przemysłu stoczniowego który został zlikwidowany.[…] W tej chwili cały aparat państwa występuje w interesie określonej partii politycznej… - mówi Ryszard Opara, założyciel Nowego Ekranu w rozmowie ze Zbigniewem Lipińskim, Redaktorem Naczelnym Nowego Ekranu.KOMENTARZE

 • Dobrze Pan Opara określił funkcie Państwa
  Ale dyskutant Pan Lipiński to kryptokomunista.Samorządy to koryta PSL.

  Panie Opara nich się Pan skontaktuje z JKM, bo wie Pan ,że dzwonią tylko nie wie Pan,, gdzie jest kościół.
 • @
  ...trzeba zmienić mentalność ludzi, albo wrócić do tej mentalności co za czasu stanu wojennego...gdzie ludzie się szanowali i wspierali, a nie skakali sobie do gardeł za drabine w promocji w Biedronce ...tak to se można ino gadać i nic z tego ...ale trzeba też , by w końcu każdy się określił i był transparentny co do swoich intencji...po filmiku Sendeckiego na swoich urodzinach widząc te elyty...to wiem , że będzie nihil novi sub sole...dalej będzie tylko gdakanie na portalach, a lisy dalej bedą wyżerać jaja z kurników...:((
 • @trybeus 14:50:05
  ..żeby tylko jaja, to pikuś ...ale będzie niedługo wyżeranie kuraków, a kuraki będą gdakać , że koko spoko...
 • Nie wszystko jest złe
  W Polsce jest bardzo dobra ustawa o referendach lokalnych na wniosek mieszkańców - niestety nie funkcjonuje, gdy władza centralna stosuje się do własnych reguł gry tylko wtedy, gdy jej to pasuje..

  Tutaj bym postawił na Rydzyka, który najwyraźniej jest sterowany przez (PO?) Mając 2 miliony podpisów mógłby taką energię społeczną przecież skanalizować w referenda lokalne np. zabraniające ustawiania nadajników telewizyjnych DVBT i w ten siłowy sposób zmusić KRRiT do zgody. Ale Rydzyk się boi, że ludzie sobie uświadomią, że mogą rządzić i myśleć samodzielnie bez Rydzyka.

  Następnym przykładem władzy oddolnej, którą w Polsce można łatwo wzmocnić i mieszkańców uaktywniać jest instrument funduszu sołeckiego.

  Na życzenie chętnego sołectwa wyodrębnia go Rada Gminy lub Rada Miejska raz w roku na kolejny rok budżetowy. Co w ramach funduszu ma być wykonane decydują już sami mieszkańcy. Jeżeli o tym funduszu mieszkańcy wiedzą i są pieniądze to fundusz może dobrze funkcjonować.

  Projekty ustaw na wniosek obywateli też mogłyby zafunkcjonować, gdyby takich inicjatyw było więcej. (Nie mogą przecież wstawić wszystkich projektów ustaw do poczekalni bo ją zapchają.)

  Panie Opara i wszyscy muszą sobie zdać sprawę, że nie ma sensu dyskutować o modelach państwa bez jasnego uwzględniania roli KORUPCJI w takich modelach. KORUPCJA to właśnie wpływ na decyzje państwa drogami niekontrolowanymi przez wyborców.

  Mówiąc obrazowo najsławniejszy chirug nic nie pomoże pacjentowi, jeżeli jest on osiągalny tylko od poziomu dodatkowej łapówki 20000 Euro, a pacjent takimi pieniędzmi nie dysponuje.

  Każdy nowy model państwowy powinien pokazywać wiarygodne rozwiązania antykorupcyjne. Ponieważ Służby Ochrony Państwa całkowicie nie spełniły swoich funkcji ustawowych, trzeba też określać ich rolę w nowych modelach demokracji parlamentaernej.

  W Demokracji Kulistej to Naród pomalutku koryguje błędy przeszłości.

  AKT WOLI NARODU
  http://www.petycjeonline.com/akt
 • @adevo 15:06:02
  ..władza oddolna jak sama nazwa wskazuje jest do dupy...samorząd jest sterowany z góry i może sobie najwyżej wsadzić palec do owej części, którą podałem wyżej..sołectwo vs. gmina, to tylko napierdzielanie się nawzajem..(tak jest u nas)..tak że adevo wymyśl coś lepszego...naprawianie Polski z Hamburga to tak jak stosunek seksualny przez skypa...

  ...a od Rydzyka wara, ciołku...
 • @trybeus 15:30:23
  --- ...a od Rydzyka wara, ciołku...
  Tak, będę musiał przedstawić bogobojne alternatywy np. świadków Jehowy.
  ----
  Na serio, macie u siebie fundusz sołecki?
 • @adevo 15:06:02
  Państwo powinno strzec własności obywateli.

  I tylko tyle i aż tyle.
 • @liberalkonserwatywny 16:46:01
  1. Są podziemne zasoby wody pitnej własnością obywateli, czy nie?
  - chodzi mi o poszukiwania gazu w łupkach.
  2. Są ziemie rolnicze własnością obywateli, czy nie?
  - chodzi mi o kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego.
  3. Jest przestrzeń poza budynkami własnością obywateli, czy nie?
  - chodzi mi o napromieniowanie przestrzeni publicznej polami mikrofalowymi.

  Pomyśl sobie o podstawach życia, dlaczego ludzie skupiali się - by przeżyć.
  Własność to nie wszystko, własności nie zabierzesz na drugi świat, przez własność nie będziesz zdrowszy, ale możesz szybko umrzeć.
  To tylko wskazówki.
  Odpowiedz na trzy pytania u góry i będziesz widział, że własność prywatna jest ściśle powiązana z własnością publiczną. Izolowane systemy gospodarcze nawet w miniskali to kłamstwa. Wszyscy jesteśmy od siebie uzależnieni.
 • @adevo 18:05:22
  ..naiwniak jesteś...podziemne zasoby wody pitnej akurat chce przejąć firma Nestle, żeby wrzucić Wodę jako towar na giełdę...po co goje maja mieć ją za darmo...następna sprawa...właściciele gruntów ma ją tylko 20-to centymetrową warstwę ziemi do dyspozycji..co ponizej jest własnością Państwa...nie ma własności..nawet twoje mieszkanko w hamburgu żydki już rozdysponowały...jesteś niesamowitym łosiem, adevo...walczysz z gazem łupkowym a nie spytałeś się swojego chlebodawcy szkopa czym (jakim syfem) z ruskimi płukali rurę Nordstream (no i wpuścili ten syf do Bałtyku)...kiedyś ci zasygnalizowałem, że takie rzeczy mają miejsce, a ty forsujesz temat gazu łupkowego co najmniej jak ruski agent...
 • @trybeus 18:23:46 -rosół z kury?
  Czytałeś ty człowieku-kuro coś na ten temat u źródła? Idź się wyspowiadaj, ja i tak ci to zapamiętam i przy okazji zrobię z kury rosołek.

  Plany, nie znaczą jeszcze realizacji. Nord Stream miał takie plany. Ale BUND i WWF, Finlandia i Dania nie dopuściły do tego. Nord Stream to był najlepiej kontrolowany ekologicznie projekt ostatnich lat. Ale trzeba coś przeczytać, a nie tylko kłamliwie gdakać na ludzi.

  NIE było płukania rur Nord Streamu biocydem. Radio Maryja znowu podała kurom i kurczakom fałszywe informacje.
  Dostałem ochotę na rosół z kury.

  ----------------------------
  25.02.2008, 12:29 Uhr
  Pläne zurückgezogen
  Nord-Stream verzichet auf Umweltgift für Spülung der Ostsee-Pipeline

  http://www.strom-magazin.de/strommarkt/nord-stream-verzichet-auf-umweltgift-fuer-spuelung-der-ostsee-pipeline_22309.html
 • ·~)
  Panowie od koordynacji szczebla powiatowego i centralnego! Zgłaszam wyciszony prawy kanał audio - dziwnie się słucha, tak na jedno ucho. Plus za nowy kanał yt. Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31