Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
440 postów 109 komentarzy

Dziennikarstwo Obywatelskie

Nowy Ekran - Blog przeznaczony do publikacji materiałów dziennikarzy obywatelskich przygotowanych na zlecenie Nowego Ekranu lub artykułów i listów nadesłanych do Redakcji

Obronić prawdę !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Drodzy Rodacy! Zwraca się do Was Bohdan Poręba, „reżyser ” Hubala”, „Polonii Restituta” „ Katastrofy w Gibraltarze”, producent „Nad Niemnem”, „Sekretu enigmy” i 86 innych polskich filmów fabularnych.

Dwukrotny rekordzista frekwencji:  jako reżyser  „Hubala” - 12 milionów widzów tylko w kinach i kilkadziesiąt emisji  telewizyjnych, oraz jako producent – „Nad Niemnem” - 14 milionów widzów w kinach.

Po „Hubalu”, na dziesiątki lat została obezwładniona „szkoła szyderców” z polskości, polskiego czynu zbrojnego, polskiej historii, polskiej godności. Wiadomo, ze dzisiejsze władze , jak za stalinowskich czasów, znowu promują wszystko, co osłabia naszą narodową tożsamość. Po festiwalu chucpy, bezczelności i bezkarności  Jana Tomasza Grossa, który Polakom przypisał wbrew faktom, niemiecki mord na Żydach w Jedwabnem, czego mimo ubeckich tortur, stalinowski sąd nie mógł udowodnić, mamy polakożerczy film, powielający tezy Grossa - „Pokłosie”.

Jeśli nie damy odporu jawnym fałszom, które przypieczętował autorytetem prezydenta RP Aleksander Kwaśniewski, to nasze władze z radością wypłacą żydowskim hochsztaplerom z USA, raz już wypłacone w 1960 roku przez PRL, miliardy dolarów odszkodowania za straty poniesione przez Żydów z rąk niemieckiego okupanta, na polskiej ziemi.  A przybywać zacznie filmów, powieści, sztuk teatralnych, odzierających polską historię z prawdy historycznej i dzięki propagandzie wewnętrznej i zewnętrznej, nasz naród powoli zamieni się w opinii świata a co gorzej w umysłach polskiej młodzieży w sojusznika Hitlera.

Nasz film nie ma szans na wsparcie przez czynniki oficjalne. Powstanie drogą obywatelskiego mecenatu nad kulturą narodową.

Producentem filmu jest Fundacja „Polskie Gniazdo”.

Patronat medialny: Portal  „NEon24.pl”

Redakcja „Myśli Polskiej”

 Powołujemy Komitet Honorowy, w którym jak dotąd zgodzili się uczestniczyć:

Iwo Cyprian Pogonowski - profesor z USA -  inżynier wynalazca, autor wielu książek i artykułów żarliwie broniących polskiej godności.

Ksiądz Stanisław Małkowski - legendarny kapelan „Solidarności”.

Ks. Dr Roman Piwowarczyk – Wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich

Ryszard Parulski – adwokat – 3 krotny mistrz świata w szermierce ( w każdej broni), członek P:olskiego Komitetu Olimpijskiego, prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich

Piotr Radowski – Prezes Klubu „Sierpień 80” w Wiedniu

Alojzy Szablewski - inżynier budowy okrętów, przewodniczący Komitetu Zakładowego Stoczni Gdańskiej, w stanie wojennym  przewodniczący Tajnej Komisji „Solidarności” Stoczni Gdańskiej.

Kazimierz Świtoń – prezes Ruchu Obrony Krzyża w Polsce. Obrońca Krzyża na Żwirowisku w Oświęcimiu. Założyciel Wolnych Związków Zawodowych 23 lutego1978 roku w Katowicach.

Jan Niewiński - prezes Kresowego Ruchu Patriotycznego.

Artur Górski  -  poseł RP.

Jadwiga Stokarska  - b. senator  RP.

Zygmunt Wrzodak - b. poseł RP, b. przewodniczący Komitetu Zakładowego zakładów Ursus.

Czesław Ryszka – b. poseł Sejmu RP i b. senator Senatu RP

Zdzisław Jankowski - b. poseł RP.

Maria Loryś Mirecka - Dyrektor Kongresu Polonii USA. Zasłuzona Działaczka Stronnictwa narodowego, kapitan Armii Krajowej.

Marek Stawiarski - b. prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Stanu Illinois.

Bolesław Szenicer – Przewodniczący Gminy „Starozakonni” w Warszawie.

Kazimierz Józef Węgrzyn – poeta narodowy.

Maciej Wróblewski – bard narodowy.

Lech. Z.  Niekrasz  –  pisarz – autor „Operacja Jedwabne”.

Wiktor Węgrzyn – prezes Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Robert Artur Winnicki – Honorowy Przewodniczący Młodzieży  Wszechpolskiej, członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego.

Józef Goszczycki - wieloletni przewodniczący Rady Miasta Jedwabne.

Jan Grudniewski – generał, prezes Polskiego Ruchu Uwłaszczeniowego, naczelny komendant Polskich Drużyn Strzeleckich.

Adam Wądołowski - przedsiębiorca z miasta Jedwabne.

Ryszard Rudzki - przedsiębiorca z Kanady, pochodzący z Jedwabnego.

Wiesław Wielopolski - publicysta. Autor „Bez antysemityzmu” – wywiadu rzeki z oskarżonym w stalinowskim procesie Zygmuntem Laudańskim. 

Mira Modelska – Creech - dziennikarka z USA.

Janusz Sanocki - redaktor Naczelny „Nowin Nyskich”.

Jerzy Ziomek - przewodniczący Rady Fundacji „Polskie Gniazdo”.

Marian Jakubiszyn - prezes Zarządu Fundacji „Polskie Gniazdo”.

Stanisław Draguła - Ks. Kanonik, kapelan Fundacji „Polskie Gniazdo”.

Zwracamy się do polskich Fundacji i Stowarzyszeń w kraju i poza jego granicami, a także do polskich firm i osób fizycznych o masowe przyłączanie się do współtworzenia filmu o tymczasowym tytule „Obronić prawdę”. Podajemy konto:

PKO BP S.A.

3 Odział we Wrocławiu

Nr konta:

84  1020  5242  0000  2002  0306  8905

Odbiorca wpłaty:

Fundacja „Polskie Gniazdo”

Adres odbiorcy wpłaty: 50-433 Wrocław ul. Generała Ignacego Prądzyńskiego 26B

Opis wpłaty: darowizna na film „Obronić prawdę”

Obywatelski mecenat nad kulturą.

Przewidujemy też zakup cegiełek w wysokości 200 zł wraz z imiennym certyfikatem oraz książką „Obronić polskość” Bohdana Poręby i Lecha Niekrasza, z załączoną płytą z wywiadami Bohdana Poręby z całego jego twórczego życia.

Przewidujemy też certyfikaty potwierdzające  udziały w zyskach z filmu w zamian za wpłatę na produkcję w wysokości minimalnej 5000 zł.

Jaki to ma być film?

Po wielomiesięcznej kwerendzie w archiwach białostockiej prokuratury IPN, w tej chwili wraz z Janem Marszałkiem -  poetą, pisarzem i publicystą, autorem wielu książek ,miedzy innymi trylogii „Ukrzyżować ks. Jankowskiego” i „Polska zdradzona” o Jedwabnem, pracujemy nad scenariuszem  filmu, który ukaże Podlasie, jako ziemię kresową, położoną miedzy Prusami a Związkiem Radzieckim, z ludnością na poły szlachecką, na poły wieśniaczą, już wcześnie przed wojną narażoną na obustronną dywersję. Jednocześnie wcześnie mobilizowaną do obrony przez II Oddział Sztabu Generalnego. Tu, w twierdzy w Osowcu, dowodził dowódca Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Narew”, generał Czesław Młot Fijałkowski. Tu zbudowano linię bunkrów Wizna, której tak bohatersko bronił kpt. Władysław Raginis. I właśnie za udział w budowie tych bunkrów, nastąpiły represje obu okupantów. Tu, już we wrześniu 1939, powstało na uroczysku Kobielno nad Biebrzą, zgrupowanie liczące niemal tysiąc partyzantów. W jego obronie przed obławą NKWD zginęła szwagierka bohatera naszego filmu. Ciekawe, że wśród oskarżonych o mord Żydów w Jedwabnem, czego nawet sąd stalinowski w 1949 roku, mimo zastosowanych w śledztwie tortur, nie potrafił udowodnić, główni oskarżeni byli w większości zaprzysiężonymi żołnierzami ZWZ a później AK!

Bohaterami filmu będzie rodzina budowniczych kościoła i bunkrów Wizny, z której jeden z synów przeszedł tortury NKWD i Gestapo, oraz Oświęcim, Dachau i Sachsenhausen. A w 1949 był oskarżonym w stalinowskim procesie.

Bohaterami filmu będą również dwaj proboszcze, organizatorzy ruchu oporu, zamordowani przez NKWD księża Marian Szumowski i Stanisław Cudnik.

W filmie wystąpią również biskup łomżyński Stanisław Kostka Łukomski, sekretarz episkopatu oraz jego przyjaciele, księża Stefan Wyszyński i Maksymilian Kolbe. Ta ziemia i jej godność i dzisiaj szarpana, wymaga obrony nie przez polemikę z paszkwilantami, ile przez ukazanie prawdy, która ma tutaj taki ciężar, że zgniecie wieloletnią pracę nowej szkoły szyderców z polskiej historii. Nasz film rzuci ten skrawek kresowej,  ziemi na szerokie tło machinacji politycznych Stalina, Churchilla i Roosevelta. A przez to powie prawdę o kraju, który pierwszy przyjął na swe piersi uderzenie Hitlera i Stalina w ludzkość, który najdłużej się bronił, przelewał krew na wszystkich frontach,  był czwartą siłą antyhitlerowskiej koalicji , który zatknął swój sztandar na gruzach Berlina, który w ramach unikalnego w świecie podziemnego państwa, mimo wyznaczonej za to kary śmierci dla całych rodzin, zorganizował przy całkowitym milczeniu zachodu, instytucjonalną i spontaniczną pomoc dla swych żydowskich obywateli. I który w swej bohaterskiej walce, została cynicznie oszukany i osamotniony. To nasz mandat, nakazujący nam nie ugiąć się przed szantażem wewnętrznym i zagranicznym, mającym na celu usprawiedliwienie wyłudzenia raz już spłaconego odszkodowania w wysokości 65 miliardów dolarów , przed czym przestrzega nas sprawiedliwy żydowski uczony z USA Norman Finkelstein w swej książce „Holocoust industry”.

Obrońmy razem prawdę !    

Bohdan Poręba – reżyser filmu.

KOMENTARZE

 • Komitet poparcia
  robi duże wrażenie...
 • Naród i państwo polskie a takze ofiarty "holocaustu" i wszyscy ludzie dobrej woli zostali oszukani znacznie bazrdziej
  niż to przedstawia opis scenariusza.
  Do podobnych przypadkow należala historia dcy działalu AK por Aleksandra Tomaszewicza "Jagody" w okolicach Sokolowa Podlaskiego , w ktorym przechował się Izaak Figowy. W 1944r dowódca rozwiązał oddzial i w okolicach dworca w Sokołowie Podlaskim został wskazany UB przez Izaaka Figowego. Figowy wyjechał do Palestyny a Tomaszewicz zpostał skazany na karę śmierci na Zamku Lubelskim i rozstrzelany w listopadzie 1944r.
  Ale oszustwa historyczne z okresu II wojny wymagajace obrony prawdy znacznie wykraczają poza przypadki z opisu filmu i te najpoważniejsze są blokowane spektakularnymi obrazami fragmentarycznymi sugerującymi sluszność kultu fałszywych autorytetów i mitów.
  Np dla autorytetow upamietniania powstania warszawskiego było ono glownie lub jedynie "kanalem" lub "obłęderm 1944" chocia,ż na prawdę było jedyną szansą uratowania ludności Warszawy przed zupęłną zagładą w czasie prawie półrocznego zatrzymania frontu sowieckiego na Wiśle W CELU DANIA ALIANTOM ZACHODNIM CZASU NA OPANOWANIE USTALONYCH STREF WPŁYWOW (Włochy, Francja, Grecja i ewentualnie Jugoslawia), w których miejscowi komuniści nie gwarantujący zrozumienia dla planowanej aliji (podniesienie z ZSRR przez demoludową Polskę, Czechosłlowacjęi neutralizowaną Austrię) kandydatów na nowohebrajczykow (popędzani pogromem kieleckim i moczarowcami dolączali do dezerterow Andersa).
  Troska o te wyższe klamstwa beneficjentów holocaustu i realizacji Protokołów Mędrców Syjonu zdaje się wykluczać poparcie finansowania tak planowanego filmu nie tylko przez niemiłosiernie nam panujących folkseuropejskich wstydliwych historykow lecz także opozycyjnego pokatastrofalnego bliźniaka (jednego z "dwu takich co ukradli księżyc" w sjonistycznej szkole filmowej PRL), którego wykorzystany do p0rofanacji Wawelu bliźniak Lech jest sławetny jako prokuratpor generalny wstrzymaniem ekshumacji w Jedwabnem.
 • Kto nie da ani złotówki
  ten na pewno z narodem polskim nie ma nic wspólnego.
 • ---------- w komitecie honorowym BRAKUJE MI !!!
  ---człowieka pod którego znakiem !! Polska będzie Polską a Polak Polakiem

  http://wiernipolsce.wordpress.com/
 • @ninanonimowa 00:28:05
  No to niech mu Pani powie żeby się do nich zgłosił.
  Jeśli to porządny człowiek to pewnie go nie wyrzucą.
  Im większe poparcie, tym lepiej.
 • @Ptasznik z Trotylu 00:41:30
  --- DZIEL i RZĄDZ

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/zydokomuna/%E2%80%9Eunia-to-bozy-zamysl/
 • Ciekawa inicjatywa
  Nie chciał bym się wymądrzać, ale po tym co tu przeczytałem rad był bym zobaczyć ciąg dalszy tego przedsięwzięcia. Więc chciałbym się zwrócić z prośbą do Pana Bohdana Poręby, aby podał więcej informacji na ten temat; w szczególności:

  1. Czy ten film jest skazany na sukces?, bo ja sobie nie wyobrażam, żeby nie mógł sukcesu odnieść.

  2. Więc w związku z pkt. 1 czy można prosić o podstawową analizę SWOT tego przedsięwzięcia?

  3. Podstawa to scenariusz, więc proszę o więcej informacji

  4. Z opisu wynika, że to ma być film fabularny, chociaż w tekście nie spotkałem stwierdzenia wprost

  5. Obsada aktorska - tylko polska, czy również międzynarodowa?

  6. Trudno tu wymagać biznes planu, ale jakaś bardzo uproszczona wersja by się przydała aby mieć jakiś obraz.

  7. W związku z pkt. 6 przewidywany budżet.

  8. W związku z pkt. 6 i stwierdzeniem w tekście: "Nasz film nie ma szans na wsparcie przez czynniki oficjalne. Powstanie drogą obywatelskiego mecenatu nad kulturą narodową." - proszę o wyjaśnienie zasad i sposobów jego finansowania i kredytowania.

  9. Tytuł filmu. Może jakiś konkurs wśród Polaków?

  10. Ramy czasowe i etapy realizacji.

  11. Jak będzie wyglądała akcja informacyjna, promocyjna, w jakiej formie (np. reklamy w radio, TV, strona w Internecie, na portalach społecznościowych), w jakim zakresie, jakie środki finansowe zostaną zaangażowane i kiedy.

  12. Kontakty z osobami realizującymi przedsięwzięcie.

  13. Nr konta dla przelewów w innych środkach niż PLN

  Oczywiście można wiele punktów jeszcze dodać, jak i rozwijać te podane, ale nie o to chodzi. Myślę, że wszyscy jesteśmy zainteresowani nie tylko pomysłem ale i sukcesem tego filmu.
 • @ninanonimowa 00:45:52
  --za dużo księży w tym filmie -za dużo !!!! Polska to NIE KLER !!! dość ! WASALSTWA
 • @ninanonimowa 00:45:52
  To jest sprawa wszystkich Polaków.
  I wierzących i niewierzących.
  Może i najważniejsza dla Polski w tych czasach.

  Ten artykuł powinien wisieć na samej górze przez cały czas albo przynajmniej kilka razy dziennie.

  Kto może , niech to linkuje na inne portale.
 • @Ptasznik z Trotylu 00:54:51
  --Polska swój upadek ZAWDZIĘCZA polityce Watykanu --spływaliśmy i spływamy KRWIĄ !! PRZEDMURZE CHRZEŚCIJAŃSTWA za wszelką cenę utrzymać !! Watykan i kler HANDLUJĄ Polską -jak można ?? tego nie widzieć !!!!!! ksiądz jest symbolem panowania Watykanu nad Polską --a Watykan dzisiaj to !!! SYNAGOGA SZATANA

  -wczoraj to prehistoria dla - dzisiaj -Polacy potrzebują Polski w POLSKOŚCI !!
 • @Ptasznik z Trotylu 00:54:51
  Ten artykuł będzie zamieszczony na stałe na SG.

  Pomysł z linkowaniem bardzo dobry, wszyscy powinniśmy roznosić go po całej Sieci.
 • Nie wiele mam
  ale bezwzględnie wspomogę tą inicjatywę. Samo nazwisko Pana Bohdana Poręby jest rekomendacją która wystarcza z nawiązką a potrzeba odpowiedzi na paszkwile i szkalowanie Polaków na świecie i w kraju jest ogromnie paląca. Będę też informował o tej inicjatywie gdzie się da i Was też do tego namawiam.

  pozdrawiam
 • @oleg 08:05:06
  Bardzo dziwne podejście...

  Pewnie, lepiej nie drażnić lwa. A Polacy niech będą dalej ogłupiani.
 • ----zniewolenie Polski przez WATYKAŃCZYKÓW
  założona żydoska obręcz na mózg Narodowi polskiemu -UBEZWŁASNOWOLNIA -doskonale widać to na tle innych naszych słowiańskich sąsiadów

  http://kefir2010.wordpress.com/2013/03/27/w-polsce-rewolucji-nie-bedzie-zadnych-demonstracji/
 • @ninanonimowa 08:22:58
  Następny komentarz był nie na temat, sorki...
 • Bardzo ważna incjatywa....
  dla każdego Polaka. Kłamstwo Jedwabne stało się narzędziem nacisku, i szantażu Polski, a także podstawą nieprawdziwych oskarżeń i wydumanych roszczeń wobec nas, Polaków, a przede wszystkim na świecie zostało rozpropagowane jamo naczelny dowód że to Polacy dokonali Holokaustu. Każdy kto śledzi światowe fora i prasę wie że jest to sprawa ogromnie ważna dla Polski i nas Polaków, bez znaczenia czy w komitecie honorowym są księża i czy projekt ma wybitny biznes plan.

  Dlatego gorąco popieram ta inicjatywę dokonałem już niewielkiej wpłaty (50,00 PLN) na ten cel, w przyszłym tygodniu dokonam następnej i wkleiłem link na kilku forach (i będę wklejał nadal) i portalach i informacyjnych i zachęcam Was do tego samego.

  pozdrawiam
 • @Madara 09:35:36
  Tak trzymać !

  Gdybyśmy dobrowolnie opodatkowali się po 10 złotych miesięcznie (paczka papierosów albo 5 pączków) to w rok sami zbierzemy potrzebne fundusze.

  A jeśli wyjdziemy z tym w świat to nawet szybciej.
 • @SpiritoLibero 09:46:22
  Musimy działać, w zalewie szmirowatych zakłamanych knotów w rodzaju "pokłosia", "człowieka z motorówki" (z małej litery rzecz jasna) całkowicie zakłamujących historię, ten film (daj Boże żeby powstał) będzie jak łyk świeżego powietrza, osoba Pana Poręby jest tego gwarantem IMHO. Ogromnie się cieszę że stać nas Polaków jeszcze na odpowiedź , na prawdę wobec ciągłej manipulacji, kłamstwa, poniżanie, szkalowanie i niszczenie naszej godności, ciągłe plucie na naszych ojców i dziadów. To taki pierwszy krok, wstańmy w końcu z kolan i nie pozwólmy sobie pluć w twarz.

  pozdrawiam
 • @SpiritoLibero 09:46:22
  Zastanawia mnie dlaczego pan Poręba wciąż drepcze w miejscu. Jak możemy się przekonać ten sam pomysł był już w styczniu 2013 a nawet wcześniej. Wg mnie problem jest z producentem filmu. Reżyser nie jest od spraw biznesowych, ale od realizacji przedsięwzięcia. Dlatego wcześniej pytałem o rzeczy podstawowe pana Porębę. A teraz pytanie do ciebie: czy jest jakaś szansa, aby reżyser odpowiedział na pytania? Wiem, że ma konto na NEonie24 i w styczniu o tym już informował a także była dyskusja. Ciekaw jestem jakie od tego czasu zaszły zmiany?
 • @Mind Service 10:23:09
  Pan Poręba odpowie na twoje pytania, tak mi dziś powiedział.

  Problem nie jest po stronie producenta, kasa, misiu, kasa! :)

  Prawdopodobnie temat ten nie zainteresował (za)poprzedniej ekipy. Obecna redakcja zaangażowała się i ma zamiar promować ten projekt gdzie się da i jak się da.
  Oczywiście musimy wziąć się do roboty wszyscy.
  Działamy w słusznej sprawie i potwierdzamy tym samym profil NEon24.pl jako portalu patriotycznego i narodowego. Bo taki w rzeczywistości on jest, mimo różnych kłód rzucanych pod nogi.
 • @autor
  popieram
 • @SpiritoLibero 11:03:52
  //kasa, misiu, kasa!//

  - Ja to doskonale rozumiem, dlatego zapytałem o rzeczy podstawowe. Realizacja filmu to przedsięwzięcie biznesowe jak każde inne. Nie zaczyna się tego od zbiórki pieniędzy tylko od znalezienia producenta, który napisze biznes plan oraz plan realizacji i po kasę uda się do banku, który zapewne nie może się doczekać aby tej kasy udzielić :)
 • @Paweł Tonderski & Mind Service
  Panowie, czułości gdzie indziej proszę uskuteczniać. Wycinam te komentarze. To poważna notka i poważny Autor.
 • @Mind Service 12:49:27
  Paweł Tonderski nie jest trollem i nie odwraca uwagi od tematu.
  Już raczej ty to robisz zadając takie pytania jak dziecko.
  Komentarze usunąłem bo tu nie ma miejsca na pyskówki.
 • @Mind Service 11:25:31
  Paweł Tonderski tak ci odpowiedział i ja się z tym zgadzam.

  "W Polsce polskojęzyczna kultura - szeroko pojęta jest w rękach lewactwa, masonerii, postępowców i żydostwa, to oni z budżetu państwa dostają na swoje \"działa propagandowe\" pieniądze z ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego, między innymi na takie gnioty, jak \"Pokłosie\", \"Tajemnice Westerplatte\", \"Katyń\", ostatni film Agnieszki Holland, czy na film o \"Bitwie Warszawskiej 1920 roku\" i na inny chłam i propagandowe antypolskie kłamstwa."

  Żaden bank nie da złamanego grosza, nawet jakby miał na tym zarobić 300%.
 • @SpiritoLibero 12:53:07
  Gdzie ja odwracam uwagę od tematu? Nie śpij, to ten Tonderski zaczął wulgarny atak i odwracanie uwagi. Dobrze, że usunąłeś pyskówki. Jeszcze lepiej będzie jak będziesz czuwał i na bieżąco nie dopuszczał do trollowania, prymitywnego atakowania i naruszania regulaminu poprzez używanie wulgarnych słów.
 • @Mind Service 13:02:37
  Właśnie to robię :))
 • @SpiritoLibero 12:59:27
  //Żaden bank nie da złamanego grosza, nawet jakby miał na tym zarobić 300%.//

  - a skąd ty to wiesz? Próbowałeś? Dlatego wcześniej pisałem, że trzeba zacząć od biznes planu. Biznes plan to taka magiczna rzecz, na podstawie którego otrzymuje się kredyt. Tylko wtedy się nie otrzymuje gdy jest to projekt biznes planu. I nie powtarzaj głupot po ignorancie Tonderskim. Banków jest więcej niż jeden, nie tylko w Polsce. Są banki, nawet arabskie. Tam napewno nie ma żydów. Ministerstwo kultury nie musi w tym wogóe uczestniczyć aby pomysł się powiódł. Tylko trzeba do tego podejść poważnie a nie demagogicznie jak ten Tonderski.
 • @Mind Service 13:09:44
  Bankom trzeba zapłacić sowity procent (no chyba, że to bak arabski:).
  Film, który powstanie może napotkać jeszcze problemy z dystrybucją i co wtedy?
  ITI wiesz kto kontroluje, prawda?

  Zbiórka publiczna jest najbardziej godnym rozwiązaniem.
 • @SpiritoLibero 13:12:50
  Zbiórka publiczna jest jak najbardziej pożądana i to w jak najszerszym zakresie. Niestety to tylko kropla w morzu potrzeb. Ale ze względów reklamowych zbiórka publiczna jest bardzo ważna. Procentu nie płaci się na początku, i nie słyszałem aby bank oczekiwał najpierw wpłaty jakiejś zaliczki czy opłacenia procentu, jak to sugerujesz. A z ITI i podobnymi nie-polskimi tworami trzeba dać sobie spokój już na wstępie. Trzeba opracować taki plan działań aby gwarantował on szanse powodzenia. Zresztą te szanse powodzenia można też ubezpieczyć, więc zamiast gadać zacząć trzeba konkretne działania.
 • @Mind Service 13:27:38
  A co ja robię? Zaczynam konkretne działania.
  To dopiero początek.
 • @SpiritoLibero 13:29:59
  Tutaj nikt nie pomoże, wszelkie instytucje publiczne będą się bać linczu lobby "eskimoskiego" zarządzającego światową opinią publiczną. A to jest ich czuły punkt. Jeśli my sami tego nie "pociągniemy" ten pociąg nie odjedzie. Można wpłacać, można o tym pisać można po prostu o tym mówić znajomym. Wszystko się liczy i wszystko ma znaczenie.

  Dodatkowo trzeba się liczyć z "życzliwymi" baaaardzo zatroskanymi tym projektem, którzy będą roztaczać wizję jak to idzie się z dobrym biznes planem do banku i wychodzi się z paroma milionami kredytu w kieszeni. Wielkie dzięki za troskę ;-). Tudzież będą wszczynać pyskówki coby przedsięwzięcie ośmieszyć i obrzydzić nie dajmy się więc sprowokować.

  pozdrawiam
 • @Madara 13:59:17
  "Jeśli my sami tego nie "pociągniemy" ten pociąg nie odjedzie. Można wpłacać, można o tym pisać można po prostu o tym mówić znajomym. Wszystko się liczy i wszystko ma znaczenie."

  Dokładnie tak :)

  Mamy naprawdę wielką okazję pokazać, po której stronie Mocy jesteśmy.

  Z "życzliwymi" sobie poradzimy a powinniśmy raczej skupić się na działaniu.
  Ja już zarys planu mam, niebawem o tym napiszę i z pewnością coś mądrego uradzimy.

  Pozdrawiam
 • przychylam się do prośmy mind service
  Chętnie się dołożę, ale chciałbym tez wiedzieć coś więcej. Wg . mnie na filmie nie można oszczędzać, musi być dofinansowany, by powstało obok martyrologii ciekawe widowisko. Dzisiaj kina świecą pustkami. Dobrze by było ciekawe także dla zagranicznego widza. Powinno być więc zrobione na poziomie dzisiejszego kina akcji. Opisywane są dzieje wojenne , więc akcje muszą być dynamiczne. Jeśli powstanie coś takiego jak ostatni "Quo Vadis" Kawalerowicza , to lepiej dać sobie spokój, szkoda pieniędzy.
 • @zadziwiony 14:09:12
  Pan Poręba obiecał odpowiedzieć na wszystkie pytania internautów.
 • @SpiritoLibero 14:19:08
  A na film o NSZ zabrakło okrągły milion złotych, a na tym portalu mamy tylu prawdziwych i najprawdziwszych polskich patriotów. :)

  Podajcie nr konta, ja ze swojej strony wpłacę jakąś drobną kwotę na film pana Poręby. Spokojnie, zobaczymy czy Mind też się dorzuci?
 • @oleg 15:22:17
  Żydzi i tak krzyczą, że to Polacy zrobili wiec film, z ich pkt widzenia nic nie zmieni, dalej będą próbowali wyłudzić dziesiątki mld $.
  Film wpisze sie z pewnościa w ten dyskurs bo oparty na rzetelnych źródłach historycznych i robiony z polskiego pkt widzenia przez Polaka zada kłam bzdurnym kalumniom propagowanym przez różnych Grossów i wpłynie na świadomość Polaków.

  "Czy film zostanie dopuszczony na ekrany kin?"

  Co to znaczy "dopuszczony" ? Urząd na Mysiej ponoć już zlikwidowali. Może co najwyżej mieć problemy z dystrybucją ale istnieją różne kanały.

  Pieniądze na powstanie filmu wpłacane są na konto Fundacji, a ona ma wszelkie uprawnienia by takie środki przyjąć i zagospodarować na cele statutowe.

  Dziwią mnie takie pytania, to wszystko wynika z tekstu.

  Czyżby następny "zatroskany"?
 • @oleg 15:23:44
  Nakręcimy, zostanie w archiwum, potem go będziemy propagowali za pośrednictwem internetu, będziemy tworzyli odpowiednie krótkie filmiki, będzie dobrze. A jak odzyskamy Polskę, to go wyświetlimy w polskiej telewizji publicznej, a może TV Trwam go wyświetli na swojej wizji?

  A może Mind będzie go dodawał do swojego polskojęzycznego szmatławca, tak jak teraz dodają film Pokłosie?
 • @Paweł Tonderski 15:38:16
  Weź się ode mnie odczep i wykaz choć raz trochę kultury.
 • @SpiritoLibero 15:36:27
  Czy ta fundacja to jest producent tego filmu?
 • @Autor
  Jestem.

  Pozdrawiam

  PS A Kobylański jest? Jeznach? Olchowik? Sendecki? Bierecki? Wilecki? Madej? Tymiński? Mikke? Korus? Górzyński? Rembikowska? Falzmann? Zagozda? Parol? Opara? Wojtas?... Hmmm... No któż tam jeszcze z tego areopagu?... Kto tu jeszcze śmiało szermuje swoim polskim, niewątpliwie, nazwiskiem? Proszę mi pomóc wezwać tych nazwiskiem poległych, bo ich ksywek, jako żywo, nie znam, głosów nie widzę, czynów nie pamiętam...
 • @DelfInn 16:01:07
  Pomyliłeś chyba notkę. Tu mówimy o czym innym.
 • @Mind Service 15:53:12
  Tego dokładnie nie wiem ale z pewnością będzie finansować to przedsięwzięcie.
 • @SpiritoLibero 16:12:55
  Nie pierdol mi tu głupot przy piątku, ok?

  "Drodzy Rodacy! Zwraca się do Was Bohdan Poręba[...] Nasz film nie ma szans na wsparcie przez czynniki oficjalne. Powstanie drogą obywatelskiego mecenatu nad kulturą narodową.[...] Powołujemy Komitet Honorowy, w którym jak dotąd zgodzili się uczestniczyć:"

  I idzie lista, tak? No to pytam ktore z tych wysmienitych nazwisk na czyms tak durnym jak ten areopag* na ten apel odpowiadaja. Pytanm po nazwisku - bo podobno maja!!! - ktorymi tutaj sie nam epatuje, jako pierwszoplanowymi, pierwszorzędny,mi... *) co to za durnota i marnotrastwo miejsca, projektant musial baaaaardzo xle zyczyc temu, ktoremu swe dzielo wcisanla a z ktorym my - userzy sie meczymy, mam w nosei gramatyke i to ze sie co tam nie zgadza - chybva w twojej, jarek, glowie, wec moze pomysl, ew, na inny watek, na razie nie mam czasu, mysle ze jesno mowie, nie? hej
 • @SpiritoLibero 16:21:25
  //z pewnością będzie finansować to przedsięwzięcie//

  - finansować to może bank, fundacja może się zajmować jakimiś sprawami organizacyjnymi, promocyjnymi. Dobrze by było aby zamiast twoich domysłów wypowiedział się o tym pan Poręba.
 • @oleg 15:22:17
  //Czy film zostanie dopuszczony na ekrany kin? Bo jeśli nie to to po co ten wysiłek? Czy ma sens ładowanie pieniędzy w projekt, który nie ujrzy światła dziennego//

  - Po to się robi biznes plan aby przedsięwzięcie miało 100% szanse powodzenia. Tam musi być zawarte gdzie, kiedy i ile razy będzie ten film wyświetlany. Nikt nie udzieli kredytu jak nie będzie dokładnie wiadomo jakie dochody przyniesie.
 • @SpiritoLibero 15:36:27
  >>Ja już zarys planu mam, niebawem o tym napiszę i z pewnością coś >>mądrego uradzimy.

  OK ja na razie zajmę się akcją informacyjna na portalach. Myślę że przez weekend co najmniej 2 tys. odsłon tej notki powinniśmy osiągnąć.

  pozdrawiam
 • @Madara 17:14:54
  Ale ty jesteś wyrywny. Też chętnie się zajmę akcją informacyjną, ale żeby było o czym informować to muszą być jakieś konkrety. Na razie tylko widzę tylko bicie piany i nawoływania oszołomów żeby wpłacać. Nie wiadomo komu i na co? Jak chcesz się zająć stworzeniem (i utrzymaniem później) profesjonalnej strony internetowej na której będą pojawiały się na bieżąco wszelkie informacje i wydarzenia o tym filmie, w tym wywiady, trailery, to bardzo dobrze, ale wypadało by zapytać najpierw organizatorów tego przedsięwzięcia o zdanie. Ja mówię o profesjonalnych stronach www i na Facebooku, bo takie informacyjne notki to już wiszą dobrych kilka miesięcy, z których zresztą niewiele wynika (naliczyłem ich chyba z dziesięć).
 • @Mind Service 17:54:22
  No proszę, jednak "zatroskany"...

  Jestem w stałym kontakcie z Panem Poręba i każda inicjatywa jaką będziemy podejmować jest z nim konsultowana.

  Film wyreżyseruje On. Sfinansuje Fundacja a my mamy pomóc zebrać fundusze.
  Po to NEon24.pl podjął się patronatu medialnego, że jest profesjonalną stroną internetowa i ma możliwości informowania o wszystkim co dotyczy filmu. Jeśli masz jakieś dobre pomysły na rozpropagowanie tego projektu to czekam na propozycje.
  Tyle.

  Pianę jak widzę bijesz ty.
 • @Mind Service 17:54:22
  Sorki, ale w notce bardzo wyraźnie jest napisane, kto co i dlaczego robi. Jeśli pisze kto jest producentem, to zadawanie pytania o finansowanie świadczy o ignorancji lub złej woli pytającego (możesz sobie wybrać). Kompletnie nie masz pojęcia o tych rzeczach a zabierasz kilkanaście razy głos. DLACZEGO? Co chcesz osiągnąć? Bardzo jestem ciekawy.

  Cytat:"Dwukrotny rekordzista frekwencji: jako reżyser „Hubala” - 12 milionów widzów tylko w kinach i kilkadziesiąt emisji telewizyjnych, oraz jako producent – „Nad Niemnem” - 14 milionów widzów w kinach."

  Masz wątpliwość co do kwalifikacji Pana Poręby? Kto może się poszczycić porównywalnymi kompetencjami? Pokaż mi osobę bardziej wiarygodną i lepiej przygotowaną do tego przedsięwzięcia?


  pozdrawiam
 • @Madara 18:14:39
  Jak dla ciebie reżyser i producent filmu to jest to samo to szkoda mi z tobą gadać.
 • @SpiritoLibero 18:05:17
  //Jeśli masz jakieś dobre pomysły na rozpropagowanie tego projektu to czekam na propozycje.//

  - Jasne że mam. I podpowiadam: to nie może być chałtura, a do tego jak widzę nawołujecie.

  Moje konkretne pomysły:

  1. Znaleźć profesjonalnego producenta
  2. Zrobić na początek wnikliwą analizę SWOT
  3. Zrobić profesjonalną stronę internetową www i na FB.
 • @Mind Service 18:17:10
  Cytat: "Producentem filmu jest Fundacja „Polskie Gniazdo”."

  Wcześniej dobrze jest przeczytać ze zrozumieniem zanim zacznie się "gadać".

  pozdrawiam
 • @Madara 18:24:47
  Jeżeli dla ciebie jakaś fundacja może być producentem to znaczy to, że nie masz zielonego pojęcia jak to się robi. Tak to można zrobić film dokumentalny i potem latami prosić się o wyemitowanie go w TVP, a nie film z rozmachem o kilkunasto- lub kilkudziesio- milionowym budżecie w USD w stylu hollywoodzkim aby odbił się szerokim echem i odniósł sukces w świecie.
 • @Mind Service 18:30:58
  Sądzisz, ze facet, który zrobił kilkadziesiąt filmów nie wie jak sę to robi?...

  Muszę Go zapytać bo może faktycznie nie ma pojęcia i tylko kasę chce zgarnąć jak pewien twórca pewnego radyja (i nie tylko).
 • @SpiritoLibero 18:47:57
  //Sądzisz, ze facet, który zrobił kilkadziesiąt filmów nie wie jak sę to robi?...
  Muszę Go zapytać bo może faktycznie nie ma pojęcia i tylko kasę chce zgarnąć jak pewien twórca pewnego radyja (i nie tylko).//

  - Też mam taką nadzieję. Jednak to dziewięciomiesięczne dreptanie w miejscu nie wygląda zbyt dobrze... Podobno już jeden producent się wycofał, innego nie znaleziono...
 • @Mind Service 18:52:02
  Ty na prawdę nie masz zielonego pojęcia o kinie.

  Producentów jest na pęczki.

  "Producent filmowy – przedsiębiorca filmowy. Producent jest głównym inwestorem produkcji filmowej. Zatrudnia wszystkie potrzebne osoby do jego produkcji i zapewnia sprzęt oraz środki materialne. Po wyprodukowaniu filmu jest właścicielem praw autorskich i głównym beneficjentem ewentualnych dochodów z jego sprzedaży. Ewentualne splendory (nagrody dla najlepszego filmu np. Oscary) również spływają na producenta."

  Tak rzecze wszystkowiedząca wiki.
 • @SpiritoLibero 19:19:19
  He he he ...

  //Producentów jest na pęczki.
  "Producent filmowy – przedsiębiorca filmowy. Producent jest głównym inwestorem produkcji filmowej...//

  Oj Spirito, co ty mi tu za głodne kawałki wciskasz? I po co przepisujesz rzeczy oczywiste?

  Napisz lepiej kiedy możemy się spodziewać tutaj pana reżysera Poręby i jego odpowiedzi na podstawowe pytania?
 • @Mind Service 19:28:20
  Będzie, nie denerwuj się.
  Biegnij lepiej do banku i kup parę cegiełek bo widzę, że strasznie się podnieciłeś :))
 • @SpiritoLibero 19:31:45
  //Biegnij lepiej do banku i kup parę cegiełek bo widzę, że strasznie się podnieciłeś :)//

  Żebyś wiedział, że się podnieciłem. Bo chciałbym aby w końcu coś Polakom się udało :)

  Co do banku, to nie muszę nigdzie biegać, bo mam dostęp do konta online przez Internet, w tym przez smartphona. Takie czasy...
 • @Mind Service 19:38:19
  To rozumiem, ze już kupiłeś.
  A ile ?
 • @SpiritoLibero 19:50:06
  Nie kupiłem, bo nie mam w zwyczaju kupować kota w worku...
 • @Mind Service 19:53:25
  Rozumiem, wpłacisz jak już zobaczysz film :)))))))))))))))))
 • @SpiritoLibero 19:56:40
  Ja w każdym razie popieram bezwarunkowo tą inicjatywę, bo ona jest po prostu w interesie Polaków i Polski. Nie czuję się upoważniony do narzucania jakiejś własnej wizji twórcom tego filmu (choć przyznam że mam nadzieję że nie będzie to żaden hollywoodzki schematyczny klon). Będę więc starał się o niej informować jak najszerszej i wspierać w miarę moich skromnych możliwości. I to wszystko.

  pozdrawiam
 • @Madara 20:05:07
  Bravo :)

  I to jest polskie, męskie postawienie sprawy.

  A nie jakieś smęcenie jak Smerf Maruda - "na pewno się nie uuuda..."
 • @Brat Żorża 21:44:46
  Sprawa robi się poważna skoro wysłali do "załatwienia sprawy" samego "Brat Żorża" i to w szabas. Pan Bohdan Poręba wbrew Twoim zgrabnym insynuacją był i jest przede wszystkim polskim patriotą. A teraz merytorycznie:

  Ad.1. Jakim cudem z narodowca i patrioty zrobiłeś "zagorzałego komunistę"?

  Cytat:
  "Pomysł powołania Zjednoczenia Patriotycznego "Grunwald" powstał w kręgu osób o poglądach narodowych, które 8 marca 1981 w reakcji na rocznicową sesję, zorganizowaną przez „Solidarność” na Uniwersytecie Warszawskim, w której uczestniczyli naukowcy żydowskiego pochodzenia zmuszeni do emigracji po marcu 68' (m.in. prof. Zygmunt Bauman, prof. Włodzimierz Brus), zebrali się przy ul. Koszykowej, upamiętniając ofiary zbrodni stalinowskiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w latach 1944-1956. Trzymali oni w rękach tablice z nazwiskami zamordowanych – m.in. generała Emila Fieldorfa "Nila", szefa Kedywu AK oraz tych prokuratorów, którzy skazywali ich na śmierć, a którzy byli pochodzenia żydowskiego. W wiecu uczestniczyli m.in. Bohdan Poręba, Kazimierz Studentowicz, Tadeusz Bednarczyk, Zygmunt Walter-Janke (nie przystąpił do stowarzyszenia), Wit Gawrak i Józef Kossecki."

  źródło :http://pl.wikipedia.org/wiki/Zjednoczenie_Patriotyczne_Grunwald

  Aż się pejsy jeżą na głowie, Jak pan Poręba śmiał protestować przeciw eskimoskim zbrodniarzom, Baumanowi i reszcie!

  Ad.2. A współpracę z Jaruzelskim z którego palca wyssałeś?

  Cytat:

  "W latach 90. współpracował m.in. z Andrzejem Lepperem, Stanisławem Tymińskim i gen. Tadeuszem Wileckim, starając się powołać Blok Ludowo-Narodowy. Przed wyborami parlamentarnymi w 1993 kierował kampanią wyborczą Samoobrony – Leppera. W wyborach tych kandydował bez powodzenia do Sejmu z listy tego ugrupowania w województwie bydgoskim (otrzymał 902 głosy). Następnie wraz z grupą rozłamowców z partii Przymierze Samoobrona, współtworzył Front Narodowej Samoobrony[4].

  Działał w krakowskim Stowarzyszeniu Nie dla Unii Europejskiej, był współproducentem i reżyserem kontrowersyjnych (o mocnym akcencie antyniemieckim) klipów antyunijnych w czasie przedreferendalnym. Po 2000 związał się ze środowiskiem Bolesława Tejkowskiego, zostając członkiem zarządu Polskiego Komitetu Słowiańskiego, wchodzącego w skład Soboru Wszechsłowiańskiego z siedzibą w Moskwie. Był członkiem władz Stronnictwa Narodowego, a następnie prezesem Stronnictwa Narodowego – Organizacji Politycznej Narodu. Zasiadł także we władzach Kresowego Ruchu Patriotycznego, Stowarzyszenia Patriotycznego "Wola – Bemowo" oraz Ruchu Obrony Godności Narodu Polskiego."

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bohdan_Por%C4%99ba

  Ad.3.To chyba najlepszy Twój kawałek tym samym czasie kiedy mordowała bezpieka facet miał kolegę, który za 3 lata wstąpił do PZPR. Genialne, to prawie tak jakby sam Poręba pociągał za spust a nie żydowscy zbrodniarze z UB. Bardzo dobra manipulacja, myślisz że "ciemne goje" to kupią?

  Być może pan Bohdan Poręba popełnił błędy, jak my wszyscy, być może nie zostanie świętym, ale nie można mu zarzucić braku patriotyzmu i poświęcenia dla Polski. Jeżeli masz jakieś informacje na temat tego co złego w sowim życiu zrobił pan Poręba, konkretnie, to napisz, a jeśli tylko masz insynuacje w rodzaju "miłośnik komunistycznego betony", "kolega kolegi jego znajomego 3 lata później wstąpił do partii kiedy mordowała bezpieka" to nie spamuj, daruj sobie.

  pozdrawiam
 • @Madara 06:57:22
  Spokojnie drogi Kolego :)

  To, że zjawiają się tutaj różni "zatroskani" czy "prawomyślni" jak ten Braciszek wariat znaczy jedynie, że inicjatywa jest ważna i poważna skoro wzbudza u dyżurnych "eskimosów" nerwowe podrygi :)
 • @Brat Żorża 07:35:52
  A jaki ty masz cel wariatku?

  Może facet nawrócił się na stare lata :))

  Napisz lepiej coś o sobie.
  Nie chcesz chyba wymyślać nowego nicka i zakładać nowego konta, prawda?
 • @Brat Żorża 07:35:52
  PS. To ostatni twój komentarz pod tym wpisem.
  Następne wycinam, więc nie męcz klawiatury.
 • @SpiritoLibero 07:48:55
  Szkoda. Nie wiedziałem że "Brat Żorża" jest takim troskliwym patriotą. Ciekawe o co będzie martwił się następny "zatroskany". Mieliśmy już budżet, czy film będzie w bollywoodzkim stylu, czy reżyser jest wystarczająco kompetentny i patriotyczny, czy biznes plan jest wporzo i czy będzie 300% zysku. Jedno jest pewne, wspólnym mianownikiem będzie: AJ WAJ tylko nie prawda o Jedwabnym!!!!

  Kto wie, jeśli osiągniemy 2 tys. wejść ( a jest już ponad 1100) może spuszczą z łańcucha jakiegoś "grubego zwierza"? Bardzo ciekawe.

  pozdrawiam
 • @Madara 08:46:27
  Nie sądzę, najgrubsze "zwierza" już były, reszta to pikusie. No chyba, ze się myle :)
  Powinniśmy być w sumie wdzięczni za tę troskę i zbawienne rady bo tych nigdy dość.
  Martwi mnie tylko milczenie najbardziej patriotycznego odłamu portalu. Czyżby inicjatywa nie była dość pro-polska?...
 • @SpiritoLibero 08:53:52
  Sprawa jest ważna, dla nas Polaków, odkłamuje fałsz o Jedwabnem, każdy kto nie tylko mówi o prawdzie i patriotyzmie, ale też podejmuje działania w tym celu niechybnie powinien się w to przedsięwzięcie zaangażować. "Kłamstwo Jedwabne" nie może zostać bez odpowiedzi, bez powiedzenia prawdy o tych wydarzeniach.

  pozdrawiam
 • @Madara 10:47:40
  Ciekawa informacja z neta (odpowiedź na jeden z postów mojej zaimprowizowanej kampanii informacyjnej)

  Cytat:" O antypolonizmie żydowskich historyków w USA z prof. Richardem C.Lukasem rozmawia Piotr Zychowicz
  Tytuł pańskiej książki musiał w Ameryce wzbudzić spore kontrowersje.

  O tak, w życiu nie spodziewałbym się, że po jej opublikowaniu rozpęta się taka burza! Pisano o mnie rzeczy wręcz niebywałe. Przekręcano moje intencje i atakowano mnie poniżej pasa. Dostawałem telefony i listy z pogróżkami oraz obelgami. Od momentu wydania Zapomnianego Holokaustu" w Ameryce przestałem otrzymywać zaproszenia na konferencje naukowe i wykłady. Pamiętam, że moja żona powiedziała wówczas:
  Boże, w coś ty się wpakował?!".

  No właśnie, w co pan się wpakował? "

  Tutaj link do całości:

  http://abelikain.blogspot.com/2013/03/holokaust-polakow-o-antypolonizmie.html


  pozdrawiam
 • @Ptasznik z Trotylu 00:24:42 Pzdr!
  Zgadza się! Prawda jest tym, co dostaliśmy w spadku i jest naszym dziedzictwem, które oddamy następnemu pokoleniu. Mówić prawdę jest naszym obowiązkiem wobec samych siebie i wobec innych; To honor, obowiązek i nasz zapis dla przyszłych pokoleń. Jest to część naszego prawowitego dziedzictwa.
 • @gallux 13:14:07
  Przypominam,

  Ludzie którzy już zaangażowali się w ten projekt, obejmując patronat honorowy, Czy te osoby można określić mianem "błaznów przebranych w biało-czerwone"?:

  Cytat:
  "Powołujemy Komitet Honorowy, w którym jak dotąd zgodzili się uczestniczyć:

  Iwo Cyprian Pogonowski - profesor z USA - inżynier wynalazca, autor wielu książek i artykułów żarliwie broniących polskiej godności.

  Ksiądz Stanisław Małkowski - legendarny kapelan „Solidarności”.

  Ks. Dr Roman Piwowarczyk – Wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich

  Ryszard Parulski – adwokat – 3 krotny mistrz świata w szermierce ( w każdej broni), członek P:olskiego Komitetu Olimpijskiego, prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich

  Piotr Radowski – Prezes Klubu „Sierpień 80” w Wiedniu

  Alojzy Szablewski - inżynier budowy okrętów, przewodniczący Komitetu Zakładowego Stoczni Gdańskiej, w stanie wojennym przewodniczący Tajnej Komisji „Solidarności” Stoczni Gdańskiej.

  Kazimierz Świtoń – prezes Ruchu Obrony Krzyża w Polsce. Obrońca Krzyża na Żwirowisku w Oświęcimiu. Założyciel Wolnych Związków Zawodowych 23 lutego1978 roku w Katowicach.

  Jan Niewiński - prezes Kresowego Ruchu Patriotycznego.

  Artur Górski - poseł RP.

  Jadwiga Stokarska - b. senator RP.

  Zygmunt Wrzodak - b. poseł RP, b. przewodniczący Komitetu Zakładowego zakładów Ursus.

  Czesław Ryszka – b. poseł Sejmu RP i b. senator Senatu RP

  Zdzisław Jankowski - b. poseł RP.

  Maria Loryś Mirecka - Dyrektor Kongresu Polonii USA. Zasłuzona Działaczka Stronnictwa narodowego, kapitan Armii Krajowej.

  Marek Stawiarski - b. prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Stanu Illinois.

  Bolesław Szenicer – Przewodniczący Gminy „Starozakonni” w Warszawie.

  Kazimierz Józef Węgrzyn – poeta narodowy.

  Maciej Wróblewski – bard narodowy.

  Lech. Z. Niekrasz – pisarz – autor „Operacja Jedwabne”.

  Wiktor Węgrzyn – prezes Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

  Robert Artur Winnicki – Honorowy Przewodniczący Młodzieży Wszechpolskiej, członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego.

  Józef Goszczycki - wieloletni przewodniczący Rady Miasta Jedwabne.

  Jan Grudniewski – generał, prezes Polskiego Ruchu Uwłaszczeniowego, naczelny komendant Polskich Drużyn Strzeleckich.

  Adam Wądołowski - przedsiębiorca z miasta Jedwabne.

  Ryszard Rudzki - przedsiębiorca z Kanady, pochodzący z Jedwabnego.

  Wiesław Wielopolski - publicysta. Autor „Bez antysemityzmu” – wywiadu rzeki z oskarżonym w stalinowskim procesie Zygmuntem Laudańskim.

  Mira Modelska – Creech - dziennikarka z USA.

  Janusz Sanocki - redaktor Naczelny „Nowin Nyskich”.

  Jerzy Ziomek - przewodniczący Rady Fundacji „Polskie Gniazdo”.

  Marian Jakubiszyn - prezes Zarządu Fundacji „Polskie Gniazdo”.

  Stanisław Draguła - Ks. Kanonik, kapelan Fundacji „Polskie Gniazdo”."
  pozdrawiam
 • @Madara 14:15:09
  Te nazwiska kompletnie nic mi nie mówią. No, może Wrzodak, ale osobiście kojarzy mi się bardzo brzydko. Damski bokser smoleńskich sierot.
 • @gallux 14:53:13
  Bardzo mi przykro ale hartmana, "profesora" bartoszewskiego, biedronia czy innego niesioła i tym podobnych "autorytetów" tutaj nie znajdziesz jeśli to twoi "idole" masz prawo czuć się rozczarowany.

  Są za to m.innymi: Robert Winnicki, ks. Małkowski, Parulski, Maria Loryś Mirecka, Czesław Ryszka, Jan Grudniewski,Jan Grudniewski, Kazimierz Świtoń, Jan Niewiński, Artur Górski, Jadwiga Stokarska, Alojzy Szablewski, Piotr Radowski  http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Ma%C5%82kowski_%28ksi%C4%85dz%29
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Iwo_Cyprian_Pogonowski
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Grudniewski
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Mirecka-Lory%C5%9B
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Czes%C5%82aw_Ryszka
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_%C5%9Awito%C5%84
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Niewi%C5%84ski
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Artur_G%C3%B3rski_%28polityk%29
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jadwiga_Stokarska
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Alojzy_Szablewski
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Radowski

  Jakieś pytania?

  pozdrawiam
 • @gallux 14:53:13
  No cóż.. nie jest nam po drodze.

  A ty przypadkiem już się nie pożegnałeś z NEon24.pl ?

  Przełożony rzucił znowu do walki? :)))))))))))))))))))))))))))

  Miłej służby.
 • @Madara 15:42:47
  On ich nie zna.

  W rozpisce nie było...

  Szkoda mi tylko typa bo go w szabat do roboty zagonili.
 • @Madara 15:42:47
  Od początku nie miałem wątpliwości, tym bardziej nie zadawałem żadnych pytań. Większość z wymienionych to stare pierniki po dziewięćdziesiątce.
  Na liście brakuje pana Leszka Bubla. To gorący i szczery patriota.
  Over.
 • @SpiritoLibero 15:55:22
  " A ty przypadkiem już się nie pożegnałeś z NEon24.pl ?"

  A, w którym miejscu? Jakoś sobie nie przypominam żebym cię osobiście obsobaczył:-)
  A może jakiś punkt regulaminu naruszyłem?
  Twoje aluzje puszczam mimo uszu, wiadomo każdy prowokuje jak potrafi.
 • @gallux 16:07:10
  Tja, szczególnie "dziadzio" Robert Winnicki i Artur Górski ;-))))).

  A tak naprawdę to o co chodzi? Mam wrażenie że nakręcenie filmu mówiącego PRAWDĘ o wydarzeniach w Jedwabnem jest komuś baaaardzo nie na rękę. Hm.. ciekawe komu? Kto jest beneficjentem tego kłamstwa szkalującego Polaków? Jak sadzisz?


  pozdrawiam
 • @Madara 16:17:20
  Gdybym ci napisał kto ma w tym korzyść, to naruszyłbym regulamin Neona24. Jeden taki aż przebiera nogami. Nie dam mu tej satysfakcji:-P
  PS. Jak się Kaczor dowie, że pan Górski idzie w jednym szeregu z panem Wrzodakiem, to... czarno to widzę.
 • @gallux 16:11:26
  http://gallux.neon24.pl/post/98564,zegnam-was-juz-czas

  I jeszcze byś mnie chciał "obsobaczyć"...
 • @SpiritoLibero 16:48:39
  Myślałem, że zastępca RedNacza potrafi czytać ze zrozumieniem.
  Dla ciebie zrobię wyjątek i przypomnę:

  "Żegnam Klub Dyletantów, co złego to nie ja"
  "Wolę zatem pisać na własne konto. Nie nadaję się do bycia członkiem Klubów. Zarówno Dyletantów jak i Gazety Polskiej."

  Myślę, że dość klarownie? Treści nie za dużo, w sam raz żeby zrozumieć.
 • @SpiritoLibero 16:48:39
  Ogromnie cieszy zainteresowanie tą notką. To ważna inicjatywa, musimy zawalczyć o prawdziwą historię, o przeciwstawienie się szerzeniu kłamstw i szkalowaniu naszych ojców i dziadów. Miejmy nadzieję że to pierwszy kamyczek, który rozpocznie lawinę zmiatającą to podłe kłamstwo rozmyślnie i mozolnie budowane na całym świecie.

  pozdrawiam
 • Film Fabularny ?
  A nie lepiej dokumentalny, oparty konkretnych i rzetelnych na dokumentach i wspomnieniach ?
 • @ekoludek 01:14:37
  Myślę że skuteczne odkłamanie tematu Jedwabnego wymagać będzie i filmu fabularnego i całej masy filmów i publikacji dokumentalnych.

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31